Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

Hayata Küsmedi Kendi İşini Kurmak İçin Çalışıyor

04.10.2017 10:05


Engeline rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney isimli vatandaş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.


BİR GÜNLÜK BAŞKANLIĞINDA VERDİĞİ TALİMAT HERKESİN UMUDU OLDU

Konuğu ile yakından ilgilenen Başkan Yılmaz'ı Murat da evinde ağırlamak istediğini söyledi. Başkan Yılmaz ise bu talebe, Biz de Murat'a iade-i ziyarette bulunup çayını içeceğiz  yanıtını verdi. Bu yanıt ile büyük bir sevinç yaşayan Murat, verdiği destek için Başkan Yılmaz a defalarca teşekkür etti.

Murat Güney i herkes Engelliler Haftası nda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası nın koltuğuna oturduğu gün tanıdı. Bir günlük başkanlığında ise hem kendisinin hem de kendisi gibi engelli olanların ve tüm vatandaşların katılacağı Girişimcilik Kursu açılması talimatını vermişti. Bu talimatı ile Murat bir anlamda kendi işinin patronu olmak isteyen bir çok kişinin de hayallerine ilk adımı atmalarına neden olmuştu. O kurs tamamlandı ve 1.5 ay önce Murat ın da aralarından bulunduğu 150 girişimci Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da katıldığı törenle sertifikalarını aldı.

O GENÇ BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

Girişimci olup kendi işini kurmak isteyen ve üretene daima destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, o programda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi öğrencisi Murat Güney ile yakından ilgilenerek engeline bakmadan kendi işini kurmak isteyen Murat'ın azminin herkese örnek olması gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz azmini herkese örnek gösterdiği Murat ı bugün makamında ağırladı. Ziyarette ilginç diyaloglar da yaşandı.

OLMAZ BAŞKANIM BEN DE SİZE KAHVE İKRAM EDECEĞİM

Sertifika töreninde yanına gelmek istediğini söylediğinde Başkan Yılmaz ın kendisini kabul etmeyeceğini düşündüğünü belirten Murat, İşlerinin yoğunluğu ve programlarından dolayı görüşmenin gerçekleşeceğine ihtimal bile vermemiştim. Ama başkanım o gün bana söz vermişti. Sözünü tuttu. O günden beri de zaten desteğini esirgemedi. Başkanımdan bende onu evimde ağırlamak için bir kez daha söz istedim. Bu talebime de; Söz veriyorum evine gelip ben de senin çayını içeceğim dedi. Ben de olmaz başkanım siz bize kahve ikram ettiniz ben de size kahve ikram edeceğim diye yanıt verdim dedi.

Ziyaret Başkan Yılmaz ile Murat ın birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
Tüm Haberler