Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin, Hayata İmza Atan Kadınlar Toplantısında Konuştu.

28.12.2018 08:44

SAMSUNA DA İMZA ATACAKSINIZ!.. 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Üreten, girişimci kadınlarımıza iş hayatlarında destek olmak zorundayız. Hayata İmza Atan Kadınları aşarak Samsuna imza atan kadınlar olacağınıza inanıyorum. Bunu yaptığımızda hep birlikte Samsunu geliştirir ve kalkındırırız dedi
EŞİYLE BİRLİKTE KATILDI
DÜNYADA MARKA ŞEHİR OLABİLİRİZ
SAMSUNA İMZA ATAN KADINLAR!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), İş Dünyasında Kadın Komisyonu(İDK) ve Samsun İş Kadınları Derneği(SAMİKAD) iş birliğinde hayatta rol model olan kadınlar ile birlikte Hayata İmza Atan Kadınlar ana temalı toplantıya katıldı. Zihni Şahin, Üreten, girişimci kadınlarımıza iş hayatlarında destek olmak zorundayız. Bunu yaptığımızda hep birlikte Samsunu geliştirir ve kalkındırırız dedi.


Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon'da Samsun Valisi Osman Kaymakın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda eşi Şükriye Şahin ile birlikte yer alan Başkan Zihni Şahin, SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu, Orta Karadeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu(ORKASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Emin Bahri Uğurlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan'ın konuşmalarının ardından söz aldı.

HER ALANDA POZİTİF AYRIMCILIK

Sözlerine, Kadın emeğinin görünürlüğünü artırmak ve markalaşma yolunda emek veren kadınlara destek olmak hepimizin görevidir diyerek başlayan Şahin, konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

Başta SAMİKAD başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Kadın istihdamının arttırılması, kadınları istihdamda tutabilmek, kadın girişimciliğinin desteklenmesi, ve kadın girişimcilerin kapasitelerinin arttırılması adına bu toplantıların önemli ve faydalı olduğuna inanıyorum. Tüm bunlarla birlikte iş dünyasının rekabetçi koşullarında çalışabilecek kadın girişimci sayısını arttırabilmek, bu yönüyle de çalışmalar yapmak için hepimize düşen görevler vardır. İş dünyası dahil her alanda kadın sorunlarına dikkat çekmeli, çalışmalar yapmalı ve çözümler üretmeliyiz. Özellikle Son 15 yılda devletimiz ve hükümetimiz her alanda kadınlar için pozitif ayırımcılık getirmiş ve uygulamaya koymuştur. Bu iş dünyamızda da kendini göstermeye devam etmektedir.

SANAYİ, TARIM, TURİZM ŞEHRİ...

Samsunumuz 3 ovası ve bereketli topraklarıyla tarım şehridir ve tarıma dayalı sanayi için her türlü imkâna sahiptir. Samsunumuz denizi, sahili, tarihi, doğal güzellikleri ve damak tatları ile bir turizm şehridir. Samsunumuz 2 üniversitesi, akademisyenleri, basını, yazarları, bilim adamları ile üniversite ve eğitim şehridir. Samsunumuz dernekleri, sivil toplum kuruluşları, müzeleri, sanatçıları ve sanat tesisleri ile bir kültür ve sanat şehridir. Samsunumuz Sanayi bölgeleri, lojistik merkezi, işadamları ve sanayicileri ile bir sanayi şehridir. Samsunumuz kara, hava, deniz ve demiryolu ulaşım ağları ile Karadenizin Türkiyenin her yerine ve dünyaya da açılan bir kapısıdır. Samsunumuz aynı zamanda spor ve sağlık tesisleri, Samsunsporu, spor kulüpleri, sporcuları ve spor adamları, doktorları, hemşerileri, ebeleri ve sağlık personelleriyle bir spor ve sağlık şehridir.

SADECE SAMSUNU DÜŞÜNMEK...

Bunlar Samsun olarak potansiyellerimizdir. Bunları yüzde yüz harekete geçirmek zorundayız. Bu yüksek potansiyellerimizi harekete geçirmek ve Samsunumuzun emrine sunmak için bilimi, ortak aklı, teknolojiyi esas almalı bunların ışığında uzmanlarla birlikte stratejik planlar, mastır çalışmaları yapmamız gerekmektedir. Bunun için Sadece Samsunumuzu düşünmek hepimizin görevidir.


Samsunumuzu önce Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100üncü yılı olan ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın ülkemizin önüne hedef olarak koyduğu 2023 yılına daha sonra ise yeni bir yüzyıla taşımak zorundayız.

Birlik ve beraberlik ile Biz Samsun olarak büyük bir aileyiz anlayışıyla Samsunumuz Türkiyenin kalbi olabilir. Dünyada marka bir şehir olabilir. Bunu gerçekleştirecek insan kaynaklarına sahibiz.


Samsunumuzun bu noktaya gelmesi için kadınlarımız önemli bir misyona ve vizyona sahip olmalıdır. Onların önünü açmalıyız. Sorunlarını ortadan kaldırmalıyız. Üretimde sadece erkelerin değil kadınlarımızın da yer alması birbirini tetikleyecektir. Kısacası Samsunumuza bilimin eliyle birlikte kadınların yüksek yeteneklerinin de eli değmelidir. Hayata İmza Atan Kadınları aşarak Samsun'a imza atan kadınlar olacağınıza inanıyorum.



Başkan Zihni Şahin e Minik Öğrencilerden Sevgi Seli.

28.12.2018 08:33

Sorunları çözmek boynumuzun borcu!..Yerli Malı Haftası etkinliği kapsamında Kalkancı İlkokuluna giden Başkan Zihni Şahin, sevgi gösterileriyle karşılandı. Başkan Zihni Şahin, Milli eğitimde yaşanan sorunları çözmek boynumuzun borcudur dedi.
TÜRKİYENİN HER YERİNDE ÖĞRENCİM VAR
MODERN VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM, GELİŞMİŞ BİR ÜLKE
ANNE VE BABALARA GIDA EMPERYALİZMİ UYARISI
HÜKÜMETİN YERLİ ÜRETİME VERDİĞİ ÖNEM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yerli Malı Haftası kutlaması kapsamında İlkadım Kalkancı İlkokulu'nda düzenlenen etkinliğe katıldı. Miniklerin ellerinde Samsunspor bayrakları ve 'En büyük başkan bizim başkan sloganlarıyla karşıladığı Zihni Şahin, Milli eğitimde yaşanan sorunları çözmek, geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek boynumuzun borcudur dedi.

Başkan Zihni Şahin, okul bahçesindeki karşılama töreninin ardından salonda düzenlenen Yerli Malı Haftası kutlama programına katıldı. Okul Müdürü Sezai Tiryaki, öğretmenler ve velilerle birlikte kutlama coşkusunu yaşayan Başkan Zihni Şahin, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi:


Öğretmen olmanın çok büyük bir ayrıcalığı var diyerek sözlerine başlayan Zihni Şahin, Uzun yıllardır öğretmenlik mesleğini icra ettiğimiz için Türkiyenin neresine gidersek gidelim öğrencilerimizle karşılaşıyoruz. Samsun ile ilgili diğer illerde programlara gittiğimde oralarda da çok sayıdı öğrencimle karşılaşıyorum. O da bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı oluyor dedi.


Eğitim problemlerini çözen milletlerin kalkınmış, gelişmiş ve dünyadaki yarışta öne geçmiş ülkeler haline geldiklerini vurgulayan Zihni Şahin, Eğitim problemlerini çözemeyen topluluklarsa sürekli bocalama halinde ve istedikleri yerlere gelemiyorlar. O bakımdan Türkiye olarak bizim ilk önce önem vermemiz gereken konu milli eğitim olmalıdır. Milli eğitimin problemlerini çözerek çağın ihtiyaçlarına uygun, milli değerini koruyan, dünyadaki gelişmeleri takip eden nesiller yetiştirmek boynumuzun borcudur. Aski taktirde bu yarışta geride kalıyorsunuz ifadelerini kullandı.


Yerli Malı kullanmanın önemine de değinen Başkan Zihni Şahin, Bugün Yerli Malı Haftası'nı kutluyoruz. Bu haftanın anlamı tabi ki sadece yemek içmek değil. Biz gıda olarak da çok büyük bir emperyalizm baskısı altındayız. Çocuklarımız gerçekten sağlıksız besleniyor. Televizyonlarda ne kadar sağlığa zarar verecek şeyler varsa onları almak istiyorlar. Bu bakımdan biz ailelere, bilhassa da annelere çok büyük sorumluluk düşüyor. Eskiden beri Yerli malı Türkün malı her Türk bunu kullanmalı diye söylüyoruz ama malesef gereğini yapamıyoruz dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetlerinin özellikle son yıllarda yerli üretim konusunda çok önemli ve büyük adımlar attığını hatırlatan Zihni Şahin, Katma değeri yüksek olmayan ürünlerimizi ne kadar çok satarsak satalım buradan kazandığımız parayla çok küçük bir teknolojik ürünü alamıyoruz. O bakımdan bizim de teknolojik anlamda üretim yapmamız  gerekiyor. Aksi taktirde biz kendi kendimizle mücadele ederken diğer ülkeler her alanda çok daha ileri seviyeye taşınmış olacak diye konuştu.

OKUL MÜDÜRÜ, ESKİ ÖĞRENCİSİ

Programın sonunda Okul Müdürü Sezai Tiryaki, Başkan Zihni Şahin'in Bafra'da eğitim gördüğü dönemde öğretmeni olduğunu açıklayarak, katılımından dolayı kendisine teşekkür etti ve günün anısına bir hediye sundu.



Zihni Şahine Ziyaretçi Akını

21.12.2018 10:36

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ADDden Ülkü Ocaklarına, şehit yakınlarından lösemili ve otistik çocuklara toplumun hemen her kesiminden vatandaşın adeta ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Başkan Şahin, Zengin, fakir, yaşlı, genç demeden halkımız için seferber olduk dedi.
Çünkü inandık ve dedik ki; biz Samsun olarak büyük bir aileyiz.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, toplumun hemen her kesiminden vatandaşla makamında buluşmaya devam ediyor. Başkan Şahin, dün ve bugün de, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) yöneticilerinden Ülkü Ocağı gençlerine birçok kesimle bir araya geldi, dert dinledi, sorun çözdü.

EĞİTİMCİLER VE KAYMAKAM KURNAZ

Başkan Zihni Şahin ilk olarak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Bal ile İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşeyi ağırladı. Milli eğitimin sorunları üzerine fikir alışverişi yapılan ziyaretinden ardından Başkan Zihni Şahin, Vezirköprü'nün yeni kaymakamı Kudret Kurnazı makamında ağırladı.

MAKAMDA ZİYARETÇİ YAĞMURU

Başkan Zihni Şahinin bir diğer konukları ise ADD Başkanı Dr. Işık Özkefeli ve yönetim kurulu üyeleri oldu. Başkan Şahin daha sonra sırasıyla Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Sosyal Hizmetler Yönetmeni Özge İzmirli, Halkla İlişkiler Uzmanı Tuğba Apaydın ve Aile Temsilcisi Erol Korkmazı, Samsun Otizm Çocuklar Derneği Başkanı Ayça Nedret Yüceer ve yönetimini, Bafra Sürmeli Mahallesi Derneği Yönetimini, Samsun 1919 Görme Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerini, Ülkü Ocakları mensubu gençleri ve şehit teğmen Ahmet Altunoğlunun babası Mehmet Altunoğlunu, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay ve Dekan Yardımcıları ile eski Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünalı misafir etti.

GÖNLÜM, KARADENİZ GİBİ COŞKULU

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada, Samsunlularla birlikte olmanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, Samsun denince Karadeniz gibi çoştu bizim gönlümüz. Her kapıyı çalmak, her insanımızın elini sıkmak ve kucaklamak istedik. Bazen yetişemedik, bazen ulaşamdık. Belki eksik kaldık ama samimi niyetimiz hep bu yönde oldu. Zengin fakir, yaşlı genç, kadın erkek demeden, hiçbir ayırım yapmadan 17 ilçemiz ile gönül seferberliği içerisinde olduk.



Başkan Zihni Şahin den Üreten Kadınlara Söz!

21.12.2018 10:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kadınların el ürünlerini sergileyebilecekleri ve satışını yapabilecekleri bir sergi alanının sözünü verdi.
Başkan Zihni Şahin ayrıca, Samsunda kadınların el emeği ürünlerini sergileyebilecekleri, satışını gerçekleştirebilecekleri, böylece ekonomik anlamda da kazanım sağlayabilecekleri bir sergi alanının yapılması konusunda kadınlara söz verdi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ise, Sayın başkanımıza bugün buraya gelerek bizlere moral ve destek verdiği için ve ayrıca sergi alanı yapılması konusundaki sözüyle de bizleri ayrıca mutlu ettiği için teşekkür ediyoruz dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve kadınların el emeği ürünlerini sergilediği AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye Destek Verir adlı sergiyi ziyaret etti.

TÜRK KADINLARINA ÖVGÜ

Başkan Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Çok Sergi Salonunda düzenlenen sergiyi AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ve Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) Samsun Temsilcisi Meral Kıvırcı ile birlikte gezdi. Sergide yer alan eserlere övgüler yağdıran Başkan Zihni Şahin, Üretken, çalışkan ve cefakar Türk kadını, imkan verildiğinde her türlü başarıla ulaşmakta zorluk çekmiyor. Bugün bunu burada bir kere daha gördüm. Birbirinden değerli el emeklerini gördükçe kadınlara olan inancımız ve güvenimiz bir kat daha arttı dedi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM VURGUSU

Serginin, yerli ve milli üretim temalı olmasının ayrıca önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, Yerli ve milli üretimin önemi her geçen gün daha da çok anlaşılmakta, halkımız bu yönde atılan adımları desteklemekte ve bu çabaya ortak olmaktadır. İlimizde AK Partili kadınlar da, bu sergiye verdikleri isimle hükümetimizin ve sayın cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ekonomik mücadeleye olan inançlarını göstermişlerdir diye konuştu.

KADINLAR İÇİN SERGİ ALANI


Samsun da Su ve Kanalizasyon Zirvesi

21.12.2018 10:29

Başkan Şahin: Yatırımlara devam. Başkan Zihni Şahin, Samsunda düzenlenen Karadeniz Bölgesi 9uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısına katılanlarla kahvaltıda buluştu, Özellikle kırsal bölgelerde kurumlarımızın yatırımları ve hizmetleri sürecek dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(SASKİ), Karadeniz Bölgesi 9uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan kurum yöneticileriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kurumlarımızın işlevi çok önemli. Özellikle kırsal bölgelerde yatırımlar ve hizmetler eksiksik devam etmeli dedi.

TRABZON, ORDU VE SAMSUN...

Başkan Zihni Şahin, Karadeniz Bölgesi 9'uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısına katılmak üzere Samsuna gelen Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi(TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ) Genel Müdürü Fatih Yürük ile diğer bazı yöneticilerle kahvaltıda bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlunun ev sahibi olduğu toplantının önemine dikkat çeken Başkan Zihni Şahin, konuklarıyla su ve kanalizasyon hizmetleri ve yatırımları konusunda bir değerlendirmede bulundu.

KARADENİZİN ZORLU COĞRAFYASI

Golf Kulübünde düzenlenen kahvaltıda konuklarını ağırlayan Başkan Zihni Şahin, Karadenizin engebeli ve zor coğrafyasında özellikle kırsal kesimlere hizmet götürülmesinde su ve kanalizasyon idareleri çok önemli ve ağır bir görevi üstleniyor. Hizmetin halkın ayağına gitmesinde bu kurumlarımız hayati bir işlev gönüyor. Bu nedenle, özellikle kırsal alanlarda, altyapı, yol, su gibi hizmetlerde aksama olmaması için kurumlarımızın daima dikkatli, diri ve hizmete hazır halde olması gerekir dedi.

TOPLANTI HAYIRLI OLSUN

Karadeniz'in 3 büyük şehrinin su ve kanalizasyon alanlarında halka hizmette yoğun mesai harcadığını belirten Başkan Zihni Şahin, Özellikle kırsal bölgelerde kurumlarımızın yatırımları ve hizmetleri sürecek. Bu düşünceler ışığında, SASKİnin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının Samsunumuza ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum diye konuştu.