Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HER ŞEY PARAYLA OLMAZ!..

15.02.2019 13:37

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Toplum Gönüllüleri Vakfının(TOG) çok önemli bir sivil toplum hareketi olduğunu belirterek, TOG gönüllüleri bizlere her şeyin parayla yapılmayacağını gösterdi dedi

Kurulduğu 29 Aralık 2002 yılından bu yana ülke genelinde özellikle üniversiteli gençler arasında başlattığı gönüllü hareketini bugün de başarıyla sürdüren TOG un kurucusu İbrahim Betil, Genel Müdür Murat Çitilgülü ve Yönetim Kurulu üyesi Sinan Berkman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahini ziyaret etti.

İBRAHİM BETİL, BAŞARI DİLEDİ
TOG hareketinin Samsunda da bir çok önemli projeye imza attığını belirten vakfın kurucusu İbrahim Betil, İl genelinde yaptığımız çalışmalarda Samsun Büyükşehir Belediyesinin her zaman desteğini gördük. Bu nedenle müteşekkiriz dedi. Betil, Başkan Zihni Şahin'in 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı olmasına da değinerek, Değerli başkanımızın seçilmesi halinde deneyimiyle, tecrübesiyle Atakuma büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Seçimlerde kendisine başarı diliyoruz diye konuştu.

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TOGA ÖVGÜ...
TOGun, Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin ise, Özellikle üniversite öğrencisi gönüllüleriyle TOG, başta sosyal olmak üzere kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de daima dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TOGun genç gönüllüleri, dar gelirli ya da hasta çocuklara ders vermekten tutun da okulların yenilenmesine kadar bir çok alanda çok önemli hizmetler veriyor. Türkiyenin bir çok bölgesinde fidan dikerek yeşillendirme çabalarında örnek teşkil eden TOG gönüllüleri aslında her şeyin parayla yapılmayacağını da bizlere göstermiş oluyor dedi.

ATAKUM İĞNE DELİĞİNDEN DAVET
Öte yandan, ziyarette yer alan, TOGa bağlı Atakumun Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren İğne Deliği Gençlik Merkezinin yöneticileri Oğuzhan Öztanır, Beytullah Akı ve Semiha Memişoğlu, Başkan Zihni Şahini merkeze davet etti. Başkan Şahin de, en kısa zaman İğne Deliği Gençlik Merkezini ziyaret edeceğini söyledi.KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLACAĞIZ!..

15.02.2019 13:34

Başkan Zihni Şahin, Karayolları işçileriyle buluştu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız dedi

Seçim çalışmalarını ara verdemen sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Sosyal Belediyecilik anlayışını hakim kılacaklarını söyledi. Şahin, Kimsesizlerin kimsesi olacağız dedi.

CUMHURİYETTE EV ZİYARETLERİ
Dün akşam, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden Aysel ile Fahrettin Öztürkün evine konuk olan Başkan Zihni Şahin, Partimizin Atakum Kadın Kolları tarafından organize edilen programlarda değeryi Atakumlularla bir araya geliyoruz. Evlerini bizlere açarak kutsal aile sıcaklığını hissetiren Atakumlu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Atakumda her gönüle dokunmak için çalışmaya devam ediyoruz diye konuştu.

KAMU ÇALIŞANI BAŞIMIZIN TACI
Başkan Zihni Şahin, bu sabah ise Karayolları 7nci Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile bir süre görüşen Zihni Şahin, daha sonra personel ile bir araya geldi. İşçilere kısa bir konuşma yapan Zihni Şahin, sözlerine, Kamu hizmeti yapan herkes bizim başımızın tacıdır. Tüm işçi kardeşlerimize kazasız belasız günlerde çalışma diliyorum diyerek başladı.

HALKI İÇİN MÜCADELE EDEN BAŞKAN
Karayolları çalışanlarına Atakum ile ilgili projelerini anlatan Başkan Şahin, Bildiğiniz üzere yola çıktığımız günden bu yana Gönülden Gönüle Belediyecilik diyoruz. Halkına dokunmayan, halkıyla dertlenmeyen, halkıyla bir araya gelmeyen hiç bir belediye başkanı başarılı olamaz. Halkı için mücadele vermeyen, başkanlık makamını hizmet için meşgul etmeyen bir başkan, sadece kendisini kandırır. Bugüne kadar bu ilke doğrultusunda siyasi yaşamını sürdüren bendeniz, bundan sonra da halkımla birlikte olmaya devam edeceğim dedi.

SOSYAL BELEDİYECELİK YAYGINLAŞACAK
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklaman Yerel Seçimler AK Parti Manifestosundaki sosyal belediyecilik maddesini hatırlatan Zihni Şahin, Sosyal belediyecilik anlayışımızı çocuklarımızdan yaşlılarımızı, mağdurundan mazlumuna, kadınlarımızdan engellilerimize, gençlerimize kadar her kesime hizmet verecek şekilde genişletip yaygınlaştıracağız. Kadınlarımıza, gençlerimize, engelli ve yaşlılarımıza yönelik merkezler oluşturacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımız için çok daha güzel bir Atakum inşa edeceğiz. Kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olacağız diye konuştu.

Atakumda her gönüle dokunmak için çalışmaya devam ediyoruz. AK Parti Atakum Kadın Kolları tarafından organize edilen program kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden Aysel ve Fahrettin Öztürkün misafiri olduk, desteklerini istedik.TESTLER BAŞARIYLA SÜRÜYOR!..

15.02.2019 13:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3üncü Etap Kurupelit Son Durak- Üniversite Yaşam Merkezi arasındaki Hafif Raylı Sistem projesinin çalışmalarında son aşamaya gelindi. Test sürüşleri ise başarıyla devam ediyor açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakınin AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, yapım çalışmaları süren Hafif Raylı Sistem 3üncü Etap çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Zihni Şahin, 3üncü etap dediğimiz Kurupelit Son Durak- Üniversite Yaşam Merkezi arası 5.2 kilometrelik Hafif Raylı Sistem projesinin çalışmalar devam ediyor dedi.

5.2 KİLOMETRELİK HAT, TOPLAM 7 DURAK
15 Eylül 2018 tarihi itibari ile test sürüşlerine başlandığını hatırlatan Başkan Şahin, Başarıyla gerçekleştirilen deneme seferleri sürüyor. Bu güzel proje ile öğrencilerimizin ve hemşerilerimizin toplu ulaşım noktasındaki önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağız diye konuştu. Başkan Zihni Şahin, projeyle ilgili şu detaylı bilgileri verdi.

Mevcut Üniversite İstasyonundan başlayarak OMÜ Kampüs Hattında yapılmakta olan Hafif Raylı Sistem Tramvay Hattı, toplam 5 bin 177 metre çift hat demiryolundan oluşuyor. Raylı sistem güzergahı üzerinde  300 metre ve 150 metre uzunluğunda 2 adet viyadük yapısı, 340 metre uzunluğunda 1 adet Aç-Kapa yapısı (giriş portalı 140 metre, tünel bölgesi 70 metre ve çıkış portalı 130 metre) yer alacak. Lojmanlar, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Yaşam Merkezi, Eğitim Fakültesi ve Yurtları kapsayacak şekilde toplam 7 adet istasyon yer alacak.

ÜSTGEÇİT, BETONARME BOX, YÜRÜYEN BANTLAR
3 adet yeni trafo merkezi, 3 adet karayolu hemzemin geçiş,  6 adet telsiz baz istasyonu da projede yer almaktadır. Tıp Fakültesi durağından hastaneye yoğun yolcu geçişini sağlamak amacıyla, 112 metre sol, 108 metre sağ ve 75 metre ana bağlantılı olmak üzere 295 metre uzunluğunda çelik üstgeçit ve bu çelik üstgeçidi Tıp Fakültesi önüne bağlayan, karayolunun altından geçen 114 metre uzunluğunda 1 adet betonarme box bulunmaktadır. Ayrıca burada toplam 3 adet çıkış ve 3 adet iniş olmak üzere yürüyen bantlar mevcuttur. 

140 BİN METREKÜP KAZI, 435 TON ÇELİK İMALATI
Raylı Sistem ihalesi kapsamında işe başladığımız tarihten bugüne kadar 140 bin 000  metreküplük kazı, 62 bin metreküplük dolgu, 53 bin metreküplük beton dökümü, 4 bin 600 ton inşaat demiri, 435 ton çelik imalatı, 194 adet katener direği, 10 bin 354 metre hat metre ray döşemesi yapıldı. Projemizin maliyeti 120 milyon liradır. Hatta kullanılacak olan trenlerin imalatı ise devam etmektedir

200 PROJE, 1.3 MİLYAR LİRALIK YATIRIM!
Samsuna va Samsunlular çok önemli bir hizmeti daha sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Şahin,  Göreve geldiğimden bugüne kadar geçen 9 aylık süre içerisinde Samsunumuz ve ilçelerimizde 200den fazla projeyi devam ettiriyoruz. Bu projelerimizin tutarı yaklaşık 1.3 milyar liradır. Tüm ilçelerimizde altyapı, içme suyu, arıtma tesisleri projelerini tamamladık. Yeni projelere başladık. Ulaşım alanında ise asfalt, beton yol, satıh kaplama asfalt olmak üzere 500 kilometre yeni yol ve kaldırım yaptık. Sosyal donatı, yeşil alanlar, kültür ve sanat yapılarını Samsunumuza kazandırdık. Akıllı şehir sistemlerini başlattık. Tüm spor kulüplerimize destek olduk. Sosyal belediyeciliğe önem verdik.  Bu çalışmaların ve yeni önemli hizmetlerin 31 Mart seçimlerinden sonrada devam edeceğine inancım tamdır dedi.GÖNÜLLERDE OLACAĞIZ

15.02.2019 13:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakum'un Taflan Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Şahin, Memleket işi gönül işi dedik, Atakuma gönüllere dokunmaya geldik dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Taflan Mahallesinde halkla buluştu. Başkan Şahin, Memleket işi gönül işi dedik, Taflan'da, Atakumun her yerinde gönüllere dokunmaya geldik dedi.

Başkan Zihni Şahin, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Taflanda seçim çalışmasında bulundu, bir araya geldiği vatandaşlara projelerini anlattı, önemli mesajlar verdi. Başkan Şahin ve AK Partili yöneticiler, Merkez Cami'de kıldıkları akşam namazı sonrası Taflanlılarla buluştu. 

NEREDE ŞİKAYET VARSA ORTADAN KALDIRDIK
Mahalle sakinlerinin sıcak ve yakın ilgisiyle karşılanan Başkan Şahin, kısaca şunları söyledi:

Toplumla iyi bir diolag kurarak nerede bir problem varsa çözmeye çalıştık. Önemli olan insanların problemlerine eğilmek, yönelmek, çözülmesine katkı sağlamaktır. Hakikaten o anlamda gece gündüz demeden çalıştık. Örneğin Gülsan Sanayi ile ilgili belirli bir noktaya geldik. Halk otobüsleriyle ilgili büyük sıkıntı vardı. Şoförlerimiz Lastik dahi değiştiremiyoruz diyerek defalarca kez geldiler. Onların problemlerini giderdik. İçme suyuna yüzde 15 civarında indirim yaptık. Engelli vatandaşlarımız için bu miktarı yüzde 50 olarak belirledik. Parkomat, Samsunluların en önemli şikayet konularından birisiydi, konuya derhal el attık. Kısacası, nerede şikayetler varsa bu şikayetleri toplumun ihtiyaçları doğrultusunda ortadan kaldırdık. Toplumla barışık bir hale gelerek şehirde birliktelik oluşturduk. Tüm bunları gören siz hemşehrilerim de bana çok büyük destek verdi. 

SIRADA ATAKUMLULARA HİZMET ETMEK VAR
Başkan Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanlığı Adaylığı'na değindiği konuşmasının son bölümünde ise, Partimiz bize Atakumda görev verdi. İnşallah Atakumda da bugüne kadar olduğu gibi sizin desteklerinizle nerede, ne problem varsa imkanlarımızı son noktaya kadar kullanarak çözeceğiz. Çünkü belediyelerin görevi hizmet etmektir. Taflanın da ne problemi varsa mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek çözüm yollarını bulacağız. Sırada Atakuma, Atakumlulara hizmet etmek var. Bu güzel, yıldızı her geçen gün parlayan ilçemizde en ufak bir sorunu bile çözmek için yapılacak her şeyi yapacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın ifadelerini kullandı.BÜYÜKŞEHİR DEN KADINLARA DESTEK

08.02.2019 08:31

Samsun Büyükşehir Belediyesinde girişimci kadınlara yönelik Kooperatifçilik Eğitimi verildi. Büyük ilgi gören eğitimde Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Sizleri görünce heyecanlandım. Demek ki doğru yoldayız dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü işbirliğiyle girişimci kadınlara yönelik, kadınların iş gücüne daha fazla katılması, ürünlerini pazarlamada kolaylık sağlanması, üretimleriyle aile ve kent ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Kooperatifçilik Eğitimi düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Binası Meclis Salonu'nda gerçekleşen eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, İl Ticaret Müdürü Cemil Kocaoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü uzmanları ile girişimci kadınlar katıldı.

SEFER ARLI: DOĞRU YOLDAYIZ
Meclis salonunu tamamen dolduran girişimci kadınlara hitap eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, kırsalda yaşayan kadınlara üretim noktasında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Arlı, Sizleri görünce heyecanlandım. Demek ki doğru yoldayız, doğru hizmetler yapıyoruz. Geçmiş yıllarda Yeşilırmak Havzası Kalkınma Planı hazırlandı. 4 ilde köy köy gezerek detaylı araştırmalar ve tespitler yapmıştı. Bu planda kadınlara istihdamda mutlaka yer verilmesini, kadınların girişimcilik noktasında desteklenmesinin ülkenin gelişmesinde etkin rol oynayacakları vurgulanmıştı. O nedenle biz kadınlarla harekete geçmeliyiz. Bu sebeple eğitim toplantısını gerçekleştiriyoruz dedi.

KADINLARA KOOPERATİF ÖNERİSİ
İlgili meslek odaları ve STKlarla birlikte kırsalda yaşayan girişimci ruha sahip kadınların eksiklikleri belirlemeye çalıştıklarını anlatan Sefer Arlı, Şehir merkezlerine olan göçü azaltmak için kırsaldaki kadınların sosyal imkanlarını karşılamalı, üretim ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak köylerde üretim yapmalarını teşvik etmeliyiz. Böylece hem üretime katılmalarını hem de büyümelerini sağlayabiliriz. Kadınlarımızın eğitimlerini ve üretimlerini artırmalıyız. Eğitim noktasında günümüzde kooperatifçilik şarttır. Bu yüzden kadın girişimcilerimiz, daha kolay pazar bulmaları için kooperatif çatısı altında hareket etmelidir. Bu yüzden sizlere destek olmak, üretim ve ticari noktada yardımcı olmak için bu eğitimin faydalı olacağını düşünüyoruz diye konuştu.

BU İMKANDAN FAYDALANIN...
İl Ticaret Müdürü Cemil Kocaoğlu ise, Samsunda kadın kooperatifçilik eksiğini gidermek istediklerini belirterek, bakanlık ile kadınlar arasında köprü vazifesi göreceklerini kaydetti. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan da kurum kaynaklarının ve imkanlarının çok fazla olduğuna dikkat çekerek, girişimçi kadınların faydalanmasını istedi.

Toplantıda girişimci kadınlara KOSGEB TKDK ve mikro kredi destekleri, kadın  kooperatifçiliği, girişimcilik ve iş geliştirme, pazarlama ve markalaşma konularında bilgiler verildi.