Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


ATAKUM, EĞİTİMİN ÜSSÜ OLACAK

07.03.2019 06:40

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Kuracağımız teknoloji, bilgi erişim, yetenek, üstün çocuklar, okul öncesi eğitim merkezleri ve dijital kütüphaneler ile Atakumu eğitimin üssü haline getireceğiz dedi

Samsunda, Cumhur İttifakının AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, eğitim kurumlarını ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Şahin, belediye başkanı seçilmesi halinde ilçeyi Eğitim Üssüne çevirecek proje ve yatırımlara sahip olduklarını açıkladı.

Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte Final Okulları ile Uğur Okullarıni ziyaret etti. Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca ve öğretmenlerle bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından Uğur Okullarına geçti. Zihni Şahin ve beraberindekiler burada Uğur Okulları Kurucusu Necati Tanrıkulu, Genel Müdür Davut Numanoğlu ve İlkadım Kampüsü Müdürü Seyit Ahmet Sulubey ile bir araya geldi. 

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Kendisi de bir eğitimci olan Zihni Şahin, meslektaşlarıyla yaptığı görüşmelerde, 31 Mart sonrası Atakumu eğitim üssüne çevirecek projelerini anlattı. Meslektaşlarına, Eğitim ve Teknoloji Merkezinden bahseden Zihni Şahin, Bu merkez çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla oluşturulacak. Burada deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe yer alacak. Merkezde çocuklarımız bilimsel kamplara, atölye çalışmalarına, bilimsel şovlara katılacak dedi.

BİLGİ ERİŞİM MERKEZİ VE DİJİTAL KÜTÜPHANE
Başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere Atakumluların bilgiye erişimini kolaylaştırmak adına dijital kütüphaneler kuracaklarını açıklayan Zihni Şahin, Bu kütüphanelerde Atakumlular geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır. Çocuklar ve gençler için yeni nesil dijital yetkinliklerin kazandırılmasına yönelik yazılım, robotik ve mekatronik alanlarında eğitim ve etkinlikler ile teknoloji girişimcilerin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarının düzenlendiği Teknoloji ve Yetenek Geliştirme Merkezi de önemli eğitim yatırımlarımızdan birisi olacak diye konuştu.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE ÇOCUK BAKIM ÜNİTELERİ
Üstün potansiyelli ve özel yetenekli çocuklar için eğitim hizmet binaları kuracaklarını, mevçutların fiziki şartlarının geliştirileceğini de söyleyen Başkan Şahin, Atakumda şehrin muhtelif noktalarında kuracağımız Okul Öncesi Eğitim ve Çocuk Bakım Üniteleri ile çalışan ya da çalışmayan ebeveynlerimizin çocukları kaliteli, uygun, sağlıklı, nezih ortamlarda uzman çocuk gelişimcilerinin nezaretinde hizmet alacak dedi.

ÜCRETSİZ ETÜT HİZMETLERİ
Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi için alanında uzman eğitimcilerin eşliğinde öğrencilerie ücretsiz etüt hizmeti verileceğini de müjdeleyen Zihni Şahin, Bu sayede hem öğrencilerimizin eğitim hayatlarında daha başarılı olabilmelerine hem de öğretmenlerimiz için yeni istihdam alanlarının oluşmasına imkan sağlanacak diye konuştu.

Başkan Şahin ayrıca, çeşitli tarihi olay veya mekanların artırılmış gerçeklik teknolojisi ile deneyimleyebileceği Artırılmış Gerçeklik (VR) Merkezi ile özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu bölgelerde Çamaşır ve Ütü Merkezi kuracaklarını, ilçe genelindeki tüm okul ve ibadethanelerin bakım onarım ve temizlik gibi ihtiyaçlarının karşılanacağını sözlerine ekledi.7/24 UYUMAYAN KÜTÜPHANE!..

07.03.2019 06:37

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Bilim ve Teknoloji Merkezi nden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek Kütüphaneler kuracaklarını açıkladı

Samsunda Cumhur İttifakının Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçeye yönelik plan, proje ve yatırımlarını açıklamaya devam ediyor. Başkan Şahin, Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek Kütüphaneler kuracaklarını açıkladı.

İLÇEDE 3 NOKTAYA KÜTÜPHANE!
Atakumun Eğitim, bilim, gençlik, kültür ve sanat şehri olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra Atakum Belediyesi olarak 7/24 uymayan kütüphaneleri halkımızın hizmetine sokacağız. İlçemizin 3 ayrı noktasında yapacağımız bu kütüphaneler, mimarisiyle de simge olacak dedi.

HIZLI, KONFORLU BİLGİ ERİŞİMİ
Başkan Şahin, konuyla ilgili açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

Atakum, Bilgi Erişim Merkezi ve Dijital Kütüphanelerle başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere tüm hemşerilerimizin bilgiye kolaylıkla erişebildikleri bir kent olacak. Bu kütüphanelerde Atakumlu hemşerilerimiz geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır.
Bu kütüphaneler düzenlenecek etkinliklerle, atölyelerle ve üretilen projelerle yeni okurların yetişmesine aracılık edecek, böylece okuma alışkanlığını yerleştirecek ve sürekli kılacaktır. Ayrıca kent tarihine katkı sunan kitaplar yayımlanacak ve araştırma kültürü teşvik edilecektir. 

80 BİNİ AŞAN KİTAP VARLIĞI
Atakum Belediyesi kütüphanelerinde okurlar yazarlarla, şair ve çevirmenlerle buluşacak, çocuklar kütüphanelerin yaşam dolu dünyasıyla tanışma fırsatı bulacak. Üyelik, emanet kitap alışverişi, uluslararası veri tabanı ve internet erişimi gibi hizmetlerin ücretsiz olacağı kütüphanelerin birbiriyle çevrimiçi bağlantıda olması, kullanıcılara kütüphanelerin 80 bini aşan kitap varlığından aynı anda yararlanma olanağı da sunacaktır.  

ENGELLİ VATANDAŞLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ
Atakum Uyumayan Kütüphanesinde Uluslararası Veritabanı EBSCO üyeliği, kullanıcıların 1,5 milyondan fazla ulusal ve uluslararası akademik/akademik dışı elektronik kaynağa, 50 binden fazla elektronik kitaba erişimini sağlayacaktır. Atakum Belediyesi 7/24 uyumayan kütüphaneleri engelli kardeşlerimizin erişim ve kullanımına uygun olarak dizayn edilecektir.HALKIMIZI KİMSE MAĞDUR EDEMEZ

07.03.2019 06:34

Sebze ve meyve fiyatlarındaki fiyat artışlarını önlemek amacıyla oluşturulan Tanzim Satış Noktaları, Samsunda da faaliyete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ekonomik saldırılara karşı halkımızı mağdur etmeyeceğiz dedi

Sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarını önlemek amacıyla kurulan tanzim satış noktalarının Samsundaki adresleri belli oldu. Samsunda 7 farklı bölgede tanzim satış noktaları bugün hizmete girerken Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahinden, Türkiye üzerine oynanan oyunlar ekonomik saldırılarla sürüyor. Halkımızı bu saldırılara karşı korumak zorundayız dedi.

SIKINTILI DÖNEMDE HALKLA BERABER
Başkan Zihni Şahin, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde kurulan Tanzim Satış Noktasını ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şahin, TRT Habere de konuk olarak tanzim satışları uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, şunları söyledi:

Özellikle son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükumet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Samsunumuzda da hayata geçiyor. Satışların yapılacağı noktaları belirlendi ve 7 noktada tanzim satışları bugünden itibaren gerçekleştirilecek. Amacımız halkımızın kendi ihtiyacını buradan temin etmesi ve sıkıntılı dönemlerde halkımızın aile ekonomisine destek sağlamak. Bunu yaparken esnafımızı da düşünmek zorundayız. Onların da mağdur olmasına izin vermeyiz.

EKONOMİK SALDIRI BERTARAF EDİLECEK
Türkiye üzerine oynanan oyunların ekonomik saldırılar ile sürdüğüne dikkati çeken Zihni Şahin, Çok anormal şekilde fiyatlara müdahale var. Cumhurbaşkanımız bu saldırılara karşı insanlarımızı ezdirmemek için tanzim satış mağazaları projesini hayata geçirdi. Biz, darbecilere boyun eğmemiş bir milletiz. Bu saldırıyı da bertaraf edeceğiz dedi.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ Nİ ZİYARET
Başkan Zihni Şahin, daha sonra, Tanzim Satış Noktası programının ardından Tarım Kredi Koopefatifi Bölge Müdürlüğüne geçti. Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ile bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından kurum çalışanlarıni ziyaret etti.

İŞTE SAMSUNDAKİ TANZİM SATIŞ NOKTALARI
Samsunda kurulacak tanzim satış noktaları şu adreslerde hizmet verecek: 
1. Atakum Emek Parkı
2. İlkadım Çatalarmut Mahallesi 30 Ağustos Caddesi 30 Ağustos Parkı
3. İlkadım Kadıköy Mahallesi Kuyu Sokak kavşağı, SASKİ şantiyesi
4. İlkadım Fatih Mahallesi Fatih Parkı
5. İlkadım Adalet Mahallesi Asri Mezarlık karşısı (Eski organik pazar yeri)
6. İlkadım Cumhuriyet Meydanı Anıt Park girişi
7. Canik Kefeli ParkıÇALIŞANLARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN!..

07.03.2019 06:30

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediyesi ni ziyaret etti, Belediyedeki işçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun dedi

Samsunda, Cumhur İttifakının AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı olan Zihni Şahin, Atakum Belediyesini ziyaret etti, tüm personele önemli mesajlar verdi. Şahin, İşçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun. Kimse endişe duymasın dedi.

FEN İŞLERİ İŞÇİLERİYLE KAHVALTI
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Başkan Zihni Şahin, ilk olarak Atakum Belediyesinin Yeni Mahallede bulunan Fen İşleri Şantiyesini ziyaret etti. Burada işçilerle kahvaltı yapan Başkan Şahin, daha sonra Atakum Belediyesi hizmet binasına geçerek çalışan personel ile bir araya geldi.

HİÇ KİMSE ENDİŞE DUYMASIN
Atakum Belediyesinin memur, işçi ve diğer çalışanlarına önemli mesajlar veren Başkan Zihni Şahin, Belediye başkanlığım boyunca haksız yere işten çıkarma gibi bir günahım asla olmamıştır ve olamaz da. Biz ancak çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışmasını isteriz. Bu konuda endişe duyan tek bir personelimiz olmasın dedi.

İŞİNİZE SAHİP ÇIKIN...
Başkan Şahin, ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Bizlerde insana sevgiyle yaklaşma, ona değer verme ve ortak akılla yönetme anlayışı var. Bu anlayışla çalışarak güzel işlere, güzel hizmetlere imza atarız. Demokrasinin gereği olarak herkes bir partiden aday oluyor fakat seçildikten sonra hangi görüş olursa olsun herkesin başkanıyız. Herkesle birlikte, herkesin görüşünü alarak önerilere açık olacağız. Ben hayatım boyunca beraber çalıştığım insanlara şunu söylerim, samimi olarak işinize sahip çıkın, yüreğinizi ortaya koyun. İnsan samimi olarak çalışırken hata da yapsa onu kimse hor görmez.

HEPİNİZDEN DESTEK BEKLİYORUM
Belediyelerin görevi hizmet etmek. Hizmeti de sizinle birlikte yapacağız. İnşallah Atakum Belediye Başkanı olursak birlikte, huzurlu bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Hepinizden destek bekliyorum. Hep birlikte Atakumu hak ettiği hizmetlere inşallah kavuştururuz.GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN TEKNOLOJİ ŞART

15.02.2019 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ekonomik yarış dünya genelinde milletlerarası mücadelede son derece önemli. Bu mücadele ise ancak teknoloji ile mümkün olur dedi

Samsunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) tarafından düzenlenen Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları toplantısı başladı. Toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ülkemiz, yüksek teknolojiyi kullanmak zorunda. Bu alanda son dönemde yapılanlar umut verici dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve çok sayıda iş adamının da katıldığı Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları, Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlendi. 

HER ALANDA TEKNOLOJİ GURUR VERİCİ
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Zihni Şahin, Teknolojinin her alanda kullanıldığını görmek bizleri gururlandırıyor. Samsun Teknopark ve Ar-ge buluşmalarında kentimizde yer alan teknoloji firmalarının stantlarını gezme, bu noktada geldikleri noktayı görme imkanı buluyoruz. Başta ihracatın arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunan firmalarımız olmak üzere tüm firmalarımızı tebrik ediyorum dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYİ DE ETKİLİYOR
Dünyada milletlerarası mücadelede ekonomik yarışın en önemli yeri işgal ettiğine dikkati çeken Başkan Şahin, İşte bu ekonomik mücadeleyi teknolojik gelişmeler çok etkiliyor. Bu yarışta geri kalmamak adına hükümet olarak Ar-Ge çalışmalarına maddi olarak destek veriyoruz. Sadece ekonomik kalkınma açısından değil ülkemizde var olan terörle mücadele açısından da önemli bir konu bu. Bu mücadelede son dönemde silah sanayinde gelişmelerle beraber çok etkili olduğumuzu ve bu mücadelede kendi silahımızla çok az kayıp vererek bazen de hiç kayıp vermeden etkili olduğumuzu görüyoruz diye konuştu.

TEKNOPARK, İŞBİRLİĞİNİN ESERİ
Türkiyenin her türlü üretimini yapmaya başladığında istihdam sorununu da çözeceğine dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, Bir kaç defa sayın Valimiz ile beraber Teknoparkı ziyaret ettik. Gerçekten Samsunda böyle bir Teknopark olması ve Ar-Ge çalışmalarına önem verilmesi bize enerji ve moral verdi. Bu Teknopark, Samsunda üniversite, iş dünyası ve kamu işbirliğinin de eseridir. Bilhassa Teknoparkın kurulmasında emeği geçen rektörümüz, yönetim kurulu başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmanın sonucu her zaman başarılı olur ifadelerini kullandı.