Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Trafik ve Otopark Konusunu Kesinlikle Çözeceğiz

20.07.2018 07:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun için önemli açıklamalar yaptı.

GÜLSANDA HİÇ BİR ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK

Başkan Şahin şunları söyledi: 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağız. Cumhurbaşkanımız ve genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin önüne 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini koymuştur. Bizde bu hedefler için gece gündüz demeden çalışacağız. Samsunumuzu 2023 yılına hazırlıyoruz. 50 ve 100 yıllık planlarla İnsan dostu, çevre dostu,  estetik, katılımcı,  müreffeh bir Samsun hedefliyoruz. Bu anlamda yapılmış olanları daha ileriye taşıyacağız. Bunu yaparken bilim başta olmak üzere en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden de yararlanıyoruz. 19 Mayıs 1919 Atatürkümüzün Samsuna çıktığı ve bağımsızlık meşalesini yaktığı tarihtir. Bu nedenle Samsunumuz Cumhuriyet tarihimizin en önemli şehridir. 19 Mayıs 2019 tarihinde bağımsızlık meşalesinin yakılışının 100.yılını kutlayacağız. 100.yılda Türkiyede ve dünyada Samsun konuşulacak.  Hedefimizi ortaya koyduk. Etkinliklerimiz ile Samsun olarak 19 Mayıs coşkusunu, heyecanının, farkımızı, sevgimizi,  ortaya koyacağız. Bu çalışmaları başlattık. Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, binlerce esnafı ve aileyi ilgilendiren Gülsan sanayi konusunu da ortak akıl ile çözeceklerini ifade ederek; Gülsan Sanayi sitesi esnafımızı il başkanımız, ilçe başkanımız, belediye başkanımız ile 3 kere ziyaret ederek, esnaflarımız ile toplantılar yaptık. İstişarelerde bulunduk. Sorunlarını dinledik. Hiçbir esnafımız mağdur olmayacak. Ortak akıl ile birlikte hareket edeceğiz. Dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE SAMSUN YENİLENİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yeni projeler hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi:  Samsunumuzun önemli gördüğümüz bazı problemleri var. Bunlar için hazırlıklarımızı başlattık. Özellikle ciddi bir trafik problemimiz var. Bu probleme bugün neşter vurmazsak, bu problem çözülemez hale gelecek. Bu nedenle Akıllı Ulaşım Sistemlerini Samsunumuz ile buluşturuyoruz. Trafik ve otopark konusunu kesinlikle çözeceğiz. Samsunumuzda Kentsel Dönüşümü başlatıyoruz. Samsunumuzun önemli bir bölümü kentsel dönüşümle yenilenecek. Yeni mahalle olmuş olan köylerimizde ki beton yol çalışmalarını hızlandırdık. Bu çalışmalar devam edecek. 17 İlçemizde ki en önemli problemleri kesinlikle çözüyoruz. İş adamlarımız, sanayicilerimiz ile Samsunumuzun ekonomisi için birlikte olacağız. İşsizliği azaltmak için istihdamın artırılmasına gayret ediyoruz. Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovalarımız var. Samsunumuz bir tarım merkezidir. Tarımı destekleyeceğiz. Samsunumuzun bugünü güzeldir. Biz geleceğini daha güzel hale getireceğiz. İnsan merkezli, ortak akıl ile halkımızın içinde olarak sevgiyle ve halkımızla birlikte yürüyeceğiz. 7/24 değil tabiri caizse 7/25 çalışacağız. Dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı:  Birlikten kuvvet doğar. Bulunduğumuz her makam ve mevki hizmet yeridir. Buralarda devletimize ve milletimize hizmet için varız. Kendi ikbalimizi değil devletimizi ve insanlarımızı düşünmeliyiz. Samsunumuz büyük potansiyelleri ve insan kaynaklarına sahip bir şehrimizdir. Siyasi irademizi temsil eden milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimlerimiz, tüm mensuplarımızla bir ve beraber yürüyeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarımız valimiz, protokolümüz, kaymakamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, basınımız, muhtarlarımız ve toplumumuzun tüm kesimleri ile birlikte olacağız. Kısacası Birlik ve beraberliği esas alacağız. dediKırkpınar İkincisi Şaban YILMAZ dan Başkan Şahin e Ziyaret

20.07.2018 07:25

Edirne de düzenlenen 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde 2. olan Şaban Yılmaz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
Başkan Şahin in kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini söyleyen Şaban Yılmaz ise, Gerek Bafra Belediye Başkanlığınız, gerekse Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınız döneminde spora ve sporcuya verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederiz ifadelerini kullandı.Ata sporumuz olan güreş dalında Samsun u temsil eden Şaban Yılmaz her müsabakada başarı göstererek Samsun umuzun adını yüceltiyor diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yılmaz a başarılarının devamını diledi. Sporun desteklenmesinde her zaman aktif rol aldıklarını da sözlerine ekleyen Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetimizin politikaları kapsamında sporun her türlüsüne destek oluyoruz. Ata sporumuz olan güreşlerin Samsun daki önemi tartışılmaz. Efsane isimlerin yetiştiği Samsun umuzun adı her güreş müsabakasında tecrübeli sporcularımız sayesinde tüm Türkiye’de duyuluyor. Kendilerine bu başarılarından ve fedakârlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Başpehlivanlık unvanı da alan Şaban kardeşimizi bu başarıları için tebrik ediyorum dedi.

Başkan Şahin ziyaretin sonunda 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde elde ettiği başarıdan dolayı Yılmaz a altın ve üzerinde  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin  yazan bir Samsunspor atkısı hediye etti.Kuş Cenneti Araç Trafiğine Kapatıldı

20.07.2018 07:23

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası Yörükler jandarma kontrol noktası ile doğanca ziyaretçi merkezi arasındaki alanın taşıt trafiğine kapatıldığını bildirdi.

Samsun Valiliğimizin 16.07.2018 tarihinde internet sitesinden de duyurduğu gibi Kızılırmak Deltası Yörükler Jandarma Kontrol Noktası ile Doğanca Ziyaretçi Merkezi arasındaki alan taşıt trafiğine kapatılmıştır.Konuyla ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin açıklaması şu şekide :

Bilindiği üzere Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti 13 Nisan 2016 tarihinde UNESCO Dünya Doğal Mirası Geçici listesine alınmıştı. Bu tarihten sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMKUŞ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ortak çalışmaları ile Kızılırmak Deltasının ÜLKEMİZİN İLK ve TEK UNESCO doğal miras alanı olabilmesi için gerekli hazırlıklar tamamlanmış ve 01 Şubat 2018 tarihi itibariyle başvuru dosyası UNESCO Dünya Mirası Merkezine teslim edilmiştir. UNESCO sürecine hazırlık amacıyla Deltada yürütülen birçok çalışma olmakla birlikte bunların başında Deltanın doğal yaşam döngüsünün yeniden sağlanabilmesine yönelik çalışmalar gelmektedir. Bu amaçla alandaki kaçak ikincil konutlar yıkılmış, karavanlar kaldırılmıştır.

Bu süreçte Mahalli Sulak Alan Komisyonunun 04 Ekim 2017 tarihli kararı ile Yörükler Jandarma Kontrol Noktası ile Doğanca Ziyaretçi Merkezi arasındaki alanın taşıt trafiğine kapatılması kararı alınmıştır. İlgili kararda özellikle manda sahipleri olmak üzere diğer hayvan sahiplerinin ihtiyaç doğrultusunda alana girişlerinin sağlanması, ziyaretçilerin ise SAMKUŞ ve Samsun Büyükşehir Belediyesince sağlanacak bisiklet, akülü araç ve otobüslerle alana girişinin sağlanması karar altına alınmıştır.

Karar gereği belirtilen bölgenin tüm gün araç trafiğine kapatılması, alan içerisine görevliler ve ihtiyaç duyulması halinde hayvan sahiplerinin dışında girişin engellenmesi, alan içerisinde ziyaretçilerin sadece yaya, bisiklet, elektrikli bisiklet ve Samsun Büyükşehir Belediyesince tahsis edilecek otobüsler ile hareketliliğin sağlanması uygun görülmüştür. Yapılan hazırlıklar sonrasında Belediyemizce alanda hizmet vermek üzere iki adet üstü açık otobüs tahsis edilmiştir. Otobüslerde alan tanıtımları ve bilgilendirmeler yapılacak olup otobüslerimiz aşağıda verilmiş olan program çerçevesinde tüm halkımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir.

Belirtilen bu uygulamalar 16 Temmuz 2018 Pazartesi itibariyle başlamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Otobüs Hareket Yerleri ve Saatleri

Otobüsler Yörükler Ziyaretçi Merkezi ve Doğanca Ziyaretçi Merkezinden aşağıda belirtilen saatlerde hareket edecektir.

Hafta içi her gün saat 10:00 ve 15:00

Hafta sonu saat 9:00, 11:00, 14:00 ve 16:0015 Temmuz da Şehitler Anıldı

20.07.2018 07:20

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Samsun da şehitliklerde anma töreni düzenlendi.
Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, askeri erkan, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ve şehit yakınları katıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Samsun da anma etkinlikleri başladı. Samsun protokolü şehitlikleri ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Önce Kıranköy deki Askeri ve Polis Şehitlikleri ziyaret edildi. Daha sonra da Kur anı Kerim okunarak Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı şehitler için dua etti. Duanın ardından şehit mezarlıklarına karanfiller bırakılarak dualar edildi. Protokol üyeleri şehit yakınlarıyla sohbet ederek teselli etti. Kıranköy Şehitliklerinin ardından protokol üyeleri Asri Mezarlık taki şehitlikleri ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ayrıca Samsun Büyük Camii de mevlit okutuldu.Başkan Şahin: Samsunspor Sevdamızdır

20.07.2018 07:19

Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Zihni Şahin Samsunsporlu aileler platformunun onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:  Samsunsporumuz bizim sevdamızdır. Şehrimizin en önemli markasıdır. İsmail Uyanık başkanımız ve yönetim kurulumuz çok önemli ve yoğun çalışmalar yapıyor. 17 ilçemiz ile beraber tüm şehir olarak kenetlenerek Samsunsporumuzun muhteşem günlerine kavuşacağına inancım tamdır. Yakın bir süre içerisinde Samsunsporumuz için kalıcı olacak önemli müjdelerimiz olacak. Başkanımız İsmail Uyanık ve yönetim kurulumuz ile sürekli istişare halindeyiz.  Güzel şeyler olacak.  dedi.Başkan Zihni Şahin konuşmasında  Samsunspor şehrimizin en önemli markasıdır. Tüm şehir olarak kenetleneceğiz,  uyanış sezonumuzda Samsunspor başkanımız, yönetim kurulumuz ve taraftarlarımızla birlikte eski muhteşem günlerimize döneceğiz. Dedi.