Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


7/24 UYUMAYAN KÜTÜPHANE!..

07.03.2019 06:37

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Bilim ve Teknoloji Merkezi nden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek Kütüphaneler kuracaklarını açıkladı

Samsunda Cumhur İttifakının Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçeye yönelik plan, proje ve yatırımlarını açıklamaya devam ediyor. Başkan Şahin, Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek Kütüphaneler kuracaklarını açıkladı.

İLÇEDE 3 NOKTAYA KÜTÜPHANE!
Atakumun Eğitim, bilim, gençlik, kültür ve sanat şehri olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra Atakum Belediyesi olarak 7/24 uymayan kütüphaneleri halkımızın hizmetine sokacağız. İlçemizin 3 ayrı noktasında yapacağımız bu kütüphaneler, mimarisiyle de simge olacak dedi.

HIZLI, KONFORLU BİLGİ ERİŞİMİ
Başkan Şahin, konuyla ilgili açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

Atakum, Bilgi Erişim Merkezi ve Dijital Kütüphanelerle başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere tüm hemşerilerimizin bilgiye kolaylıkla erişebildikleri bir kent olacak. Bu kütüphanelerde Atakumlu hemşerilerimiz geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır.
Bu kütüphaneler düzenlenecek etkinliklerle, atölyelerle ve üretilen projelerle yeni okurların yetişmesine aracılık edecek, böylece okuma alışkanlığını yerleştirecek ve sürekli kılacaktır. Ayrıca kent tarihine katkı sunan kitaplar yayımlanacak ve araştırma kültürü teşvik edilecektir. 

80 BİNİ AŞAN KİTAP VARLIĞI
Atakum Belediyesi kütüphanelerinde okurlar yazarlarla, şair ve çevirmenlerle buluşacak, çocuklar kütüphanelerin yaşam dolu dünyasıyla tanışma fırsatı bulacak. Üyelik, emanet kitap alışverişi, uluslararası veri tabanı ve internet erişimi gibi hizmetlerin ücretsiz olacağı kütüphanelerin birbiriyle çevrimiçi bağlantıda olması, kullanıcılara kütüphanelerin 80 bini aşan kitap varlığından aynı anda yararlanma olanağı da sunacaktır.  

ENGELLİ VATANDAŞLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ
Atakum Uyumayan Kütüphanesinde Uluslararası Veritabanı EBSCO üyeliği, kullanıcıların 1,5 milyondan fazla ulusal ve uluslararası akademik/akademik dışı elektronik kaynağa, 50 binden fazla elektronik kitaba erişimini sağlayacaktır. Atakum Belediyesi 7/24 uyumayan kütüphaneleri engelli kardeşlerimizin erişim ve kullanımına uygun olarak dizayn edilecektir.HALKIMIZI KİMSE MAĞDUR EDEMEZ

07.03.2019 06:34

Sebze ve meyve fiyatlarındaki fiyat artışlarını önlemek amacıyla oluşturulan Tanzim Satış Noktaları, Samsunda da faaliyete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ekonomik saldırılara karşı halkımızı mağdur etmeyeceğiz dedi

Sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarını önlemek amacıyla kurulan tanzim satış noktalarının Samsundaki adresleri belli oldu. Samsunda 7 farklı bölgede tanzim satış noktaları bugün hizmete girerken Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahinden, Türkiye üzerine oynanan oyunlar ekonomik saldırılarla sürüyor. Halkımızı bu saldırılara karşı korumak zorundayız dedi.

SIKINTILI DÖNEMDE HALKLA BERABER
Başkan Zihni Şahin, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde kurulan Tanzim Satış Noktasını ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şahin, TRT Habere de konuk olarak tanzim satışları uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, şunları söyledi:

Özellikle son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükumet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Samsunumuzda da hayata geçiyor. Satışların yapılacağı noktaları belirlendi ve 7 noktada tanzim satışları bugünden itibaren gerçekleştirilecek. Amacımız halkımızın kendi ihtiyacını buradan temin etmesi ve sıkıntılı dönemlerde halkımızın aile ekonomisine destek sağlamak. Bunu yaparken esnafımızı da düşünmek zorundayız. Onların da mağdur olmasına izin vermeyiz.

EKONOMİK SALDIRI BERTARAF EDİLECEK
Türkiye üzerine oynanan oyunların ekonomik saldırılar ile sürdüğüne dikkati çeken Zihni Şahin, Çok anormal şekilde fiyatlara müdahale var. Cumhurbaşkanımız bu saldırılara karşı insanlarımızı ezdirmemek için tanzim satış mağazaları projesini hayata geçirdi. Biz, darbecilere boyun eğmemiş bir milletiz. Bu saldırıyı da bertaraf edeceğiz dedi.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ Nİ ZİYARET
Başkan Zihni Şahin, daha sonra, Tanzim Satış Noktası programının ardından Tarım Kredi Koopefatifi Bölge Müdürlüğüne geçti. Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ile bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından kurum çalışanlarıni ziyaret etti.

İŞTE SAMSUNDAKİ TANZİM SATIŞ NOKTALARI
Samsunda kurulacak tanzim satış noktaları şu adreslerde hizmet verecek: 
1. Atakum Emek Parkı
2. İlkadım Çatalarmut Mahallesi 30 Ağustos Caddesi 30 Ağustos Parkı
3. İlkadım Kadıköy Mahallesi Kuyu Sokak kavşağı, SASKİ şantiyesi
4. İlkadım Fatih Mahallesi Fatih Parkı
5. İlkadım Adalet Mahallesi Asri Mezarlık karşısı (Eski organik pazar yeri)
6. İlkadım Cumhuriyet Meydanı Anıt Park girişi
7. Canik Kefeli ParkıÇALIŞANLARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN!..

07.03.2019 06:30

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediyesi ni ziyaret etti, Belediyedeki işçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun dedi

Samsunda, Cumhur İttifakının AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı olan Zihni Şahin, Atakum Belediyesini ziyaret etti, tüm personele önemli mesajlar verdi. Şahin, İşçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun. Kimse endişe duymasın dedi.

FEN İŞLERİ İŞÇİLERİYLE KAHVALTI
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Başkan Zihni Şahin, ilk olarak Atakum Belediyesinin Yeni Mahallede bulunan Fen İşleri Şantiyesini ziyaret etti. Burada işçilerle kahvaltı yapan Başkan Şahin, daha sonra Atakum Belediyesi hizmet binasına geçerek çalışan personel ile bir araya geldi.

HİÇ KİMSE ENDİŞE DUYMASIN
Atakum Belediyesinin memur, işçi ve diğer çalışanlarına önemli mesajlar veren Başkan Zihni Şahin, Belediye başkanlığım boyunca haksız yere işten çıkarma gibi bir günahım asla olmamıştır ve olamaz da. Biz ancak çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışmasını isteriz. Bu konuda endişe duyan tek bir personelimiz olmasın dedi.

İŞİNİZE SAHİP ÇIKIN...
Başkan Şahin, ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Bizlerde insana sevgiyle yaklaşma, ona değer verme ve ortak akılla yönetme anlayışı var. Bu anlayışla çalışarak güzel işlere, güzel hizmetlere imza atarız. Demokrasinin gereği olarak herkes bir partiden aday oluyor fakat seçildikten sonra hangi görüş olursa olsun herkesin başkanıyız. Herkesle birlikte, herkesin görüşünü alarak önerilere açık olacağız. Ben hayatım boyunca beraber çalıştığım insanlara şunu söylerim, samimi olarak işinize sahip çıkın, yüreğinizi ortaya koyun. İnsan samimi olarak çalışırken hata da yapsa onu kimse hor görmez.

HEPİNİZDEN DESTEK BEKLİYORUM
Belediyelerin görevi hizmet etmek. Hizmeti de sizinle birlikte yapacağız. İnşallah Atakum Belediye Başkanı olursak birlikte, huzurlu bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Hepinizden destek bekliyorum. Hep birlikte Atakumu hak ettiği hizmetlere inşallah kavuştururuz.GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN TEKNOLOJİ ŞART

15.02.2019 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ekonomik yarış dünya genelinde milletlerarası mücadelede son derece önemli. Bu mücadele ise ancak teknoloji ile mümkün olur dedi

Samsunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) tarafından düzenlenen Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları toplantısı başladı. Toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ülkemiz, yüksek teknolojiyi kullanmak zorunda. Bu alanda son dönemde yapılanlar umut verici dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve çok sayıda iş adamının da katıldığı Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları, Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlendi. 

HER ALANDA TEKNOLOJİ GURUR VERİCİ
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Zihni Şahin, Teknolojinin her alanda kullanıldığını görmek bizleri gururlandırıyor. Samsun Teknopark ve Ar-ge buluşmalarında kentimizde yer alan teknoloji firmalarının stantlarını gezme, bu noktada geldikleri noktayı görme imkanı buluyoruz. Başta ihracatın arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunan firmalarımız olmak üzere tüm firmalarımızı tebrik ediyorum dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYİ DE ETKİLİYOR
Dünyada milletlerarası mücadelede ekonomik yarışın en önemli yeri işgal ettiğine dikkati çeken Başkan Şahin, İşte bu ekonomik mücadeleyi teknolojik gelişmeler çok etkiliyor. Bu yarışta geri kalmamak adına hükümet olarak Ar-Ge çalışmalarına maddi olarak destek veriyoruz. Sadece ekonomik kalkınma açısından değil ülkemizde var olan terörle mücadele açısından da önemli bir konu bu. Bu mücadelede son dönemde silah sanayinde gelişmelerle beraber çok etkili olduğumuzu ve bu mücadelede kendi silahımızla çok az kayıp vererek bazen de hiç kayıp vermeden etkili olduğumuzu görüyoruz diye konuştu.

TEKNOPARK, İŞBİRLİĞİNİN ESERİ
Türkiyenin her türlü üretimini yapmaya başladığında istihdam sorununu da çözeceğine dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, Bir kaç defa sayın Valimiz ile beraber Teknoparkı ziyaret ettik. Gerçekten Samsunda böyle bir Teknopark olması ve Ar-Ge çalışmalarına önem verilmesi bize enerji ve moral verdi. Bu Teknopark, Samsunda üniversite, iş dünyası ve kamu işbirliğinin de eseridir. Bilhassa Teknoparkın kurulmasında emeği geçen rektörümüz, yönetim kurulu başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmanın sonucu her zaman başarılı olur ifadelerini kullandı.HER ŞEY PARAYLA OLMAZ!..

15.02.2019 13:37

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Toplum Gönüllüleri Vakfının(TOG) çok önemli bir sivil toplum hareketi olduğunu belirterek, TOG gönüllüleri bizlere her şeyin parayla yapılmayacağını gösterdi dedi

Kurulduğu 29 Aralık 2002 yılından bu yana ülke genelinde özellikle üniversiteli gençler arasında başlattığı gönüllü hareketini bugün de başarıyla sürdüren TOG un kurucusu İbrahim Betil, Genel Müdür Murat Çitilgülü ve Yönetim Kurulu üyesi Sinan Berkman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahini ziyaret etti.

İBRAHİM BETİL, BAŞARI DİLEDİ
TOG hareketinin Samsunda da bir çok önemli projeye imza attığını belirten vakfın kurucusu İbrahim Betil, İl genelinde yaptığımız çalışmalarda Samsun Büyükşehir Belediyesinin her zaman desteğini gördük. Bu nedenle müteşekkiriz dedi. Betil, Başkan Zihni Şahin'in 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı olmasına da değinerek, Değerli başkanımızın seçilmesi halinde deneyimiyle, tecrübesiyle Atakuma büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Seçimlerde kendisine başarı diliyoruz diye konuştu.

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TOGA ÖVGÜ...
TOGun, Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin ise, Özellikle üniversite öğrencisi gönüllüleriyle TOG, başta sosyal olmak üzere kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de daima dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TOGun genç gönüllüleri, dar gelirli ya da hasta çocuklara ders vermekten tutun da okulların yenilenmesine kadar bir çok alanda çok önemli hizmetler veriyor. Türkiyenin bir çok bölgesinde fidan dikerek yeşillendirme çabalarında örnek teşkil eden TOG gönüllüleri aslında her şeyin parayla yapılmayacağını da bizlere göstermiş oluyor dedi.

ATAKUM İĞNE DELİĞİNDEN DAVET
Öte yandan, ziyarette yer alan, TOGa bağlı Atakumun Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren İğne Deliği Gençlik Merkezinin yöneticileri Oğuzhan Öztanır, Beytullah Akı ve Semiha Memişoğlu, Başkan Zihni Şahini merkeze davet etti. Başkan Şahin de, en kısa zaman İğne Deliği Gençlik Merkezini ziyaret edeceğini söyledi.