Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İNSANLIK SORUNU

29.04.2019 07:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucuyla mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu belirterek, Kimse bu sorun ile mücadeleden kaçamaz, kimsenin böyle bir lüksü yok dedi.

Hedef Olma Hedefsiz Kalma projesi kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele için hazırlanan Narkotik Eğitim TIRı, dün Samsuna geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Valisi Osman Kaymak ile birlikte Eğitim TIRını ziyaret etti ve Uyuşturucu ile Mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

TERÖRLE MÜCADELE GİBİ...

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TIR da görevli narkotik uzmanı polisler, Uyuşturucuyla Mücadele ve Korunma Yolları gibi konularda detaylı bilgiler veriyor. Eğitim TIR ını Vali Osman Kaymak ile birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucu ile mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu söyledi. Başkan Demir, Kimsenin bu sorun karşısında kaçma lüksü yok. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli dedi.

BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERİN YANINDA...

Koruyucu ve önleyici sosyal politikalarla bireylerin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilebileceğini söyleyen Demir, Çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmak, topluma ve kendilerine faydalı birer yetişkin olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Uyuşturucu bağımlılarını topluma yeniden kazandırmaya kararlıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu kullanımından gençlerimizi kurtarmak arzusundayız diye konuştu.

27 NİSAN A KADAR SAMSUN'DA

Narkotim Eğitim TIR ı, Cumhuriyet Meydanı nda 23-27 Nisan tarihleri arasında hafta içi saat 09.00-17.30, hafta sonları ise 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Narkotik Eğitim TIR ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı şekilde anlatılıyor.MİNİK GÖRKEM İN BAŞKAN DEMİR SEVGİSİ

29.04.2019 07:48

Samsun da bedensel engelli 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti.

Samsun da bedensel engelli 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Yoğun mesaisine rağmen vatandaşları tek tek makamında ağırlayan ve tebrikleri kabul eden Başkan Demir in ziyaretçileri arasında 6 yaşındaki bedensel engelli Görkem Kemal Bulut da yer aldı.

BAYRAK VE CUMHURBAŞKANI PORTRESİ İSTEDİ

Erken doğumdan kaynaklı sıkıntılar nedeniyle belden aşağısı tutmayan ve tekerlekli sandalyede hayatına devam eden 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, babaannesi Halime Bulut ile birlikte Başkan Mustafa Demir i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Görkem Kemal Bulut, Başkan Mustafa Demir den, Türk bayrağı, Cumhurbaşkanının portresi ve Başkan Mustafa Demir ile çekindiği çerçeveletilmiş bir fotoğraf istedi.

Görkem ile yakından ilgilenen Başkan Mustafa Demir, taleplerinin yerine getirilmesi talimatını verdi. Başkan Demir ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Samsun da katılacağı bir iftar yemeğine Görkemin de davet edileceğini açıkladı.BAŞKAN DEMİR: YANLIŞ YÖNE YELKEN AÇMAYIN

19.04.2019 07:48

Bafralı muhtarlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yanlış olana yelken açmayın, doğru olandan şaşmayın Dedi.

Bafralı muhtarlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yanlış olana yelken açmayın, doğru olandan şaşmayın Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra İlçesi nden hayırlı olsun ziyaretine gelen muhtarları makamında kabul etti. Başkan Demir, Muhtarlarımızla sürekli irtibat halinde olacağız. Bunun için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir birim oluşturuyoruz dedi.

DOĞRU OLANDAN ŞAŞMAYIN...

Samsun da yepyeni bir dönemin başladığına dikkati çeken Mustafa Demir, Size tavsiyem, hiç bir zaman doğru olandan şaşmayın. Bizler bugün varız yarın başkası olacak. Muhtarlığınız için gerekli olduğunu düşünseniz bile yanlış olan şeylere doğru yelken açmayın. Samsun gibi şehirlerin buna ihtiyacı var. Çünkü Samsun bölgenin merkezi diye konuştu.

MEZARDAN BAŞKA GİDECEK YERİMİZ YOK!..

Samsun kalkınmazsa bölge kalkınamaz diyen Başkan Demir, Ev, ocak namus ve can ehemmiyeti tehlikeye düştüğü için buraya gelmiş insanlar var. Tehlikeye düştüğümüzde bizim mezardan başka gidecek yerimiz yok. 3 dönem siyaset yaptım. Bu kadar asil bu kadar saygılı, devletine ve milletine bağlı başka bir şehir görmedim ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR İÇİN İNTERAKTİF BİRİM

Seçim öncesi sunulan projeleri hayata geçirmek için büyük gayret göstereceğini belirten Başkan Demir, Güzel bir seçim geçirdik. Sunduğumuz projeleri gerçekleştirirsek, bu şehir gerçekten şahlanmış olacak ve bu projeleri de hayata geçirmek için büyük bir mücadele vereceğiz. Belediyede muhtarlarımızla irtibatlı bir birim oluşturacağız. Belediye ile interaktif her an irtibata geçebileceksiniz bir birim. Her ilettiğiniz ciddiye alınacak, kayda geçecek ve size bilgi verilecek. Elektronik ortamda yazılı bir metne dönüştürmeye gayret edeceğiz. Ne talep edildi, ne dendi ben görmek istiyorum. Sadece sizin için değil vatandaşlarımız için de açık olacak bu sistem dedi.

YOL VE SU PROBLEMİ KALMAYACAK

5 yıllık görev süresi boyunca il genelinde gezilmedik mahalle bırakmayacağını da belirten Mustafa Demir, Sorunları bizzat yerinde göreceğim. Tüm mahalle ve grup yollarını 5 yıl içinde tamamlayacağız. İçme suyu problemi olan mahallelerimizin sorunlarını en kısa sürede çözmek için gayret edeceğiz. Samsun daki bütün vatandaşlarımıza sizlerle birlikte el ele vererek hizmet edeceğiz. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum  diye konuştu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR BARİYERLERİ KALDIRTTI

19.04.2019 07:45

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi hizmet binası girişinde uygulanan bariyer Sistemini kaldırttı. Demirin bu uygulaması vatandaşların takdiriyle karşılandı.

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi hizmet binası girişinde uygulanan bariyer Sistemini kaldırttı. Demirin bu uygulaması vatandaşların takdiriyle karşılandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmet binası girişinde yer alan bariyerler Başkan Mustafa Demirin talimatıyla kaldırıldı. Başkan Demirin bu uygulaması vatandaşlar arasında memnuniyet yarattı.

VATANDAŞ MEMNUN

Yıllardır Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının girişinde bulunan bariyerli geçiş sistemi uygulaması, Başkan Mustafa Demirin talimatıyla sona erdi. Vatandaş ile belediye binası arasında engel yarattığı için çoğu zaman şikayetlere yol açan uygulamanın son bulması vatandaşları memnun etti. Vatandaşlar, Başkanımızın ilk icraatlarından birisi olarak bariyerleri kaldırtması son derece sevindirici. Büyükşehir Belediyesi ile halk arasında hiç bir hizmet engeli olmamalı dediler.

BAŞKAN DEMİR DEN AÇIKLAMA

Başkan Mustafa Demir de yaptığı kısa açıklamada, Büyükşehir Belediyesi, Samsunlular için hizmet kapısıdır. Bu anlayış içerisinde halkımıza önümüzdeki 5 yıl boyunca hizmet edeceğimizi zaten daha önce söylemiştik. İcraatlarımızla da halkımıza bunu göstereceğiz dedi.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BAŞIMIZIN TACIDIR

19.04.2019 07:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu ülke, uğrunda şehit olup canını, kanını veren kahramanlar sayesinde var olmuştur. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetler başımızın tacıdır. Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu ülke, uğrunda şehit olup canını, kanını veren kahramanlar sayesinde var olmuştur. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetler başımızın tacıdır. Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Başkan Demir, Ülkemiz, uğrunda canını veren şehitler sayesinde var olmuştur, var olmaya devam edecektir. Bu nedenledir ki onların bizlere bıraktığı emanetler başımızın tacıdır dedi.

ŞANLI TARİH, ONLARIN SAYESİNDE

Dernek Başkanı Necati Yılmaz ve şehit aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Mustafa Demir, Şanlı tarihi sayısız kahramanlıklarla dolu Türk milletinin birlik ve bölünmez bütünlüğünün en büyük kanıtı, bu topraklar için canını feda eden şehitlerimizdir. Türk milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden her zaman başarı ile çıkmıştır. Bu başarının yegâne sahibi vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz gazi ve şehitlerimizdir. Onların emanetleri olan sizler de bizim başımızın tacısınız. Ülkemiz vatan uğrunda canını veren kahramanlarımız sayesinde var diye konuştu.

Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Necati Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Mustafa Demire bordo bereli asker heykeli hediye etti.

ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

Öte yandan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Şehitler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik, Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir. Bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür. Tarih boyunca aziz milletimiz, bu uğurda şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmıştır. Bölünmez bütünlüğümüzün en büyük kanıtı ve ispatı da yine şehitlerimizdir. Vatan toprağı ve bayrağı için canını veren şehitlerimiz, bütünlüğümüzün en önemli göstergesi, birliğimiz ve beraberliğimizin baki olduğunun da en önemli kanıtıdır.

ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Vatanımızı kanları ve canları pahasına koruyan, bu milletin onuruna sahip çıkan, başımızı dik tutan, ülkemize karşı her türlü kalkışmaya karşı canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacak, emanetlerine sıkı sıkı sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyor, ailelerine ve yakınlarına da sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum.