Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


KUZEY ANADOLU NUN SANAYİ ÜSSÜ OLACAĞIZ

24.05.2019 07:46

Ladik ve Havza da programlara katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 25 Mayıs ta Havza da 5 sanayi tesisinin temelini atıyoruz. 20 bin dönüme çıkartılacak Havza Organize Sanayi Bölge (OSB), Kuzey Anadolu'nun en büyüğü olacak  müjdesini verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik te iftarda halkla bir araya geldi, ardından Havza'da Ramazan Şenlikleri programına katıldı. Demir, Havza da 3 gün sonra 5 fabrikanın temelini atacaklarını belirterek, bölgenin, Kuzey Anadolu nun sanayi üssü olacağını söyledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik İbi Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği nin toplu iftar programına  katıldı. İlçeye gelişinde ilk olarak Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Mustafa Demir, ilçenin sorunları ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksunun da eşlik ettiği Başkan Mustafa Demir, ziyaretin ardından İbi Mahallesi Merkez Cami Avlusu ndaki iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin yakın ilgisiyle karşılanan Demir, vatandaşlarla kucaklaştı, sohbet etti. 

LADİKTE ÇOK MÜSTESNA BİR AKŞAM
Hep birlikte açılan oruç ve yenilen yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Size söz vermiştik, sözümüzü tutup bu güzel Ramazan akşamında misafir olduk. Çok müstesna bir akşam yaşadık. İftar yemeğini organize edenlerden Allah razı olsun. Hanım kardeşlerimin ellerine sağlık. Bu iftar programını geleneksel hale getirelim. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi. 

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ
Ladiklilere, Bayramdan sonra da sık sık geleceğiz sözünü veren Demir, Neler yapabileceğimizi birlikte planlayacağız. Seçimde sorumluluğu omuzlarımıza yüklendik. Niyetimizi bozmadan gece- gündüz çalışmaya başladık. Allah sözlerimizi hakkıyla yerine getirmeyi, dualarınızı almayı nasip eylesin. Genel sekreterimiz hizmetlerin başında olup gayret edecek. Fen işleri daire başkanımız, ekiplerimiz burada. İnşallah başarılı işlere imza atacağız diye konuştu. 

HAVZADA RAMAZAN ŞENLİĞİ
İftar programından sonra teravih namazı için Havza’ya geçen Başkan Mustafa Demir, namaz sonrası Kevser Cami avlusundaki Ramazan Şenliği etkinliğine konuk oldu. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemirin de katıldığı programda ilahiler söylenip semazen gösterileri yapıldı. Havzalılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, şunları söyledi: 
İftarda Ladikteydik. Kevser Camisinde teravih kılmak, manevi atmosferinden istifade edelim istedik. Güzel de oldu. Muhteşem bir program hazırlamışsınız. Göz nurumuz yavrularımız tüm büyükleri ile bir arada. Ramazan'ın manevi atmosferi altında büyüyorlar. Çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.

HAVZALILAR TARİHE NOT EDİN
Cumartesi günü Havza OSBde 5 fabrikanın temelini atacaklarını müjdeleyen Başkan Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının ilçeye gelişlerinin 100üncü seneyi devriyesinde, 25 Mayısta 5 sanayi tesisinin temelini atacağız. Havzalı hemşerilerim ve gençlerimiz, bu gelişmeyi tarihe not etsinler. Önce 10 bin dönüm gelecekte Havza, 20 bin dönümlük organize sanayi bölgesine sahip olacak. Yani Samsun merkezdeki bin 500 dönümlük sanayi bölgesinin 13-14 katı Havzada hayata geçecek. Buradan ilan ediyorum, Havza OSB, Kuzey Anadolunun en büyük sanayi merkezi olacak. 25 Mayısta da bunun temelini atacağız şeklinde konuştu. 19 GÜNDE 19 MAYIS 2019

17.05.2019 13:32

19 Mayıs 2019 Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsuna çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen 19 Günde 19 Mayıs 2019 etkinliği kapsamında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Samsunlu 15 Dragon Bot sporcusu Samsuna yaklaşıyor…

  100. Yıl Kutlamaları çerçevesinde Samsun ilinin hazırladığı etkinlikler kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürkün İstanbuldan Samsuna yolculuğunu temsilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımı, Uzmar Uzmanlar Denizcilik firmasının sponsorluğu ile 30 Nisan 2019 tarihinde çıktıkları yolu 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsunda tamamlayacaklar. 19 Günde 19 Mayıs 2019 Etkinliğini Samsunlu 15 Dragon Bot Sporcusu ve refakat ekibi ile (1 doktor, 1 cankurtaran, 1 şoför, 8 teknik personel) gerçekleştirecek. Etkinlik süresince sporcuların güvenliği için Dragon Bot ekibini Uzmar Uzmanlar Denizcilik firmasının 1 palamar botu da takip ediyor.

  26 kişilik ekip 30 Nisanda  İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan  Türk Bayrağını teslim aldılar ve Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek , 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun da Türk Bayrağını Samsun Valisi Sayın Osman Kaymaka teslim etmek üzere yola çıktılar.

  Fırtına nedeniyle iki gün Sinop’ta beklemek durumunda kalan takım, bu sabah 07:20 itibariyle sisli ve yaklaşık 15kmnin üzerinde rüzgar ile Gerzeye doğru yola çıktılar.

12:00 civarında Gerzeye varmaları beklenen ekibin bugün 60 km kürek çekerek, akşam saatlerinde Yakakentte olmaları bekleniyor.

  Ekip 17 Mayıs sabahı Yakakentten hareket edecek ve 73 km kürek çekerek akşam 18:30-19:00 civarı 19 Mayısa ulaşacak. Sporcular son olarak yanlarında getirdikleri  Türk bayrağını 19 Mayıs Pazar günü saat 14:30da Tütün İskelesinde gerçekleşecek törenle Samsun Valisi Osman Kaymaka teslim edecekler.BÜYÜK COŞKUYU BİRLİKTE YAŞAYALIM!

17.05.2019 13:27

Cumhurbaşkanı Erdoğanın 19 Mayıs Pazar günü Samsunda olacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunlular olarak bu büyük coşkuyu Cumhurbaşkanımızla birlikte yaşayalım çağrısında bulundu

Samsunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bakanların katılımıyla gerçekleşecek Milli Kurtuluş Mücadelesinin 100'üncü Yıl Dönümü kutlamaları için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu büyük coşkuyu Samsunlular olarak Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaşayacağız dedi.

19 Mayıs 1919un 100 üncü Yılı Kutlama Etkinlikleri, Valisi Osman Kaymakın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi. Valilik binasındaki 100üncü Yıl Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantıya ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, ilçe belediye başkanları, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden yetkililer ve kamu kuruluşları temsilcileri katıldı.

SAMSUNUN TANITIMINA BÜYÜK KATKI

Toplantıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Bir önemli amacı da bağımsızlık ruhunun gelecek nesillere kazandırılması olan 100üncü Yıl kutlama etkinlik takvimini gözden geçirdiğimiz çok faydalı bir toplantı oldu dedi. Başta Samsun olmak üzere Türkiye genelinde yapılacak kutlamaların uluslararası önem taşıdığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Samsun, dağılmış bir imparatorluğun küllerinden yeniden doğduğu, vatanımızı parçalayıp Türk Milletini boyunduruk altına almak isteyen düşmana karşı 19 Mayıs 1919daki dirilişin adıdır. 100üncü Yıl kutlamaları bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Yapılacak tüm etkinlikler, tüm kutlamalar, Samsunun tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GELİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 19 Mayıs Pazar günü Samsuna gelerek gün boyu sürecek kutlamalara katılacağını açıklayan Mustafa Demir, 19 Mayıs 2019 günü Samsundan tüm dünyaya Türk Milletinin bağımsızlığına ve ülkesinin bölünmez bütünlüğüne ne kadar önem verdiğini bir kez daha haykıracağız. Tüm vatandaşlarımızı, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya en güçlü şekilde göstermek için  kutlamalara katılmaya davet ediyorum dedi.

SAMSUNUN BAŞKANI OLMANIN GURURU
Başkan Mustafa Demir son olarak, tarihe adını altın harflerle yazdıran bir şehrin büyükşehir belediye başkanı olmanın gururunu taşıdığını da belirtti ve, Bu büyük coşkuyu Samsunlular olarak Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaşayacak olmamız ise bizim için ayrı bir mutluluk vesilesi ve gururdur ifadelerini kullandı.ÖNCE İFTAR, SONRA ZAFER!

17.05.2019 13:25

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yarın akşam saat 20.30da oynanacak Yılport Samsunspor-Sakaryaspor maçı öncesi taraftarları stadyum dışında kurulacak iftar çadırlarına davet etti

Yılport Samsunsporun yarın akşam saat 20.30da Sakaryaspor ile oynayacağı Play-Off Çeyrek Final Rövanş maçının büyük heyecanı tüm kenti sarmışkan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, taraftarlara önemli bir çağrıda bulundu. Maç öncesi stadyum dışında iftar çadırları kurulacağını hatırlatan Başkan Mustafa Demir, Tüm taraftarlarımızı önce hep birlikte oruç açmaya, ardından büyük zafer için stadyuma bekliyoruz dedi.

İFTAR 19.50DE, MAÇ 20.30DA

Büyükşehir Belediyesi olarak, pazartesi saat 20.30'da oynanacak Yılport Samsunspor-Sakaryaspor maçı öncesi stadyum dışında iftar çadırı kurulması yönünde Yılport Samsunspor Kulübü tarafından yapılan planlamaya tam destek verdiklerini açıklayan Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla maça gelecek olan taraftarlarımızın iftarlarını yapabilmeleri amacıyla iftar çadırları kurulacak. Yarın akşam saat 19.50de burada tüm taraftarlarımızla birlikte oruç açacak, ardından kulübümüz için çok önemli olan ve saat 20.30'da başlayacak müsabakayı hep birlikte izlemek için 19 Mayıs Stadyumundaki yerimizi alacağız diye konuştu.

İLK ENGELİ AŞACAĞIZ...
Yılport Samsunsporun 1inci Lige çıkma yolundaki ilk büyük engeli aşacağına olan inancının tam olduğunu belirten Başkan Demir, Her zaman söylediğim gibi, tarihi büyük başarılarla dolu, Samsunumuzun gururu Samsunsporumuzun gerçek yeri Süper Ligdir. Bugün içerisinde bulunduğumuz durumun tamamen geçici olduğuna inanan biri olarak, takımımızın, çıkılan bu yolda her engeli teker teker aşacağına inanıyoruz. Bunun ilk önemli ayağını yarın akşam gerçekleştireceğiz. Bu inanç içerisinde tüm taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Önce birlikte iftarımızı yapıp ardından zaferi hep birlikte kutlamak istiyoruz dedi.HERKESE ÖRNEK OLDULAR

17.05.2019 13:23

Samsunda SMMMOnun Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mali müşavir ve muhabecileri, birliktelikleri ve demokratlıkları nedeniyle kutladı

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(SMMMO)nın 23üncü Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan Başkan Mustafa Demir, Samsunda serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimiz çok örnek bir birliktelik ve siyasi anlamda da son derece demokrat bir duruş sergiledi. Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

(SSMMMO)nun gerekli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen 23üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün yapıldı. Multivizyon gösterisinin ardından konuşma yapan SSMMMO Başkanı Hayrul Kaynar, görev yaptığı sürede gerçekleştirdikleri çalışmalar ve hizmetleri anlatarak, Daima güzel işler yapmaya özen gösterdi. Yeni seçilecek başkan ve yönetimine başarılar diliyorum dedi.


ÖRNEK BİRLİKTELİK, DEMOKRAT DURUŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de yaptığı konuşmada, Serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimizle bu toplantıda birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum. Samsunda serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimiz çok örnek bir birliktelik sergilediler. Siyasi anlamda da son derece demokrat bir duruş sergilediler. Bu konuda tüm camiaya teşekkürlerimi iletiyorum. Oda başkanımız Hayrul Kayara katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve yarın gerçekleştirilecek seçimin sonucunun hayırlara vesile olmasını diliyorum ifadelerini kullandı.


Oda hizmet binasındaki genel kurul toplantısına ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  Vali Osman Kaymak, Türkiye Serbest Muhasebeci  Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel  Başkan Yardımcısı Prof. Dr.  Cemal Yükselen, SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar, yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları ile davetliler katıldı.