Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: DAHA DA İLERİSİNE GİTMELİYİZ

31.05.2019 13:17

Sağlık Bakanlığınca Samsuna tahsis edilen 10 adet yeni ambulansla 112 istasyonu sayısı 40a, ambulans sayısı ise 73e yükseldi.

  Sağlık Bakanlığınca Samsuna tahsis edilen 10 adet yeni ambulansla 112 istasyonu sayısı 40a, ambulans sayısı ise 73e yükseldi. 

  Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibine verilen 10 adet yeni ambulansın hizmete başlama töreni gerçekleştirildi. Samsun Valiliği önünde gerçekleştirilen törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, son yıllarda Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi olarak büyük bir değişim ve gelişim içinde olduklarını söyledi. 2002 ve 2018 yılı hizmet verilerini kıyasladıklarında bu değişimi net bir şekilde görebildiklerini ifade eden Oruç, 2002 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibimiz sadece 5 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve bu istasyonlarda görev yapan toplam 5 ambulansla hizmet veriyordu. Bugün ise istasyon sayımız 40a, ambulans sayımız yeni 10 ambulansımızla birlikte 73e yükseldi. Bu 73 ambulansımız içinde 4X4 özellikte paletli araçlarımız, aynı anda 4 hastamızı nakledebileceğimiz 4 yataklı bir ambulansımız ve obez hastalarımıza özel obez ambulansımız da yer alıyor. Her geçen yıl büyüyen bu sağlık filomuzla 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibimiz geçtiğimiz 3 yılda 300 bin civarı hastamızı tarafından sağlık tesislerimize ulaştırdı dedi.  

   SAĞLIK HİZMETLERİNDE BÜYÜK HASSASİYET İÇERİSİNDEYİZ

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, insanların ambulans hizmetlerinden istifade etmesi noktasında büyük bir hassasiyet ve planlamanın ortaya konulduğunu belirterek, Samsunda 600ün üzerinde çalışanı olan birim, 73 tane araçla hizmet veren birim, yüz binlerce insanımıza hizmet götüren birim sadece 112 acil birimimizdir. Ülkemizin kamu yönetimi noktasında insana verdiği değeri buradan anlamak lazım. Ama yetmiyor. Daha da ilerisine gitmeliyiz diye konuştu.   

 SAMSUN’DA VAKAYA ULAŞMA SÜRESİ 10 DAKİKANIN ALTINDA

  Samsun Valisi Osman Kaymak ise hastane inşaatlarının yoğun bir şekilde devam etiğini ifade ederek, Tekkeköy hastane inşaatı başladı. Atakumdaki de yakında başlayacak. Şehir Hastanesi de inşallah planlanan şekilde olacak. Asıl hedefimiz Samsunun sağlık turizminden en üst seviye de hizmet alan bir kent olması. Sağlık hizmetlerinin gerek özel hastaneler gerek kamunun verdiği hizmetlerde yüksek kalitede olmasını çok önemsiyoruz. 112 hizmetleri çok önemli. İlk müdahale hayat kurtarıyor. Ambulansın, haber verildikten ne kadar sürede olay yerine gidebildiği önemli. Bu süreler ölçülür. Samsunda vakaya varış ortalama süremiz 10 dakikanın altında. İnşallah bu ambulanslarla daha da aşağıya ulaşacak bu süre. Kalp krizi gibi olaylarda ilk müdahale insanları hayata döndürüyor şeklinde konuştu. 

  Konuşmaların ardından protokol üyelerince sağlık çalışanlarına yeni ambulansların anahtarları teslim edildi. Sonrasında ise Vali Kaymak, İl Sağlık Müdürü Oruçtan yeni ambulanslar hakkında bilgi aldı. Törenin sonunda ise ambulanslar kortej halinde alandan ayrıldı.BAŞKAN DEMİR: BİRLİKTELİĞİN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİNİZ

31.05.2019 13:14

Samsun Büyükşehir Belediyesi Dragon Bot Takımını ağırlayan Başkan Mustafa Demir, Sizler tıpkı 100 yıl önceki Kurtuluş Mücadelesindeki ruh gibi Türk milletinin birlikteliğinin gücünü tüm dünyaya gösterdiniz dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Dragon Bot Takımını ağırlayan Başkan Mustafa Demir, Sizler tıpkı 100 yıl önceki Kurtuluş Mücadelesindeki ruh gibi Türk milletinin birlikteliğinin gücünü tüm dünyaya gösterdiniz dedi. 

  19 Mayıs 1919un 100üncü Yılı etkinlikleri kapsamında İstanbuldan devraldıkları bayrağı 830 kilometre kürek çekerek Samsuna ulaştıran Büyükşehir Belediyesi Dragon Bot Takımı, Başkan Mustafa Demiri makamında ziyaret etti.  

 Anakentspor Kulübü Başkanı Kadir Koçakın da yer aldığı ziyarette Başkan Mustafa Demir, Sizin yaptığınız spor ve 830 kilometre kürek çekerek gerçekleştirilen yolculuk büyük bir meşakkat istiyor. Tüm sporcular olarak birlik ve beraberlik halinde harekete etmeniz gerekiyordu. Sizler de bunu en güzel şekilde başardınız. Yüreklerinizi birleştirerek birlik ve beraberlik halinde tüm güçlüklerin üstesinden gelineceğini tüm dünyaya gösterdiniz. Tıpkı 100 yıl öncesinde 19 Mayıs 1919da olduğu gibi. Her birinizi yürekten kutluyorum diye konuştu.   

   TEŞEKKÜR BELGESİ VE HEDİYELER

 Ziyaret sonunda Başkan Mustafa Demir tarafından Dragon Bot Takımına teşekkür belgesi ve sporculara çeşitli hediyeler takdim edildi. Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü ve Dragon Bot Ekibinin Antrenörü Zafer Benli de Başkan Mustafa Demir'e Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna çıktığı geminin maketini hediye etti. Birlikte hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında ziyaret sona erdi.SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZERİZ!

31.05.2019 13:11

Şoför esnafıyla iftar yemeğinde buluşan Başkan Mustafa Demir, Sorunların çözümü noktasında, her ne mesele varsa karşılıklı oturacağız. çözümü bulacağız, karara bağlayacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı(TŞOF) Fevzi Apaydının düzenlediği iftar yemeğinde şoför esnafıyla bir araya geldi. Başkan Demir, Birlikte hizmet, birlikte yönetim' ilkesine değinerek, Hangi sorun varsa birlikte karşılıklı konuşarak çözeceğiz dedi.

APAYDIN: BAŞKAN DEMİR ESNAFI İYİ TANIR

Sevgi Kafede düzenlenen iftar yemeği sonra bir konuşma yapan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanında büyük bir esnaftır ve otomotiv sektörünün içinden gelen biridir. Bizim meselelerimizi çok iyi biliyor. Bilmediklerini de kendilerine arz ettiğimizde umuyorum ki güzel çözümler bulacaktır. Çünkü kendisi esnafı iyi tanıyor. Bu bakımdan şanslıyız. Samsunda şoförler ve otomobilciler esnaf odası, kamyon, kamyonet, minibüs, servis aracı ve taksicisiyle bir bütündür. Bu şehrin cadde ve yollarından istifade eden bu kesimin muhakkak ki belediye ile istişaresi çok olacaktır dedi. 

DEMİR: DOĞRUYU YAPMANIN ÖNÜNDE ENGEL YOK

Fevzi Apaydının ardından söz alan Başkan Mustafa Demir ise, sorunların çözümü noktasında esnafla her zaman istişare halinde olacaklarını söyledi. Başkan Mustafa Demir, Bu mübarek Ramazan ayında bizi iftar sofrasında buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum. Siyasette ve günlük hayatımda hep şunu gördüm; doğru olanı yapmanın önünde engel yok. Fevzi başkanımız hayırlı olsun ziyaretine geldiğinde kendisine de söyledim. Bayramdan sonra kararlaştırdığımız bir günde her ne mesele varsa karşılıklı oturacağız ve karara bağlayacağız. Allah'ın izniyle bütün kesimlerle ilgili problemleri bu şekilde çözmenin önünde hiçbir engel yok diye konuştu.


Konuşmasının son bölümünde şoför esnafına bir mesaj daha veren Başkan Demir, Bilesiniz ki asla niyetimizi bulandırmayacağız. Gayretimizden de asla geri durmayacağız. Her konuda desteğinizi her zaman bekliyoruz ifadelerini kullandı.SAATHANE ESNAFINDAN BAŞKAN MUSTAFA DEMİRE TEŞEKKÜR

24.05.2019 07:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, Saathane Meydanında sürdürülen çalışmaların ortaya çıkardığı trafik sorununa çözüm getirmesi, esnafı memnun etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, Saathane Meydanında sürdürülen çalışmaların ortaya çıkardığı trafik sorununa çözüm getirmesi, esnafı memnun etti.

  Samsunda, Saathane Meydanındaki tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkartmayı amaçlayan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen düzenleme çalışmalarında hızla sona doğru gelinirken uzun süredir yaşanılan trafik çilesine de Başkan Mustafa Demir el koydu. Başkan Demir'in talimatlarıyla özellikle belediye istikametindeki yolun trafiğe açılması Saathane esnafını mutlu etti.

  BU PROJE ÖRNEK OLACAK

  Saathane Projesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Demir, Valilik ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz Saathane Turizm Ticaret Merkezi Projesini en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu bölgede tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkartacağız. Bu projeyi, Samsun'un birçok bölgesindeki diğer keşfedilmeyi bekleyen tarihi zenginliklerin ortaya konulmasına yönelik projeler takip edecek dedi.

  ESNAFTAN TEŞEKKÜR' PANKARTI

  Her platformda Halkla iç içe, birlikte yönetim anlayışını dile getirdiğini hatırlatan Başkan Demir, Şeffaf ve hesap verebilir bir anlayış içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak uygulamalara imza atmak için çaba göstereceğiz. Saathane Meydanında yıllardır sorun haline gelen yol meselesine de bu yüzden öncelik verdik. Burada yaptığımız çalışmaların ardından astıkları pankartla bize teşekkürlerini sunan esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: HER ŞEY ORTAK SEVDAMIZ SAMSUN İÇİN

24.05.2019 07:51

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iftar yemeğinde bir araya geldiği meclis üyeleri ve belediye başkanlarına, Samsun için el ele kol kola çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iftar yemeğinde bir araya geldiği meclis üyeleri ve belediye başkanlarına, Samsun için el ele kol kola çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  iftar yemeğinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Demir, Sevgi Kafedeki iftar yemeği sonrası konuklarına, Hiç durmadan, ortak sevdamız Samsun için çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  40 KEZ ÖLÇÜP 1 KEZ BİÇİYORUZ

  Samsunun menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak hizmet etmeye özen gösterdiklerini vurgulayan Mustafa Demir, Rabbim bu güzel şehrimize ve insanlarımıza hakkıyla hizmet etmeyi hepimize nasip etsin. Yoğun çalışma temposu içerisinde olduğumuz anlar olacak. Bu kısa zamanda da birbirimizi gördük, tanıdık. Niyetimizden asla şüphemiz yok. Karadenizin incisi, Samsunumuza ve şehrimizin güzel insanlarına Allah en güzel şekilde hizmet etmeyi bize nasip etsin dedi.

  EL ELE, KOL KOLA, SAMSUN İÇİN...

  Önlerinde 5 hizmet yılı olduğunu hatırlatan Mustafa Demir, Beraber olacağız, birlikte Samsunu konuşacağız, Samsunun sorunlarını çözmek için tartışacağız. Zaman gelecek farklı fikirler ortaya koyacağız. El ele, kol kola ortak sevdamız Samsun için Türkiyeye örnek olacak şekilde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz diye konuştu.

  İftar programı meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yaptıkları sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimin ardından sona erdi.