Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMULAŞ TAN ÇOK ÖNEMLİ DUYURU!

07.05.2019 08:38

Samsun da raylı sistemin işleticisi Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, Varış ve Kalkış noktalarını yeniden belirleyen plan değişikliğine gitti. Yeni planlamaya göre hafta içi OMÜden hareket eden tramvayın dönüş yapacağı nokta Belediyeevleri istasyonu oldu

Samsunda, Hafif Raylı Sistem’in işleticisi Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ),  Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ile Tekkeköy İlçesi arasındaki hat üzerinde varış ve kalkış noktalarında değişikliğe gitti. Yeni planda, hafta içi OMÜ den hareket eden tramvayın dönüş yapacağı yeni nokta Belediyeevleri istasyonu olarak belirlendi.

TEKKEKÖY ÜST YAZILI TRAMVAYLARA DİKKAT!
SAMULAŞ tan plan değişikliği ile ilgili olarak yapılan açıklama, şu şekilde:

Sayın yolcularımız... 06. 05. 2019 tarihi itibariyle üniversite tramvay istasyonundan hareket eden tramvaylarımız hafta içi Belediyeevleri tramvay istasyonundan dönüş yapacaktır. Mavi Işıklar, Balıkçı Barınağı, Asarağaç, Kirazlık, Örnek Sanayi, İlkadım Sanayi,19 Mayıs Sanayi, Organize Sanayi, Kerimbey, Cumhuriyet, Tekkeköy istasyonlarına gitmek isteyen yolcularımızın Tekkeköy üst yazılı tramvaylara binmelerini rica ederiz.

HAFTA SONU, BALIKÇI BARINAĞI İSTASYONU
Üniversite tramvay istasyonundan hareket eden tramvaylarımız hafta sonu Balıkçı Barınağı tramvay istasyonundan dönüş yapacaktır. Asarağaç, Kirazlık, Örnek Sanayi, İlkadım Sanayi,19 Mayıs Sanayi, Organize Sanayi, Kerimbey, Cumhuriyet, Tekkeköy istasyonlarına gitmek isteyen yolcularımızın da Tekkeköy üst yazılı tramvaylara binmelerini rica ederiz.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: SAMSUNSPOR UN YANINDAYIZ

29.04.2019 08:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yılport Samsunspor un zaferle ayrıldığı Utaş Uşakspor un coşkusuna ortak oldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yılport Samsunspor un zaferle ayrıldığı Utaş Uşaksporun coşkusuna ortak oldu.

İYİ OYUN VE GOLLER

TFF 2. Lig Beyaz Grup ta mücadele eden Yılport Samsunspor, ligin 32. haftasında sahasında konuk ettiği Utaş Uşakspor u 4-0 yendi.

Yeni 19 Mayıs Stadyumu nda oynanan karşılaşmayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de izledi. Samsunspor un sahasında oynadığı maçları kaçırmayan Demir, bu hafta da büyük coşkuya ortak oldu, kırmızı-beyazlı ekibe destek verdi. Heyecanı büyük maçta Samsunspor, maçın 21. dakikasında golü buldu. İyi  oyununu sürdüren Samsunspor,  34. dakikada skoru 2-0 yaptı. Güzel oyununu 2. yarıda da sürdüren Samsunspor, sahadan 4-0 lık galibiyetle ayrıldı. Demir, galibiyet sevincini taraftarlar ve maçı izleyen diğer protokol üyeleriyle birlikte yaşadı.

GALİBİYET KUTLAMASI

Samsunspor un her zaman yanında olduklarını belirten Mustafa Demir, Samsunpor u artık 1. Lig de görmek istiyoruz. Güzel ve heyecanlı bir maç izledik. Takımımızın her zaman yanındayız. Oyuncularımızı ve yönetimi galibiyetten dolayı tebrik ediyorum açıklanmasında bulundu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: MİRASIMIZ, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE

29.04.2019 08:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan coşkusunu yaşadığımız bu günlerde çocuklarımıza bırakacağımız tek mirasımız güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Bunun için çok çalışmalıyız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan coşkusunu yaşadığımız bu günlerde çocuklarımıza bırakacağımız tek mirasımız güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Bunun için çok çalışmalıyız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Demir mesajında, çocukların Türkiye nin aydınlık geleceği olduğuna vurgu yaparak, Bu nedenle çocuklarımıza bırakacağımız mirasımız büyük ve güçlü Türkiye olmalıdır dedi.

TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ VE TBMM

Başkan Mustafa Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin açılışının 99'uncu yıl dönümünü coşku, heyecan ve gururla kutladıklarını belirterek, Millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi nin açılış yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. TBMM nin kurulduğu 23 Nisan 1920, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin işgal kuvvetlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelenin sonucunda kurulan TBMM, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin temelinin de atıldığı gündür ifadelerine yer verdi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

23 Nisan ın tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olduğuna da dikkati çeken Mustafa Demir, mesajında ayrıca şunları dile getirdi:

Bu nedenle, yarınlarımızın teminatı, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli, hatta tek miras güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Güçlü ve büyük Türkiye nin gelecekte de dünyanın lider ülkeleri arasında yer alacağına olan inancımız sonsuzdur. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Bu düşünce ve temennilerin ışığında tüm çocuklarımızın bu güzel bayramını kutlarken, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.BÜYÜKŞEHİR E ÇOCUK BAŞKAN!

29.04.2019 08:02

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Milli Mücadele nin başşehri Samsun'da yine coşkuyla kutlandı. Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Orta Okulu 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  Milli Mücadele nin başşehri Samsun da yine coşkuyla  kutlandı. Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Orta Okulu 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy oturdu.

Samsun da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük coşkuyla kutlandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi ndeki kutlamalarda ise Başkanvekili Nihat Soğuk, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip  Orta Okulu öğrencilerini ağırladı.

BAŞKAN OLMAK GÜZEL DUYGU...

Bir 23 Nisan geleneği olarak makam koltuğuna oturan 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nın çok güzel bir armağan olduğunu söyledi. Atasoy, Başkan olmak çok güzel bir duygu. Arkadaşlarımla birlikte burada olduğum, bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Gelecek Türkiye’sine hizmet edebilmek için derslerimize çok çalışmalı, anne, baba ve öğretmenlerimize saygılı olmalıyız dedi.

NİHAT SOĞUK TAN KUTLAMA

Başkan Vekili Nihat Soğuk ise Bugün tüm yetkiler çocuklarımızda. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bizleri ziyaret eden öğrencilerimiz başkanlık koltuğuna oturarak bizlere talimat verdiler. Bugün çocuklarımızın günü. Her zaman olduğu gibi bugün de karşılıksız taleplerini yerine getireceğiz. Tüm yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum ifadelerini kullandı.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İNSANLIK SORUNU

29.04.2019 07:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucuyla mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu belirterek, Kimse bu sorun ile mücadeleden kaçamaz, kimsenin böyle bir lüksü yok dedi.

Hedef Olma Hedefsiz Kalma projesi kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele için hazırlanan Narkotik Eğitim TIRı, dün Samsuna geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Valisi Osman Kaymak ile birlikte Eğitim TIRını ziyaret etti ve Uyuşturucu ile Mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

TERÖRLE MÜCADELE GİBİ...

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TIR da görevli narkotik uzmanı polisler, Uyuşturucuyla Mücadele ve Korunma Yolları gibi konularda detaylı bilgiler veriyor. Eğitim TIR ını Vali Osman Kaymak ile birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucu ile mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu söyledi. Başkan Demir, Kimsenin bu sorun karşısında kaçma lüksü yok. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli dedi.

BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERİN YANINDA...

Koruyucu ve önleyici sosyal politikalarla bireylerin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilebileceğini söyleyen Demir, Çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmak, topluma ve kendilerine faydalı birer yetişkin olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Uyuşturucu bağımlılarını topluma yeniden kazandırmaya kararlıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu kullanımından gençlerimizi kurtarmak arzusundayız diye konuştu.

27 NİSAN A KADAR SAMSUN'DA

Narkotim Eğitim TIR ı, Cumhuriyet Meydanı nda 23-27 Nisan tarihleri arasında hafta içi saat 09.00-17.30, hafta sonları ise 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Narkotik Eğitim TIR ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı şekilde anlatılıyor.