Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMULAŞ TA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

20.06.2019 12:09

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, otobüs ve tramvayların yanı sıra istasyonların bakım ve temizliğine de ayrı bir önem gösteriyor. Bu konuda önce eğitim programına tabi tutulan personel, daha sonra istasyon temizliği yapıyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, otobüs ve tramvayların yanısıra istasyonların bakım ve temizliğine de ayrı bir önem gösteriyor. Bu konuda önce eğitim programına tabi tutulan personel, daha sonra istasyon temizliği yapıyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak 29 hafif raylı sistem aracı ve 111 otobüs ile Samsunlulara kent içi ulaşım hizmeti sunan SAMULAŞ, vatandaşların gönül rahatlığıyla yolculuk yapabilmeleri için tüm imkânlarını seferber etmeye devam ediyor. SAMULAŞ, özellikle halk sağlığına verdiği önemin göstergesi olarak otobüs ve tramvayların bakımlarının yanı sıra istasyonların da temizliğini yapıyor.

  GENÇLİK PARKI İSTASYONU NDA UYGULAMA

  SAMULAŞ temizlik personeline ilk olarak kurum eğitmeni tarafından Görev ve Soırumluluk ile Saha Bilgilendirme Eğitimi verildi. Eğitimin sona ermesinin ardından personel sahaya çıktı ve Gençlik Parkı nda bulunan istasyona geçerek burasının temizliğini yaptı. İstasyonun tüm camlarının yanısıra direklerini de temizleyen personel, her 2 yönde bulunan korkulukları da su ile yıkadı.

  OTOBÜSLER, TRAMVAYLAR, İSTASYONLAR

  Samsunluların gönül rahatlığı ve kendilerini tamamen güvende hissedecek şekilde ulaşım yapabilmeleri için mevcut imkânların azami oranda kullanıldığını belirten SAMULAŞ yetkilileri, Vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı tramvaylarımız ve otobüslerimizin temizliğine üst düzeyde önem gösteriyoruz. Sabah saat 06.15 te başlayan toplu taşıma hizmetlerimizi her gün temizlendikten sonra hazır hale gelen otobüslerimiz ve tramvaylarımız ile veriyoruz. Bunun yanı sıra yine halkımızın sıklıkla kullandığı istasyonlarımızın da bakım, onarım ve temizliğini aksatmıyoruz dediler.

  YOLCULARI RAHATSIZ ETMEYECEK ŞEKİLDE

  SAMULAŞ yetkilileri, yapılan temizliklerde yolcuları rahatsız etmeyecek temizlik ürünlerini tercih ettiklerini de belirterek, Ayrıca görevli personelimizi sürekli eğitime tabi tutarak her zaman hazır halde olmalarını sağlıyoruz. Kurum olarak halk sağlığına ve personel eğitimlerine çok önem veriyoruz açıklamasında bulundular.SAMULAŞ, BÜYÜK SINAV A HAZIR

15.06.2019 10:51

Samsunda cumartesi ve pazar günü gerçekleştirilecek YKS öncesi Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, adayların sorunsuz ve güvenli şekilde toplu taşımadan yararlanması için tüm tedbirleri aldı. Sınav günleri kampüs içerisindeki otobüs ring sefer sayısı artırıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ,15 ve 16 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) adı altında yapılacak  Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek adayların sorunsuz ve güvenli şekilde toplu taşım araçlarından yararlanmaları için tedbirler aldı.

BAŞKAN DEMİR'DEN MORAL UYARISI

Türkiye genelinde olduğu gibi Samsunda da binlerce öğrenciyi YGS heyecanı sardı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, cumartesi ve pazar günü yapılacak sınavlara yönelik Samsunlulara toplu taşıma hizmeti veren SAMULAŞın aldığı önlemlerle ilgili bir açıklamada bulundu. 

Açıklamasına, sınavlarda ter dökecek adaylara başarı dileyerek başlayan Mustafa Demir, Sınava girecek öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını tavsiye ediyorum. Bu durum onlara sınav başarısını getirecektir dedi.

KAMPÜS İÇİNDE SEFER SAYISI ARTIRILIYOR

SAMULAŞ tarafından yapılan çalışmalarda sınavaya yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını, tedbirlerlerin alındığını söyleyen Demir, 

Cumartesi ve pazar günü sınava giriş ve çıkış saatlerinde hafif raylı sistem araçları hafta içi sefer programını uygulayacak. Otobüs seferlerinde ise, üniversite istasyonu ile kampüs içi arasında aktarma hizmeti veren R11 Ring Hattının sefer sayıları artırılacak. Böylece oluşabilecek yolcu yoğunluğunun önüne geçilerek adayların güvenli ve sorunsuz şekilde sınav merkezlerine ulaşmaları sağlanacak.  Diğer Ring ve Ekspres hatlarda ise  ilgili güne ait sefer programı uygulanacak diye konuştu.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI TERCİH EDİN

Başkan Mustafa Demir, sınavlarda yaşanan ulaşım aksaklıklarında sınava girecek adayların mağdur olmamaları için toplu taşım araçlarını tercih etmelerini de isteyerek, Özel araçla sınav yerine gidecek olanlar ise özellikle sınava katılımının yüksek olacağı bölgelerde araçlarını trafiğin aksamasına sebebiyet vermeyecek şekilde park etsinler uyarısını yaptı.

ADAYLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI

Başkan Demir açıklamalarının son bölümünde ise, Hafta sonu  2 gün boyunca yapılacak YKS ye girecek tüm öğrencilerimiz, sınav merkezlerine Gidiş ve Dönüş lerinde Sınav Giriş Belgesi ni göstererek SAMULAŞ a ait tramvay ve otobüslerden ücretsiz yararlanabilecektir hatırlatmasında bulundu.BÜYÜK TÜRKİYE, GÜÇLÜ EKONOMİYLE OLUR

15.06.2019 10:49

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, e-ihracatın ülke ekonomisi için büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, Yeni ve büyük Türkiye için ekonomimizin güçlü olması şart dedi

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram,Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu ve n11.com işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiyede Kobilerin Dijital Dönüşümü ve E-İhracat Fırsatları konulu bilgilendirme seminerine katıldı.  

HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ


Dijital yatırımlar ve e-ihracata yönelik yerli ve milli üretimin önemine dair çarpıcı mesajların verildiği seminerde konuşan İlhan Bayram, Türkiyede ticaretin dijitalleşmesi konusunda henüz yolun başındayız. Mevzuat, girişimcilik, teknoloji. Pek çok konuda yeni mesafe almaya başladık. E-ticaret ülke ekonomimiz için muazzam öneme sahip. Sonuç itibariyle biz, ekonomisinin temel direği ticaret olan bir ülkeyiz dedi.

GÜÇLÜ EKONOMİ, BÜYÜK TÜRKİYE


Yeni ticarette soyut ve somut bütün sınırların yeniden tanımlandığını belirten Genel Sekreter Bayram, Tanımlanmak da zorunda. Çünkü internetle eski sınırların olmadığı yeni bir dünya kuruldu, kurulmaya devam ediyor. Yeni ve büyük Türkiye vizyonunu hayata geçirmemiz için ekonomimizin güçlü olması gerektiğini biliyor ve güçlü ekonomi için de üreten iş dünyasının oluşması gerektiğine inanıyoruz diye konuştu.

KATKI SUNMAK SAMSUN'A YAKIŞIR


n11.comun Ceosu Won Yong Yonun Samsunda deneyimlerini paylaşmasını oldukça önemli gördüklerini de belirten Bayram, Sayın Yong Samsunda kendi ülkesinin dışında, tecrübelerini bizimle paylaşacak. E-ihracatı deneyimli bir ağızdan dinlemek, hepimiz için yol gösterici olacaktır. Kendisi 30 bin mağazası bulunan, eski kavramlarla algılayamayacağımız dünya çapında bir AVMnin CEOsu. Yeni kavramlarla var olmayı bizimle paylaşacak. Samsun ülkemizin kurtuluşun başladığı öncü şehir. Yeni dünyada ülkemizin yükselişine de aynı aşkla katkı sunmak, Samsuna yakışır. Samsun kendisine yakışanı yapar. Bu buluşmayı düzenleyen genç iş insanlarına, onların davetine icabet eden sayın Yonga tekrar teşekkür ediyorum. Dünyayı saran ağa, Türkiyeden katacağımız çok hikaye var. Toplantımızın o hikayelere ilham vermesini diliyorum dedi.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: TÜRKİYE'NİN ÖRNEK BELEDİYESİ OLACAĞIZ

31.05.2019 13:20

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz. Türkiyenin örnek belediyesi olacağız dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz. Türkiyenin örnek belediyesi olacağız dedi. 

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığının iftar programına katıldı.  İftarın ardından partililere hitap eden Başkan Demir, yeni döneme ilişkin hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ettiklerini ifade eden Demir, Aldığımız her karar sorumluluğumuzu daha da artırıyor.  Seçim kampanyasında da ifade ettiğimiz gibi Allah nasip ederse 5 yılın sonunda Türkiye'de örnek olan belediyelerden biri haline getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yereldeki ayağında en iyi hizmetleri yürütme gayreti içinde olacağız. Epey de mesafe kat ettik diye konuştu.   

   DAHA FAZLA GAYRET, DAHA FAZLA SAMİMİYET

  AK Parti iktidarına ülkenin ne kadar ihtiyacı olduğunun seçimlerde daha net ortaya çıktığının altını çizen Başkan Mustafa Demir, Kendi duygu dünyamızı, siyasi ferasetimizi, gelecek tasarrufumuzu daha fazla birleştirmeye, daha fazla samimiyete, daha fazla gayrete ve hedef birliğine ihtiyacımız var. 15 ilçemizi Cumhur İttifakı ile birlikte kazandık. Hep birlikte güç birliği yaparak güzel bir seçim geçirdik şeklinde konuştu.  

   RANDEVUYA GEREK KALMADAN

 Tüm kardeşlerimize, halkımıza Büyükşehir Belediyesinin kapıları sonuna kadar açık diyen Başkan Demir, Randevuya gerek kalmadan gelip sorunlarınızı iletebilirsiniz. Gereğini yapmak da bizim işimiz. İnşallah 5 yıl boyunca bunu sürdüreceğiz. Bizden önce çok görev yapanlar oldu, bizden sonra da olacak. Ama bu dönem bizim gayretimiz ne ise, ortaya koyduğumuz ne ise onunla anılacağız İfadelerini kullandı.

  İftar programına ayrıca AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: TÜRKİYE'NİN ÖRNEK BELEDİYESİ OLACAĞIZ

31.05.2019 13:20

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz. Türkiyenin örnek belediyesi olacağız dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz. Türkiyenin örnek belediyesi olacağız dedi. 

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığının iftar programına katıldı.  İftarın ardından partililere hitap eden Başkan Demir, yeni döneme ilişkin hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ettiklerini ifade eden Demir, Aldığımız her karar sorumluluğumuzu daha da artırıyor.  Seçim kampanyasında da ifade ettiğimiz gibi Allah nasip ederse 5 yılın sonunda Türkiye'de örnek olan belediyelerden biri haline getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yereldeki ayağında en iyi hizmetleri yürütme gayreti içinde olacağız. Epey de mesafe kat ettik diye konuştu.   

   DAHA FAZLA GAYRET, DAHA FAZLA SAMİMİYET

  AK Parti iktidarına ülkenin ne kadar ihtiyacı olduğunun seçimlerde daha net ortaya çıktığının altını çizen Başkan Mustafa Demir, Kendi duygu dünyamızı, siyasi ferasetimizi, gelecek tasarrufumuzu daha fazla birleştirmeye, daha fazla samimiyete, daha fazla gayrete ve hedef birliğine ihtiyacımız var. 15 ilçemizi Cumhur İttifakı ile birlikte kazandık. Hep birlikte güç birliği yaparak güzel bir seçim geçirdik şeklinde konuştu.  

   RANDEVUYA GEREK KALMADAN

 Tüm kardeşlerimize, halkımıza Büyükşehir Belediyesinin kapıları sonuna kadar açık diyen Başkan Demir, Randevuya gerek kalmadan gelip sorunlarınızı iletebilirsiniz. Gereğini yapmak da bizim işimiz. İnşallah 5 yıl boyunca bunu sürdüreceğiz. Bizden önce çok görev yapanlar oldu, bizden sonra da olacak. Ama bu dönem bizim gayretimiz ne ise, ortaya koyduğumuz ne ise onunla anılacağız İfadelerini kullandı.

  İftar programına ayrıca AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.