Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZERİZ!

31.05.2019 13:11

Şoför esnafıyla iftar yemeğinde buluşan Başkan Mustafa Demir, Sorunların çözümü noktasında, her ne mesele varsa karşılıklı oturacağız. çözümü bulacağız, karara bağlayacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı(TŞOF) Fevzi Apaydının düzenlediği iftar yemeğinde şoför esnafıyla bir araya geldi. Başkan Demir, Birlikte hizmet, birlikte yönetim' ilkesine değinerek, Hangi sorun varsa birlikte karşılıklı konuşarak çözeceğiz dedi.

APAYDIN: BAŞKAN DEMİR ESNAFI İYİ TANIR

Sevgi Kafede düzenlenen iftar yemeği sonra bir konuşma yapan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanında büyük bir esnaftır ve otomotiv sektörünün içinden gelen biridir. Bizim meselelerimizi çok iyi biliyor. Bilmediklerini de kendilerine arz ettiğimizde umuyorum ki güzel çözümler bulacaktır. Çünkü kendisi esnafı iyi tanıyor. Bu bakımdan şanslıyız. Samsunda şoförler ve otomobilciler esnaf odası, kamyon, kamyonet, minibüs, servis aracı ve taksicisiyle bir bütündür. Bu şehrin cadde ve yollarından istifade eden bu kesimin muhakkak ki belediye ile istişaresi çok olacaktır dedi. 

DEMİR: DOĞRUYU YAPMANIN ÖNÜNDE ENGEL YOK

Fevzi Apaydının ardından söz alan Başkan Mustafa Demir ise, sorunların çözümü noktasında esnafla her zaman istişare halinde olacaklarını söyledi. Başkan Mustafa Demir, Bu mübarek Ramazan ayında bizi iftar sofrasında buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum. Siyasette ve günlük hayatımda hep şunu gördüm; doğru olanı yapmanın önünde engel yok. Fevzi başkanımız hayırlı olsun ziyaretine geldiğinde kendisine de söyledim. Bayramdan sonra kararlaştırdığımız bir günde her ne mesele varsa karşılıklı oturacağız ve karara bağlayacağız. Allah'ın izniyle bütün kesimlerle ilgili problemleri bu şekilde çözmenin önünde hiçbir engel yok diye konuştu.


Konuşmasının son bölümünde şoför esnafına bir mesaj daha veren Başkan Demir, Bilesiniz ki asla niyetimizi bulandırmayacağız. Gayretimizden de asla geri durmayacağız. Her konuda desteğinizi her zaman bekliyoruz ifadelerini kullandı.SAATHANE ESNAFINDAN BAŞKAN MUSTAFA DEMİRE TEŞEKKÜR

24.05.2019 07:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, Saathane Meydanında sürdürülen çalışmaların ortaya çıkardığı trafik sorununa çözüm getirmesi, esnafı memnun etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, Saathane Meydanında sürdürülen çalışmaların ortaya çıkardığı trafik sorununa çözüm getirmesi, esnafı memnun etti.

  Samsunda, Saathane Meydanındaki tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkartmayı amaçlayan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen düzenleme çalışmalarında hızla sona doğru gelinirken uzun süredir yaşanılan trafik çilesine de Başkan Mustafa Demir el koydu. Başkan Demir'in talimatlarıyla özellikle belediye istikametindeki yolun trafiğe açılması Saathane esnafını mutlu etti.

  BU PROJE ÖRNEK OLACAK

  Saathane Projesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Demir, Valilik ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz Saathane Turizm Ticaret Merkezi Projesini en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu bölgede tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkartacağız. Bu projeyi, Samsun'un birçok bölgesindeki diğer keşfedilmeyi bekleyen tarihi zenginliklerin ortaya konulmasına yönelik projeler takip edecek dedi.

  ESNAFTAN TEŞEKKÜR' PANKARTI

  Her platformda Halkla iç içe, birlikte yönetim anlayışını dile getirdiğini hatırlatan Başkan Demir, Şeffaf ve hesap verebilir bir anlayış içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak uygulamalara imza atmak için çaba göstereceğiz. Saathane Meydanında yıllardır sorun haline gelen yol meselesine de bu yüzden öncelik verdik. Burada yaptığımız çalışmaların ardından astıkları pankartla bize teşekkürlerini sunan esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: HER ŞEY ORTAK SEVDAMIZ SAMSUN İÇİN

24.05.2019 07:51

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iftar yemeğinde bir araya geldiği meclis üyeleri ve belediye başkanlarına, Samsun için el ele kol kola çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iftar yemeğinde bir araya geldiği meclis üyeleri ve belediye başkanlarına, Samsun için el ele kol kola çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  iftar yemeğinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Demir, Sevgi Kafedeki iftar yemeği sonrası konuklarına, Hiç durmadan, ortak sevdamız Samsun için çalışmaya devam edeceğiz diye seslendi.

  40 KEZ ÖLÇÜP 1 KEZ BİÇİYORUZ

  Samsunun menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak hizmet etmeye özen gösterdiklerini vurgulayan Mustafa Demir, Rabbim bu güzel şehrimize ve insanlarımıza hakkıyla hizmet etmeyi hepimize nasip etsin. Yoğun çalışma temposu içerisinde olduğumuz anlar olacak. Bu kısa zamanda da birbirimizi gördük, tanıdık. Niyetimizden asla şüphemiz yok. Karadenizin incisi, Samsunumuza ve şehrimizin güzel insanlarına Allah en güzel şekilde hizmet etmeyi bize nasip etsin dedi.

  EL ELE, KOL KOLA, SAMSUN İÇİN...

  Önlerinde 5 hizmet yılı olduğunu hatırlatan Mustafa Demir, Beraber olacağız, birlikte Samsunu konuşacağız, Samsunun sorunlarını çözmek için tartışacağız. Zaman gelecek farklı fikirler ortaya koyacağız. El ele, kol kola ortak sevdamız Samsun için Türkiyeye örnek olacak şekilde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz diye konuştu.

  İftar programı meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yaptıkları sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimin ardından sona erdi.KUZEY ANADOLU NUN SANAYİ ÜSSÜ OLACAĞIZ

24.05.2019 07:46

Ladik ve Havza da programlara katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 25 Mayıs ta Havza da 5 sanayi tesisinin temelini atıyoruz. 20 bin dönüme çıkartılacak Havza Organize Sanayi Bölge (OSB), Kuzey Anadolu'nun en büyüğü olacak  müjdesini verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik te iftarda halkla bir araya geldi, ardından Havza'da Ramazan Şenlikleri programına katıldı. Demir, Havza da 3 gün sonra 5 fabrikanın temelini atacaklarını belirterek, bölgenin, Kuzey Anadolu nun sanayi üssü olacağını söyledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik İbi Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği nin toplu iftar programına  katıldı. İlçeye gelişinde ilk olarak Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Mustafa Demir, ilçenin sorunları ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksunun da eşlik ettiği Başkan Mustafa Demir, ziyaretin ardından İbi Mahallesi Merkez Cami Avlusu ndaki iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin yakın ilgisiyle karşılanan Demir, vatandaşlarla kucaklaştı, sohbet etti. 

LADİKTE ÇOK MÜSTESNA BİR AKŞAM
Hep birlikte açılan oruç ve yenilen yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Size söz vermiştik, sözümüzü tutup bu güzel Ramazan akşamında misafir olduk. Çok müstesna bir akşam yaşadık. İftar yemeğini organize edenlerden Allah razı olsun. Hanım kardeşlerimin ellerine sağlık. Bu iftar programını geleneksel hale getirelim. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi. 

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ
Ladiklilere, Bayramdan sonra da sık sık geleceğiz sözünü veren Demir, Neler yapabileceğimizi birlikte planlayacağız. Seçimde sorumluluğu omuzlarımıza yüklendik. Niyetimizi bozmadan gece- gündüz çalışmaya başladık. Allah sözlerimizi hakkıyla yerine getirmeyi, dualarınızı almayı nasip eylesin. Genel sekreterimiz hizmetlerin başında olup gayret edecek. Fen işleri daire başkanımız, ekiplerimiz burada. İnşallah başarılı işlere imza atacağız diye konuştu. 

HAVZADA RAMAZAN ŞENLİĞİ
İftar programından sonra teravih namazı için Havza’ya geçen Başkan Mustafa Demir, namaz sonrası Kevser Cami avlusundaki Ramazan Şenliği etkinliğine konuk oldu. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemirin de katıldığı programda ilahiler söylenip semazen gösterileri yapıldı. Havzalılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, şunları söyledi: 
İftarda Ladikteydik. Kevser Camisinde teravih kılmak, manevi atmosferinden istifade edelim istedik. Güzel de oldu. Muhteşem bir program hazırlamışsınız. Göz nurumuz yavrularımız tüm büyükleri ile bir arada. Ramazan'ın manevi atmosferi altında büyüyorlar. Çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.

HAVZALILAR TARİHE NOT EDİN
Cumartesi günü Havza OSBde 5 fabrikanın temelini atacaklarını müjdeleyen Başkan Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının ilçeye gelişlerinin 100üncü seneyi devriyesinde, 25 Mayısta 5 sanayi tesisinin temelini atacağız. Havzalı hemşerilerim ve gençlerimiz, bu gelişmeyi tarihe not etsinler. Önce 10 bin dönüm gelecekte Havza, 20 bin dönümlük organize sanayi bölgesine sahip olacak. Yani Samsun merkezdeki bin 500 dönümlük sanayi bölgesinin 13-14 katı Havzada hayata geçecek. Buradan ilan ediyorum, Havza OSB, Kuzey Anadolunun en büyük sanayi merkezi olacak. 25 Mayısta da bunun temelini atacağız şeklinde konuştu. 19 GÜNDE 19 MAYIS 2019

17.05.2019 13:32

19 Mayıs 2019 Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsuna çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen 19 Günde 19 Mayıs 2019 etkinliği kapsamında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Samsunlu 15 Dragon Bot sporcusu Samsuna yaklaşıyor…

  100. Yıl Kutlamaları çerçevesinde Samsun ilinin hazırladığı etkinlikler kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürkün İstanbuldan Samsuna yolculuğunu temsilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımı, Uzmar Uzmanlar Denizcilik firmasının sponsorluğu ile 30 Nisan 2019 tarihinde çıktıkları yolu 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsunda tamamlayacaklar. 19 Günde 19 Mayıs 2019 Etkinliğini Samsunlu 15 Dragon Bot Sporcusu ve refakat ekibi ile (1 doktor, 1 cankurtaran, 1 şoför, 8 teknik personel) gerçekleştirecek. Etkinlik süresince sporcuların güvenliği için Dragon Bot ekibini Uzmar Uzmanlar Denizcilik firmasının 1 palamar botu da takip ediyor.

  26 kişilik ekip 30 Nisanda  İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan  Türk Bayrağını teslim aldılar ve Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek , 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun da Türk Bayrağını Samsun Valisi Sayın Osman Kaymaka teslim etmek üzere yola çıktılar.

  Fırtına nedeniyle iki gün Sinop’ta beklemek durumunda kalan takım, bu sabah 07:20 itibariyle sisli ve yaklaşık 15kmnin üzerinde rüzgar ile Gerzeye doğru yola çıktılar.

12:00 civarında Gerzeye varmaları beklenen ekibin bugün 60 km kürek çekerek, akşam saatlerinde Yakakentte olmaları bekleniyor.

  Ekip 17 Mayıs sabahı Yakakentten hareket edecek ve 73 km kürek çekerek akşam 18:30-19:00 civarı 19 Mayısa ulaşacak. Sporcular son olarak yanlarında getirdikleri  Türk bayrağını 19 Mayıs Pazar günü saat 14:30da Tütün İskelesinde gerçekleşecek törenle Samsun Valisi Osman Kaymaka teslim edecekler.