Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HİZMETTE AYRIM OLMAYACAK!

28.06.2019 08:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik İlçesinde önce partililerle bir araya geldi, ardından Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Demir, Millete hizmet eden hayırla yad edilir. Bizler de ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışaçağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle buluştu, ardından da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Başkan Demir, her 2 ziyaretinde de, Büyükşehirde ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışarak milletimize hizmet edeceğiz mesajını verdi.

HAYIRLA YAD EDİLMEK İÇİN...

Başkan Mustafa Demir, İade-i Ziyaret programlarının ilkinde AK Parti Canik İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ercan Eler ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Bizim dönemimizde Canik ilçemiz çok daha iyi hizmetlere kavuşacak, olumlu yönde bir değişim yaşayacak. Büyükşehir olarak ilçe ayrımı yapmadan her yere hizmet götürmenin çabası içerisinde olacağız. Millete hayırla hizmet eden herkes hayırla yad edilir. Bizler teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşlarımızla hizmetlerimize hizmet katmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz dedi.

GAYRETLERİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Canikte parti teşkilatının tüm üyelerine, Kadın Kolları'na gayretleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, Hepiniz seçim dönemimizde büyük gayretler içerisinde oldunuz. Bu partinin kuruluşunda, uzun yıllardır siyasetinde yer alan bir ağabeyiniz olarak şunu söylemek istiyorum ki, ben de sizler için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Sizlerle sürekli iletişim halinde olacağız diye konuştu.

BELEDİYEDE HİZMET ZİRVESİ

Başkan Mustafa Demir ardından, beraberinde AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ile birlikte 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçıyı makamında ziyaret etti. Başkan Demir, Sandıkçı ve Eler ile birlikte Canik  İlçesi'nde planlanan ve devam eden yatırım ve projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.


CANİKLİLERDEN BÜYÜK İLGİ

Öte yandan Başkan Mustafa Demir, gerek partilerle buluşması gerekse belediye ziyareti öncesi ve sonrası Caniklilerle de selamlaştı, sohbet etti. Başkan Demir, kendisine yakın ilgi ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara teşekkür ederek, Caniki çok daha ileri noktalara taşımak için çaba göstereceğiz. Bunu siz Caniklilerle birlikte başaracağız dedi.SAMULAŞ A TEŞEKKÜR!

28.06.2019 08:54

Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, beraberinde yöneticiler ile birlikte SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıya Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu

TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Şube Sekreteri Recep Çağlayan Güner ve dernek yöneticilerinden Sevilay Morçol ile birliktte SAMULAŞa gelerek Genel Müdür Enver Sedat Tamgacıya Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu. Hakyemezoğlu, SAMULAŞın hizmetlerinden genel olarak memnunuz dedi.

OTOBÜS VE TRAMVAYLARDA ENGELLİ HASSASİYETİ

Dernek Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, SAMULAŞın yeni Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıya yaptıkları ziyaretle ilgili olarak, Sayın Genel Müdürümüze Samsunumuza hoş geldiniz dedik. Ayrıca bilgi alış verişinde bulunduk. Engelli yurttaşlar olarak otobüslerde ve tramvaylarda yaşadığımız sıkıntıları anlattık. Engelli yurttaşların otobüslerden ve tramvaylardan daha fazla ve daha rahat bir şekilde yararlanabilmesi noktasında yapılması gerekenleri sayın Genel Müdüre aktardık. Örneğin tramvaylarda 2inci kapı engelliler için önceliklidir. Maalesef vatandaşlarımız bu konuda son derece duyarsız. Rampalı olan bu kapılardan engelliler öncelikli olarak yararlanmalıdır. Bu yönde bir farkındalık oluşturulması gerektiğini de sayın Genel Müdüre belirttik değerlendirmesinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİRE İNANCIMIZ TAMDIR

Genel anlamıyla SAMULAŞın otobüs ve tramvay hizmetlerinden memnun olduklarını da dile getiren Hayriye Hakyemezoğlu, Yeni bir döneme başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesinin, başta SAMULAŞ olmak üzere tüm hizmet birimlerinde biz engellilere yönelik hizmetlerinin aksamadan ve daha da kaliteli olarak sürdürüleceğine inancımız tamdır. Bu vesileyle SAMULAŞa bir kez daha teşekkür ediyor, sayın Enver Sedat Tamgacıya yeni görevinde başarı diliyoruz dedi.

TAMGACI: HER ŞEY KALİTELİ ULAŞIM İÇİN

Sakatlar Derneği yöneticilerine ziyaretleri için teşekkür eden SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise, Samsunlulara konforlu ve kaliteli ulaşım imkanları sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın da bu imkanlardan azami ölçüde yararlanabilmesi bizim için son derece önemli. SAMULAŞ, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sakatlar Derneği başta olmak üzere diğer engelli dernek ve kuruluşlarının teklif ve önerilerine daima açık olacaktır diye konuştu.SAMULAŞ TA YAZ DÖNEMİ

24.06.2019 07:57

Samsun da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya başlayacağını duyurdu.

Samsun da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya başlayacağını duyurdu.

   Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), yaz döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla beraber değişen ulaşım talepleri doğrultusunda tramvay, ekspres ve ring hatlarında 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya koyacak. SAMULAŞ tan yapılan açıklamada, tramvay, ring ve ekspres otobüslerinde yaz sefer programı uygulamasına geçildiği belirtilerek, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren hafta içi yoğun saatlerde tramvaylar 6 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Yine 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri yoğun saatlerde 10 dakikada bir karşılıklı hareket edecek. Belediyeevleri ile Baruthane-Kalkancı güzergahında hizmet veren E3 hattı yoğun saatlerde 10 dakika, Büyük Cami-Araştırma Hastanesi güzergahında hizmet veren E4 Ekspres hattı yoğun saatlerde 15 dakika, Ondokuzmayıs Üniversitesi-Araştırma Hastanesi-Otogar güzergahında hizmet veren E5 Ekspres hattı 10 dakika aralıklarla hareket edecek” denildi.   

   TERMİNAL SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

  Açıklama ringlerde de yaz saati uygulaması nedeniyle değişiklikler yapıldığı belirtilerek, Yaz aylarında şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların etkilenmemesi için terminal hatları sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak denildi.  

   TELEFERİKTE DE YAZ UYGULAMASI

  Açıklamada, Batı Parkta yer alan Teleferik İşletmesinin de saatlerinin değiştirildiği belirtilerek, kış uygulamasında 12.00–21.00 saatleri arasında hizmet veren teleferiğin yaz uygulamasıyla birlikte 10.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vereceği kaydedildi. Tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay Gazetesinden veya SAMULAŞın resmi internet sayfası www.samulas.com.tr den ulaşabilecek.BAŞKAN DEMİR: HALKIMIZIN YAŞADIĞI MAĞDURİYET GİDERİLECEK

24.06.2019 07:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme ilçesinde yaşanan sele ilişkin, Ekiplerimiz, bölgede hayatın normale dönmesi için tüm gayretiyle çalışıyor. Halkımızın yaşadığı mağduriyet giderilecek. Yaralar sarılacak dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme ilçesinde yaşanan sele ilişkin, Ekiplerimiz, bölgede hayatın normale dönmesi için tüm gayretiyle çalışıyor. Halkımızın yaşadığı mağduriyet giderilecek. Yaralar sarılacak dedi.

  Başkan Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte Terme Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Ali Kılıçtan selin yol açtığı hasar durumuyla ilgili bilgileri alan Demir, daha sonra beraberindekilerle birlikte değerlendirme toplantısı yaptı.  

   TÜM ÖNLEMLER ALINIYOR

   Toplantı sonrasında açıklama yapan Demir, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, Halen ekiplerimiz Termede hayatın normale dönmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu bölgede bir daha böyle sorunlar yaşamamak için gerekli tüm önlemleri alınıyoruz. Aşırı yağışlar Termenin yanı sıra Çarşamba, 19 Mayıs, Canik ve İlkadım ilçelerinde de hasara ve mağduriyete yol açtı. İlçelerimiz arasında ayrım yapmadan, mağdur durumdaki tüm mahallelerimizi tek tek gezerek yaşanan sorunları tespit edecek ve bunların çözümlerini bir an önce gerçekleştireceğiz. Tarımsal alanlardaki zararların tespit edilmesi için ise şimdilik suyun tamamen çekilmesini bekliyoruz diye konuştu.

   SAKARLI DA HASAR TESPİTİ

  Başkan Demir, belediyedeki toplantının ardından başta Sakarlı Mahallesi olmak üzere selden en çok etkilenen bölgelere geçerek burada hasar tespit çalışmasında bulundu. Samsun Valisi Osman Kaymak ve DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydının da katıldığı arazi incelemesinde Başkan Mustafa Demir, evleri zarar gören Oğuzhan Yılmazı ziyaret etti. Demir burada, Bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması için tüm tedbirleri alacağız. Vatandaşlarımızın yaraları en kısa zamanda sarılacak. Selin mağdur ettiği tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum açıklamasında bulundu.TRAMVAY TEMMUZ AYINDA ÜNİVERSİTEYE ÇIKIYOR

20.06.2019 12:28

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, SAMULAŞta herhangi bir zam konusunun söz konusu olmadığını bildirdi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, SAMULAŞta herhangi bir zam konusunun söz konusu olmadığını bildirdi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 12. birleşiminin 1. oturumuna ait komisyon toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirilen komisyon toplantısında gündem maddeleri arasında yer alan Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (SAMULAŞ) maliyetlerdeki artış, üniversite kampüs içi hattının devreye alınması, sistemin modernizasyonu ile altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle 15 milyon liraya ihtiyaç duyulduğu ancak sermayenin yüzde 99,96sı Büyükşehir Belediyesine ait olan SAMULAŞın mali verilerinin incelenmesi neticesinde 5 milyon 400 bin lira borçlanmasının uygun görülmesi tartışıldı.  

  ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL

  Maddeye açıklık getiren Soğuk, böyle bir kredinin önümüzdeki süreç içerisinde ihtiyaç duyulması halinde kullanabilmesi için düşünüldüğünü belirtti. Soğuka cevap veren İYİ Partili Meclis Üyesi ise bu teklifin SAMULAŞta zammın habercisi olduğunu öne sürdü. Bu iddiaya cevap veren Soğuk, Zam söz konusu değil. Bu maddeden o çıkmaz. Böyle bir şey yok. İhtiyaç varsa zam yapılır zaten. Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek doğru değil. Niyet okumaya gerek yok dedi.  

   TRAMVAY TEMMUZ AYINDA ÜNİVERSİTEYE ÇIKIYOR

  Komisyonda söz alan SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise,  raylı sistemin Temmuz ayı içerisinde üniversite hattına yolcu taşımaya başlayacağını açıkladı. 31 gündem maddesinin görüşüldüğü komisyonda 27 madde oy birliği, 2 madde oy çokluğu ile karara bağlanması için meclise havale edildi. 2 madde ise oy birliğe ile ilgili daireye iade edildi.