Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


OMÜ SEFERLERİ BAŞLIYOR!

04.07.2019 13:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kampüsü içerisindeki tramvay seferlerinin cuma sabahı başlayacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3üncü Etap OMÜ Kampüsiçi Raylı Sistem Hattının tamamlandığını belirterek, Üniversite içerisindeki tramvay seferlerimizi cuma sabahı başlatıyoruz açıklamasında bulundu.

SAMULAŞ VE BÜYÜKŞEHİRİN EN GÖRKEMLİ YATIRIMI

Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ) bünyesinde hizmet veren OMÜ-Tekkeköy arasındaki 29 kilometrelik raylı sistem hattının OMÜ 3üncü Etabı ile birlikte 35 kilometreye ulaştığını belirten Başkan Mustafa Demir, "Samsun Hafif Raylı Sistem hattı, ana hat güzergâhı 1inci Etap, 2nci Etap ve son olarak OMÜ kampüsü içerisine kadar ulaşan 3üncü Etap ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin ve SAMULAŞın en önemli, en görkemli yatırımlarından ve en önemli ulaşım hizmetlerinden birisi haline gelmiştir dedi.

İŞTE YENİ İSTASYONLARIN İSİMLERİ

Cuma günü hizmete girecek yeni hat ile birlikte doğudan batıya istasyon sayısının 43e yükseldiğini hatırlatan Başkan Mustafa Demir, 6 kilometrelik OMÜ Kampüs İçi Hattında bu yeni istasyonlar, Lojmanlar, 
Tıp Fakültesi, 
Diş Hekimliği Fakültesi, 
Sağlık Bilimleri, 
Yaşam Merkezi, 
Eğitim Fakültesi ve 
Yurtlar olarak adlandırıldı. Yeni istasyonlarımızla birlikte hastalarımız, hasta yakınlarımız, akademik ve idari personel ve kıymetli öğrencilerimiz, Tıp Fakültesi ve Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile BESYO, Sağlık Bilimleri, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi'ne kolaylıkla ulaşım sağlayabileceklerdir. Yeni hattımız şimdiden üniversitemize ve Samsunumuza hayırlı olsun diye konuştu.

140 MİLYON LİRALIK TASARRUF!

SAMULAŞ yöneticileri ile birlikte yaptıkları planlamayla yeni OMÜ Kampüs İçi Hattında mevcut kapasiteyi kullandıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeni hat planlandığında yaklaşık 11 yeni tramvayın alımı öngörülmüştü. Oysa yeni planlamayla tek bir araç satın almadan mevcut kapasiteyi kullanmaya karar verdik. Her bir tramvayın yaklaşık 2 milyon avroluk bir maliyeti olduğu düşünüldüğünde toplamda 22 milyon avro yani yaklaşık 140 milyon liralık bir tasarruf sağlamış olduk dedi.

OMÜ'YE ULAŞIM AYRICALIĞI!

Raylı sistemin kampüs içerisinde ulaşmasıyla birlikte taşıma kapasitesinde ciddi bir artış olacağını da vurgulayan Başkan Demir, OMÜye, ulaşım bakımından ayrıcalık kazandıracak bu hattımız sayesinde tüm akademik ve idari personel, onbinlerce öğrencimiz, hastalarımız, hasta yakınlarımız daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanına sahip olacak. Bu yatırımın başlamasına öncülük edenlere, tamamlanmasında emeği geçenlere ve işletmesini sağlayacak yöneticilerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

OMÜ KAMPÜS İÇİNDEN BELEDİYE EVLERİNE

Öte yandan, SAMULAŞ tarafından yapılan açıklamada ise yeni hat ile ilgili şu bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı:

OMÜ kampüs içi raylı sistem hattımız 5 Temmuz Cuma günü sabah saat 06.15te hizmete girecektir. OMÜ içerisinden 14 dakikada bir sefere çıkan tramvaylarımız Belediye Evleri'ne kadar ulaşacak. Halen mevcut ve aktif olan OMÜ İstasyonnundan hareket eden tranvaylarımız ise direkt Tekkeköy İlçesine kadar seferlerine devam edecek. Karşılıklı şekilde, Tekkeköyden hareket eden tramvaylarımız da OMÜ İstasyonu'na kadar yolcu taşıyacak. Belediye Evlerinden hareket edecek tramvaylarımıza binen yolcularımız ise OMÜ Kampüs içerisine kadar seyahat edebilecek.SAMSUNN KAZANACAK

04.07.2019 13:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Birlikte düşünüp, birlikte üreteceğiz. Bu birliktelik sayesinde Samsun kazanacak dedi

Samsunun tüm ilçelerinde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 5 incisinde Tekkeköylü muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarımızla bundan böyle sık sık bir araya geleceğiz, toplantılar düzenleyip yatırımları, hizmetleri, projeleri, yapılması gerekenleri masaya yatıracağız. Birlikte düşünecek, birlikte hareket edip birlikte üreteceğiz. Böylece kazanan Samsun olacak dedi.

TEKKEKÖY İÇİN ALT YAPI HEDEFİ

Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Tekkeköy İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir ile Tekkeköy belediyeleri bürokratlarının da tam kadro yer aldığı toplantıda Başkan Mustafa Demir, muhtarların tüm talep ve önerileri dinledi. Demir, Hedefimiz Tekkeköydeki kırsal alt yapıyı önümüzdeki dönem tamamlamak dedi. 

Toplantıda konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçedeki eksikleri giderme noktasında yeni dönemde gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Togar, Yepyeni bir 5 yılı inşallah sizlerle birlikte yaşayacağız. Çok daha başarılı olacağına inandığımız, çok daha farklı bir dönem olacak. Talep eden insanlarımızın dinlendiği, ona göre çözümlerin üretildiği 5 yılı paylaşmak için buradayız diye konuştu.

ARTIK ÇALIŞMA ZAMANI

Muhtarlarla toplantıları organize ettiği için Başkan Mustafa Demire teşekkür ederek sözlerine başlayan Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı ise, 31 Marttan sonra 3 ay geçti ve artık çalışma vakti. Büyükşehir Belediye Başkanımız yerinde bir kararla tüm ilçeleri geziyor ve talepleri alıyor. Sahadaki insanlarımızın, muhtarlarımızın talepleri var. Hep birlikte hem genel idare hem yerel idare olmak üzere muhtarlarımızın sorunlarını büyük ölçüde çözeceğiz dedi.

SAHAYA EMEĞİMİZ YANSIYACAK

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da konuşmasında, 2002  yılından bu yana beri AK Parti nasıl sorunları tespit edip çözmüşse bundan sonrasında da aynı şekilde olmak zorunda.. Yapılacak olan hizmetleri en güzel şekilde anlatmak zorundayız. Sahaya emeğimizi yansıttığımızda inşallah 2023-2024 de giden süreçte başarı kaçınılmaz olacaktır diye konuştu.

HEDEF, ÖRNEK BELEDİYECİLİK

Bütün muhtarların söz aldığı toplantıda dile getirilen sorunları ve eksiklikleri kurmaylarıyla birlikte not alan ve değerlendiren Başkan Mustafa Demir, Herkese istisnasız olarak söz veriyoruz. Samsunun tüm ilçelerinde yaptığımız bu toplantılar sayesinde, dana önce de ifade ettiğimiz gibi, Türkiye'ye örnek bir belediyecilik kavramı içinde çok hayırlı işlere vesile olmayı hedefliyoruz. Hizmet, yatırım ve gelecek noktasında hepimiz sorumluyuz  dedi. 

İLETİŞİMSİZLİK SON BULACAK

Başkan Demir, Hedefimiz Tekkeköydeki kırsal alt yapıyı önümüzdeki dönem tamamlamaktır. Ayrıca ilçede yeni Tekkeköyü inşa etme noktasında gelecek perspektifi olan, dokusuna, Samsunun vizyonuna yakışır bir belediye için planlama çalışmaları ve yatırım projeleri başta olmak üzere, Büyükşehir ve ilçe belediyesi projelerini birleştirip eş zamanlı çalışmayı hemen başlatıyoruz. Sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Yapılan çalışmaları birlikte kontrol edeceğiz. Bu birliktelik şehrimize çok şey kazandıracak diye konuştu. ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN DEMİRE BAĞIŞ ÇAĞRISI TEŞEKKÜRÜ

28.06.2019 09:07

Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit Ailelerinden Başkan Demire Bağış Çağrısı Teşekkürü

  Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında göreve başlamasıyla birlikte tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için bağış yapılması çağrısı, birçok kesimden takdir gördü. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Başkan Mustafa Demir'i makamında ziyaret ederek anlamlı çağrı için teşekkür etti.

  HERKESE ÖRNEK OLDU

  Şehit yakınları, gaziler, emniyet veya TSKya destek için kurulan dernek ve vakıfların son derece önemli işlevleri yerine getirdiğini söyleyen Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sadık Aydın, Polislik mesleğini tamamlama onuruna erişmiş meslektaşlarımız arasında dayanışmayı ve birlikteliği sağlamayı, onların sorunlarını çözmeyi hedefleyen derneğimiz, sosyal ve kültürel alanda da birçok önemli çalışmaya imza atmaktadır. Tüm bunları yaparken kuşkusuz içi vatan ve millet sevgisiyle dolu halkımızın bağışları derneğimize güç vermektedir. Sayın Başkanımız Mustafa Demirin de göreve başlar başlamaz böyle bir çağrıda bulunması herkes için örnek teşkil etmiştir dedi.

  DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR

  EMŞAV Başkanı Bilal Erim de, Sayın Başkanımızın Samsun siyaset sahnesinde yer aldığı gündenden bu yana şehit aileleri ve gazilerimiz için gösterdiği duyarlılığa şahit olmuşuzdur. Kendileri bunu bir kez daha ispatladı. Bu nedenle derneklerimiz ve vakıflarımız adına kendisine teşekkür ediyoruz diye konuştu.

  DEMİR: ASLA UNUTMAYACAĞIZ

  Başkan Mustafa Demir de Sadık Aydın ile Bilal Erime ziyaretleri için teşekkür ederek, Şehitlerimizin bizlere bu vatanı ve yakınlarını emanet ettiklerini hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Her zaman, her yerde söylediğimiz gibi, şehit yakınları ve gazilerimiz için ne yapsak azdır dedi.

   ÇİÇEKLER ONLARLA GÜZEL

  Başkan Demir, devir teslim töreniyle Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna oturur oturmaz  Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının girişine Çiçekler Onlarla Daha Güzel başlıklı afiş astırmış, Değerli hemşehrilerim, adıma gönderilecek tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gazilerimiz için bağış yapmanızı rica ederim çağrısında bulunmuştu.BAŞKAN DEMİR: HİZMETLERİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

28.06.2019 09:04

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi. 

  Başkan Mustafa Demir, iadeyi ziyaret programları kapsamında AK Parti Terme İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı İbrahim Ar ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Termenin ve Samsunun 5 yıl içerisinde çok önemli atılımlara sahne olacağını söyledi.   

   SAMİMİYET VE İYİ NİYET YETER

  Başkan Demir, Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp hep birlikte çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sizlerin her birinizin katkısını da alarak, tüm imkanlarımızı da kullanarak çok çalışacağız. Yapacağımız her icraat, her eylem Türkiye'ye örnek olsun istiyoruz. Samimi ve iyi niyetli olmak yetiyor. Böylelikle hizmet ettiğimiz insanların memnuniyeti oluşuyor diye konuştu.   

   BAŞKAN DEMİR ÇAĞ ATLATACAK

  Ziyarette konuşan AK Parti Terme İlçe Başkanı İbrahim Ar, Başkan Mustafa Demire ziyareti için teşekkür ederek, Bakanlık tecrübesi de bulunan sayın Başkanımızın Büyükşehire, Samsuna çok büyük katkıları olacak. Başkanımızın yapacağı hizmetler ve yatırımlar Büyükşehir Belediyesinde yeni bir çağ başlatacak. Bizler de Terme ve Termeliler olarak bu durumdan istifade edeceğiz ifadelerini kullandı. 

  Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Partinin çok büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, Başkanımızın bilgi, birikim ve tecrübesinden faydalanacağız. Yapacağı hizmetler, yatırımlar ile ilçelerimizde kalkınma hamleleri başlayacak. Bunu birlikte başarabileceğimize inanıyorum. Rabb’im bu güzel birlikteliğimizi bozmasın açıklamasında bulundu. 

  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu da Mustafa Demir'in, partinin Samsunda kurucu il başkanı olduğunu hatırlatarak, Başkanımız önümüzdeki süreçte her yönüyle şehrimizin gelişimine katkı sağlayacaktır. gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini ilçelerimizde ve Büyükşehirde göreceğiz görüşlerine yer verdi.   

   TERME BELEDİYESİNİ ZİYARET 

  Başkan Mustafa Demir, ilçe teşkilatı sonrası belediyeye geçerek Başkan Ali Kılıçı makamında ziyaret etti. Başkan Kılıça hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Demir, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiğiniz çaba ve ortaya konulan başarı takdiri hak ediyor. Bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere başarı diliyorum şeklinde konuştu. 

  Parti teşkilatı ve belediye ziyaretleri sırasında Termelilerle de buluşan Başkan Mustafa Demir, kendisine gösterilen yakın ilgiye teşekkür etti. İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE DAİMA HALKIN YANINDA!..

28.06.2019 09:00

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her ilçede muhtarlarla bir araya gelecek. Muhtarlarla İstişare Toplantılarının ilkini Canik'te gerçekleştiren Demir, İyi günde de, kötü günde de daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyoruz dedi

Samsunun her ilçesinde Muhtarlarla İstişare Toplantıları başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilk olarak Canik İlçesi'nin muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Demir, muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini belirterek, Bizler iyi günde kötü günde daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz dedi.

BÜROKRATLAR TAM KADRO

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir ile Canik Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların tüm talep ve önerileri dinlendi. Canik Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mustafa Demir, şunları söyledi: Mahalle muhtarlarımızın talep ve önerilerini her zaman dikkate aldık. Muhtarlarımızla gerek saha çalışmalarında gerekse de istişare toplantılarıyla bir araya gelerek Canikin büyümesi ve gelişmesi için karşılıklı fikir alışverişleri yapacağız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: Büyük devlet olma vizyonu, en başta yerelde başlar. En küçük idari birimlerimizin, mahallelerimizin ufkuyla, istikametiyle ülkenin ufku ve istikameti aynı yönde olmazsa biz sağlıklı bir büyüme gerçekleştiremeyiz. İşte biz de bu doğrultuda muhtarlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde hizmet rotamızı şekillendiriyoruz. 

DÜRÜST, ADİL, ŞEFFAF VE KATILIMCI

Toplantılarımız kentimizin ve ilçemizin değişimi açısından büyük önem arz ederken, ortaya koyulan çözüm önerileri hizmetlerimizin kalitesi ve niteliğinin güçlü hale gelmesini sağlamaktadır. Hemşerilerimizle doğrudan muhatap olan muhtarlarımız sıkıntıları, aksaklıkları en iyi bilen kişilerdir. Bu nedenle, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını tespit edip çözüm üretmekte muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye özen göstermekteyiz. 5 yıl boyunca dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz.

NE YAPIYORSAK GÖNÜLDEN YAPIYORUZ

Millete hizmeti Yaradana hizmet olarak gördüklerini de ifade eden Mustafa Demir, konuşmasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi:

Hizmetlerimizin halka ulaşmasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızla birlikte çözüm odaklı hizmet anlayışını sürdürerek Canikte yaşanan mağduriyetleri bitireceğiz. Önümüzdeki 5 yılın sonunda Canik bölgesinde yaşayan insanlarımızın belediye hizmetleri noktasında beklentilerini karşılamış olacağız. Yaptığımız işte en önemli olan halkın yanında olabilmektir. Bizler iyi günde, kötü günde daima halkımızın yanındayız. Gönül kazanmak için gönülden çalışmak, bir ve beraber hareket etmek önemlidir. Bizler ne iş yapıyorsak gönülden ve kalpten yapıyoruz.