Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BÜYÜKŞEHİRDE HALK GÜNÜ

12.07.2019 14:22

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin her perşembe gerçekleştirdiği 'Halk Günü Buluşmalarında vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Başkan Demir, Halkımızla karşılıklı istişare ederek sorunların çözümüne hız kazandırıyoruz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her perşembe Halk Günü Buluşmalarında vatandaşların istek, talep ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Sıcak ve samimi bir ortamda ağırladığı vatandaşlarla sohbet edip tek tek dinleyen Başkan Demir, taleplerin belediyenin ilgili birimleri tarafından çözüme kavuşturulması noktasında da büyük çaba gösteriyor.

HALKIN DERTLERİYLE DERTLENİYORUZ

Haftalık Halka Günü programına büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, Gelen talep ve şikayetleri dinliyor, çözüm yollarını beraber arıyoruz. Vatandaşımızın dertleriyle dertleniyor, sevinciyle mutlu oluyoruz. Talepler noktasında belediyemizin ilgili birimleriyle irtibata geçerek vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek, sorunlarına çözüm bulmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Belediyemizin kapılarını vatandaşlarımıza açtık, açık tutmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın yanında olacağız dedi.

5 YILDA HALK İLE BİRLİKTE YÖNETİM

Halk Gününde vatandaşla birebir yaptığı görüşmelerin, ortaya konan karşılıklı istişarelerin, yaşanan sorunların çözümüne hız kazandırdığına dikkati çeken Mustafa Demir, Çünkü biz en güzel hizmeti sunma gayreti içindeyiz. Önümüzdeki 5 yıl içinde vatandaşlarımız ile birlikte bu şehire hizmet için buradayız. Halk ile birlikte yönetimin en güzel örneklerni vereceğiz diye konuştu.İŞ MAKİNELERİ SAHAYA İNİYOR!

12.07.2019 14:19

19 Mayıs İlçesinde muhtarlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlçe belediyesi ve Büyükşehirin imkanlarını birleştirdik. İş makineleri haftaya mahallelere iniyor. İyi bir hizmet dönemini hedefliyoruz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tüm ilçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 7ncisinde 19 Mayıs İlçesi muhtarlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir ve 19 Mayıs Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların tüm talep ve önerileri dinleyen Demir, Belediyelerimizin imkanlarını birleştirip, iyi bir planlama ile iyi bir hizmet dönemi hedefliyoruz dedi.

HAZIRLIKLAR TAMAM, HAREKETE GEÇİYORUZ

İlçe belediyeleriyle ortak çalışmalar yürüterek sorunların çözümü ve yeni hizmetlerin sağlanması için büyük gayret göstereceklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bugün 7inci ilçemizde, 19 Mayıs'ta muhtarlarımızla istişare toplantısı yapıyoruz. Büyükşehirin üst yönetimi ve 19 Mayıstaki teknik kadro ile sizlerle bir araya geldik. Seçim kampanyası döneminde, bu meydanda bu toplantıları yapacağımızı söylemiştik. Hazırlıklarımızı yaptık. Önümüzdeki hafta iş makinelerini mahallelere indiriyoruz. Konuşacağız, not alacağız, birlikte hareket edeceğiz. Özellikle kırsal alt yapıyı önümüzdeki 5 yılda tamamlamayı hedefliyoruz diye konuştu.

VERİMLİ ÇALIŞMA VE TAKİP ŞART

Yapılacak olan çalışmalarda ana aktörün ilçe belediyeleri olacağına dikkati çeken Başkan Demir, Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda destek olacağız. İyi bir iş birliğiyle birlikte ilçe belediyesi ve Büyükşehirin imkanlarını birleştirip, iyi bir planlamayla iyi bir hizmet dönemini hedefliyoruz. İçme suyu, kanalizasyon, yol çalışmaları, hepinizin bildiği üzere, makine ağırlıklı. Bir de takip gerektiriyor. Bize ait olan makineleri verimli kullanacağız. Gerekirse makine kiralayacağız. İyi bir 5 yıl geçirmek zorundayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yerel yönetimler ayağında hizmet ve yatırımlarla dolu bir çalışmayı gerçekleştireceğiz dedi.

Muhtarlarla buluşmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Büyükşehir ve 19 Mayıs Belediyesi bürokratlarıyla birlikte ilçede gerçektirilecek proje, hizmet ve yatırımların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirdi.HAŞEREYE KARŞI MOTORİZE İLAÇLAMA

12.07.2019 14:14

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol ekipleri, Haşerelerle Mücadele kapsamında 4 merkez ilçede açık hava sivrisinek ilaçlama çalışmalarını artırdı

Temiz hava, temiz su ve temiz toprak ilkesi doğrultusunda gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevreyi miras olarak bırakmayı hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, bu kapsamda, başta sivrisinekler olmak üzere halk sağlığını ve huzurunu olumsuz etkileyen haşerelerle mücadele çalışmalarını artırdı.

4 İLÇEDE MOTORİZE İLAÇLAMA

Veteriner İşleri Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren ve  kent zararlıları olarak tanımlanan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi haşerelere karşı mücadele edildiği bildirildi. Yetkililer, Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde motorize ilaçlama faaliyetlerinin artırıldığını açıkladı.

DERELER, BATAKLIKLAR, GÖLETLER

Mayıs ile eylül ayları arasında saat 19:00-23:00 saatleri arasında sürekli ilaçlama yapıldığını belirten Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, Ekiplerimliz, diğer ilçeler ile yapılan protokoller gereği larva ve ergin mücadelesi çalışması gerçekleştiriyor. İlçe belediyelerinden sağlanan teknik bilgi ve ekipman desteği ile vatandaşların rahat etmesi için üreme alanları olan dereler, bataklıklar, sulama kanalları, göletler, temel çukurları, bodrum katlarındaki su birikintileri, lağım suları ve foseptik kuyuları yıl boyunca periyodik olarak ilaçlanıyor bilgisini verdi.

SİNEK ÜREMESİNE KARŞI NE YAPILMALI?

Haşerelerle mücadelede açık hava ilaçlamasının sadece yüzde 5 oranında etkisinin bulunduğunun vurgulandığı açıklamada, tramvay duraklarına asılan bilgilendirme broşürleriyle toplumun bilgilendirildiğine dikkat çekildi. Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü açıklamasında ayrıca şunlar yer aldı:

Vatandaşlarımız çevrelerinde bulunan sulak alanları ve suları boşaltılmamış bodrumları Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi (431 60 90) veya Veteriner Şube Müdürlüğü’ne (465 53 16) bildirebilirler. Fıçı, bidon gibi kaplarda uzun süre su bekletilmemesi, çöpleri çöp kutularına atılması ve kutu, şişe gibi kapların kapağını kapatılması, kuyu, foseptik veya rögarların üzerlerinin kapalı tutulması, bahçelerde uzun süre su birikintisi bırakılmaması, saksı altlıklarında su olmaması, çevredeki yüksek otların kesilmesi, boş bidon, plastik torba, eski araba lastiklerinin bertaraf edilmesi, süs havuzlarında devamlı su devirdaiminin sağlanması veya gün aşırı suyunun değiştirilmesi gibi tedbirler sinek üremesini engelleyecektir.SAHİLDE İŞGAL E SON!

12.07.2019 14:03

Samsunun Atakum İlçesinde sahil boyunca yer alan Bisiklet Yolundaki işgalleri önlemek için Büyükşehir Belediyesi tarafından Bisikletli Zabıtalar görevlendirildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, büyük tepkilere yol açan Atakum İlçesi sahil şeridinde yer alan Bisiklet Yolundaki işgallere karşı harekete geçti. Daire Başkanlığı, sadece bisiklet tutkunlarının değil tüm vatandaşların tepkisini çeken bisiklet yolu ihlallerine karşın Bisikletli Zabıtaları devreye soktu.

YAYA VE MOTORLU TAŞIT İŞGALİ

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte Batı Park'tan başlayarak Atakum İlçesi Kurupelit Mahallesine kadar devam sahil bandındaki bisiklet yolu, adeta motorlu taşıt işgaline uğradı. Bazı yayaların da kullanmakta sakınca görmeyerek tehlikeye davetiye çıkarttıkları bisiklet yolundaki bu işgaller, beraberinde bisiklet tutkunlarının ve duyarlı vatandaşların tepkisine yol açtı. Harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesine bağlı bisikletli zabıta ekipleri, işgalin önüne geçmek için bisiklet yolunda görevlendirildi.

İZİNSİZ ÇADIRLARA DA MÜDAHALE

Batıparktan Adnan Menderes Bulvarının sonuna kadar olan yaklaşık 12 kilometrelik sahil şeridinde görev yapacak olan zabıtalar, haftanın her gün 24 saat iş başında olacak. Bisiklet yolundaki motosiklet ve yaya işgallerinin önüne geçmek için kurulan ekip ayrıca sorumluluk alanlarında izinsiz çadır kuran vatandaşlara da müdahale ederek gerekli işlemleri yapacak. 
Yaz ayları boyunca yürürlükte olacak çalışma kapsamında 2 şer kişilik 3 grup 24 saat boyunca çalışarak sahil şeridinde meydana gelecek olumsuzluklara karşı önlem alacak.SAMSUNDA KENTSEL DÖNÜŞÜM

12.07.2019 13:01

Ayvacık İlçesinde muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin bütün imkanlarını birleştirerek hizmet yoluna koyulduk dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 8incisini Ayvacık İlçesinde gerçekleştirdi. Büyükşehir ile Ayvacık Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların talep ve önerileri dinlendi. 

MUSTAFA DEMİR'E EN ÇOK OY AYVACIKTAN

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi Başkanımız sayın Mustafa Demire verilen oy oranının en yüksek olduğu ilçe Ayvacık. Bu noktada ilçemizi 1inci yaptığınız için siz muhtarlarımız nezdinde bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başkanım, sizi en fazla destekleyen ilçe olarak bugün karşınızdayız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi. 

KAYMAKAMDAN DEMİRE TEŞEKKÜR

Sorunların çözümü noktasında toplantının çok önemli olduğunu belirten Ayvacık Kaymakamı Orhan Ayaz ise, İlçemizdeki sorunları muhtarlarımız bizlere iletiyordu. Bu sorunları Büyükşehir Belediye Başkanımızın yerinde görüp muhtarlarımızı dinlemesi hepimiz için çok iyi olacak. Bu anlamlı ziyaret için sayın Başkan Mustafa Demire teşekkür ederim diye konuştu. 

KAMU KURUMLARI DA DAHİL

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da konuşmasında, Ayvacıkın Saklı Cennet olduğunu belirterek, Gerçekten bu ilçenin kıymetini bilin. Hem Büyükşehir hem ilçe belediyemiz olarak Ayvacıka hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Belediye hizmetleri bir hizmet zinciriyle gerçekleşiyor. Muhtarlarımız sahadaki sorunları ilçe belediyelerimize ve Büyükşehire aksettirecekler. Biz de sadece belediye hizmetleri noktasında değil DSİ, Karayolları ve YEDAŞ gibi kurumları ilgilendiren tüm sorunların çözümüne elden geldiğince katkı vermeye çalışacağız dedi. 

HAYATA POZİTİF KATKI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de konuşmasına, Ayvacıkın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde AK Parti'ye verilen oy oranı noktasında Türkiye genelinde önde gelen ilçeler arasında yer aldığını hatırlatarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde partimize verilen en yüksek oy oranını Ayvacık ilçemiz aldı. Ayvacıklılar bizlere destek verdiler, güven verdiler. Tüm Ayvacıklı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Seçim döneminde ifade ettiğimiz gibi Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin bütün imkanlarıyla Ayvacıkta da 7den 70e herkesin hayatına pozitif katkı sağlayabilecek her türlü çalışmayı gerçekleştireceğiz dedi. 

HEDEF 5 YILDA TAMAMLAMAK

İlçe ve Büyükşehir ayrımını kaldırdıklarını ifade eden Başkan Demir, Hedefimiz imkanları ve gücü birleştirmek. Önümüzdeki 5 yılda hedefimiz yol, su ve kanalizasyon noktasında hizmetleri tamamlamak. Bu konuyla ilgili ilçe imkanlarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Yetmediği yerde Büyükşehir olarak biz destek olacağız diye konuştu. 

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Büyükşehir Belediyesi ve Ayvacık Belediyesi bürokratlarıyla birlikte ilçede gerçekleştirilecek proje, hizmet ve yatırımların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.