Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMULAŞ - KYK İŞ BİRLİĞİ!

23.07.2019 08:08

Samsunda SAMULAŞ, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Genel Müdürlüğü tarafından 100üncü Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 40 ilden 375 personelin katıldığı İl Eğitim Koordinatörleri ve Sorumluları Eğitimine ulaşım desteği sağlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Genel Müdürlüğü'nün il eğitim koordinatörleri ve yurt eğitim sorumlularına yönelik düzenlediği 5 günlük eğitim programı, 19 Mayısın 100üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Samsunda gerçekleştiriliyor. Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin de katkı verdiği eğitimlere SAMULAŞ da ulaşım desteği sağlıyor.

OMÜ YERLEŞKESİNDE SAMULAŞ STANDI

KYK Genel Müdürlüğünün düzenlediği ve 40 ilden 375 kişinin katıldığı İl Eğitim Koordinatörleri ve Yurt Eğitimi Sorumluları Eğitimi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde bulunan Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdunda başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Eğitim Daire Başkanı Oktay Mahşer ile KYK Genel Müdürü Recep Ali Erin de katıldıkları 5 günlük eğitimlere SAMULAŞ da ulaşım desteği veriyor. Eğitimlerin verildiği yurtta kurulan SAMULAŞ standına gelenler 2 binişlik kart ya da tam Samkart satın alarak OMÜ kampüsü içerisinde ya da Samsun kent merkezine seyahat etme imkanı buluyor.

KASAPOĞLUNDAN SAMULAŞA TEŞEKKÜR

SAMULAŞ görevlileri ayrıca, eğitim programı için Samsunda bulunan konuklara otobüs ya da tramvay seyahat saatleri hakkında detaylı bilgi verirken kent ile ilgili tanıtımlar yapıp gezilip görülecek yerlerle ilgili tavsiyelerde de bulunuyor. KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Kurumumuz için çok önem büyük önem taşıyan eğitim programlarımızı bu yıl Samsunda gerçekleştiriyoruz. Herşeyin mükemmel şekilde planlandığı eğitim programlarımıza katılan konuklarımıza ulaşım imkanı sağlayan SAMULAŞa teşekkür ediyoruz dedi.HAİNLERE KARŞI DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ!

23.07.2019 08:04

Asarcıklı muhtarlarla toplantıda bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye dünyanın merkezinde, Samsun ise en güzel medeniyeti temsil ediyor. Bu nedenle, bir daha 15 Temmuz yaşamamak için daha çok çalışıp kalkınacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısının 10uncusunu Asarcık İlçesinde gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ile Asarcık Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda Başkan Demir, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Demir, Dünyanın merkezinde yaşadığımız ülkemizin bir daha 15 Temmuzu yaşamaması için daha çok çalışacağız, gelişeceğiz ve kalkınacağız. dedi.  

Asarcık Sosyal Tesislerindeki muhtarların talep ve önerilerinin dinlendiği toplantının açılış konuşmasını yapan Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Özellikle alt yapı çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket edeceğiz. Büyükşehir-ilçe belediyesi ayrımını ortadan kaldırmaya hazırız. Yapılacak çalışmalara azami katkı vereceğiz dedi.

TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MAŞALIK YAPTILAR

Toplantı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 15 Temmuzun önemine değindi. 15 Temmuz Hain Darbe Kalkışmasının tarihine dikkat çeken Başkan Demir, Bu ülke çok önemli bir ülke.Türkiyenin her alanda en güçlü olduğu yıl olan 2016da darbeye kalkışıldı. Milletin üzerine ateş açıldı, bombalar yağdırıldı, tanklarla insanlar ezildi. Kim yaptı bunu, kendi evlatlarımızın beynini ve duygu dünyasını ele geçiren Türkiye düşmanları. Kendi evlatlarımız, bu düşmanlara maşalık yaptı. Kendilerinin yapamadıklarını, öz evlatlarımıza yaptırmaya kalktılar. 15 Temmuz böyle bir ihanetin kara günüdür. Milletimizin asil evlatları da Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla harekete geçerek ihaneti savuşturdu. Bunu unutmayalım. Gelecek tarih bunu çok farklı okuyacak. Neyimiz varsa bu millete fedadır diye konuştu. 

TÜM KADROLARIMIZLA HALKIN EMRİNDEYİZ

Bugün Asarcıkta 32 muhtarı dinleyip ilçenin geleceğine yönelik yatırım ve hizmet planlaması yapacaklarını söyleyen Başkan Demir, Önümüzdeki 5 yılı Asarcıka pozitif ayrımcılık beklentilerini karşılayarak geçirmeye çalışacağız. 
Ama bu durup dururken olmuyor. İşi ehil olanlar yapar. Her yiğidin yoğurt yemesi farklı. Biz de Büyükşehir kadrolarımızla işin ehliyiz. Tüm kadrolarımız burada. Sorumluluk bizde ama işi yapacak olan bu kadrolarımız sizin emrinizde. Çok daha iyi hizmetler yapmak için burada sizlerin huzurundayız. 5 yılın sonunda inşallah çok güzel yerlere geleceğiz. Ne yapacağız, daha çok çalışacağız. Gayretli olacağız. Tüm imkanlarımızı seferber ederek gelişeceğiz, kalkınacağız.  Asarcıka 5 yıl içinde alt yapı, su, yol, kanalizasyon gibi halkımızın hakkı olan hizmetleri götüreceğiz dedi.

Toplantının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuzu makamında ziyaret etti. Burada yapılan toplantıda ise Büyükşehir Belediyesi ve Ayvacık Belediyesi bürokratlarıyla birlikte ilçede gerçekleştirilecek proje, hizmet ve yatırımlar görüşüldü.300 KONUT KALDIRILACAK!..

23.07.2019 07:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kamuoyuna açıkladığı Eylem Planını uygulmaya kararlı olduklarını belirterek, Bu kapsamda dere yataklarında bulunan 300e yakın ev kaldırılarcak dedi

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumu makamında ziyaret ederek Samsunda planlanan Kentsel Dönüşüm ile ilgili istişarelerde bulunan, ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Trabzonda 12 Temmuzda gerçekleştirilen ve Bakan Murat Kurumun Türkiyenin tamamında uygulanacak Eylem Planını açıkladığı toplantıya katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından açıklanan Eylem Planı kapsamında dere yataklarında bulunan 300e yakın ev kaldırılarak uygun yerlere taşınacak dedi. 

Başkan Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Samsun için Kentsel Dönüşüm ve Karadeniz Bölgesi için Eylem Planı ile ilgili bilgi verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Samsuna gelen 10 kişilik teknik ekiple çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Demir, Canik ve İlkadım ilçelerinde Kentsel Dönüşüm çalışmalarına başladıklarını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN YOL HARİTASI

Her 2 ilçenin bütün mahallelerinde kentsel dönüşüm ihtiyacının söz konusu olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanımız, seçimden önce Samsuna gelmişti. Orada da açıklamalarda bulunmuştu. Biz hemen akabinde teknik kadromuz, İlkadım ve Canik belediyelerimizle istişare halinde bir çalışma yürüttük. Hazırlıklarımızı yaptık. Geçtiğimiz pazartesi günü Bakanımızla bir görüşme gerçekleştirdik. Ardından 10 kişilik bir ekiple perşembe ve cuma günü burada güzel çalışmalar yapıldı. Kentsel dönüşüm olması gereken alanlar da dahil bütün Samsun'u gezdiler. Teknik çalışmaların üzerine bir çalışma yapıldı ve bir yol haritası belirlendi dedi.

VATANDAŞLARA TOKİ ARACILIĞIYLA YENİ YER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Trabzonda açıklanan Karadeniz Bölgesi İklim Değişikliği Eylem Planı'na da değinen Başkan Mustafa Demir, 6 ili kapsayan çok önemli bir eylem planı sayın Bakanımız tarafından Türkiyeye duyurumdu. Planda, Samsundaki dere yataklarında bulunan 300 e yakın taşınması gereken konut tespit ettik. Bununla ilgili çalışmaya başlıyoruz. TOKİ aracılığıyla bir yer tespiti yapılacak. Vatandaşlarımızın da uygun göreceği muhtemel yerlerde bir proje gerçekleştirilecek. İnsanlarımızı bu projeye dahil edeceğiz. 300 e yakın ev de bu dere yataklarından kaldırılmış olacak diye konuştu.

ÇEVRE BAKANINDAN TAM DESTEK

Başkan Mustafa Demir, sözlerini, Sayın Bakanımız Murat Kurum, Samsun'daki Kentsel Dönüşüm çalışmalarına çok büyük önem veriyor.  Sayın Bakanımız bütün imkanlarıyla bu projeye destek veriyor ve birlikte çalışıyoruz diyerek tamamladı.ÇARŞAMBA YA DEV YATIRIM!

23.07.2019 07:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba İlçesine 150 milyon liralık Atık Su Projesi kazandıracaklarını belirterek, Bu yatırım, gelişen, büyüyen Çarşambaya şimdiden hayırlı olsun dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Mustafa Demir başkanlığından olağanüstü toplandı. Çarşamba Atık S u Projesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Demir, Çarşambaya yapılacak olan Atık Su Projesi ile yaklaşık 150 milyona yakın yatırımın önünü açmış oluyoruz. Gelişen, büyüyen Çarşamba'ya şimdiden hayırlı uğurlu olsun dedi. 

16.7 MİLYON AVROLUK HİBE KREDİYE ONAY

Mustafa Demir başkanlığındaki Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinin Olağanüstü Toplantısında ağırlıklı olarak Çarşamba İlçesi Atık Su Projesi  masaya yatırıldı. Projede kullanılacak 16 milyon 670 bin 590 avroluk Hibe Kredi teklifi, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

İMKANLAR VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILIYOR

Yapılacak her projenin Samsunun marka değerini yükselteceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tüm belediye başkanlarının, geride bıraktığımız 31 Mart Yerel Seçimlerinde halka anlattıkları projeleri oldu. Bu proje demetlerini hayata geçirdiğimizde Samsun Türkiyenin en güzide, en marka değeri yüksek, en mutlu insanlarının yaşadığı şehri olacak. Buna hepinizin inanmasını istiyorum.
Yoktan var etmeyeceğiz ama imkanları verimli kullanacağız. Alacak olduğumuz ve aldığımız her kararı, şehrimizin geleceğine ne kattığının bilinciyle aldık, bundan sonra da almaya devam edeceğiz dedi.

İŞLETEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLACAK

Atık Su Prjesinin Çarşambanın gelişimi için önemli olduğunu ifade eden Başkan Demir, Hibe kredi talebinde bulundu. Kredinin yüzde 77,06 sı Avrupa Birliği fonundan, yüzde 9,18 i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kaynaklarından ve yüzde 13,76sı ise Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Projenin bitiminden sonraki işletmesi de tamamen belediyemize ait olacak. Çok önemli bir kredi miktarı ve çok önemli bir proje sözkonusu. Bu projeyi çok seri bir şekilde hayata geçireceğiz. Çarşamba'ya yaklaşık 150 milyon liraya yakın yatırımın önünü açmış oluyoruz. Gelişen, büyüyen Çarşamba mıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.

BAŞKAN DOĞAN. 11 YILDIR BEKLİYORDUK

Meclis toplantısında söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, Çarşambanın 2008 yılından beri beklediği bir projeydi. Allaha şükür size, bize ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin 2019-2024 yılları arasında görev yapacak meclis üyelerine nasip oldu. İnşallah bağlantılarıyla beraber Çarşambanın hizmetine sunmuş oluruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.HİZMET VE YATIRIMDA YARIŞ ZAMANI!..

23.07.2019 07:49

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlçelerimizde, önümüzdeki 5 yılı gayretle, çalışmayla nasıl geçiririz bunu planlıyoruz. Artık ilçelerimize hizmet ve yatırım götürmek için hep birlikte adeta bir yarışın içerisinde olacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her ilçede yaptığı Muhtarlarla İstişare Değerlendirme Toplantılarının 9uncusunu Havzada gerçekleştirdi. Muhtarları tek tek dinleyen Başkan Demir, Artık ilçelerimize hizmet ve yatırım götürmek için hep birlikte adeta bir yarışın içerisinde olacağız dedi.

BÜROKRATLAR TAM KADRO

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Büyükşehir ile Havza Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların tüm talep ve önerileri dinlendi.

5 YILIN HARİTASI ÇİZİLECEK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza da muhtarlarımızla, Büyükşehir Belediyesi ile, kaymakamımızla geniş katılımlı, sorunlarımızın konuşulduğu, tartışıldığı, önümüzdeki 5 yılın haritasının belli ölçüde çizileceği bir toplantı tertip ettik. Böyle bir hafta sonunda bizlere zaman ayırarak buraya teşrif eden başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi.

KAYMAKAM YILMAZ'DAN TEŞEKKÜR 

Havza adına faydalı bir toplantı olacağını ifade eden Kaymakam Metin Yılmaz ise, Havzadaki sorunların ve taleplerin iletilmesi ve çözüm üretilmesi noktasında bu değerlendirme ve istişare toplantısının son derece önemli olduğuna inanıyorum. Bu tarz bir toplantı düzenlediği için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum diye konuştu. 

5 yıl boyunca eksiklerin giderilmesi adına bütün imkanların kullanılacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de muhtarlara hitaben, Havzanın önümüzdeki 5 yılda hem ilçe belediyesi hem Büyükşehir Belediyesi yetki alanındaki hizmet taleplerinizi dinlemek için buradayız. Bizzat her birinize ayrı ayrı mikrofon vererek sizleri dinleyeceğiz. Büyükşehir ve ilçe belediyesi yetkililerimiz not alacak. Büyükşehir Belediyesinin yolu, ilçe belediyesinin yolu, şu hizmeti şu belediye yapar gibi ayrımcılıkları ortadan kaldırıyoruz. Bu tarz bir hizmet anlayışı hem sıkıntılara yol açıyor, hem de zaman kaybına. 
İş makineleri yolda gezmekten hizmet yapmaya fırsat bulamıyor. Biz de bu nedenle hizmet ve yatırım yolunda Büyükşehir ile ilçe belediyesi ayrımını tamamen kaldırdık. Artık ilçelerimize hizmet ve yatırım götürmek için hep birlikte adeta bir yarışın içerisinde olacağız dedi. 

HAK, HUKUK, HAKKANİYET, GAYRET

Başkan Demir, konuşmasının son bölümünde ise, Muhtarlarımızı dinledikten sonra heyetimizle bir toplantı yaparak sorunları ve talepleri değerlendireceğiz. Daha çok ilçe belediyemiz koordinatörlüğünde bu hizmetleri yerine getireceğiz. Önümüzdeki 5 yılı mümkün olan gayretle, çalışmayla nasıl geçiririz, bunu planlayacağız. Çünkü biz sizler adına görev yapıyoruz. Seçim döneminde ne ifade ettiysek öyle hareket edeceğiz. Haktan, hukuktan, hakkaniyetten, gayretten asla geri durmayacağız ifadelerini kullandı.