Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahinden Personele Çok Önemli Mesajlar.

04.01.2019 07:12

YÜREĞİNİZİ ORTAYA KOYUN!.. 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yılın son gününde ziyaret ettiği SAMULAŞta personelin yeni yılını kutladı, çok önemli mesajlar verdi.
Başkan Zihni Şahin son olarak Trafik Kontrol Merkezine geçti ve burada tramvaylarda toplu taşıma hizmeti veren vatmanların yeni yılını kutladı. Başkan Şahin, vatmanlara telsiz aracılığıyla, Yeni bir yıla gireceğiz. Cenabı Allah'tan ailelerinizle birlikte sağlık, huzur, afiyet içinde nice yıllara kavuşmanızı diliyorum. Allah kazasız belasız hizmetler vermenizi nasip etsin diye seslendi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, SAMULAŞ A.Ş.yi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fikret Vatanseverin de katıldığı ziyarette Başkan Zihni Şahin, Samsun için her hizmeti çalışma arkadaşlarımızla yapıyoruz. Sağolsun Samsun bizi bağrına bastı dedi.

NE YAPTIYSAK SİZLERLE YAPTIK

SAMULAŞ Yönetim Kurulu üyesi Kadir Gürkan ile birlikte kurumun 1 yılının değerlendirmesini yapan Başkan Zihni Şahin, Samsunumuza elimizden geldiğince hep birlikte hizmet etmeye çalıştık. Biz belediye başkanı olarak öndeydik ama ne yapılmışsa hepsini bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Herkesin fikrini alarak özümseyip oradan çıkacak sonucu ortak akılla hayata geçirdik. Samsun'un neresinde problem varsa üzerine gitmeye gayret ettik. Ortak çözüm yolları aradık. Bu gayretlerimiz halkımız tarafından takdir etti. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.

HER ŞEY DÖRT DÖRTLÜK OLMAZ

Başkan Zihni Şahin, daha sonra İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitimini tamamlayan SAMULAŞ personeline sertifikalarını dağıttı. Burada çalışanlara hitap eden Şahin, şunları söyledi:

Bu kadar büyük bir kurumda her şeyin dört dörlük olması mümkün değil. Tabi ki eksikler olacak, hatalar olacak. Size her zaman tavsiyem, sabırlı olun. Yaptığınız işi kendi işiniz gibi görün. Çünkü sizin yaptığınız olumlu şeyler bu şehire de olumlu olarak yansıyacaktır. Attığınız her yanlış adım bu şehire zarar verecektir. Esas olan belediye çalışanlarının yaptığı işlerdir. Birim başkanları, daire başkanları, genel müdürler her şeyi görecek değil. İşin uygulayacısı sizlersiniz. Sizlerin samimi olması ve yüreğini ortaya koyması gerekir. Samimi olduğunuzda hata yapıp zarar da verseniz insan ona üzülmez.

HELALİNDEN KAZANMAK LAZIM...

Çoğunuzun ailesi, çoluğu, cocuğu var. Bekar olanlar var. Burada kazandığınız parayla geçiniyosunuz. Helalinden maaş almak lazım. Biz bugün varız yarın yoğuz ama bu kurum devam edecektir. Sorumluluk sizlerde. Sizlerin her zaman sorumluluklarınıza sahip çıkmanızı öneririm.

TELSİZLE SESLENDİ: YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!


Başkan Şahin, Karadeniz in En Modern Mezbahanesinde.

04.01.2019 07:08

HERŞEY ÇİFTÇİMİZ İÇİN!.. 

Başkan Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Bafra Ticaret Borsasına devredilen kesimhanede incelemelerde bulundu. Şahin, AB standartlarında veren kesimhanemiz, bölgede hayvancılığın hizmetinde dedi.
GÜNLÜK 120 KÜÇÜKBAŞ, 90 BÜYÜKBAŞ HAYVAN
BÖLGEDE HAYVANCILIĞA BÜYÜK KATKI
TARIMA DAYALI SANAYİ HEDEFİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Ticaret Borsası Mezbahanesinde(Kesimhane) incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra bir protokol ile Bafra Ticaret Borsasına devredilen kesimhanenin Avrupa Birliği standartlarından hizmet verdiğini söyleyen Başkan Şahin,Bu kesimhane, Bafra ve bölgesinde hayvancılığa büyük katkı sağlamaktadır dedi.

Başkan Zihni Şahin, Bafra Ticaret Borsasını ziyaretinin ardından Borsa Başkanı Namık Kibaroğlu ile birlikte kesimhaneye geçerek incelemelerde bulundu. Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden modernize edilen bu yıl Kurban Bayramı ile birlikte hizmete sokulan kesimhanede Borsa Başkanı Kibaroğlu ile diğer yetkililerden bilgi aldı. Başkan Şahin, kesimhanenin Karadeniz'in en moderni olduğunu belirterek, Teknolojinin son imkanlarının kullanıldığı kesimhanemiz günlük 120 küçükbaş ve 90 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip bilgisini verdi.

Modern kesimhane tesisinin Gıda Hijyeni ve Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları yönetmeliklerine uygun olarak Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiğine dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, Kesimhanemiz, Bafra bölgesinde hayvan üreticilerimiz ile başta kasap esnafı olmak üzere et işletmecilerinin ihtiyacının karşılanacağı şekilde dizayn edildi. Otomotik kesim makine sistemleri ile soğuk hava depolarıyla bu kesimhane, bölgede hayvancılığa büyük katkı sağlamaktadır dedi.

Samsunun mevcut tarım potansiyelini yeterince kullanmasının yolunun modern tarımsal endüstri tesisleriyle mümkün olacağına vurgu yapan Başkan zihni Şahin, Sadece Bafra bölgemizde 50 binin üzerinde büyükbaş, 25 binin üzerinde küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Et, süt, yoğurt gibi tonlarca hayvansal üretim gerçekleştirilmektedir. Tüm bu üretiminin ekonomiye çok daha artı kazandırması için elimizden gelen çabayı göstermek zorundayız. Çiftçimizi daha çok hayvancılık üretimine teşvik etmeli, böyce hedeflediğimiz tarıma dayalı sanayi hamlesinde daha çok yol almalıyız açıklamasında bulundu.Başkan Zihni Şahin in Eşi Şükriye Şahin Ağırladı.

04.01.2019 07:06

BAFRADA KADIN ZİRVESİ! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahinin eşi Şükriye Şahin, İl Kadın Hakları Koordinasyonu Kurulu üyelerini Bafrada ağırladı.
Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu üyeleri ile Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık, Büyükşehir Belediye Başkanı Şükriye Şahinin misafiri oldu. Konuklarını Bafra'da ağırlayan Şükriye Şahin, Sizlerin yaptığınız çalışmaları büyük takdirle karşılıyoruz. Daima sizlerle birlikteyiz dedi.
KURUL ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ
Şükriye Şahin, Samsundan gelen konuklarını ilk olarak Niyazi Kesim Restoranda ağırladı. Şahin, çiçeklerle karşıladığı ve tek tek hoşgeldin dediği konuklarıyla yenilen yemeğin ardından etkinlik ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Şükriye Şahin, İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu ile Valilik Yerel Eşitlik Biriminin çalışmalarına övgüler yağdırdı.
KADIN EMEĞİ HEBA OLMASIN...
Şükriye Şahin, Samsun il genelinde kadınların ve özellikle kız çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik yapılan her hizmetin büyük önem taşıdığını belirterek, Sizler de bu alanlarda çok önemli hizmetleri ve projeleri yerine getiriyorsunuz. Kadın ve kız çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerine yönelik yapılan her çalışmada bizler sizin yanınızdayız. Kadınlarımızın üretmesi üreterek ekonomik açıdan özgürlüğünü kazanması çok güzel ve takdire şayan. Sizler bu konuda kadınlara öncülük ediyorusunuz. Kadın emeğinin heba olup gitmesi yerine o emeklerin karşılığını görmesi için yapılan her çalışmada sizlerle beraberiz dedi.
KIZ ÇOCUKLARI OKUSUN DİYE...
Şükriye Şahin ayrıca, Ben de bir eğitimci olarak her zaman kız çocuklarımızın okula gitmeleri konusunu son derece önemsedim. Kız çocuklarımız mutlaka okula gitmelidirler. Bunun için sizlerin yaptığı her çalışmayı önemsiyorum ifadelerini kullandı.
BAŞKAN ŞAHİN: HER ZAMAN DESTEK OLDUM
Yenilen yemeğin ardından Şükriye Şahin konuklarını bu kez de İsmetpaşa Mahallesindeki evinde ağırladı. Buradaki buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı. Başkan Şahin, yaptığı kısa konuşmada, Kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız ile her zaman bir araya geldik. Kadınlarımızın, gençlerimizin fikirlerini önemsedik. Ortak akıl ve istişare benim önceliğimdir. Bu nedenle sivil toplum kuruşlarının her zaman destekçisi oldum. Onlarla bir araya gelmeyi ve onların sorunları ile dertlenmeyi seviyorum dedi.
KINIK: BİZLERE ONUR VERDİNİZ!
Kadınlar ise, ürettikleri ürünlerin sergilenmesi ve satışını gerçekleştirmesi konusunda Başkan Zihni Şahin'in kendilerine her zaman destek olduğunu belirterek teşekkür etti. Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık da, İlk defa bir belediye başkanının evinde ağırlandı. Burada sizlerle birlikte olmak bizim için bir ayrıcalık ve onurdur diye konuştu.Başkan Zihni Şahin, OKA Toplantısında.

04.01.2019 06:53

KALKINMANIN ADRESİ SAMSUN!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Başta Yeşilırmak Gelişim Projesi olmak üzere Samsun ve komşu illeri topyekün kalkındıracak bölgesel kalkınma modellerine ihtiyaç var dedi.
YENİ VALİYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
TOPYEKÜN GELİŞME VE KALKINMA İÇİN...
HEP BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI
Samsun, barındırdığı tarihi, turistik, tarımsal, ekonomik varlıklarıyla, stratejik konumuyla bölgenin en önemli ilidir. Komşu illerimiz de bunun farkındadır. Bu nedenle, bölgemiz illeriyle birlikte topyekün bir kalkınmaya öncülük edecek olan il de Samsun'dur. Samsun ve komşularının, özellikle ekonomik anlamda kalkınmasına yol açacak başka projeler için de hep birlikte mücadele etmek zorundayız.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Aralık ayı Encümen toplantısına katılmak üzere Tokata gitti. Başkan Şahin, yaptığı değerlendirmede, özellikle Yeşilırmak Gelişim Projesinin önemine dikkat çekerek, Samsun ve komşu illerimizin topyekün kalkınmasına yol açacak projelere ihtiyaç var dedi.

Vali Osman Kaymak ve Başkan Zihni Şahin, ilk olarak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Tokat'ın yeni valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledi. Ziyarete ayrıca OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, OKA Tokat il Koordinatörü Mehlika Dicle, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Müdürü Yasemin Çoban da katıldı.

Heyet daha sonra hep birlirkte 2018 yılının son toplantısını OKA Tokat binasında gerçekleştirdi. Toplantıda 2018 yılında uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında bölgenin gelişmesine katkı sağlamak üzere yapılması planlanan diğer çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, katıldığı yılın son OKA toplantısı için şu açıklamayı yaptı:

Genel merkezi Samsunumuzda bulunan OKA, çok önemli bir misyonu üstlenmiş ve faaliyetlerini bu doğrultuda devam ettiren çok önemli bir kurumumuz. Özellikle Yeşilırmak Havza Gelişim Projesi, her yönüyle dikkate değer. Başta Samsunumuz olmak üzere Amasya, Tokat ve Çorum İllerini de içine alan proje, nispeten kalkınmışlıkta biraz da olsa geri kalmış bu bölgenin topyekün gelişmesi ve kalkınması için hayati önem taşımakta. Proje ile bölgede topyekün bir kalkınma hedeflenmektedir.Başkan Zihni Şahin den Mehmet Akif Ersoy a Anma

28.12.2018 09:02

DİK DURMAYI, ZALİMLE MÜCADELEYİ ÖĞRETTİ!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İstiklal Marşı, milletimizin yeniden dirilişinin belgesi ve simgesidir. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoyu büyük bir saygıyla anıyorum dedi.

Başkan Zihni Şahinden Mehmet Akif Ersoya AnmaSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mehmet Akif Ersoyun vefatının 82nci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin, İstiklal Marşı, Türk milletinin yeniden dirilişinin belgesi ve simgesidir. Bu nedenle bu eşsiz şiiri ve daha bir çok ölümsüz eseriyle Mehmea Akif Ersoyu büyük bir saygıyla anıyoruz dedi.

SAĞLAM BİR İMAN, ŞUURLU KALP!

Mehmet Akif Ersoyun, Türk milletinin gönlündeki yerinin çok büyük olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, Akif, milletimizin gönlünde çok büyük bir iz bırakmıştır. Vatanperver, sağlam bir iman ve şuurlu kalp ve yaşadığı zorlu, mücadeleli hayatıyla milletimize, zor zamanlarda dik durmayı, zalimlerle mücadele etmeyi, fedakarlık göstermeyi öğretmiştir ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANIMIZIN VERDİĞİ MESAJ...

Zihni Şahin, mesajında ayrıca şunları dile getirdi:

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğanın, Mehmet Akifi anma mesajında belirttiği, Akifteki insan, millet ve vatan sevgisini, dürüstlüğü, ahde vefayı, mücadele ruhunu, kahramanlığı ve cesareti anlatmalı, yüksek ideallerini, davasını, heyecanını yaşatmalı, Mehmet Akifi düşünceleriyle, dünya görüşüyle, güç karşısındaki asil duruşuyla geleceğe taşımalıyız ifadeleri, özellikle günümüzde, ülkemizin de içerisinde bulunduğu bu şartlar altında çok daha önem kazanmıştır. Saygıdeğer liderimizin de belirttiği gibi, Akifi, mutlaka ama mutlaka, özellikle gençlerimize çok iyi anlatabilmeli, toplumumuzu onun fikirleri ve idealleriyle beslemeliyiz.

RUHUMUZU BESLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR...

Mehmet Akif, bıraktığı eserlerle asla unutulmayacak, bizlerin ruhunu beslemeye devam edecektir. Eserleriyle, yaptıklarıyla, sözleriyle, vaazlarıyla milletimizin özgürlük mücadelesine müthiş katkılar sunmuştur. Milli mücadelede önemli görevler üstlenen vatan şairi ve büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoyu vefatının 82inci yılında şükranla ve özlemle yâd ediyorum.