Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


DENİZE KANALİZASYON AKMIYOR!

09.08.2019 08:19

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ, Atakumda denize kanalizasyon akıtıldığı yönündeki haberler üzerine, Arızalı pompa nedeniyle kısa süreli atık su denize deşarj edildi. Sorun kısa sürede çözüldü. Denize kanalizasyon akmıyor açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(SASKİ), Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı sahilindeki arıtma tesisinden denize kanalizasyon akıtıldığı iddiaları üzerine bir açıklamada bulundu. Açıklamada, bölgede arızalı pompalar nedeniyle kısa süreli atık suyun denize deşarj edildiği belirtilerek, Sorun en kısa sürede çözüldü. Denize kanalizasyon akması söz konusu değil denildi.

SORUN KISA SÜREDE ÇÖZÜLDÜ

Perşembe günü meydana gelen olay sonrası mavi bayraklı sahile kanalizasyon akıtılıyor iddiasıyla meydana gelen tepkiler üzerine SASKİden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1 Ağustos tarihinde Çobanlı mevkiinde bulunan atık su terfi sisteminde oluşan arıza neticesinde, arızalı pompaların sökülmesi ve yedek pompanın montajı aşamasında iş güvenliğini temin etmek üzere emme haznesinde bulunan atık su geçici bir süre için denize deşarj edilmiştir. Aynı gün öğle saatlerinde sorun çözülerek yedek sistem devreye alınmıştır. Sahil hattı boyunca hiç bir bölgede atık suların denize dökülmesi mümkün değildir.

KARADENİZ'İN TEK DERİN DEŞARJI

SASKİ açıklamasında ayrıca, Samsunun  Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Projesini hayata sokan Karadeniz'in tek ili olduğu hatırlatılarak, 220 dönümlük bir alan içerisinde yer alan tesis atık suları arıtarak 2,5 kilometre açık denize deşarj etmektedir. SASKİ olarak sahillerimizi ve denizimizi atık sudan korumaya devam ediyoruz denildi.SAMSUN UN HER İLÇESİ BİR MARKA!

09.08.2019 08:14

Samsunda, İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Ladikli muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Türkiyenin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Kuzeyin merkezi. Potansiyeli yüksek. Her ilçesi ayrı bir marka dedi

İlçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare Toplantılarına Ladikte devam eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ortak çalışmalarının meyvesini almaya başladıklarını belirterek, Kuzeyin merkezi olan Samsunun yüksek potansiyelini mutlaka değerlendireceğiz. Samsun'un her ilçesi adeta bir marka dedi.

ŞUNU YAPALIM, DEMEKLE OLMUYOR!..

Ladik Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Mustafa Demir, Bu toplantıda önümüzdeki 5 yıl yapacak olduğumuz projelerin teknik çalışmasını yapacağız. Ladik, bu toplantıları yaptığımız 15inci ilçemiz. İşi iş yapmaz. Şunu yapalım bunu yapalım demekle çalışma olmuyor. Ne zamanki çıkıp adım atarsan çalışma orada başlar. 5 yılın sonunda ne yapabileceğimizi göreceğiz. Kendimizi nasıl gördüğümüz değil vatandaşın bizi nasıl gördüğü önemli. Samsun'da biz bu 5 yılı yerel yönetimlerde teşkilatlarla birlikte en iyi geçiren il olmayı hedefliyoruz dedi.

CHPLİ VE İYİ PARTİLİ BELEDİYELER

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin ortak çalışacaklarını hatırlatan Başkan Demir, Atakumda CHPden, İlkadımda İyi Parti'den olan belediye başkanlarımızla da konuştu. Atakum ve İlkadımda da bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Tüm Türkiyeye örnek olacak bir çalışmamızı böylelikle tamamlayacağız. 31 Mart seçimleri öncesi bu toplantıların sözünü vermiştik ve tutuyoruz. Mahallelerdeki alt yapı ihtiyaçlarını planlayacağız. Fen İşleri ve SASKİ ekiplerimiz bu planlamaları gerçekleştirecek. İlçe belediye başkanımızın ve bizim Büyükşehir olarak seçim kampanyasında ifade ettiğimiz projeleri müştereken yürüteceğiz diye konuştu.

GELECEĞİ YEREL YÖNETİMLER BELİRLEYECEK

Samsunun Türkiyenin en önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Demir, Kuzeyin merkezi Samsun, her yönüyle potansiyeli yüksek bir il. Ayrıca her ilçesi de bir marka. Bugün Ladikteyiz. Tarihi ve kökleri bakımından, Anadolunun en eski yerleşim yerlerinden birisi. Samsunun bütün ilçeleri Türkiyenin her köşesinden insanımız bilir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden sonra yerel yönetimlerin önemi fazlaca arttı. Artık şehirlerin geleceğini yerel yönetimler belirleyecek. Onun için yerel yönetimlerin yetki alanlarındaki kapasiteyi, vizyonu, gayreti, enerjiyi doğru noktaya odaklamak çok önemli hale gelecek. Bir kısım ilçelerde çalışmalara başladık ve verimini almaya başladık. İlçe ve büyükşehirin güç birliği yapmasının bereketi, faydası görünmeye başladı. Maliyetlerdeki ciddi düşüşler de bunun göstergesi dedi.YORULMAK DA DURMAK DA YOK!

09.08.2019 08:09

Samsunda, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 14üncüsünü Kavak İlçesinde gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun için, ülkemiz için var gücümüzle çalışacağız, durmak yok dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçelerde sürdürdüğü Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 14üncüsünü Kavakta gerçekleştirdi. Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda Başkan Demir, muhtarları tek tek dinleyerek ilettikleri sorunlarla ilgili sorumlu birim temsilcilerine notlar aldırdı. Muhtarlara seslenen Başkan Demir, Bu şehir için, gelecek nesil için, ülkemiz için, var gücümüzle çalışacağız. Yorulmak yok, durmak yok dedi.

KAVAKA 400 KONUTLUK YENİ MAHALLE!

Kavakın kalkınması adına güzel çalışmalar yapacaklarını belirten Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarımızı tek tek dinledikten sonra, Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarımızla birlikte tekrar bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bizim Kavak merkez ve mahallelerle ilgili projelerimizi, ilçe belediye başkanımızın da seçim kampanyasında ifade ettikleri ve kamuoyuna açıkladıkları projeleri değerlendirmeye tabii tutacağız. Örneğin biz seçim kampanyasında Kavakta bir mahalle kurmaktan bahsettik.Kavakın kentleşmesine yön verecek bir mahalle kurmayı hedefliyoruz. İlçe belediye başkanımızın bize bir arazi üretmesi durumunda 250 – 400 konutluk yatay mimari diye ifade ettiğimiz, bizim kültürümüze, örf ve adetlerimize uygun, hemen hemen tüm ihtiyaçlarını o proje kapsamında karşıladığımız, mahalle kültürünü oluşturan bir mahalle kurmayı hedefliyoruz diye konuştu.

KAVAK ORGANİZE SANAYİ BÜYÜTÜLECEK

Kavak Organize Sanayi Bölgesine de değinen Başkan Demir, OSB ile ilgili projelerimiz var. Sanayi bölgemizi büyüteceğiz. İlçe belediye başkanımızın küçük sanayi ve diğer alanlarla ilgili projeleri var, onları da değerlendireceğiz. Tüm bu çalışmaları 5 yıllık takvime bağlayacağız. Küçük sanayi sitesi, mahalle oluşumu, alt yapı gibi tüm hizmetleri, projeleri 5 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın yakın bir gelecekte Samsuna geleceğini de açıklayan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti: 

Hedefimiz belediyeciliğin kendi imkan ve kabiliyetlerini çok verimli, kaliteli alanlara kaydırmaktır. Bunu sizlerle birlikte yürüyerek yapacağız. Milletvekillerimizin, Ankara’da görev yapan arkadaşlarımızın da oradaki imkanlarını bu işe dahil edeceğiz. Merkezi hükümetin imkanlarını da bu işe kanalize edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın da Samsuna karşı özel bir ilgisi var. Yakın bir gelecekte de Samsunda olacak ve ilçeleri de dolaşacak. Onun da gücünü arkamıza alarak önümüzdeki 5 yılı çok verimli bir şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz attığımız her adımda sizleri düşünüyoruz. Daha güzel bir Samsunu hep birlikte inşa edeceğiz. Bizim yolumuz da hedefimiz de hizmet. Yoktan var etmeyeceğiz ama elimizde olan imkanları da çok iyi kullanacağız. Önümüzdeki 5 yıl haktan, hukuktan, hakkaniyetten, samimiyetten, gayretten ayrılmayacağız. diye konuştu.MUSTAFA DEMİR, SAMSUN İÇİN ŞANS!

31.07.2019 11:46

Samsun da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Mustafa Demir in çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Bu nedenle Samsun şanslı bir şehir dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi nde(TBMM) 22, 23 ve 24 üncü dönem Trabzon Milletvekilliği, 59 ve 60 ıncı AK Parti hükümetlerinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini yürüten Faruk Nafız Özak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Eski Bakan Özak, Değerli dostum Mustafa Demir in Samsun için büyük bir şans olduğuna inanıyorum dedi.

ESKİ BAKAN ÖZAK'I KAVAK TA  AĞIRLADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için gittiği Kavak İlçesi nde, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ı da ağırladı. Başkan Demir in ziyareti için teşekkür ederek hediye takdim ettiği Özak, katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısında Kavaklı muhtarlara hitap etti.

MUHTARLARA SESLENDİ: İBADET OLARAK GÖRÜN!

Eski Bakan Faruk Nafiz Özak, Mustafa beye hayırlı olsun demek için geldim. Buradan sonra Ordu ve Giresuna uğrayacağız. Her zaman söylediğim gibi muhtarlar Cumhurbaşkanımızın bulundukları yerlerdeki temsilcisi demektir. O kadar saygıdeğer insanlardır muhtarlar. Kendinizle gurur duyabilirsiniz. Demokrasi demek muhtar demektir. Adalet, hukuk muhtarların özüdür. Muhtarlara çok saygı duyuyorum. Burada harcadığınız her dakika, bir salih ameldir, ibadettir, bunu bilin. Çünkü Allah rızası için çalışıyorsunuz. Vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyorsunuz. Yol, su, çevre gibi güzel hizmetler için çalışıyorsunuz. Bu bakımdan bunu ibadet olarak görmeniz gerekir. Allah ibadetinizi kabul etsin. Sizlere başarılar diliyorum dedi. 

DEMİR İN 15 YIL ÖNCEKİ HEYECANI DEVAM EDİYOR

Samsun un son yıllarda büyük ve önemli değişim ve gelişil katettiğini de söyleyen Faruk Nafiz Özak, Bir önceki büyükşehir belediye başkanımız gerçekten teknik adamdı. Çok güzel hizmetler verdi. Mustafa bey de biliyorsunuz mimar, teknik adam. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış, Komisyon Başkanlığı yapmış. O bakımdan Samsun u çok şanslı görüyorum. Sizler için de çok iyi çalışmalar yapacağına inanıyorum. Değerli dostum Mustafa Demir'deki heyecanın, tıpkı 15 yıl evvelki gibi devam ettiğini gördüm. Bu bakımdan kendisini tebrik ediyorum diye konuştu.


MUSTAFA DEMİR: HEYECANIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK


Faruk Nafiz Özaka kendisi ve Samsun için söyledikleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir ise, Bayındırlık ve İskan Bakanlığını kendisinden devir aldığım, uzun yıllar siyaset arenasında memleketimiz, ülkemiz için aynı saflarda, omuz omuza mücadele ettiğimiz kıymetli dostumu ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Sayın Özak'ın da vurguladığı gibi, halkımıza hizmet heyecanımızı hiç kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Tek bir hedefimiz, tek bir amacımız vardır, o da görev başında olduğumuz süre boyunca Samsun'umuza, Samsunlulara hizmet etmek, kentimizi ilçeleriyle birlikte topyekün biraz daha ileriye taşımaktır dedi.CANIMIZ BU ÜLKEYE FEDA!

31.07.2019 11:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağı ve kabrini ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bitlis te 19 Temmuz da, korucu aracıyla üs bölgesine intikal ederken PKK terör örgütü tarafından önceden yerleştirilmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Merkez İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağını ve kabrini ziyaret etti.

BAYRAK VE KUR'AN HEDİYE ETTİ

Başkan Mustafa Demir, ilk olarak şehit binbaşının Asarcık İlçesi Armutlu Mahallesi ndeki baba ocağını ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir, bir kez daha acılarını paylaştığı ve başsağlığı dilediği şehidin babası Emekli Başçavuş Rüştü Akkuş, annesi Saniye Akkuş ve eşi Yasemin Akkuş'a bayrak ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

BİZZAT BENİ ARAYIN!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın selamlarını getirdiğini belirten Başkan Mustafa Demir, Hepimizin bu memlekete canı feda. Hem başkan olarak hem de Mustafa Demir olarak her zaman yanınızdayız. Maddi ve manevi neye ihtiyacınız olursa bizzat beni her zaman arayabilirsiniz. Şehitlerimizin arkalarında bıraktıkları her yüz, bize emanettir. Şehitlik herkese nasip olmaz. Vatan uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve sevenlerine metanet ve sonsuz sabırlar diliyorum dedi.

Başkan Mustafa Demir daha sonra Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş'un kabrini ziyaret etti ve dua okudu.