Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN DEMİRE BAĞIŞ ÇAĞRISI TEŞEKKÜRÜ

04.07.2019 13:45

Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit Ailelerinden Başkan Demire Bağış Çağrısı Teşekkürü

  Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında göreve başlamasıyla birlikte tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için bağış yapılması çağrısı, birçok kesimden takdir gördü. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Başkan Mustafa Demir'i makamında ziyaret ederek anlamlı çağrı için teşekkür etti.

  HERKESE ÖRNEK OLDU

  Şehit yakınları, gaziler, emniyet veya TSKya destek için kurulan dernek ve vakıfların son derece önemli işlevleri yerine getirdiğini söyleyen Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sadık Aydın, Polislik mesleğini tamamlama onuruna erişmiş meslektaşlarımız arasında dayanışmayı ve birlikteliği sağlamayı, onların sorunlarını çözmeyi hedefleyen derneğimiz, sosyal ve kültürel alanda da birçok önemli çalışmaya imza atmaktadır. Tüm bunları yaparken kuşkusuz içi vatan ve millet sevgisiyle dolu halkımızın bağışları derneğimize güç vermektedir. Sayın Başkanımız Mustafa Demir'in de göreve başlar başlamaz böyle bir çağrıda bulunması herkes için örnek teşkil etmiştir dedi.

  DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR

  EMŞAV Başkanı Bilal Erim de, Sayın Başkanımızın Samsun siyaset sahnesinde yer aldığı gündenden bu yana şehit aileleri ve gazilerimiz için gösterdiği duyarlılığa şahit olmuşuzdur. Kendileri bunu bir kez daha ispatladı. Bu nedenle derneklerimiz ve vakıflarımız adına kendisine teşekkür ediyoruz diye konuştu.

  DEMİR: ASLA UNUTMAYACAĞIZ

  Başkan Mustafa Demir de Sadık Aydın ile Bilal Erime ziyaretleri için teşekkür ederek, Şehitlerimizin bizlere bu vatanı ve yakınlarını emanet ettiklerini hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Her zaman, her yerde söylediğimiz gibi, şehit yakınları ve gazilerimiz için ne yapsak azdır dedi.

   ÇİÇEKLER ONLARLA GÜZEL

  Başkan Demir, devir teslim töreniyle Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna oturur oturmaz  Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının girişine Çiçekler Onlarla Daha Güzel başlıklı afiş astırmış, Değerli hemşehrilerim, adıma gönderilecek tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gazilerimiz için bağış yapmanızı rica ederim çağrısında bulunmuştu.SAMULAŞ TA AKADEMİ ZAMANI!

04.07.2019 13:40

Samsunda toplu taşıma hizmetlerini yürüten SAMULAŞ, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla SAMULAŞ AKADEMİyi faaliyete soktu

Samsunda Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak ulaşım hizmetlerini sunan Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla Türkiye genelinde örnek olacak bir uygulamaya imza attı. SAMULAŞ  AKADEMİ, Eğitim ve istihdam arasındaki nitelikli insan gücünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine kısa bir süre önce başladı.

HİZMET KALİTESİ, VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Konuyla ilgili SAMULAŞtan yapılan açıklamada, (Önce Kalite) sloganıyla yola çıkan SAMULAŞ, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyeti artırma konusundaki çalışmalarını da ara vermeden sürdürme taahhüdü vermiştir. Bu amaç doğrultusunda SAMULAŞ AKADEMİ faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, toplu taşıma şoforü, raylı sistemler sürücüsü mesleklerinde hizmet gerçekleştiren sürücüleri ilgilendiren her konuda yetişkinlere yönelik, yaparak öğrenme modeli ile  özel eğitimler verilecektir denildi.

İLK OLARAK SÜRÜCÜ EĞİTİMLERİ

Şirketin, AKADEMİ ile birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) akreditasyonu ile Yetkilendirilmiş Belgelendirme kuruluşu olarak hizmet vereceği ve ulaşım sektöründe Sınav ve Belgelendirme yapacağı da duyurulan açıklamada ayrıca şu bilgiler verildi: 

SAMULAŞ AKADEMİ, ilk olarak sürücü eğitimleri ile nitelikli insan gücünü artırmayı hedeflemektedir. Eğitim salonu ve idari yapılanmamız tamamlanmıştır. Çok yakın tarihte SAMULAŞ bünyesinde çalışanlardan oluşturulan konularında uzman bir ekip, Eğitici Eğitimi alacaktır. Katılımcılara yönelik, Eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerinin geliştirilmesi için 5 gün sürecek eğitim, interaktif eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecektir. 

DÜZENLİ PERİYOTLARDA EĞİTİMLER

Bu eğitimde, hizmette kalitenin artması ve kurumsal gelişimin desteklenmesi amacı ile yaparak öğrenme modeli ile eğitim verilecektir. Katılımcılar eğitim programı oluşturma ve müfredat  geliştirme konularında bilgi ve beceri sahibi olacak, hazırlanan ders içerikleri ile tüm sürücüler yıllık olarak, düzenli periyotlarda eğitime tabi olacaklardır. Eğitim etkinliği, ölçme ve değerlendirme sistemi de hazırlanmış olup, yenileme ihtiyaçları ve yeni eğitimler ile, sistem sürekli gelişim içinde geliştirilecektir.

ULUSAL ALANDA SİNERJİ YARATACAK

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı da yaptığı açıklamada, şirket olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TÜRKAK  başvuruları için çalışmaların tüm hızıyla ilerlediği hatırlatarak şunları söyledi:

Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak sözüyle çıktığımız ve ilerlediğimiz yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Hizmette kalitenin kaliteli personel ile mümkün olacağını her zaman ilke edinmiş şirketimiz, eğitim faaliyetlerini sürdürecek. SAMULAŞ Akademinin bu anlamda çok önemli bir misyonu yerine getireceğine inanıyorum. SAMULAŞ Akademi örneğinde, başta Samsun ili olmak üzere önce bölgede, sonra ulusalda ulaşım alanında bu çalışmaların etkisi olacak ve bir sinerji yaratılacaktır.ÖMRÜM MİLLETİME FEDA OLSUN

04.07.2019 13:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu ülkenin, Allahın izniyle sonsuza kadar özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun dedi

Samsun İlyasköy Mübadele Derneğinin geleneksel Etli Pilav Günü Şenliğine katıla Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza değin var olacağını belirterek, Bunun için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, devletimize feda olsun dedi.

MÜBADİL DEMEK, GÜZELLİK, HOŞGÖRÜ DEMEK

İlyasköy Mahallesindeki etkinlikte mübadillerin her yıl geleneksel hale getirdikleri büyük buluşmalarına ve coşkularına ortak olan Başkan Mustafa Demir, yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. Başkan Demir, Mübadil demek, tam Türkmen kültürüdür. Türkiyede mübadil nüfusunun en fazla olduğu 2nci veya 3üncü ili Samsundur. Hemen hemen bütün mübadil kardeşlerimizi ve büyüklerimizi yakından tanıyorum. Nerede bir mübadil varsa orada bir güzellik, hoşgörü, disiplin var demektir. Nesiller arasında da çok güzel saygı, sevgi ve karşılıklı birlik ve beraberlik duygusu hakim. Vatana, millete bayrağa saygı ve hürmet var. Sizleri seviyoruz diye konuştu.

ÜLKEMİZ BİR, DEVLETİMİZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR!..

Türkiye nin kültürel zenginliğinin Samsunda da hayat bulduğuna dikkat çeken Başkan Demir, Şehrimizde hemen hemen her bölgeden, her yöreden, insanımız var. Benim siyaset yaptığım zaman boyunca hiç bir ayrım ve tasnif beynimden ve duygu dünyamdan geçmedi.  Şunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki, kardeşiz, biriz, beraberiz. Geleceğimiz bir, şehrimiz bir, ülkemiz bir, devletimiz bir, bayrağımız bir. Allahın izniyle sonsuza kadar bu ülkenin özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrümüz ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun ifadelerini kullandı. 

Dernek Başkanı Faruk Aydına da teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, ardından yöresel dansları izleyerek çocuklar ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.İLTİMAS YOK, HİZMET VAR!

04.07.2019 13:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Haktan, hukuktan ayrılmayacağız, iltimastan uzak duracağız. Hedefimiz hizmetleriyle Türkiyede örnek bir Büyükşehir olmak dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye bürokratları ile birlikte gittiği Vezirköprü İlçesinde mahalle muhtarları ile bir araya gelerek taleplerini dinledi. Başkan Demir, burada yaptığı açıklamada, Haktan hukuktan ayrılmadan, iltimastan uzak durarak hizmetleriyle Türkiyede örnek bir Büyükşehir Belediyesi olacağız dedi.

BÜYÜKŞEHİR-VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ ORTAKLIĞI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprüde Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezindeki toplantıda tüm muhtarların taleplerini dinleyen ve notlarını alan Başkan Demir, Tamamıyla adil ve şeffaf bir belediyecilik hizmeti gerçekleştireceğiz dedi. Başkan Demir, sözlerine şöyle devam etti:

İlçelerimiz için başlattığımız hizmet seferberliğinde muhtarlarımızı dinlemeye devam ediyoruz. Hedefimiz Türkiyeye örnek bir belediye olmak ve örnek hizmetleri gerçekleştirmek. Tüm hizmetlerimizi haktan, hukuktan ayrılmadan, gayretle gerçekleştireceğiz. İltimastan uzak duracağız. İmkanlarımızı en iyi şekilde kullanarak Vezirköprüyü 5 yıl içerisinde daha güzel bir yere getirmek için çalışacağız. En büyük şikayetlerden birisi olan yetki alanı ayrımını ortadan kaldıracağız. Yani ilçedeki sorunların çözümünde Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Vezirköprü Belediyesi olarak imkanlarımızı birleştirerek halkımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız.

5 YIL SONRA KİMSE ŞİKAYET EDEMEYECEK

Muhtarların dile getirdiği sorunların çözümü ve taleplerin yerine getirilmesiyle ilgili olarak gerekli talimatları veren Başkan Mustafa Demir, Alt yapı ve yol sorunlarını çözümüne öncelik tanıyacağız. Çalışmalarımızı yaparken mağduriyetin en çok olduğu mahallelerimize öncelik vereceğiz. İlk olarak ilçe belediyemize ait olan ara sokakları ve bağlantı yollarını, daha sonra da grup ve ana yolları tamamlayacağız. Ağır tonajlı araçların yollara zarar vermesini engelleyeceğiz. Allahın izniyle 5 yıl sonra kimse yoldan, sudan ve alt yapıdan şikayet etmeyecek. Bunun için gayretle çalışacağız diye konuştu.

BELEDİYE BÜROKRATLARIYLA İSTİŞARE

Başkan Demir, geç saatlere kadar süren toplantının ardından her 2 belediyenin de yöneticileri ve bürokratlarıyla bir Değerlendirme Toplantısı yaptı. İllçede yapılacak çalışmalar, yatırımlar ve projeler ile ilgili istişarede bulunulan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve yardımcıları, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ile belediye bürokratları katıldı.OMÜ SEFERLERİ BAŞLIYOR!

04.07.2019 13:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kampüsü içerisindeki tramvay seferlerinin cuma sabahı başlayacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3üncü Etap OMÜ Kampüsiçi Raylı Sistem Hattının tamamlandığını belirterek, Üniversite içerisindeki tramvay seferlerimizi cuma sabahı başlatıyoruz açıklamasında bulundu.

SAMULAŞ VE BÜYÜKŞEHİRİN EN GÖRKEMLİ YATIRIMI

Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ) bünyesinde hizmet veren OMÜ-Tekkeköy arasındaki 29 kilometrelik raylı sistem hattının OMÜ 3üncü Etabı ile birlikte 35 kilometreye ulaştığını belirten Başkan Mustafa Demir, "Samsun Hafif Raylı Sistem hattı, ana hat güzergâhı 1inci Etap, 2nci Etap ve son olarak OMÜ kampüsü içerisine kadar ulaşan 3üncü Etap ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin ve SAMULAŞın en önemli, en görkemli yatırımlarından ve en önemli ulaşım hizmetlerinden birisi haline gelmiştir dedi.

İŞTE YENİ İSTASYONLARIN İSİMLERİ

Cuma günü hizmete girecek yeni hat ile birlikte doğudan batıya istasyon sayısının 43e yükseldiğini hatırlatan Başkan Mustafa Demir, 6 kilometrelik OMÜ Kampüs İçi Hattında bu yeni istasyonlar, Lojmanlar, 
Tıp Fakültesi, 
Diş Hekimliği Fakültesi, 
Sağlık Bilimleri, 
Yaşam Merkezi, 
Eğitim Fakültesi ve 
Yurtlar olarak adlandırıldı. Yeni istasyonlarımızla birlikte hastalarımız, hasta yakınlarımız, akademik ve idari personel ve kıymetli öğrencilerimiz, Tıp Fakültesi ve Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile BESYO, Sağlık Bilimleri, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi'ne kolaylıkla ulaşım sağlayabileceklerdir. Yeni hattımız şimdiden üniversitemize ve Samsunumuza hayırlı olsun diye konuştu.

140 MİLYON LİRALIK TASARRUF!

SAMULAŞ yöneticileri ile birlikte yaptıkları planlamayla yeni OMÜ Kampüs İçi Hattında mevcut kapasiteyi kullandıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeni hat planlandığında yaklaşık 11 yeni tramvayın alımı öngörülmüştü. Oysa yeni planlamayla tek bir araç satın almadan mevcut kapasiteyi kullanmaya karar verdik. Her bir tramvayın yaklaşık 2 milyon avroluk bir maliyeti olduğu düşünüldüğünde toplamda 22 milyon avro yani yaklaşık 140 milyon liralık bir tasarruf sağlamış olduk dedi.

OMÜ'YE ULAŞIM AYRICALIĞI!

Raylı sistemin kampüs içerisinde ulaşmasıyla birlikte taşıma kapasitesinde ciddi bir artış olacağını da vurgulayan Başkan Demir, OMÜye, ulaşım bakımından ayrıcalık kazandıracak bu hattımız sayesinde tüm akademik ve idari personel, onbinlerce öğrencimiz, hastalarımız, hasta yakınlarımız daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanına sahip olacak. Bu yatırımın başlamasına öncülük edenlere, tamamlanmasında emeği geçenlere ve işletmesini sağlayacak yöneticilerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

OMÜ KAMPÜS İÇİNDEN BELEDİYE EVLERİNE

Öte yandan, SAMULAŞ tarafından yapılan açıklamada ise yeni hat ile ilgili şu bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı:

OMÜ kampüs içi raylı sistem hattımız 5 Temmuz Cuma günü sabah saat 06.15te hizmete girecektir. OMÜ içerisinden 14 dakikada bir sefere çıkan tramvaylarımız Belediye Evleri'ne kadar ulaşacak. Halen mevcut ve aktif olan OMÜ İstasyonnundan hareket eden tranvaylarımız ise direkt Tekkeköy İlçesine kadar seferlerine devam edecek. Karşılıklı şekilde, Tekkeköyden hareket eden tramvaylarımız da OMÜ İstasyonu'na kadar yolcu taşıyacak. Belediye Evlerinden hareket edecek tramvaylarımıza binen yolcularımız ise OMÜ Kampüs içerisine kadar seyahat edebilecek.