Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HALKIMIZA BORCUMUZ VAR, VEBALİMİZ ÇOK BÜYÜK!..

02.09.2019 13:33

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının sonuncusunu Atakumda gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu memlekete, insanlarımıza borcumuz var. Vebalimiz çok büyük dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının sonuncusunu Atakum İlçesinde gerçekleştirdi. Atakumlu muhtarlarla bir araya gelen Demir, Hepimizin bu ülkeye, bu memlekete, 1 milyon 350 bin insanımıza, çoluk çocuğumuzun geleceğine borcu var. Omuzlarımızda çok büyük bir vebal bulunuyor. Bu vebalin hakkını yerine getirmek için buradayız dedi.

ARTIK SAMSUN PARTİSİNİN ÜYESİYİZ!

Atakumda Yalı Kafede gerçekleştirilen ve İlçe Belediye Başkanı Cemil Devecinin de katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, söz alan muhtarların talep, istek ve önerilerini dinledi. İlçe genelinde mahallelerdeki sorunların tartışılıp masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Büyükşehir, Samsunda ilk kez düzenlenen bu tür toplantılar, Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde tüm ilçelerde yapıldı. Atakumda birlikte yapılabilecek işlerin tamamını burada konuşacağız. Kentin sorunlarıınn çözümünün konuşulacağı bu toplantı başarılı bir çalışma olacak. Yerel yöneticiler, muhtarlar, her iki belediyenin yöneticileri, bürokratları dayanışma içerisinde olursak Samsun kazanır. 31 Marttan sonra hepimiz Samsun Partisinin üyesiyiz. Samsun bu birliktelikten başarı sağlayabilirse, sorunları çözebilirse herkes kazanır dedi.

EN VERİMLİ TOPLANTILARIMIZDAN...

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, Seçim bitti. Atakumun siyasi ve icra sorumlusu belli oldu. Bu toplantıda tüm muhtarlarımıza söz vereceğiz. Talep, öneri ve isteklerini dinleyeceğiz. Bugün 17nci ilçedeki toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 16 ilçede yaptığımız toplantıların birikimiyle birlikte inşallah en verimli toplantılarımızdan biri olacak. Atakum İlçesiyle ilgili en üst sorumlular ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri olarak biz buradayız. Ekiplerimiz kendileriyle ilgili kısımları not alacaklar. Muhtarlarımızın taleplerini aldıktan sonra biz ilçe ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz ve kaymakamımızla birlikte önümüzdeki 4.5 yılda neler yapacağımızı planlayacağız diye konuştu.

OMUZLARIMIZDA BÜYÜK VEBAL VAR

Atakumun Karadenizin marka yüzü olduğunu belirterek sözlerine devam eden Başkan Demir, Atakum adeta Karadeniz Bölgesinin gelecek vizyonu.  Geldiğimiz nokta itibariyle verimlilik çok önemli. Yetişmiş insan gücü Samsunda oldukça iyi durumda. Hepimizin bu ülkeye, bu memlekete, 1 milyon 350 bin insanımıza, çoluk çocuğumuzun geleceğine borcu var. Omuzlarımızda çok büyük bir vebal bulunuyor. Bu vebalin hakkını yerine getirmek için buradayız.  Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu formatta bir toplantıya en üst düzeyde katılım olsa olsa Samsun’da olurdu ve de bu gerçekleşti dedi.

İLÇELERDE SİNERJİ OLUŞTURULDU

Başkan Mustafa Demir, ilçe toplantılarının çok faydalı olduğunu da belirterek, Toplantılarımızdan çok verim aldık. Toplantıları yaptığımız ilçelerde, sahada bir sinerji oluştu. Etkin bir şekilde hizmet için çalışılıyor. Başkanımızla ve meclis üyelerimizle çalışmalarımızı bir taraftan bu ruha uygun olarak devam ettiriyoruz dediBÜYÜKŞEHİR DEN ÇİFTLİK REFERANDUMU!

02.09.2019 13:14

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda otopark problemini kökünden çözeceğiz. İstiklal Caddesi(Çiftlik) için ise referanduma gideceğiz açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesinde Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. İl merkezinde otopark sorununu çözeceklerini belirten Demir, Çiftlik olarak bilinen İstiklal Caddesiye ilgili de, Trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız dedi.

Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısı kapsamında İlkadım İlçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarının da yer aldığı toplantıda tüm muhtarlara tek tek söz verilerek talep ve önerileri dinlendi. Toplantıda Başkan Mustafa Demir, otopark sorunundan Çiftlik Caddesinin durumuna kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

BAŞKAN DEMİRTAŞTAN BAŞKAN DEMİRE TEŞEKKÜR

Toplantının açılışında söz alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilçemizde düzenlediği bu toplantıya hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ilçemizle ilgili düşüncelerini bizimle paylaşacak. Soru cevap şeklinde verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Başkanımız sayın Mustafa Demire teşekkür ediyoruz dedi.

HER TÜRLÜ TALEP VE GÖRÜŞLER DİNLENİYOR

Daha önce 15 ilçede Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları düzenlediklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Mustafa Demir ise, Bugün 16ıncı ilçemiz İlkadımdayız. Yarın da inşallah bu toplantımızı Atakumda yapacağız. Muhtarlarımızın her türlü talepleriyle ilgili ifadelerini, hizmetlerimizle ilgili görüşlerini, sözlerini kesmeden dinleyeceğiz. Bizler de teknik heyetimizle birlikte notlarımızı alacağız. Önümüzdeki  4.5 yılın programını yine birlikte yapacağız diye konuştu.

İKTİDAR YA DA MUHALEFET, FARK ETMEZ!..

İlçelere hizmet götürme yarışında olacaklarını, bunu yaparken de asla ayrımcılık içerisinde olmayacaklarını ifade eden Başkan Demir, Seçilen belediye başkanımızın iktidar veya muhalefet partisinden olmasının bizim için hizmet anlamında bir farkı yok. Başkanımız halkımızın takdiri doğrultusunda seçilmiş ve bu sorumluluğu almıştır. Biz şimdi komple hizmete yöneliceğiz, bu konuda ayrım yapmayacağız. Önümüzdeki 4.5 yılı milletimiz adına nasıl faydalı geçiririz, onu planlayacağız dedi.

ÇİFTLİKTE DÜKKAN SAHİPLERİNE SORULACAK

Samsundaki otopark problemini çözmek için çalışmaların devam ettiğini de belirten Başkan Mustafa Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Çiftlik Caddesinin trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Çiftlik Caddesinin problemi otopark. Oraya bir proje hazırlayacağız. Bu projeyi referanduma sunacağız. Çiflikteki dükkan sahiplerinin isim listesini çıkartacağız. Oraya sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız. Oradan mülkü olmayan, oradan geçmeyecek yayalara sorarsanız tabi ki trafiğe açılmasın der. Referandumu bu şekilde yaparız. Sonucunda yüzde 85-90 trafiğe açılsın talebi çıkar. Bir sıra park yapacağız, bir de trafik geçecek oradan. Böylece yüzde 20 oranında ticaret hareketlendirir. Gazi Caddesi, Çiftlik ve Bulvarın otopark problemiyle ilgili komple çalışma yapıyoruz.BÜYÜKŞEHİR DE SEL MESAİSİ!

02.09.2019 13:10

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sel felaketi yaşanan Terme ve Salıpazarı ilçelerimizde Fen İşleri ekiplerimiz yollar açılması, SASKİ ekiplerimiz ise alt yapı ve temiz içme suyu temini için gece gündüz demeden çalışıyor dedi

Samsunda cuma günü meydana gelen aşırı yağışların sel felaketine yol açtığı Terme ve Salıpazarı ilçelerinde hayatın normale döndürülmesi amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi ne bağlı ekipler, gece gündüz demeden sel felaketine uğrayan bölgelerde yol açma, temiz içme suyu sağlama, alt yapıda meydana gelen arızaları giderme gibi çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

TERMEDE 30, SALIPAZARINDA 20 YOL AÇILDI

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fen İşleri Daire Başkanlığı ile SASKİye bağlı ekiplerin gece gündüz demeden Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yaraları sarmak için mücadele verdiğini aktardı. Başkan Demir, Salıpazarı ve Terme'de özellikle kırsal kesimlerde sel nedeniyle bir çok yol hasara uğradı, köprüler yıkıldı. Ulaşıma kapanan yolların açılması, köprülerin onarılması için Fen İşlerine bağlı ekiplerimiz ilçe belediyeleri ile birlikte hummalı bir çalışma içerisindeler. Sel ve heyelandan dolayı kapanan Terme ilçemizde 30, Salıpazarı ilçemizde ise 20 mahallenin yolu açıldı. Ekiplerimiz halen Terme'de 22, Salıpazarında 19 iş makinesi ile yol açma çalışmasına devam ediyor dedi.

SASKİ KRİZ MASASINDAN YOĞUN TEMPO

SASKİnin ise yoğun bir tempoda çalışarak Terme halkına temiz ve sağlıklı içme suyu akışını yeniden sağladığını vurgulayan Başkan Mustafa Demir, Yine SASKİ ekiplerimiz, yoğun çalışma programı uygulayarak Terme ve Salıpazarı ilçelerimizde sel felaketinin yaralarını sarmak için mücadele veriyor. Oluşturulan SASKİ Kriz Masası, her 2 bölgede su akışından bodrum katlardaki suların tahliyesine, elektrik kesintilerinden sondaj kuyularının temizliğine, son olarak da kesintisiz sağlıklı içme suyunun yeniden arzına kadar yoğun bir çalışma temposu geçirdi ve geçirmeye devam ediyor diye konuştu.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HALKA HİZMET

SASKİye bağlı saha ekiplerinin son olarak Salıpazarı İlçesinde hasar gören Çağlayan Deresindeki çelik boru isale hattını tamir ettiklerini de açıklayan Başkan Demlir, Zor şartlar altında çalışan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyoruz. Gece gündüz demeden halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz dedi.SAMSUN BÜYÜKŞEHİR 4 KOLDAN!

09.08.2019 08:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin ilçelerde yol sorunu kalmayacak sözünün ardından harekete geçen ekipler, il genelinde yol genişletme, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmaları başlattı. 19 Mayıs İlçesinde incelemelerde bulunan Başkan Demir, 4 koldan hizmet yarışına girdik dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin ilçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının sonrası, mahallelerdeki talepler doğrultusunda yol yapım çalışmalarına start verildi. 5 yıllık görev süresi boyunca yol, içme suyu, kanalizasyon gibi eksiklerin tamamlamayı hedeflediklerini altını çizen Başkan Demir, Bu kapsamda ekiplerimiz çalışmalarına başladı dedi.

19 MAYIS İLÇESİNDE 2 KİLOMETRELİK YOL

19 Mayıs İlçesi Yörükler Mahallesinde yapımı tamamlanan 2 kilometrelik asfalt çalışmasını Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile birlikte yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl genelinde birçok mahallemizde sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışması yapılacak. Bütün ilçelerde ayrıca Bitümlü Sıcak Karışım(BSK) ve sathi kaplama çalışmaları hazırlık aşamasında. Özellikle dar olan yollarda vatandaşların daha güvenli ve konforlu seyahat etmeleri için yol genişletme çalışmaları da yapılıyor. Bugün burada 19 Mayıs ilçemizdeki 2 kilometrelik asfalt yapılan yolda incelemelerde bulunduk. Bisiklet yolu ve aydınlatma çalışmalarını da kısa sürede tamlayarak hizmete sunacağız. 19 Mayıslı hemşehrilerime şimdiden hayırlı olsun dedi.

MAHALLELERDE SORUN KALMAYACAK

Yaptıkları her çalışmada örnek belediyeciliği hedeflediklerini de söyleyen Başkan Mustafa Demir, Vatandaşlarımız hizmetin en iyisini hak ediyor. Samsunu bugün bulunduğu noktdan çok daha iyi yerlere taşıyabilmek en büyük hedefimizdir. Samsunlulara da güzel hizmetleri sunmak amacıyla kolları sıvadık. Bakımı yapılmamış, yenilenmemiş yol kalmaması için 4 koldan harekete geçtik. İlçelerde muhtarlarımıza verdiğimiz sözler doğrultusunda başlattığımız yol çalışmalarında büyük mesafe katedeceğiz. 5 yılın sonunda mahallelerimizdeki bütün problemleri çözeceğiz diye konuştu.

İLÇELERDE BELEDİYELERLE İŞ BİRLİĞİ

Başlattıkları hizmet seferberliğinde ilçe belediyelerle ortak hareket ettiklerini hatırlatan Başkan Demir, Her ilçede oluşturulacak mobil ekipler, hizmetleri yakın takibe alacak. Hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin tüm imkanları seferber edilecek. Mobil ekiplerimizdeki görevliler yapılan işi sonuna kadar takip etmekle yükümlü olacaklar. Ortak akılla hareket ederek, planlayarak ve harekete geçerek işlerimizi yapacağız. Böyle bir planlamanın, böyle bir bakış açısı ve uygulamanın ilçelerimizdeki topyekün kalkınmaya büyük ivme kazandıracağından kimsenin şüphesi olmasın dedi.PERSONEL, EMPATİ YAPACAK!

09.08.2019 08:20

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, oluşturduğu Akademi bünyesinde personele yönelik eğitim programlarına bir yenisini ekledi. SAMULAŞ personeli, Eğitici Eğitimi kapsamında Empati Eğitimi nden geçirildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), Ulaşımın her alanında hizmette kalite ilkesi doğrultusunda başlattığı SAMULAŞ AKADEMİ eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. Eğitici Eğitimleri kapsamında düzenlenen Empati Eğitiminde SAMULAŞ personeline, engelli vatandaşların ulaşım araçlarına inip binerken yaşadıkları sıkıntılar uygulamalı şekilde gösterildi.

TRAMVAY VE OTOBÜSLERDE UYGULAMA

SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonunda ilk olarak, uzman eğitimci tarafından Empati ve İletişimin önemi anlatılarak özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif davranışlara değinilen eğitimler, daha sonra sahada devam etti. Eğitime tabi tutulan 16 SAMULAŞ personeli, kurum hizmet binası içerisinden başlayıp tramvaylarda ve otobüslerde engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve bunlara karşı yapılması gerekenleri uygulamalı olarak görmüş oldu.

ÇALIŞMA HAYATINDA EMPATİ VE İLETİŞİM

SAMULAŞ Akademi kapsamında personele yönelik eğitimlerin devam ettiğini belirten  Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, Son olarak personelimize yönelik Empati eğitimini gerçekleştirdik. Konusu itibariyle kurum içerisinde bir ilk olan bu eğitimde personelimiz, empati ile iletişimin önemini ve empatiyi iş hayatlarının bir parçası haline getirmeyi öğrendiler. Ayrıca personelimiz, engelli bireylerin SAMULAŞa bağlı ulaşım araçlarında çektikleri sıkıntıları anlayabilmek ve çözümüne yönelik alınması gerekli tedbirleri öğrenmek için sahada son derece başarılı bir uygulama da gerçekleştirdiler dedi.

ŞİRKETİN HEDEFLERİ VE VERİMLİLİK

Empati Eğitimi sayesinde personelin, karşısındaki kişinin hislerini ve düşüncelerini anlayarak daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmelerini amaçladıklarını da söyleyen SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Bu tarz eğitimler sayesinde çalışanların normal ve iş hayatlarında çok daha başarılı oldukları bilinmektedir. SAMULAŞ çalışanları da böylece, şirketimizin hedeflerine ulaşmasında çok daha verimli olacaklardır. Doğru iletişimin ilk şartının karşındaki ile empati kurmak, yani kendimizi onun yerine koymak olduğundan hareketle çalışanlarımızın özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif yaklaşımları son derece önemli diye konuştu.

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERECEKLER

SAMULAŞ çalışanları ise, Eğitici Eğitimlerinden duydukları memnuniyeti, Engelli vatandaşlarımızın ulaşım araçlarında bu kadar sıkıntı yaşadıklarını doğrusu fark etmemiştik. Bizler de tüm otobüs şoförlerimizin bu yönde bilinçlenmesi ve eğitilmesi için çalışacağız. Engelli kardeşlerimizi şimdi çok daha iyi anlıyoruz. SAMULAŞ olarak onlara bugüne kadar olduğumuzdan çok daha fazla yardımcı olacağımıza inanıyoruz ifadeleriyle dile getirdi.