Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


GELECEĞİN SANATÇILARI NDA HEYECAN

02.09.2019 13:50

Türkiyede belediyeler bünyesinde İlk faaliyete geçen olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında Kurs ön kayıt heyecanı yaşanıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için de konservatuar bölümlerine ilgi her geçen gün artıyor

Samsunda, 1979 yılından bu yana kültür ve sanatsal faaliyetler içerisinde bulunan ve bir çok sanatçının yetişmesine ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 34 kişilik profesyonel öğretici kadrosuyla yeni sezona hazırlanıyor. Konservatuvarın deneyimli öğretici kadrosu sanat camiasına müzisyen, oyuncu ve dansçı kazandırmaya devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında 19 Ağustosta başlayan Ücretsiz Kurs kayıtları ise tüm hızıyla sürüyor.  Tüm bölümler için açılan kurslarda en çok talebin müzik, resim ve Türk Halk Oyunları bölümlerine olduğu görülüyor. Türk Halk Oyunları Topluluğu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Karakalem ve Yağlı Boya Resim, Tiyatro, Çok Sesli Polifonik Batı Müziği Korosu ve Enstrüman kurslarına katılmak isteyenler başvurularını Anakent İş Merkezindeki Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü Proje Ofisine yapabiliyor. 

KURSLAR, SANAT MERKEZİ VE ANAKENTTE

Proje Ofisi yetkilileri, 3 adet vesikalık fotoğraf ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisiyle yapılan ön kayıt işlemlerinin 30 Eylülde sona ereceğini açıkladı. Yeni eğitim öğretim döneminin başarılı geçmesi için adayların, kurslar öncesi yeteneklerini her biri kendi branşında uzman öğreticilere göstereceklerini belirten yetkililer, Piyano ve keman kursları Atakum İlçesindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde, bağlama, halk oyunları ve diğer kurslar ise Anakent İş Merkezinde verilecek. Kontenjanların aşılması halinde kursa alınamayacak adayların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, referans olarak müracaat sahiplerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezlerine yönlendirecek bilgisini verdi.

KONSERVATUVAR, GELECEK YIL YENİ YERİNDE

Öte yandan, Samsunu kültür ve sanatta hak ettiği yere taşımak, çocuk ve gençleri sanat dallarına yönlendirmek ve sahne sanatlarına olan ilgiyi artırmak amacıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Türkiyenin öncü konservatuvarlarından biri olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarını daha çağdaş ve modern bir yere taşımak için çalışma başlattı. Gelecek yıl yeri yerine taşınması öngörülen konservatuvar, sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetlerdeki başarılarını artırarak, kent tanıtımına büyük katkı verecek.DÜNYANIN EN İYİSİNİ YAPMALIYIZ!

02.09.2019 13:48

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsuna değer katacak, dünyanın en iyisi olacak projelere imza atmalıyız. İşte o zaman geleceğe güzel bir şehir bırakabiliriz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Karadeniz Bölge Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu öncülüğünde hazırlanan Karadeniz İnovasyon & Kuluçka Merkezi Projesiyle ilgili olarak, Samsuna değer katacak bunun gibi projelere imza atmalıyız. İşte o zaman geleceğe güzel bir şehir bırakabiliriz değerlendirmesinde bulundu.

SAMSUNUN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Mustafa Demir, TURMEPA Karadeniz Bölge Koordinatörlüğünü ziyaret ederek Karadeniz İnovasyon & Kuluçka Merkezi Projesini hazırlayan uzmanlardan detaylı bilgi aldı. Yapılan sunumların ardından değerlendirmelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Dijital beceriye sahip bireyler yetiştirmeyi, inavosyon kültürünü ve teknoloji okur-yazarlığını arttırmayı hedefleyen bu proje, Samsunun gelişimine katkı sağlayacak dedi.

DÜNYANIN EN İYİSİ OLMAYA ÇALIŞMALIYIZ

Samsunda ortaya konulan ancak bölgeye hitap etmeyen hiçbir projenin hedefine ulaşmayacağını söyleyen Başkan Demir, Türkiyenin en önemli şehirlerinden birinde yaşıyoruz. Onun için böyle bir proje yapıyorsak eğer, bugüne kadar yapılmamış, Samsuna yakışır bir kalitede, dünyanın en iyisi olması için çalışmalıyız. Sizler bunun için çok güzel bir birliktelik sağlamışsınız. Biz de Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği vereceğiz. Bu enerjinin şehrimize de yansıyacağına inanıyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

ŞEHRİN SİLÜETİNİ BOZMAYACAK BİR YER

Projenin sonuçlanması için iş birliği içinde mesai harcayacaklarını da ifade eden Başkan Mustafa Demir, Projenin daha da genişletilerek Samsundaki Bilim Merkezi açığını kapatacağını umuyorum. Samsunun geleceğine uygun, yüz yıllar sonra bile aynı yerinde kalabilecek, şehrin silüetini bozmayacak, aksine değer katacak bir proje olması için en uygun yere konumlandırmalıyız. Bu konuda belediyemiz gereken çalışmayı yapacaktır. Samsuna değer katacak projelere imza atmalıyız. İşte o zaman geleceğe güzel bir şehir bırakabiliriz dedi.BÜYÜKŞEHİR DEN 167 KİLOMETRELİK YENİ YOL!

02.09.2019 13:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, il genelinde başlatılan yol yapım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, Haziran ayı sonundan bu yana 167 kilometrelik yol yapımı tamamlandı dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin ilçelerde gerçekleştirdiği Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarıyla birlikte hız kazanan yol yapım çalışmaları tüm hızııyla sürüyor. Başkan Demir, Haziran ayının son günlerinde başlattığımız çalışmalar sonucunda bugüne kadar toplamda 167 kilometrelik yeni yol yapımı tamamlandı açıklamasında bulundu.

İL GENELİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMASI

Başkan Mustafa Demirin ilçe toplantılarında sık sık yol, içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerine ağırlık vereceklerini vurgularken harekete geçen Fen İşleri Daire Başkanlığı, il genelinde yol yapım çalışmalarına başladı. Özellikle kırsal kesimlerde muhtarların ve vatandaşların sıcak asfalt ve sathi kaplama yol gibi talepleri üzerine başlatılan çalışmalar, ilçe belediyelerinin imkanlarıyla birleştirilerek devam ediyor.

83 KİLOMETRELİK YENİ BETON YOL

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Haziran ayı sonlarından itibaren adeta yol yapım seferberliği başlattık. Ekiplerimizin hummalı çalışmaları sonrasında bugüne kadar 83 kilometrelik beton yol yapımı gerçekleştirildi dedi. Bu süre içerisinde 30 kilometrelik 1inci kat ve 50 kilometrelik 2 nci kat sathi kaplama yapıldığını da belirten Başkan Demir, Ekiplerimiz ayrıca 5 kilometrelik Bitümlü Sıcak Kaplama(BSK) yol yapımını tamamladı. Çalışmalarımız, talep ve istekler doğrultusunda belirlenen bölgelerde tüm il genelinde devam etmektedir diye konuştu.

HİZMET GÖTÜRÜLMEYEN MAHALLE KALMAYACAK

Samsunluların hizmetin en iyisini hak ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu hizmeti sunabilmek için kolları sıvadık. İlçelerde yaptığımız değerlendirme toplantıları hizmetlerimizin gerçekleştirilmesi yönünde bize yol gösterici oldu. İl genelinde talep edilen hizmetin götürülmeyeceği mahalle kalmayacak. Yenilenmemiş yahut bakımı yapılmamış yol kalmayana kadar bu çalışmalarımız sürecek. Daha önce de defalarca vurguladığım gibi hizmet süremizin sonunda mahallelerimizde çözülmemiş sorun, tamamlanmamış hizmet kalmayacak. Örnek Belediyecilik hedefimizden şaşmayacağız dedi.HER ŞEY SAMSUN UN HUZURU İÇİN

02.09.2019 13:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ile Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alveri ziyaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kısa bir süre önce Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mehmet Sabri Kılıç ı makamında ziyaret etti.

 Ardından Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver ile de bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Samsunumuzun huzuru ve güvenliği için el birliği içerisinde çalışıyoruz dedi.

YENİ BAŞSA VCI YA ZİYARET

Başkan Mustafa Demir ilk olarak Mersinin Tarsus İlçesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaparken Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2019 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi ile Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mehmet Sabri Kılıçı ziyaret etti. Kılıça  Hayırlı olsun dileklerini iletip, başarı dileyen Demir, Görev yaptığı yerlerde önemli başarılara imza atan sayın Başsavcımızın bu çizgiyi Samsunda da devam ettireceğine inanıyoruz. İlimizde görev süresince yapacak olduğunuz çalışmalarda şimdiden başarı ve kolaylıklar diliyorum diye konuştu.

KURUMLARLA UYUM ÖNEMLİ

Daha sonra Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alveri de makamında ziyaret eden Mustafa Demir, Samsunda huzur ve güvenliği sağlamak için belediye olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazıız. Bizim için kurumlarla uyum içinde çalışarak kentimize hizmet etmek önemli. Adalet ve hukuk sistemimizin çok değerli yöneticileri ile Samsunun huzur ve güvenliği için el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz dedSAMSUNSPOR-BÜYÜKŞEHİR EL ELE!

02.09.2019 13:36

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde meclis üyelerine Samsunspor forması dağıtılırken Kulüp Başkanvekili Kosif, Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkıları çok büyük. Hep birlikte Samsunsporu hak ettiği yere taşıyacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinin Ağustos Ayı Birinci Birleşimi, Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Samsunspor yönetimi, meclis üyelerine forma dağıttı. Samsunspor Kulübü Başkanvekili Tahsin Raci Kosif, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'in katkıları çok büyük. Hep birlikte Samsunsporumuzu hak ettiği yere taşıyacağız dedi.

SAMSUNSPORA YAKIN İLGİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire 55 numaralı formayı hediye ettikten sonra bir açıklamada bulunan Samsunspor Başkanvekili Tahsin Raci Kosif, Şehrimizin en büyük değeri Samsunsporumuza büyük katkı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve  meclis üyelerimizi ziyarete geldik. Ziyaret nedeniyle kendilerine Samsunspor yönetimi adına forma takdim ettik. Son derece yakın ilgiyle karşılandık diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR İLE İŞ BİRLİĞİ

Yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'nin Samsunsporla ilgili çok önemli projeleri olacağını vurgulayan Kosif, Bugüne kadar Başkan Mustafa Demirin Samsunspora çok önemli katkıları oldu. Bundan sonra da olacaktır. Samsunsporun hedefleri doğrultusunda özellikle alt yapıya yönelik yatırımlar ve sahalarla ilgili kulübümüzün geleceğine yönelik ortak çalışmalarda bulunacağız. Bugüne kadar yaptığımız görüşmelerde son derece olumlu sonuçlar aldık. Bundan sonra da bu uyum devam edecek. Bundan sonraki süreçte de kendileriyle iş birliğimiz devam edecek. Bu iş birliği Samsuna çok önemli hizmetler kazandıracak. Hep birlikte Samsunsporu hak ettiği yere taşıyacağız dedi.

SÜPER LİG SAMSUNSPORU BEKLİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, Süper Lig başladı. Büyük takımlar puan kaybetti. Süper Lig şenlenmek için Samsunsporu bekliyor. Yeni sezondan çok iyi bir oyun ve futbolla açık ara şampiyonluk bekliyoruz dedi.

MARKAMIZ BASKETBOLDA DA ESECEK

Samsunsporun basketbol takımının bu sezon 1inci Ligde mücadele edeceğini hatırlatan Başkan Demir, Samsunspor markası basketbolda da rüzgar gibi esecek. Bu şehir sporun her dalında çok önemli bir merkez. Amatör spor noktasında belediyemizin çalışmaları devam ediyor. Amatör spor dallarını çok daha geliştireceğiz diye konuştu.