Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Dostluklarımız Büyük Bir Boyuta Ulaşacak

04.04.2018 06:56

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar ile dostluklarımız büyük bir boyuta ulaşacak dedi.

Toplantıda konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İnşallah Krasnodar ile olan ikili ilişkilerimiz en iyi şekilde devam edecektir. Burada sizleri misafir etmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek için inanın sözler yeterli olmaz. Sizlerle hep birlikte olacağız inşallah. O zamanlarda da çeşitli ortamlarda çeşitli sohbetler edeceğiz. Bu dostluğun inşa edilmesindeki süreçte emeği geçenlere teşekkür ederim. Ben öyle inanıyorum ki bundan sonra bizim dostluklarımız büyük bir boyuta ulaşacak. Çok daha köklü bir tabana oturmuş diyalog sistemlerimiz başlayacak diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, Samsun - Krasnodar uçuş seferlerinin yeniden başlaması nedeniyle Krasnodar Samsun Uçuşları Tanıtım Toplantısı  düzenlendi. Samsunda bir otelde düzenlenen toplantı, Rusya-Krasnodardan gelen 40 kişilik kafilenin katılımıyla gerçekleşti.

SAMSUN TÜRKİYE NİN RUSYA’YA AÇILAN KAPISIDIR

Daha sonra konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak ise, Birbirimizi tanıdıkça birbirimizi daha çok seveceğimize inanıyorum. Samsun Türkiye nin Rusya ya açılan kapısıdır. Misafirlerimiz lütfen bu kapıyı çok iyi kullansınlar şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Krasnodar Belediye Başkanı tarafından iki şehir arasındaki direkt uçuş protokolü imzalandı.

Programa Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da katıldı.Başkan YILMAZ: Allah Nasip Ederse Susuz Köy Bırakmayacağız

04.04.2018 06:47

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçinde bulunduğumuz zamanda bunu konuşuyor olmamız bile doğru değil ama Allah nasip ederse susuz köy bırakmayacağız dedi.
Başkan Yılmaz ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği Alaçamlı muhtarlara seslenerek; Köylerimizde su sorunu bırakmamak için büyük çabamız var. Bu zamana kadar öyle ya da böyle yapılmamış olan içme suyu hatlarını öncelikli olarak elden geçiriyor, olmayan yerlerde yapımını gerçekleştiriyoruz. İçme suyundan kaynaklı meydana gelen herhangi bir sağlık sorununda hukuki yönden sıkıntılar çekebileceğimiz gibi vicdanen de büyük rahatsızlık duyarız. Samsun da su sorunu yaşayan mahalle sayısı her geçen gün azalıyor. Allah nasip ederse susuz köy bırakmayacağız. Alaçam ın veya Vezirköprü nün bir köyünde su açılışı yaptığımızda suya kavuşan vatandaşımızın memnuniyeti beni onlardan çok mutlu ediyor. Bu memnuniyeti suyu olmayan tüm mahallelerimizde yaşatmak için gerekeni yapacağız ve en kısa zamanda tüm mahallelerimizde sorun kalmayacak şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Diye konuştu.Muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinlemeye devam eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Alaçam İlçesinden gelen mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.

Tüm ilçelerde ve mahallelerde yol sorununu çözmek adına önemli ilerleme kaydettiklerinin altını da çizen Başkan Yılmaz; Ağırlıklı olarak uzun ömürlü beton yollar imal ederek gurup yollarımızı yeniliyoruz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. En uzak mahallelerimiz de dahil olmak üzere planladık ve belirli bir takvim içerisinde inşallah hepsini yapacağız. Sizin de desteklerinizle yorulmadan, bıkmadan, gece gündüz çalışarak hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz diye konuştu.

Başkan Yılmaz, ziyaretin ardından Muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirerek misafirlerini uğurladı.Büyükşehir in Kırsal Kalkınmaya Destekleri Devam Ediyor

02.04.2018 08:01

Milli tarım politikası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesinde çiftçilere sertifikalı nohut ve fasulye tohumu dağıttı.
Eğitimin ardından çiftçilere, Vezirköprü Kültür Merkezi nde 4 ton nohut ve 2 ton fasulye tohumu dağıtıldı.Kırsal Kalkınmaya yönelik desteklerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı çiftçi eğitimlerine devam ediyor. Bilinçli tarım yapılması amacıyla Vezirköprü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere nohut ve fasulye ekimi konusunda eğitim verildi. Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü uzmanları tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 100 çiftçi, sertifikalarını aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sefer Arlı ile Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir’in de katıldığı tohum dağıtımında, çiftçilere hayırlı ve bol kazanç temennisinde bulunuldu.Şehit Pilot ve Tüm Şehitler İçin Dualar Okundu

02.04.2018 07:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy için okutulan Mevlid-i Şerif e katıldı.
Nevşehir de eğitim uçuşu sırasında düşen uçakta şehit olan Samsunlu Pilot Üsteğmen Yasin Boy un baba ocağında Mevlid-i Şerif okutuldu. Şehit olan Pilot Üsteğmen Yasin Boy un Zeytinlik Mahallesi ndeki baba ocağının bulunduğu caddede okutulan Mevlid-i Şerif de şehit ve tüm şehitler için dualar edildi. Zeytinlik Camii'nde kılınan akşam namazının ardından gerçekleştirilen Mevlid-i Şerif programında, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz şehidin ailesiyle yakından ilgilendi acılarını paylaştı. Duaların ardından mevlit yemek ikramıyla sona erdi. Programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Başkan YILMAZ a Teşekkür

28.03.2018 07:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun 6. olağan il kongresinde yaptığı konuşmada ; Ben Samsun da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek diye konuştu.

Spor salonunu dolduran binlerce vatandaşa hitap eden Erdoğan, Genel başkan olduğumuzda bir metal yorgunluğu olduğundan bahsetmiştim. Diriliş hareketini Afrin ile başlattık. Devamına var mıyız? Yola çıkarken dedik? Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece. Durmak yok. Bizden öncelikler hep laf laf laf yaptı. Biz ise iş iş iş yaptık” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Samsun 6. olağan il kongresine katılmak üzere şehre geldi. Samsun-Çarşamba Havalimanına inen Erdoğan, buradan kongrenin yapılacağı Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonuna geçti.

SAMSUN A MÜJDELER

Konuşmasında Samsun a müjdeler veren Erdoğan, Samsunspor un durumu iyi değil. Şimdi sizlere bir müjde vermek istiyorum. Samsun a şehrin ismini taşıyan ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz. Samsun Üniversitesi nin kuruluşuyla ilgili karar YÖK te alındı. İnşallah kanun olarak Meclisten çıkacak ve üniversitemiz de en kısa zamana eğitim-öğretime başlayacak. 900 yataklı şehit hastanemiz ihale sürecinde. Samsun gibi bir şehir hızlı trensiz olmaz dedik. Kırıkkale- Çorum-Amasya-Samsun hızlı tren proje ve sondaj çalışmalarına başladık.  Samsun-Sivas arasındaki mevcut demiryolunu da yeniliyoruz. Samsun Havaalanına yeni bir iç hatlar terminal binasını kazandıracağız. Bunun yanında çiftçilerimize de destek veriyoruz. Bay Kemal Çiftçi ağlıyor diyor. Biz çiftçiye o kadar yatırım yaptık. Senin cebine koyacak halimiz yok ya diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ A TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun daki değişime de dikkat çekerek; Ben Samsun da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek dedi.

GIRTLAĞIMIZA BIÇAK DAYARCASINA

Dostlarımızın sayısını artırmaktan memnuniyet duyarız diyen Erdoğan şöyle devam etti: Dostlarımızın sayısını artırmak isteriz. Ancak birileri ısrarla gelip gırtlağımıza bıçak dayarcasına işler karıştırmaya çalışırsa kimseyi gözümüz görmez. Bize husumet besleyenlere haddini bildirmek vazifemizdir. Türkiye nin sınırında bir terör koridoru kurulurken başımız ağrımasın diye bu gerçeğe sırtımızı dönemeyiz.

ÜNİVERSİTELER TERÖRİST GENÇLİK YETİŞTİREMEZ

İstanbul da bir üniversitede yaşanan gerginliğe değinen Erdoğan şöyle konuştu: İstanbul da bir üniversitede imanlı, milli, yerli gençlik Afrin le ilgili lokum dağıtıyor. Bu gençlik orada lokum dağıtırken o Komünist vatan hani gençler onların bu masalarını dağıtmaya yelteniyor. Bu terörist gençler, bu terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bunların eşkallerini her şeyini belirlemek suretiyle de bu teröristlere üniversitelere okuma hakkını vermeyeceğiz. Üniversiteler terörist gençlik yetiştiremez. Üniversitemizde vatanına, milletine kendisine hizmet edecek bir nesil yetiştirilmesi lazım.

YA OLACAĞIZ YA ÖLECEĞİZ

Erdoğan, Büyük ve güçlü Türkiye yi mutlaka inşa edeceğiz. Bunun için gerekirse canımızı vereceğiz gerekirse de can alacağız. Ama asla esir olmayacağız. Suriyeli yaşlı amcamızın yürek acısını yaşamayacak ve yaşatmayacağız. Suriyeli amca bayrağınızın gölgesi bile bize yeter, diyor. Aynı şeyi Suriyeli hanım kardeşimiz de diyor. Eve herkes duysun diye Samsun’dan yine haykırıyoruz. Ya olacağız, ya öleceğiz. Biz bunları söylerken kesinlikle hamaset yapmıyoruz. Birileri hala bizim kararlılığımızı anlayamamış olabilir. Birileri bizim sözlerimizi blöf olarak görebilir. Emin olun çok yanılıyorlar dedi.

BU İTTİFAKIMIZ ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Erdoğan şöyle konuştu: En güçlü orduya da dünyada biz sahip olacağız. Afrin harekatında eğer bizim SİHA larımız olmasaydı biz o operasyonları yapabilir miydik? Bizim İHA mız da var, SİHA mız da. Çok şükür. Bu bizim için önemli bir güç ve imkan. Zırhlı taşıyıcılarımız da çok önemli. Onlarla birlikte dağ taş demeden ilerliyoruz. Şimdi tanklar da devreye girecek. Bütün bunları başardıktan sonra kimin ne dediğinin önemi yok. Her şey zamanla telafi edilir de, geçip giden zaman hiçbir şeyle telafi edilmez.

Bizim Milliyetçi Hareket Partisi ile yaptığımız bir ittifak var. Bu ittifakımız ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. İnşallah önümüzde Kasım seçimleri, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ittifakı, bütün bunlar Türkiye nin yeniden diriliş harekatının bir noktalaması olacak. Çok daha güçlü çıkacağız. Bu ümmeti parçalamak isteyenler gerekli tokadı Mart yerel seçimleri ve Kasım Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde alacaktır.

TAYYİP DEDE HİÇ SEN YORULMUYOR MUSUN?

Erdoğan konuşması sırasında yanına küçük bir kız çocuğunu çağırdı. Erdoğan, Tayyip dedesini karşılamak için kuaföre gitmiş. Saçını yaptırmış. Gelirken bana Tayyip dede hiç sen yorulmuyor musun? dedi  sözlerine yer verdi.

Kongreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, belediye başkanları, MHP İl Başkanı Taner Tekin ve partililer katıldı.