Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin den Vezirköprü ye Müjde

07.11.2018 06:11

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Altyapı, içme suyu ve yol olmazsa olmazlarımızdır. Vezirköprü ilçemizde bu anlamda ki problemleri çözmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Dedi.

ALTYAPI, İÇME SUYU VE YOL EN TEMEL İHTİYAÇTIR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin: 17 ilçemizde bir seferberlik halinde çalışıyoruz. Her ilçemizin müşterek olduğu gibi ayrı problemleri de var.  Samsunumuz ilçelerimizle beraber alt yapı, içme suyu ve ulaşım konusunda örnek bir şehir olacaktır. Altyapı, içme suyu ve yol tüm insanlarımızın en temel ihtiyaçlarıdır. Bu ihtiyaçları çözmek bizim birinci görevimizdir. Tüm problemleri çözeceğiz. Şu ana kadar 5 ayda 455 kilometre yol yaptık. Alt yapı ve içme suyu konusunda ise 75 projeyi devam ettiriyoruz.  Dedi.

VEZİRKÖPRÜ YE 8.520.227 TL YATIRIM

Başkan Zihni Şahin açıklamalarında şunları söyledi: Vezirköprü ilçemiz Samsunumuzun tarihi ve büyük bir ilçesidir. İlçemizde 8.520.227 TL tutarında atık su arıtma tesisi inşaatımızı bütün hızıyla ve aralıksız devam ettiriyoruz. Bu projeyi 2019 yılı sonu itibarıyla tamamlayacağız. İlçemizde alt yapı anlamında çok önemli bir çalışmayı hayata geçirmiş olacağız. Vezirköprü ilçemizi göreve geldikten sonra defalarca ziyaret ettim. Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık Edis ile istişareler yaptık. Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemizin tüm problemlerini biliyorum. Vezirköprülü hemşerilerime sabır ve hoşgörüleri için çok teşekkür ediyorum. Bize inanıp güvensinler ilçemizin her problemini çözeceğiz. Başkanımız İbrahim Sadık Edis ile el ele birlik ve beraberlik içinde üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yapacağız. Vezirköprü ilçemizin turizm değerlerini de öne çıkartacağız. Başta içme suyu olmak üzere tüm alt yapı ve yol problemlerini çözeceğiz. Başkan Şahin: 251 Milyon Tutarında 15 Proje Hayata Geçiyor

07.11.2018 06:07

Altyapı, içme suyu ve yol olmazsa olmazımızdır diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin içme suyu arıtma tesisleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Başkan Zihni Şahin; Kavak, Lâdik, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde ileri teknoloji arıtma tesisi kurulacağını, 19 Mayıs, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde ise atık su arıtma tesisi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Başkan Zihni Şahin,  Batı ileri teknoloji atık su arıtma tesisi, Sakarlı, Asarcık, Çarşamba ilçesi Dikbıyık Mahallesi ve Ladik ilçesi Hamamayağı Mahallesi Paket Atıksu Arıtma tesislerinin ise tamamlandığını, Terme ve Bafra ilçelerindeki atıksu arıtma tesislerinin ise revizyonlarının yapılmakta olduğunu ifade etti.

KARARLIYIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; Altyapı, içme suyu ve yol problemlerini çözmek için kararlıyız. Bu konular insanlarımızın en temel ihtiyaçlarıdır. İnsanlarımızın bu temel ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcudur. Göreve geldiğimiz Mayıs 2018 tarihi itibarıyla milletvekilimiz ve büyükşehir eski belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Bey döneminde başlayan projeler vardı. Bunları devam ettiriyoruz. Bir kısmını tamamladık. Yeni projelerde hazırladık. Toplam 15 proje ile 251 milyon liralık atıksu arıtma tesisi yatırımı yapmış oluyoruz.

4 İLÇEYE 152 MİLYON TUTARINDA ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPILIYOR

Kavak ilçemize 11.600.000 TL tutarında, Lâdik ilçemize 10.870.000 TL, Salıpazarı ilçemizde 11.380.000 TL, Çarşamba ilçemizde 118.357.000 TL olmak üzere kredileri tahsis edilmiş ileri teknoloji atıksu arıtma tesisleri kuracağız. Bafra ilçemizde 7.245.000 TL, Terme ilçemizde ise 3.732.565 TL tutarında yatırımlar ile atıksu arıtma tesislerimizin revizyonunu yapıyoruz. 19 Mayıs ilçemizde 4.968.000 TL, Vezirköprü ilçemizde 8.520.227 TL ve Yakakent ilçemizde ise 27.194.644 TL olmak üzere kanalizasyon, Atık su arıtma tesisi ve derin drenaj yapım işleri çalışmalarımız başta olmak üzere 69.201.000 TL tutarında ki atıksu arıtması konusunda yatırımlar devam etmektedir. Kısacası 17 ilçemiz için seferberlik halindeyiz. Gönül belediyeciliğimiz ve hizmet belediyeciliğimizi bir arada yürütüyoruz.Örnek Belediyeden Karayollarına Sıfır Atık brifingi

07.11.2018 06:04

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile yürütülen Sıfır Atık Projesinin pilot kurumu Samsun Büyük Belediyesi, başarılı uygulamalarıyla örnek alınıyor.

Büyükşehir Belediyesi proje ekibi ile temasa geçerek çalışma başlatan Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü personeli, Sıfır Atık konusunda brifing toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesiyle yürütülen Sıfır Atık Projesi, Samsunda giderek yaygınlaşıyor. Projeyi kentte ilk hayata geçiren kurum olan Samsun Büyükşehir Belediyesinin uygulamaları, diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından takip ediliyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi çalışmalarını örnek alan Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü,proje dahil olmak için Katı Atık Geri Dönüşüm Şube Müdürlüğü ekiplerinden bilgi ve tecrübe desteği alıyor.

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünde yapılan Sıfır Atık Proje toplantısı, Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Dinç ve Haydar Kobyanın öncülüğünde gerçekleşti. Toplantıya kurum başmühendisleri ile arazi mühendisleri katıldı. Toplantıda bölge müdürlüğü bünyesinde yürütülecek proje çalışmalarına ilişkin sunum yapıldı. Atık karakterizasyonun çıkarıldığı Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünde bununla ilgili ekip kurduğu öğrenildi. Personelin atıkların ayrıştırılarak toplaması hususunda bilinçlendirilmesinden sonra çöp kutularının kaldırılacağı ifade edildi. Toplantıda ayrıca organik atıkların Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına gönderileceği, tıbbi ve tehlikeli atıkların ise ilgili firmaya verileceği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Geri Dönüşüm Şube Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Koordinatörü Çevre Mühendisi Sibel Atıkgan ise yaptığı sunumda belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Projeyi il başkanlık katında hayata geçirdiklerini hatırlatan mühendis Atılgan, ayrıştırma ünitelerini tüm birimlere yerleştirdikten sonra çöp kutularını kaldırdıklarını söyledi.

7 aşamalı projeyi Büyükşehir Belediyesi hizmet birimlerinde başarıyla uygulamakta olduklarını ifade eden Sibel Atılgan, Yaptığımız atık karakterizasyonunda ayda 220 kg ile en çok kağıt ve karton çıktığını gördük. Bunun üzerine atık çeşitlerimizi belirleyerek, ayrıştırma ünitelerimizi birimlerimize koyduk. Personelimizde zaman içinde buna uyum sağladı. Yemekhanemizi projeye göre tasarlayıp organik atıklarımızı daha düzenli toplamayı başardık. Bunlar hayvan barınağımızda mamaya dönüştürülüyor. Ayrıca biogaz tesisimizde günlük 20 ton atıktan elde ettiğimiz gübre içerikli toprağı park ve bahçelerimizin peyzajında kullanıyoruz. ifadelerini kullandı.Başkan Şahin: İşimiz Gücümüz Samsun

07.11.2018 06:01

Samsunu ticari, turistik, ekonomik alanlarda üst sıralara taşımak için çalışan herkese minnettar olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunun kalkınmasına destek sağlayan tüm firmalarımızın yanındayız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Aydıner Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiyenin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 345. sırada olan Samsun Makine Sanayiyi ziyaret ederek Aydıner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nur Meral Aydınerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR OLARAK ÜRETİM VE YATIRIM İÇİN HERŞEYİ YAPARIZ

Samsunun hem şehircilikte, hem sanayide hem de tarımda çok önemli bir şehir olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bugün ziyaret ettiğimiz Samsun Makina Sanayi A.Ş (SMS), 50 yıllık tecrübesi ile sulama, içme suyu, atık su ve altyapı ekipmanlarının projelendirilmesi, üretilmesi, montajı ve devreye alınması konusunda vermekte olduğu hizmetleri ile Türkiyenin önde gelen sanayi kuruluşlarından birisidir. Ülkemizin bu büyük kuruluşu Samsunumuzun kalkınması için elini taşın altına koyarak bünyesinde çalıştırdığı yüzlerce kişiye istihdam sağlamıştır. Samsunumuzun ekonomik olarak kalkınmasına destek sağlayan tüm firmalarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve yanlarında olmak için Büyükşehir olarak tüm imkânlarımızla yanlarındayız. Bizim işimiz gücümüz Samsun. Şehrimizin ekonomisi için tüm firmalarımıza diyorum ki gelin Samsunumuzu beraber geleceğe taşıyalım. Yatırım yapmak için en güzel şehir Samsun'dur. Kapımızı açtık. Tüm yatırımcılarımızı da bugün ziyaret ettiğimiz firmamız gibi Karadeniz'in incisi Samsun'a yatırım yapmaya davet ediyorum dedi.

YATIRIM YAPILACAK EN GÜZEL İL SAMSUNDUR

Büyükşehir Belediyesi olarak Samsun ekonomisi için ciddi atılımlar yaptıklarını kaydeden Başkan Şahin, Samsunda faaliyete geçen Samsun Lojistik Merkezi bunun en güzel örneği. Bu merkez Samsunun, hatta bölgenin büyük bir eksiğini kapatarak, ekonomiye büyük katkı sağladı. Bu çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. Tarım A.Ş için başlattığımız çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Kısacası Samsun için tüm imkânlarımız ve birimlerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz Samsun Makine Sanayi ülkemiz için önemli bir değerdir.  Aydıner Holding Yönetim Kurulu üyesi Nur Meral Aydıner ve şahsında Aydıner Holdinge, tüm çalışanlarına bu güzel yatırımı Samsuna kazandırmanızdan dolayı tebrik ediyorum. Başarıları daim olsun diye konuştu.

Başkan Zihni Şahine ziyareti sırasında Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever, Aydıner Holding Yönetim Kurulu üyesi Nur Meral Aydıner, Samsun Makine Sanayi A.Ş. Muhasebe ve finansman Müdürü Berrin Gül, İdari İşler Müdürü Numan Kamazoğlu ve Makina Mühendisi Özgür Kaya eşlik etti.Dolandırıcılara Dikkat!

01.11.2018 11:53

Samsun Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda üst düzey bürokratlarının ismini kullanarak vatandaşları kandırmaya çalışan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda özellikle belediye üst düzey bürokratlarının adı kullanılarak vatandaşları dolandırmaya çalışan bir şebekenin ortaya çıktığına dikkat çekerek, Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olsunlar. Belediyemizin herhangi bir yöneticisinin telefonla ya da mesaj, mektup, mail yoluyla hangi konu ile ilgili olursa olsun yardım, para, destek gibi talepleri olamaz. Büyükşehir Belediyesi her türlü yardımı gerek görüldüğü takdirde yasalarla belirlenmiş çerçevede ve yasal mevzuatlara uygun olarak belgelerle kanıtlanabilecek bir şekilde yapmaktadır. Her kimin adıyla olursa olsun belediyemizden aranarak yardım, destek, ihtiyaç adı altında vatandaşlarımızdan talepte bulunan şahısları en kısa süre içerisinde 0505 1955000 WhatsApp ihbar hattına bildiriniz ve bu dolandırıcılara lütfen itibar etmeyiniz.