Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN DEMİR: HİZMETLERİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

28.06.2019 09:04

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi. 

  Başkan Mustafa Demir, iadeyi ziyaret programları kapsamında AK Parti Terme İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı İbrahim Ar ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Termenin ve Samsunun 5 yıl içerisinde çok önemli atılımlara sahne olacağını söyledi.   

   SAMİMİYET VE İYİ NİYET YETER

  Başkan Demir, Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp hep birlikte çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sizlerin her birinizin katkısını da alarak, tüm imkanlarımızı da kullanarak çok çalışacağız. Yapacağımız her icraat, her eylem Türkiye'ye örnek olsun istiyoruz. Samimi ve iyi niyetli olmak yetiyor. Böylelikle hizmet ettiğimiz insanların memnuniyeti oluşuyor diye konuştu.   

   BAŞKAN DEMİR ÇAĞ ATLATACAK

  Ziyarette konuşan AK Parti Terme İlçe Başkanı İbrahim Ar, Başkan Mustafa Demire ziyareti için teşekkür ederek, Bakanlık tecrübesi de bulunan sayın Başkanımızın Büyükşehire, Samsuna çok büyük katkıları olacak. Başkanımızın yapacağı hizmetler ve yatırımlar Büyükşehir Belediyesinde yeni bir çağ başlatacak. Bizler de Terme ve Termeliler olarak bu durumdan istifade edeceğiz ifadelerini kullandı. 

  Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Partinin çok büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, Başkanımızın bilgi, birikim ve tecrübesinden faydalanacağız. Yapacağı hizmetler, yatırımlar ile ilçelerimizde kalkınma hamleleri başlayacak. Bunu birlikte başarabileceğimize inanıyorum. Rabb’im bu güzel birlikteliğimizi bozmasın açıklamasında bulundu. 

  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu da Mustafa Demir'in, partinin Samsunda kurucu il başkanı olduğunu hatırlatarak, Başkanımız önümüzdeki süreçte her yönüyle şehrimizin gelişimine katkı sağlayacaktır. gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini ilçelerimizde ve Büyükşehirde göreceğiz görüşlerine yer verdi.   

   TERME BELEDİYESİNİ ZİYARET 

  Başkan Mustafa Demir, ilçe teşkilatı sonrası belediyeye geçerek Başkan Ali Kılıçı makamında ziyaret etti. Başkan Kılıça hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Demir, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiğiniz çaba ve ortaya konulan başarı takdiri hak ediyor. Bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere başarı diliyorum şeklinde konuştu. 

  Parti teşkilatı ve belediye ziyaretleri sırasında Termelilerle de buluşan Başkan Mustafa Demir, kendisine gösterilen yakın ilgiye teşekkür etti. İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE DAİMA HALKIN YANINDA!..

28.06.2019 09:00

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her ilçede muhtarlarla bir araya gelecek. Muhtarlarla İstişare Toplantılarının ilkini Canik'te gerçekleştiren Demir, İyi günde de, kötü günde de daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyoruz dedi

Samsunun her ilçesinde Muhtarlarla İstişare Toplantıları başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilk olarak Canik İlçesi'nin muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Demir, muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini belirterek, Bizler iyi günde kötü günde daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz dedi.

BÜROKRATLAR TAM KADRO

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir ile Canik Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların tüm talep ve önerileri dinlendi. Canik Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mustafa Demir, şunları söyledi: Mahalle muhtarlarımızın talep ve önerilerini her zaman dikkate aldık. Muhtarlarımızla gerek saha çalışmalarında gerekse de istişare toplantılarıyla bir araya gelerek Canikin büyümesi ve gelişmesi için karşılıklı fikir alışverişleri yapacağız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: Büyük devlet olma vizyonu, en başta yerelde başlar. En küçük idari birimlerimizin, mahallelerimizin ufkuyla, istikametiyle ülkenin ufku ve istikameti aynı yönde olmazsa biz sağlıklı bir büyüme gerçekleştiremeyiz. İşte biz de bu doğrultuda muhtarlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde hizmet rotamızı şekillendiriyoruz. 

DÜRÜST, ADİL, ŞEFFAF VE KATILIMCI

Toplantılarımız kentimizin ve ilçemizin değişimi açısından büyük önem arz ederken, ortaya koyulan çözüm önerileri hizmetlerimizin kalitesi ve niteliğinin güçlü hale gelmesini sağlamaktadır. Hemşerilerimizle doğrudan muhatap olan muhtarlarımız sıkıntıları, aksaklıkları en iyi bilen kişilerdir. Bu nedenle, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını tespit edip çözüm üretmekte muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye özen göstermekteyiz. 5 yıl boyunca dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz.

NE YAPIYORSAK GÖNÜLDEN YAPIYORUZ

Millete hizmeti Yaradana hizmet olarak gördüklerini de ifade eden Mustafa Demir, konuşmasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi:

Hizmetlerimizin halka ulaşmasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızla birlikte çözüm odaklı hizmet anlayışını sürdürerek Canikte yaşanan mağduriyetleri bitireceğiz. Önümüzdeki 5 yılın sonunda Canik bölgesinde yaşayan insanlarımızın belediye hizmetleri noktasında beklentilerini karşılamış olacağız. Yaptığımız işte en önemli olan halkın yanında olabilmektir. Bizler iyi günde, kötü günde daima halkımızın yanındayız. Gönül kazanmak için gönülden çalışmak, bir ve beraber hareket etmek önemlidir. Bizler ne iş yapıyorsak gönülden ve kalpten yapıyoruz.
HİZMETTE AYRIM OLMAYACAK!

28.06.2019 08:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik İlçesinde önce partililerle bir araya geldi, ardından Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Demir, Millete hizmet eden hayırla yad edilir. Bizler de ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışaçağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle buluştu, ardından da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Başkan Demir, her 2 ziyaretinde de, Büyükşehirde ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışarak milletimize hizmet edeceğiz mesajını verdi.

HAYIRLA YAD EDİLMEK İÇİN...

Başkan Mustafa Demir, İade-i Ziyaret programlarının ilkinde AK Parti Canik İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ercan Eler ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Bizim dönemimizde Canik ilçemiz çok daha iyi hizmetlere kavuşacak, olumlu yönde bir değişim yaşayacak. Büyükşehir olarak ilçe ayrımı yapmadan her yere hizmet götürmenin çabası içerisinde olacağız. Millete hayırla hizmet eden herkes hayırla yad edilir. Bizler teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşlarımızla hizmetlerimize hizmet katmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz dedi.

GAYRETLERİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Canikte parti teşkilatının tüm üyelerine, Kadın Kolları'na gayretleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, Hepiniz seçim dönemimizde büyük gayretler içerisinde oldunuz. Bu partinin kuruluşunda, uzun yıllardır siyasetinde yer alan bir ağabeyiniz olarak şunu söylemek istiyorum ki, ben de sizler için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Sizlerle sürekli iletişim halinde olacağız diye konuştu.

BELEDİYEDE HİZMET ZİRVESİ

Başkan Mustafa Demir ardından, beraberinde AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ile birlikte 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçıyı makamında ziyaret etti. Başkan Demir, Sandıkçı ve Eler ile birlikte Canik  İlçesi'nde planlanan ve devam eden yatırım ve projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.


CANİKLİLERDEN BÜYÜK İLGİ

Öte yandan Başkan Mustafa Demir, gerek partilerle buluşması gerekse belediye ziyareti öncesi ve sonrası Caniklilerle de selamlaştı, sohbet etti. Başkan Demir, kendisine yakın ilgi ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara teşekkür ederek, Caniki çok daha ileri noktalara taşımak için çaba göstereceğiz. Bunu siz Caniklilerle birlikte başaracağız dedi.SAMULAŞ A TEŞEKKÜR!

28.06.2019 08:54

Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, beraberinde yöneticiler ile birlikte SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıya Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu

TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Şube Sekreteri Recep Çağlayan Güner ve dernek yöneticilerinden Sevilay Morçol ile birliktte SAMULAŞa gelerek Genel Müdür Enver Sedat Tamgacıya Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu. Hakyemezoğlu, SAMULAŞın hizmetlerinden genel olarak memnunuz dedi.

OTOBÜS VE TRAMVAYLARDA ENGELLİ HASSASİYETİ

Dernek Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, SAMULAŞın yeni Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıya yaptıkları ziyaretle ilgili olarak, Sayın Genel Müdürümüze Samsunumuza hoş geldiniz dedik. Ayrıca bilgi alış verişinde bulunduk. Engelli yurttaşlar olarak otobüslerde ve tramvaylarda yaşadığımız sıkıntıları anlattık. Engelli yurttaşların otobüslerden ve tramvaylardan daha fazla ve daha rahat bir şekilde yararlanabilmesi noktasında yapılması gerekenleri sayın Genel Müdüre aktardık. Örneğin tramvaylarda 2inci kapı engelliler için önceliklidir. Maalesef vatandaşlarımız bu konuda son derece duyarsız. Rampalı olan bu kapılardan engelliler öncelikli olarak yararlanmalıdır. Bu yönde bir farkındalık oluşturulması gerektiğini de sayın Genel Müdüre belirttik değerlendirmesinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİRE İNANCIMIZ TAMDIR

Genel anlamıyla SAMULAŞın otobüs ve tramvay hizmetlerinden memnun olduklarını da dile getiren Hayriye Hakyemezoğlu, Yeni bir döneme başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesinin, başta SAMULAŞ olmak üzere tüm hizmet birimlerinde biz engellilere yönelik hizmetlerinin aksamadan ve daha da kaliteli olarak sürdürüleceğine inancımız tamdır. Bu vesileyle SAMULAŞa bir kez daha teşekkür ediyor, sayın Enver Sedat Tamgacıya yeni görevinde başarı diliyoruz dedi.

TAMGACI: HER ŞEY KALİTELİ ULAŞIM İÇİN

Sakatlar Derneği yöneticilerine ziyaretleri için teşekkür eden SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise, Samsunlulara konforlu ve kaliteli ulaşım imkanları sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın da bu imkanlardan azami ölçüde yararlanabilmesi bizim için son derece önemli. SAMULAŞ, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sakatlar Derneği başta olmak üzere diğer engelli dernek ve kuruluşlarının teklif ve önerilerine daima açık olacaktır diye konuştu.SAMULAŞ TA YAZ DÖNEMİ

24.06.2019 07:57

Samsun da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya başlayacağını duyurdu.

Samsun da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya başlayacağını duyurdu.

   Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), yaz döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla beraber değişen ulaşım talepleri doğrultusunda tramvay, ekspres ve ring hatlarında 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya koyacak. SAMULAŞ tan yapılan açıklamada, tramvay, ring ve ekspres otobüslerinde yaz sefer programı uygulamasına geçildiği belirtilerek, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren hafta içi yoğun saatlerde tramvaylar 6 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Yine 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri yoğun saatlerde 10 dakikada bir karşılıklı hareket edecek. Belediyeevleri ile Baruthane-Kalkancı güzergahında hizmet veren E3 hattı yoğun saatlerde 10 dakika, Büyük Cami-Araştırma Hastanesi güzergahında hizmet veren E4 Ekspres hattı yoğun saatlerde 15 dakika, Ondokuzmayıs Üniversitesi-Araştırma Hastanesi-Otogar güzergahında hizmet veren E5 Ekspres hattı 10 dakika aralıklarla hareket edecek” denildi.   

   TERMİNAL SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

  Açıklama ringlerde de yaz saati uygulaması nedeniyle değişiklikler yapıldığı belirtilerek, Yaz aylarında şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların etkilenmemesi için terminal hatları sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak denildi.  

   TELEFERİKTE DE YAZ UYGULAMASI

  Açıklamada, Batı Parkta yer alan Teleferik İşletmesinin de saatlerinin değiştirildiği belirtilerek, kış uygulamasında 12.00–21.00 saatleri arasında hizmet veren teleferiğin yaz uygulamasıyla birlikte 10.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vereceği kaydedildi. Tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay Gazetesinden veya SAMULAŞın resmi internet sayfası www.samulas.com.tr den ulaşabilecek.