Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin, Gıda Fuarında Tarım A.Ş.yi Anlattı

27.11.2018 12:47

HEDEF, TARIMSAL SANAYİ!Samsunda bu yıl 3üncüsü düzenlenen Gıda Fuarının açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunda tarımsal sanayiye yönelik önemli çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle Tarım A.Ş.yi kurduk dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından bu yıl 3üncüsü düzenlenen Samsun Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarının açılış törenine katıldı. Başkan Şahin, burada yaptığı konuşmada, tarımsal kalkınmanın önemine dikkati çekti ve, Bu nedenle Tarım A.Ş.yi hayata geçiriyoruz dedi.
OVALAR VE SANAYİ ÜRETİMİ
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde bugün açılan Gıda Fuarına katılan Başkan Zihni Şahin, ilde Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü gibi ovaların varlığına dikkati çekerek, Bu ovalarımızdaki üretimin sanayi ürünü haline gelmesi, endüstriyel pazara çıkması, üreticiyi tam anlamıyla tatmin etmiyor. Bu bakımdan önemli olan ilimizde tarımsal sanayiye yönelik çalışmalar yapmaktır diye konuştu.
SAMSUN TARIM KENTİDİR
Büyükşehir Belediyesi olarak Kırsal Kalkınma Dairesi aracılığıyla üreticiye büyük destekler verildiğini hatırlanan Başkan Zihni Şahin, Şimdi de Tarım A.Ş.yi kurma kararı aldık ve bunu meclisten geçirdik. Üreticimizle bir araya gelerek ürünlerimize katma değer sağlama imkanı bulacağız. Samsunun tarım kenti olduğu artık kaçınılmaz. Sanayi alanında da büyük gelişmeler var. Turizm sektörü ise her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor dedi.
FUARLAR ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Zihni Şahin son olarak, Tüm bu kalkınma hamleleri içerisinde fuarlar çok önemli. Bu fuarlarla birlikte kendi sunumlarımızı, kendi ürettiklerimizi ülke içinden ve dışından gelen konuklarımıza daha iyi tanıtma imkanı buluyoruz. Fuarın gerçekleşmesine emek verenlere çok


Başkan Zihni Şahin, Bem-bir-sen de

27.11.2018 12:45

İşçi hakları artırıldıBEM-BİR-SENi ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde da arttı dediSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası(BEM-BİR-SEN) Samsun Şubesi ni ziyaret ederek son kongrede yeniden başkanlığa seçilen Nurettin Sever ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.SENDİKALAR ARTIK ÇOK AKTİFKonuşmasına, sendikanın 5. Olağan Kongresinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başlayan Başkan Zihni Şahin, Sendikalarımız iş hayatında çok önemli noktada, çok önemli işlevleri yerine getirmektedir. İşçinin, çalışanın, emekçinin hak arama mücadelesinde sendikalarımız bugün, eskisinden çok daha aktif hale geldiler. Sendikalarımız hak arama mücedelesinde önemli aşama kaydettiler. İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde arttı dedi.İŞÇİNİN YANINDA BİR BAŞKAN!BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Nurettin Sever de, Sayın başkanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Kendisini işçinin, çalışanın yanında bir başkan olarak gördük, tanıdık, biliyoruz. Sendikamız, çalışanın hak arama mücadelesini kesintisiz sürdürmeye devam etmektedir diye konuştu.


Başkan Zihni Şahin in Vefası

27.11.2018 12:35

Haklarını ödeyemeyiz!Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni Şeref Acareli ziyaret ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mithatpaşa Lisesi ortaokul kısmında öğretmeni olan Şeref Acareli ziyaret etti. Öğretmenin elini öpen Zihni Şahin, Öğretmenlerimiz, en değerlilerimizdendir. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz dedi.HAYATA ONLAR HAZIRLADIBaşkan Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni 92 yaşındaki Şeref Acareli Atakum İlçesi'ndeki evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günü'nü kutladı. Başkan Zihni Şahin, elini öptüğü öğretmeni ve eşi Saadet Acarel ile uzun süre sohbet etti, eski anıları yad etti. Başkan Şahin, Öğretmenlerimiz, hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdandır. Onların sayesinde hayata hazırlandık, bugünlere geldik. Başta ortaokul öğretmenim Şeref Acarel olmak üzere tüm öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onların hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz dedi.ZİHNİ ŞAHİN GURUR VERİYORBaşkan Zihni Şahinin ziyareti karşısında duygulanan Şeref Acarel ise, eski öğrencisine övgü yağdırdı. Acarel, Okul yıllarında da çok çalışkan olan eski öğrencim Zihni Şahini yıllardır halka hizmet ederken görmek beni son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Zihni Şahin evladım beni mahçup etmedi ifadelerini kullandı.


Afrin de Gurur Tabloları

21.11.2018 10:26

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatlarıyla 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 18 Mart ta sona eren Zeytin Dalı Operasyonu ile teröristlerden temizlenen Afrin de Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın posterleri göndermeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta Samsun dan gönderilen Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleri, Afrin Bölgesi nde Cinderesi ve Raju da evleri, işyerleri ve araçları süslemeye devam ediyor. Bölgede görev yapan Mehmetçik'in yanı sıra ÖSO mensupları ve bölge halkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bayrak ve posterlere büyük ilgi gösteriyor.

AFRİN DE TÜRK BAYRAĞI VE ERDOĞAN SEVGİSİ

Türkiye nin gücünü bir kez daha dünyaya gösterme fırsatını bulduğu Afrin e bayrak ve poster gönderme kampanyasına devam ettiklerini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye bu operasyon ile bir kez daha dosta düşmana, sınırlarımızda bir terörist devlet kurulmasına izin vermeyeceğini gösterdi. Ordumuz bizleri bir kere daha gururlandırdı. Bu kapsamda bölgeye gönderdiğimiz bayrağımıza ve Cumhurbaşkanımız Erdoğanın posterlerine, özellikle Türkmen soydaşlarımızın büyük ilgi göstermesi, bizleri ayrıca sevindirdi dedi.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZ...

Türkiye olarak dünyada mazlumların umudu olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Zihni Şahin, Kurtuluş Mücadelesinin başladığı, bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun umuzun yerli ve milli anlayışa sahip Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen görevi yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. Dünyanın gözünün çevrildiği Afrinde Samsunumuzdan gönderilen anlı şanlı bayraklarımızın dalgalanıyor olması, evlerin, araçların dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın posterleriyle donatılıyor olması, ne kadar anlamlı bir çalışmaya imza attığımızın da bir göstergesi. Ne kadar gurur duysak azdır ifadelerini kullandı.Başkan Şahin Gülsan Esnafıyla Buluştu

21.11.2018 10:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi nin taşınması yönünde çalışmaların hız kazandığını açıkladı.

Başkan Zihni Şahin, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler in de yer aldığı kahvaltıda konuşan Başkan Şahin, önemli mesajlar verdi.

DERDİ OLAN BİZE GELİRDİ

Sözlerine, Hiçbir zaman bana oy versinler diye adım atmadım diyerek başlayan Zihni Şahin, Yapım gereği insanları seviyorum. Lise zamanımızda bile cemiyet hayatımızda dahi derdi olan bize gelirdi. Önümüzdeki süreçte görev verilirse hep beraber Samsunu elimizden geldiğince güzelleştireceğiz, kalkındıracağız, büyüteceğiz. Bu şehrin her türlü potansiyeli var. Önemli olan potansiyelleri değerlendirmek ifadelerini kullandı.

YOĞUN ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Gülsan Sanayi Sitesinin bulunduğu yerden başka bir yere taşınması için başlatılan çalışmaların hız kazandığını da açıklayan Başkan Şahin, kooperatif üyeleri ve esnafa, Sizler de kooperatif kurarak bize yardımcı oldunuz. Bundan sonraki sürecin daha hızlı ilerlemesi için daha yoğun bir çalışma içinde olacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Sizler için elimden gelen ne varsa canla başla yapacağımın sözünü veriyorum dedi.

BAŞKAN ŞAHİNE TEŞEKKÜR

Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın ise, Başkanımıza bizlere gösterdiği yakın ilgi, verdiği destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gülsan Sanayi Sitesi sorununu hep birlikte çözmek için mücadele veriyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız diye konuştu.