Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsunspor Taraftarı Büyükşehir de

07.12.2018 11:27

Samsunspor taraftar grupları, Büyükşehir Belediyesine gelerek Başkan Zihni Şahini ziyaret etti. Taraftarlar, En büyük desteği sizden gördük. Yanındayız mesajı verdi
SAMSUN BÜYÜKŞEHİRE TARAFTAR AKINI
ZİHNİ BAŞKAN GÖNLÜMÜZDE TAHT KURDU
ŞAHİN: NE KADAR DESTEK OLSAK AZDIR!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunspor taraftarlarının gönlünde adeta taht kurdu. Şirinler ve Forzça Samsun taraftar grupları, Başkan Zihni Şahini makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür etti.

Son oynanan deplasmandaki Uşakspor maçı için kendilerine otobüs tahsis eden Başkan Zihni Şahine teşekkür etmek için Büyükşehir Belediyesine geldiklerini belirten taraftarlar, Başkanımız göreve geldiği günden bu yana Samsunsporumuzun yanında oldu, destek verdi. Kırmızı-Beyaz renklere aşık bizlere de daima sahip çıktı. Son deplasman maçımızda da bu desteği bir kere daha gösterdi dediler.

Başkan Şahine atkı sunan ve toplu fotoğraf çektiren taraftarlar, Zihni başkan gönlümüzde taht kurdu. En büyük manevi desteği bizlere o verdi. Bizden bundan böyle başkanımızın yanında olacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır açıklamasında bulundu.

Kendisine gösterilen ilgi ve sevgi karşısında duygulandığını belirten Başkan Zihni Şahin ise, Samsunspor hepimizin. Samsunspor ortak sevdamız. Samsunsporun başarısı demek bu kentin başarısı demek. Ne kadar destek olsak, ne kadar sahip çıksak azdır. Bundan böyle de takımımızın yanında olmayı sürdüreceğiz dedi.Başkan Zihni Şahin, Samsun Sakatlar Derneği nde

07.12.2018 11:24

SİZLERE HİZMET İNSANLIK BORCUMUZ, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek insanlık borcumuzdur dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Sakatlar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu ve dernek üyeleriyle sohbet eden Başkan Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak önemli mesajlar verdi.
MEDENİ TOPLUMUN GEREĞİ
HER TÜRLÜ ENGEL KALDIRILACAK
ZİHNİ ŞAHİN E TEŞEKKÜR VE ÖVGÜ

Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışımız gereği eğitim, sağlık ve diğer hizmetlerimizi engelli vatandaşlarımıza sunmaya devam ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Zihni Şahin, Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizdeki tüm hizmet ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir ifadelerini kullandı.

Samsunu Engelsiz Kent Marka Şehir haline getirmek için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Zihni Şahin, Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve onlara her türlüğü desteği sağlamak için mücadele veriyoruz diye konuştu.

Sakatlar Derneği Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu da, tüm engellilet adına Başkan Zihni Şahine teşekkür etti. Hakyemezoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğiniz andan beri yanımızda oldunuz. Sizi biz başkan olarak görmeye devam etmek istiyoruz dedi.


Başkan Zihni Şahin den Engelliler Günü Mesajı

07.12.2018 11:22

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Engelli yurttaşlarımız için herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Günlük hayatımızda engelli vatandaşlarımız gibi de düşünmeliyiz dedi
ENGELSİZ BİR YAŞAM
AYRIŞTIRMADAN, EŞİTÇE...
Bu vesileyle ve bu duygularla başta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan engelli personelimizin ve tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlarım.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Zihni Şahin mesajında, engellilere yönelik toplumun bilinçlendirilmesinin önemine dikkati çekti. Başkan Şahin, Engelli yurttaşlarımız için herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Günlük hayatımızda engelli vatandaşlarımız gibi de düşünmeliyiz dedi.

Zihni Şahin mesajında, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında 3 Aralık tarihinin Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildiğini hatırlatarak, şu görüşlere yer verdi:

Engelli yurttaşlarımızın hayatın her alanında engelsiz bir yaşam sürmeleri, en büyük temennimiz, dileğimizdir. Hedefimiz de bunu sağlamak olmalıdır. 3 Aralık günü, engellilere yönelik bilinçlenmenin sağlanması, bu konuda farkındalığın artırılması açısından son derece önemli. Özellikle toplumumuzun engelliler ve engellilik konusunda bilinçlendirilmesi şarttır.


Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bizler de birer engelli adayıyız. Bu nedenle engellilerimize her an destek olmalı onları engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz.

Engellilerimiz kendilerini geliştirme, günlük yaşama adapte olabilme adına gayret sarf etmekte, bizler de bu anlamda toplumumuzdan kaynaklanan engelleri fark ederek bu engelleri bertaraf edebilmeli, onlara olanaklar sunarak destek olmalıyız. Özürlü vatandaşlarımızı engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan onların özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz. Toplumu, engelli ya da engelsiz bireyler olarak ayrıştırmak bile, herkesin eşit olarak kabul görmesinin önünde bir engeldir.


Başkan Zihni Şahin den Önemli Mesajlar

07.12.2018 11:18

UTANILACAK SAYFAMIZ YOK! Samsunda düzenlenen Balkan Tarihi Kongresine katılanlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bugün tarihe baktığımızda utanılacak hiç bir sayfamız yoktur dedi
SEVGİ KAFE DE ANLAMLI BULUŞMA
TÜRK MİLLETİ SÖMÜRMEZ!..
ZULÜM YAPANLARI TARİH YAZACAK
BAŞKA GİDECEK YERİMİZ YOK...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, bu yıl 12ncisi düzenlenen Balkan Tarihi Kongresi'ne katılanları, etkinliğin ilk gününün sonunda ağırladı. Başkan Zihni Şahin, burada yaptığı konuşmada, Tarihimizde hiç bir zaman utanılacak bir sayfa yoktur dedi.

Başkan Zihni Şahin, Samsun Mübadele Derneği ile Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu nun düzenlediği 12'inci Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi'ne katılanlarla bir araya geldi. Sevgi Kafe de düzenlenen yemekte konuşan Başkan Zihni Şahin, önemli mesajlarda verdi.

Sözlerine, Türk milleti tarihte var olduğundan bu güne hep sıkıntı yaşamıştır. Ama şu bir gerçektir ki Türk Milleti hiç bir zaman gittiği hiç bir yerde insanları sömürmemiş, ötekileştirmemiş, insanların kimlikleri ile uğraşmamış, asimile etmemiştir diyerek başlayan Zihni Şahin, daha sonra şöyle devam etti:

Bugün gerçekten tarihe baktığımızda utanılacak bir sayfamız yoktur. Böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı bahtiyarız, onurluyuz. Toplumlar çok güçlü olabilirler ama geriye baktığımızda tarihin her şeyi yazdığını göreceğiz. Bugün insanlığa her türlü zulmü gören, ABD başta olmak üzere tüm emperyalistleri de tarih bir gün yazacak ama bu ülkeler hiç bir zaman iyi olarak anılmayacaklardır. Bizim tarihimizde ise tam tersi olmuştur. Ne Selçuklularda, ne Osmanlılarda hiç kimse sömürülmemiştir. Bizlere bıraktıkları güzel mirastır bu.

Sadece Türkiyedeki Türkler değil, dışarıdaki Türkler ile ve akraba toplulukları ile ne kadar dayanışma içerisinde olursak Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak o kadar çok varlığımızı devam ettiririz. Hangi görüşten, partiden olursak olalım mesele ülkemiz olunca gerisinin teferruat olacağına inanmalıyız. Bunun örneklerini hep verdik. Dün Rumeli'den, Balkanlar'dan buralara geldik ama daha gidecek yerimiz yok. Bunu hepimiz biliyoruz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti varlığını sonsuza kadar hür ve bağımsız şekilde sürdürecek. Bunu için dua ediyorum.VİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR İÇİN

27.11.2018 12:49

Hafta sonu birbirinden yoğun program ve çalışmalara imza atan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ortaya koyduğumuz vizyon, Samsun ve Samsunlular içindir. Yeni projelerimiz Samsun için hayat bulmaya devam ediyor dediGÜZELLİĞİN, İYİLİĞİN, BARIŞIN SİMGESİ KADINLARIMIZ!25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Gününde Samsunda düzenlenen yürüyüşe katılan Başkan Zihni Şahin, Halkımızla bir ve beraber olmaya devam ediyoruz. Her yerde olduğu gibi bu anlamlı günde de kadınlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Kadınlarımızın şiddetin öznesi değil, güzelliğin, hoşgörünün, iyiliğin ve barışın simgesi olması gerektiğine inandık, daima bunu savunduk. Yalnızca 25 Kasımda değil her gün yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum dedi.SAMSUNSPOR İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILACAK1inci Lig yolunda pazar günü Hacettepesporu ağırlayan Samsunspora destek olmak için 19 Mayıs Stadyumundaki yerini alan Başkan Zihni Şahin, Galibiyet ile şampiyonluk yolunda ilerleyen Samsunsporumuzu yürekten kutluyorum. Samsunsporumuz bugün emin ellerdedir. Bizler de her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Özellikle tesisleşme yolunda kulübümüze büyük imkanlar sağlanacaktır. Samsunsporumuzu yeniden tarihi başarılara imza atacağı günlere ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılacak. Sayın Yüksel Yıldırım, sayın İsmail Uyanık, yöneticilerimiz, teknik adam ve futbolcularımızı bu büyük mücadeleleri için kutluyor, onları asla yalnız bırakmayacağımızı belirtmek istiyorum ifadelerini kullandı.1.5 MİLYAR LİRALIK PROJELER
Başkan Zihni Şahin, yoğun bir tempoda devam eden çalışmalarıyla ilgili ayrıca şu açıklamalarda bulundu:
Samsunumuz için başlayan projeleri tamamladık, devam edenlerin ise sıkı takipçisiyiz. Ayrıca yeni projeler şehrimiz için hayat bulmaya devam ediyor. Yürüttüğümüz projelerimizin sayısı 200ü aştı. 1.5 milyar lira tutarındaki projelerimizin bir an önce tamamlanması için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Samsunumuz için yeni projelerde hayata geçireceğiz.DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK İSTİHDAM
Görev aldığım 6 aylık süre boyunca vizyonumuzu ortaya koyuyoruz. Bunu ortak akıl ve gönül belediyeciliği ile birleştirerek yaptık. Samsunumuzun bu anlayış ve vizyonumuza sahip çıktığını gördük. Mutlu olduk. Tarım A.Ş.nin kurulması, tarımsal sanayi, kırsal kalkınma, turizm alanlarındaki planlamalarımız ve projelerimiz, daha çok yatırım, üretim ve istihdam yolunda atılan dev adımlardır. Kentsel Dönüşüm, Akıllı Kent ve Ulaşım Sistemleri ile kamuoyuna açıkladığımız 2 milyon metrekarelik Kuzey Park projemiz, Samsuna vizyon katacak.  Yeni organize sanayi bölgesi(OSB), katlı otoparklar, millet kırathaneleri, millet bahçeleri, atık su ve içme suyu arıtma tesisleri, alt yapı ve yol çalışmaları önceliğimiz olarak belirlenen ve çalışmaları devam eden projelerimiz.HALKIMIZIN EMRİNDE OLMAYA DEVAMVİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR VE SAMSUN İÇİNHerkesin bilmesini isterim ki, bizim vizyonunumuz şu ya da bu kişi için değil, Samsunumuz ve tüm hemşehrilerimiz için olmuştur. Halkımıza teşekkür borçluyum. Bunu her zaman, her yerde söyledim. Bir kez daha vatandaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, halkla buluşmaya ve devam eden proje ve çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Hafta sonu ilk olarak Kadına Şiddete Hayır yürüyüşüne katılan Başkan Zihni Şahin, Samsunsporun kritik Haccettepe müsabakasını da izledi. Başkan Şahin ayrıca belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi kapsamında sendika temsilcileri ile görüşmeler yaptı, TÜYAPta düzenlenen 3'üncü Samsun Gıda Fuarını ziyaret etti.

Milli Mücadele'mizin 100'üncü Yılı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100üncü Yılı için ortala koyduğumuz hedeflerimizin halkımız tarafından kabul görmesinin mutluluğu içerisindeyim. Gülsan Sanayi Sitesi esnafımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Parkomat uygulamalarını tartışmaya açtık, bazı bölgelerde kaldırdık. Başta su olmak üzere çeşitli alanlarda yapacağımız indirimlerle yine halkımızın emrinde olmayı sürdüreceğiz. Uygulamaya koyduğumuz Sıfır Atık Projesini de çok önemsiyoruz. Tamamlanan yaklaşık 500 kilometrelik yollar da halkımızın hizmetine sunuldu.