Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


ÖZEL ŞAMPİYONLAR BÜYÜKŞEHİR DE

24.10.2019 06:12

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Özel Sporcular Takım Sporları Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan sporcuları makamında ağırladı

DEMİR: GURUR VERDİNİZ!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından bu yıl Samsunun 19 Mayıs İlçesinde düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Takım Sporları Şampiyonası’na Çarşamba İlkumut Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Kadınlar Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonu olarak damga vurdu.  Şampiyonlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti.

ÖZEL SPORCULARDAN BAŞARI ÖYKÜLERİ

4 yıl üst üste şampiyonluk yaşayan İlkumut Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yılmaz, sporcular ve antrenörleri ağırlayan Başkan Mustafa Demir, Ülkemizde özellikle son yıllarda özel sporculara yönelik birçok önemli proje hayata geçirildi. Bunun meyvesini de özel sporcularımızın ulusal ve uluslararası alanda çok önemli başarılara imzalar atmaya başlamasıyla almaya başladık. Özel sporcularımız ayrıca azimleri, başarılarıyla hepimiz için bir hayata tutunma öyküsü de yazıyorlar dedi.

BAŞARILARINIZ DAİMİ OLSUN...

İlkumut Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Kadınlar Voleybol Takımının birbirinden zorlu rakipleri yenerek Türkiye Şampiyonu olduğuna dikkati çeken Başkan Demir, Bizlere büyük gurur yaşattınız. Sizleri, antrenörlerimizi, aynı zamanda Çarşamba TSO Başkanı da olan Kulüp Başkanı Ahmet Yılmazı tebrik ediyorum. Başarılarınızın daimi olmasını diliyorum diye konuştu.TÜRKİYE NİN İLK KONSERVATUVARI 40 YAŞINDA!

24.10.2019 06:09

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 2019-2020 Sanat Dönemini ve 40ıncı Kuruluş Yıldönümü, pazar günü düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak.

Kültür ve sanatın topluma yansıtılması ve geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla kurulan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 40ıncı yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, 2019-2020 dönemini Sanat Yılı ilan ettiklerini hatırlatarak, Türkiyenin ilk konservatuvarı olarak 40ıncı yıl anısına yeni eğitim ve öğretim dönemi açılışını hazırlanan özel etkinliklerle yapacağız dedi.

SAMSUNUN KÜLTÜR VE SANAT KİMLİĞİ

1979 yılında TBMM kararıyla kurulan ve 1982 yılında da Bakanlar Kurulu kararı ile faaliyetlerine resmi olarak devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 40 yıllık mazisinde müzik camiasına yüzlerce sanatçı, müzisyen, oyuncu ve dansçı kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, Kentimizin kültür kimliğini ortaya çıkarmak ve toplumu sanat dallarıyla buluşturmak amacıyla çok sayıda faaliyete imza atan ve atmaya devam edecek olan konservatuarımız, 40ıncı yıl sezon açılışını hazırladığı özel etkinlik ve sürprizlerle gerçekleştirecek dedi.

SANATÇILARDAN TSM VE THM KONSERLERİ

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümünün 18 Ekim Cuma Günü yeni sezona Gemilerde Talim Var oyunuyla Merhaba diyeceğini duyuran Akdin, 40ıncı yıl etkinlikleri ise 20 Ekim Pazar günü Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde saat 18.00deki Geçmişten Günümüze Fotoğraf Sergisi ile başlayacak. Mehteran takımının gösterisiyle renk katacağı açılış töreni sonrası geçmiş yıllarda konservatuvardan mezun olmuş Türk Sanat Müziği(TSM) ve Türk Halk Müziği(THM) dallarından 10 solist, icra edecekleri salon konseriyle izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Sanatçılarımız ayrıca konservatuar günlerine ilişkin anılarını da paylaşacak. 40ıncı yıl açılışı, birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması adına düzenlenecek kokteyl ile sona erecek bilgilerini verdi.

TÜM SANATSEVERLERE AÇILIŞ DAVETİ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, Türkiyede sanatın gelişmesine büyük katkı sağlayan konservatuvarımızın sezon açılış programına tüm sanatseverleri davet ediyoruz dedi.BU GURUR SAMSUN İTFAİYESİ NİN!

24.10.2019 06:06

Eğitim alanında Türkiye 1incisi oldular. Samsun İtfaiye Eğitim Merkezi (SABİTEM), mesleğin daha bilinir ve sevilir hale getirilmesi ve toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla başlattığı eğitim çalışmalarıyla Ankara ve İstanbulu da geride bırakarak ülke genelinde 1inci sırada yer aldı

BU GURUR SAMSUN İTFAİYESİ NİN!

Son yıllarda toplumun bilinçlendirilmesi çalışmalarıyla verdiği önem ile dikkatleri çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bünyesinde yer alan Samsun İtfaiye Eğitim Merkezi (SABİTEM) ile kamu kurum ve kuruluşlarını, özel sektörü, halkı bilgilendiriyor. Daire Başkanlığı ayrıca kurduğu Çocuk Kulübü ile de anaokulu öğrencilerini hem eğitiyor hem de eğlendiriyor.

İTFAİYE ÇOCUK KULÜBÜ HIZ KESMİYOR

Özellikle anaokulu öğrencilerine itfaiyeciliğin sevdirilmesi ve meslek ile ilgili temel bilgilerin erken yaşta öğrenilmesi amacıyla kurulan Samsun İtfaiyesi Çocuk Kulübü, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kulübe gelen çocuklar itfaiyeci kıyafetleri giyerek oluşturulan dershanede kısa eğitimlerden geçiriliyor. Miniklere bu eğitimlerde, maket yangın söndürme modülüne suyla ve söndürme tüpüyle nasıl müdahale edebilecekleri öğretiliyor.

BAŞKAN DEMİR İMZALI SERTİFİKA

İl genelindeki anaokullarından her gün 2-3 sınıfı ağırlayan Çocuk Kulübü nde minik itfaiyecilere ayrıca yangın anında nasıl davranacakları, uyuyan anne ve babalarını nasıl uyandıracakları, yangın çıkmaması için gaz, priz ve mumla oynamamaları gerektiği de öğretiliyor. Ülke genelindeki çocuk eğitim merkezleri arasında en çok eğitim veren kulüp olan Samsun İtfaiyesi Çocuk Kulübü nde neşeli ve heyecanlı anlar yaşayan minikler, eğitimler sonunda boyama kitabı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir imzalı sertifika ile ödüllendiriliyor.

1 YILDA 40 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, SABİTEM olarak seminer ve konferans taleplerine de cevap verdiklerini belirterek, Bu kapsamda sadece geçen yıl 40 bin kişi, düzenlediğimiz seminer, konferans ve eğitim programlarıyla bilinçlendirildi. Bu yılın ocak-eylül dönemi itibariyle yangın ve yangın güvenliği eğitimi alan kişi sayısı ise şimdiden 39 bini geçti. Gönüllü itfaiyecilik Programı kapsamında eğitim alan 150 meslek sahibi kişi, Gönüllü İtfaiyeci oldu. Türkiye İtfaiyeciler Birliği üyeleri arasında SABİTEM, İstanbul, Ankara ve Kahramanmaraş gibi illeri de geride bırakarak en çok eğitim veren merkez ilan edildi açıklamasında bulundu.BAŞKAN DEMİR GENÇLERLE

24.10.2019 06:05

Kapımız gençlere açık. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kendisini davet eden öğrencilerin misafiri oldu. Demir, kapısının gençlere her zaman açık olduğunu söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kendisini davet eden öğrencilerin misafiri oldu. Demir, kapısının gençlere her zaman açık olduğunu söyledi.

Türkiyenin farklı şehirlerinden gelerek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğrenim gören gençler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ağırladı. Öğrenci evinde gençlerle güzel bir gün geçiren Başkan Demir, onlarla sohbet etti, birlikte çay içti. Mutfağa da geçen Demir, elleriyle yaptığı melemeni öğrencilerle birlikte yer sofrasında yedi.

GENÇLERİ DİNLEDİ

Üniversiteli gençleri tek tek dinleyerek onların görüş ve fikirlerini alan Başkan Demir, gençlerin önemine işaret etti. Her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye çalıştığını ifade eden Demir, Sizler bizim çocuklarımızsınız, ailelerinizin bize emanetisiniz. Burada eğitimlerinizi tamamlayıp şehrinize döndüğünüzde bizleri hatırlamanız en büyük sevincimiz olur. Her derdinizde, sevincinizde sizinleyiz. Bir sıkıntınız olduğunda bizlere mutlaka iletin. Kapımız size her zaman açık diye konuştu.

SAMSUNUN FAHRİ TEMSİLCİLERİ

Samsunda öğrenim gören öğrencilerin aynı zamanda şehrin tanıtımında da önemli olduğuna işaret eden Başkan Demir, Samsun, ülkemizin önemli şehirlerinden bir tanesi. Gerek kumsalları, kuş cenneti, yaylaları gerekse tarihi özelliği ile turizm potansiyeli olan bir şehir. Aynı zamanda Samsunda çok önemli sayıda öğrenci bulunuyor. Samsunu eğitimde de daha çok tercih edilen bir şehir yapmak için gayret gösteriyoruz. İnşallah okul hayatınızdan sonra Samsun’un fahri temsilcileri olacaksınız diye konuştu.

GENÇLERİN FİKİRLERİ ÖNEMLİ

Gençleri her zaman önemsediklerini ve sorunlarını bildiklerini de dile getiren Başkan Demir, Sizlerin fikirleri, görüşleri bizler için çok önemli. Sizlerin katkıları ile daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum ifadelerini kullandı. Öte yandan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyan Ozan Fırat Topalın 21inci yaş gününü kutlayan Başkan Demir, kendisini misafir eden gençlere teşekkür etti.SARIGAZELE HAYVANAT BAHÇESİ!

08.10.2019 11:07

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sarıgazel Tabiat Parkı içerisinde bin 700 dönümlük alan içerisinde yapılacak olan Hayvanat Bahçesi ile hayvan dostlarımızı doğal yaşam alanına taşıyacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Samsuna yeni bir Hayvanat Bahçesi kazandırılacağını açıkladı. Başkan Demir, 19 Mayıs İlçesi sınırları içerisinde yer alan Sarıgazel Tabiat Parkının bin 700 dönümlük bölümüne yeni Hayvanat Bahçesi Doğal Yaşam Alanı kurulacağını duyurdu.

Başkan Mustafa Demir, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Hayvanat Bahçesi ve Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezini ziyaret etti. İlçe belediye başkanlarının da katıldığı gezilerin ilkini Hayvanat Bahçesinde yapan Başkan Mustafa Demir, burada önemli açıklamalarda bulundu.

TABİAT PARKINA YENİ HAYVANAT BAHÇESİ

Mevcut Hayvanat Bahçesinin kapatıldığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Mustafa Demir, 2005 yılından bu yana hizmette bulunan Hayvanat Bahçesindeki vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanları ülkemizin çeşitli noktalarındaki doğal yaşam parklarına gönderdik. Çünkü bu tür hayvanların barınabilme yerleri doğal yaşam parklarıdır. Burada kalan hayvan dostlarımızı ise Sarıgazel Tabiat Parkı içerisinde bin 700 dönüm arazi üzerine inşa edeceğimiz yeni Hayvanat Bahçesi Doğal Yaşam Alanı'na aktaracağız dedi.

GEZİLECEK ALAN, KAFE VE RESTORAN

Sarıgazelde oluşturacakları Hayvanat Bahçesi Doğal Yaşam Alanı Projesinin çok amaçlı olacağını da açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sarıgazeldeki Hayvanat Bahçesi içerisinde ziyaretçilerin, araçlarla bile gezebilecekleri alanlar oluşturulacak. Ayrıca, projede yer alan kafe ve restoranlar da ziyaretçilerin hizmetinde olacak diye konuştu.

HAYVANLARI KORUMAK, İNSANLIK GEREĞİ

Başkan Mustafa Demir ve beraberindekiler daha sonra Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezine geçerek incelemelerini burada da sürdürdü. Başkan Demir, Bugün  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Günün önemi nedeniyle Hayvanat Bahçesi ve Hayvan Bakım Merkezine ziyaretlerde bulunduk. Çevremizdeki hayvanlara karşı duyarlı olmak, onları korumak, insanlığımız gereğidir. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiyede örnek gösterilen  Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ile bu görevini yerine getirmeye devam ediyor dedi.

HAYVAN BAKIM MERKEZİ, ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ile ilgili zaman zaman ortaya atılan Hayvanlara kötü davranılıyor, iyi bakım yapılmıyor iddialarına da değinen Başkan Demir, şöyle devam etti:

İçerisinde barındırdığı Kedi Kasabası, Mama Fabrikası, Hayvan Hastanesi, Evcil Hayvan Mezarlığı ve Sokak Hayvanları Yaşam Alanları Kompleksi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi, ülke genelinde Örnek Proje olarak gösterilmiştir. Oluşturduğumuz Hayvan Bakım Kampüsü, herkes tarafından takdirle karşılanmıştır. 

İDDİALAR KESİNLİKLE GERÇEĞİ YANSITMIYOR!

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir ziyarette, sabitlenmiş ve anesteziye alınmayı bekleyen hayvanların, izin alınarak çekilen fotoğrafları ve görüntüleri Sosyal medyada tamamen olumsuz ve aleyhte şekilde kullanıldı. Bu görüntülerin Olumsuz Algı oluşturmak için kullanıldığını biliyoruz ancak bunu kabul etmemiz mümkün değil. Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezini bugüne hepiniz gezdiniz, gördünüz. Buradaki hayvan dostlarımıza nasıl davranıldığına şahit oldunuz. Hayvanlara gerektiği gibi bakılmadığı, hatta kötü davranıldığı yönünde yanlı ve yanlış bilgilendirmeler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Merkezimizde böyle bir durum söz konusu değildir.