Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN MUSTAFA DEMİR, ASARCIK İLÇESİ NDE AÇIKLADI 100 KONUTLUK YENİ MAHALLE!

18.11.2019 12:02

Asarcık İlçesinde devam eden alt yapı yatırımlarını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Asarcıkta kuracağımız 100 konuttan oluşan yeni mahalle, ilçenin şehirleşmesine büyük katkı sağlayacak dedi

Başkan Mustafa Demir, Asarcık İlçesinde açıkladı

100 Konutluk YENİ MAHALLE!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçeleri ziyaret ederek Mahalle Buluşmaları ve İstişare Toplantılarına devam ediyor. Son olarak Asarcıka giden Başkan Mustafa Demir, Boşa harcayacak zamanımız yok dedi ve ilçe halkına, 100 konuttan oluşan yeni bir mahalle kurulacağının müjdesini verdi.

ALT YAPIDA 2 AYLIK BÜYÜK BAŞARI

Hafta sonu mesaisini Asarcıka ayıran Başkan Mustafa Demir, İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve teknik ekiplerle birlikte yapımı tamamlanan 14 kilometre ve çalışmaları süren 6 kilometre uzunluğundaki yol çalışmalarını inceledi. Mehmet Çetin Caddesindeki incelemenin ardından Arıcak Mahallesine geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, burada vatandaşlarla buluştu. Belediye imkanlarıyla gerçekleştirilen alt yapı yatırımlarında 2 ayda önemli bir başarıya imza attıklarına dikkat çeken Demir, Asarcıkta 2 ayda yaptığımız yol uzunluğu 20 kilometreyi geçti. Arıcak Mahallesinde ise 10 kilometrelik standartlara uygun beton yol yapacağız dedi.

940 MAHALLE YENİ YOLA KAVUŞACAK

İl genelinde 2 ayda 450 kilometrelik yol yapımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Mustafa Demir, Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz yol yapımları birçok derde ilaç oldu. Gelecek yıl bin kilometrelik yeni yol yapımı hedefliyoruz. Bunun programını yaptık. Sadece Asarcıkta gelecek yıl 40 kilometrelik yol yapılacak. Allahın izniyle mahallelerde halkımızın, muhtarlarımızın acil yol ihtiyacı kalmayacak. 2021de de bin kilometre yol yapmayı hedefliyoruz. Kısacası, 5 yıla kalmadan 940 mahallemiz yeni yola, yeni ulaşım imkanlarına kavuşmuş olacak. Tüm imkanları sizler için seferber ederek projelerimizi hayata geçirip hizmetinize sunacağız' diye konuştu.

VERİMLİLİK VE HIZLI HAREKET KABİLİYETİ

Milletin kendilerinden hizmet beklediğinin bilincinde olduklarını, bu nedenle hızlı hareket etmeye çalıştıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Biz sizlere hizmet için varız. O nedenle boşa harcayacak vaktimiz yok. Siyaset millete hizmet yeridir. Ekibimle birlikte bu şuurla çalışıyorum. Vatandaşlarımız hizmet bekliyorken boş yere vakit harcayamayız. O yüzden gece gündüz koşturuyoruz, koşturacağız. Sahada yaptığımız her hizmeti kendi potansiyelimizle yapıyoruz. Dolayısıyla verimlilik ve hızlı hareket kabiliyetimiz aslında buradan geliyor dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN SANAYİ HAMLESİNE

Seçim kampanyası döneminde açıkladığı projelerle ilgili de bilgi veren Başkan Mustafa Demir, Başta kentsel dönüşüm, otopark, ulaşım, yeni organize sanayi bölgesi, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınması olmak üzere vaat ettiğim bütün projelerin yüzde 80nin ilk adımlarını attık. İş için gurbete gitme ihtiyacı kalmayacak, diye söylemiştim. Dışarıdan iş gücü çekmeye başlayacağız. Tarımsal üretim ve turizme yönelik önümüzdeki yıl mahallelerde istişare toplantıları yapacağız. Durmak yok. Araziler boş. Meyveciliğe, hayvancılığa destekler vereceğiz. Gurbette çalışanlar, gelip burada üretim yapsa daha fazla para kazanacak. Bunun önünü açmamız lazım diye konuştu.

ASARCIKTA ŞEHİRLEŞME PROJESİ

Asarcıkın gelişmesi ve değişmesine büyük önem verdiğini vurgulayan Başkan Demir, Asarcıkta 100 konutluk bir mahalle kuracağız. Bununla Asarcıkı şehirleştirmeye çalışacağız. Planını programını gerçekleştirdikten sonra gelen talepler de dikkate alınacak çalışmalara başlayacağız. Allahın izniyle önümüzdeki 4.5 yılı Asarcıkta da verimli geçireceğiz ifadelerini kullandı.
BÜYÜKŞEHİR ULAŞIM DAİRESİ NDEN ÖNEMLİ KARAR YEŞİL FLAŞ UYGULAMASINA SON!

18.11.2019 12:00

Samsunda özellikle ana cadde ve bulvar kavşaklarında sürücülere, kırmızı ışık yanacağı uyarısı yapmak adına yanıp sönen yeşil flaş uygulamasına son verildi

Büyükşehir Ulaşım Dairesinden önemli karar

YEŞİL FLAŞ UYGULAMASINA SON!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, trafik ışıklarında yeşil flaş uygulamasına, kazaları artırdığı gerekçesiyle son verdi. Bu kapsamda yeşil ışık doğrudan sarı ışığa ve ardından kırmızı ışığa dönecek.

OLASI KAZALARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan, Olası sinyalizasyon kaynaklı kazaların önüne geçebilmek, trafik güvenliğini artırabilmek için yeşil flaş ışık uygulamasının kaldırılmasına karar verilmiştir dedi.

ARKADAN ÇARPMALI KAZALARDA ARTIŞ

Sinyalizasyon sistemlerinde araçlara yeşil ışıkta uyarıcı flaş uygulamasının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından alınan karara göre uygulandığını hatırlatan Kadir Gürkan, şu bilgileri verdi:

Bu uygulama sonucunda, arkadan çarpmalı kazalarda artış, geçememe eğilimi nedeniyle yeşil süre kullanımında azalma, önde gide aracın durup duramayacağını tahminde zorluk, kavşak yaklaşımında hız artırmaya teşvik gibi tipik sürücü davranışlarının geliştiği tespit edildi.

SARI IŞIK 3 SANİYEYE İNDİRİLDİ

Bu durumu değerlendirmek üzere bugün gerçekleştirilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ulaşım Trafik Düzenleme Kurulu(UTDK) toplantısında, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan, ilk etapta Atatürk Bulvarı Üniversite-Tekkeköy arasındaki kavşaklar, 100üncü Yıl Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Abdullah Gül Bulvarı, Barış Bulvarı, 2 nci Bulvar, Akdeniz Caddesi, Karadeniz Caddesi üzerinde bulunan sinyalize kavşaklarda sinyal diyagramında bulunan sarı ışık fazı 3 saniye olacak şekilde uygulama yapılacak,  devamında ise diğer sinyalize kavşakların düzenlemeleri yapılacak.

Samsun Büyükşehir Ulaşım dairesi Başkanı Kadir Gürkan, açıklamasının son bölümünde ise, Yeni uygulamalarımız da dikkate alınarak sürücülerimizin ve yayalarımızın trafik güvenliği için trafik işaret ve işaretçilerine uymaları büyük önem arzetmektedir hatırlatmasında bulundu.ATLI SPOR TESİSLERİNDE GURUR GÜNÜ!..

24.10.2019 06:32

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesislerindeki Binicilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 46sı çocuk ve genç 62 sporcuya Lisans Belgeleri, Başkan Mustafa Demir tarafından verildi

Faaliyetlerine 2009 yılında başlayan uluslararası standartlara sahip Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesislerinde eğitim gören 62 sporcu daha Lisanslı Binici olmaya hak kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Binicilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 46sı çocuk ve genç 62 sporcuya Lisans Belgelerini düzenlenen törenle dağıttı.

Atakum İlçesi Büyükoyumca Mahallesindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesislerinde Binicilik eğitimlerini tamamlayan sporcular için Lisans Dağıtım Töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, etkinliğe katılarak, 6sı çocuk, 40ı genç, 16sı ise yetişkin olan binicilerin ve ailelerinin büyük coşku ve gururuna ortak oldu.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA BİR TESİS

Tören öncesi yaptığı konuşmada, Atlı Spor Tesisleri ile ilgili bilgiler sunan Başkan Mustafa Demir, Faaliyete geçtiği günden beri tesislerimiz, uluslararası standartlarda kapalı ve açık alanları, modern ahırı, sosyal tesisleri, her biri branşında uzman eğitmen ve seyis kadrosuyla çocuklarımıza, gençlerimize ve yetişkinlere biniciliği tanıtmış, sevdirmiş ve birçok lisanslı sporcu yetiştirmiştir. Bugün burada lisans alan sporcularımız artık yarışmalara katılabilecekler. Türkiye Binicilik Federasyonunun Resmi Binici Kategorisine giren sporcularımızı kutluyor, onları yetiştiren eğitmenlerimize ve çocuklarımızı binicilik sporuna teşvik eden ailelerine teşekkür ediyorum dedi.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM, HASTALARA TEDAVİ

Tesislerde 9 pony, 5 yetişkin, 6 midilli olmak üzere toplam 20 at ve 2 de sahipli pansiyonel at bulunduğunu da açıklayan Başkan Demir, Daha çok genç binicilerimiz için hizmet veren pony atlarımız ilgi görmektedir. Buraya gelen genç binicilerimiz keyifli vakit geçirmekte ve eğitim almaktadırlar. Atların Masal Dünyası adını verdiğimiz proje ile okullarımıza giderek öğrencilerimize at ve binicilik sevgisi aşılanmaktadır. Ayrıca tesisimiz, engelli ve birçok hastalığı olan vatandaşımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Hastalar, atlar eşliğinde hem tedavi görmekte, hem de keyifli vakit geçirmektedir diye konuştu.SAMSUNDA SANAT GÜNLERİ!

24.10.2019 06:21

Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, bu yılki 40ıncı kuruluş yılını 40 etkinlik ile kutluyor. Etkinlikler Vali Osman Kaymak ve Başkan Mustafa Demirin açtığı sergi ile başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarın 40ıncı yılı etkinlikleri Geçmişten Günümüze Konservatuvar temalı fotoğraf sergisi ile başladı. Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin açılışını yaptığı sergiye çok sayıda sanatsever de katıldı.

BAŞKAN MUSTAFA DEMİR AÇIKLADI:

ORHAN GENCEBAY DESTEK VERECEK

Atakum İlçesindeki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleştirilen sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Geçmişte konservatuvarımıza emek veren herkesin gönlünü bir kere daha zenginleştirecek ve verdiği emeğe değer katacak nitelikte çalışmaları birlikte yürüteceğiz. Samsunlu hemşehrimiz Orhan Gencebay ile de bu konular üzerine bir görüşme yaptım. Projelerimize kendisinin katkıları olacak. Özellikle eğitim çağındaki çocuklarımızdan, gençlerimizden başlayarak tüm halkımızı sanat, kültür ve musikiyle buluşturacağız. Gönlümüz arzu ediyor ki her bir ferdimiz bir enstrüman çalabilsin, yapabiliyor ise herhangi bir sanatı icra edebilsin dedi.

 HAYATIN STRESTİNDEN KURTARIYOR

Konuşmasına Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarının 40inci yılını kutlayarak başlayan Vali Osman Kaymak ise, 40 yıldır bu emeği ve uğraşı sürdüren arkadaşları tebrik ediyorum. Biraz önce okunan şiir konservatuvarın tarihini anlatıyordu ve dinlerken 40 yıl öncesine gittik. Şehirlerde kültür ve sanat faaliyetleri çok önemlidir. Kültür ve sanat faaliyetleri özellikle günlük hayat meşgalesi içerisindeki insanları hayatın stresinden kurtarıyor. Onun için sanatın desteklenmesi lazım. Hemen hemen her bireyin buna ihtiyacı var. Büyük Atatürk Sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir diyor. O yönüyle mutlaka çocuklarımız başta olmak üzere evdeki herkesin bir sanatla uğraşması lazım. Sosyal sorunların yaşandığı çağımızda bireyler bu tür faaliyetlere ihtiyaç duyuyor diye konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini kesen Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, daha sonra sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında bilgi aldı.  Fotoğraf sergisi açılışının ardından Vali Sayın Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer katılımcılar, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro, Türk Sanat Müziği ve Halk Oyunları bölümlerinin sunduğu gösterileri izledi.KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR!..

24.10.2019 06:16

Başkan Demir, Soğuksu ve Gaziosmanpaşada açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Projeler 6 ay içerisinde ihale edilip inşaat çalışmalarına başlanacak. Yollarda otopark sorunu ortadan kalkacak, insanlarımız standartları yüksek mahallelerde konutlarda yaşayacak dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Başkan Mahallemde Buluşmaları kapsamında Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. İlçede yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgi veren Başkan Demir, Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili başlatılan çalışmaları da anlattı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ EN İYİ BİLENLERDENİM’

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallelerini ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, Her 2 mahallemizin en büyük sorunu kentsel yapılaşma. Kentsel dönüşüm çok zor bir çalışma. Koskoca mahalleyi yeniden yıkıp yapacağız. Mülkiyetler var, insanlar var, aileler var. Yeni yapı, yeni yollar, yepyeni bir şehri inşa etmek kolay değil. Kentsel dönüşümü Türkiyede en iyi bilenlerden birisiyim. Bu konu Türkiyenin gündemine benim komisyon başkanlığım zamanında yapılan çalışmalarla geldi. Bakanlık döneminde bu çalışmaları olgunlaştırdık. Bu işin çekirdeğinden gelme Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Kentsel Dönüşüm ile ilgili çok önemli çalışmalara imza attı dedi.

MAHALLE SAKİNLERİYLE TEK TEK GÖRÜŞÜLECEK

Canikte gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm için proje çalışmasının başladığını belirten Başkan Mustafa Demir, Ankarada Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızın odasında milletvekillerimiz ve il başkanımızla beraber bir toplantı yaptık. Proje çalışması başladı. Sayın Bakanımız Murat Kurumun bu konuda bizlere olan katkısı çok büyük. Soğuksu ve Gaziosmanpaşada kentsel dönüşümü projelerini 6 ay içerisinde ihale edip derhal inşaat çalışmaları başlayacak. Her 2 mahallemizde de bir plan dahilinde yürütülecek çalışmalar kapsamında mahalle sakinleriyle tek tek görüşülecek diye konuştu.

DÜNYA STANDARTLARINDA MAHALLE VE KONUTLAR

Canikin Samsunun en güzel semti olacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, açıklamalarının devamında vatandaşlara şu mesajları verdi:

Seçim çalışmalarımızda da sık sık dile getirdiğimiz bu konuyla ilgili olarak işte karşınızdayız Biz bunu seçim çalışmalarımızda da söylemiştik ve şimdi karşınızdayız. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik. Büyükşehir, ilçe belediyemiz, teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, genel başkan yardımcımız ve sayın Bakanımız ile beraber güç birliği yaptık. Bunun önünde hiçbir şey durmaz. Bir tek burası değil. Anadolu Mahallesi, Zeytinlik, Kökçüoğlu, Hastanebaşı ile ilgili 220 dönüm Şehircilik Bakanlığının mülkiyetinde olan arsayı bize rezerv alanı olarak verdiler. Orada da proje başlıyor, bu bölgeler için de projeler ihale edilecek. Doğal gazın giremediği, insanların, biz bunu ne zaman göreceğiz diye beklediği kentsel dönüşümü önümüzdeki sene 2020 de inşallah hep birlikte göreceğiz. Kentsel dönüşümle birlikte yollarda, caddelerde otopark problemi ortadan kalkacak. Standartları yüksek konutlarda, oturmayı inşallah Allah size nasip edecek.

CANİKE 2 YENİ BULVAR MÜJDESİ

Canikte 1 yılda yapılamayan çalışmanın 2 ayda yapıldığını da vurgulayan Başkan Demir, Yol ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Samsun Üniversitesi öğretime başladı. Hemen üniversitenin yolunu yapmaya başladık. Kentsel dönüşüm başlayınca ilçemiz 2 yeni bulvara kavuşacak. Bu yeni bulvarlarla ilgili teknik ve proje çalışmasına başladık. Allah ın izniyle Canik i adım adım modern bir şehir haline nasıl getirecek, ilçeyi yukarılara doğru taşıyacağız dedi.  

SANDIKÇI: TASARRUF TEDBİRLERİNİ ARTIRDIK

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise yaptığı açıklamada, Şeffaf, hesap verebilir ve ortak aklı önemseyen yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Sandıkçı, Kurumlararası iş birliğini ve vatandaşlarımızla istişareyi önemsiyoruz. Derdi Canik olan, ilçemize hizmet etmek isteyen herkesle yol yürümeye hazırız. İlçemizde birlik beraberliği sağladık. Asli işlerimize yönelerek önceliklerimizi doğru belirledik. İlçemizin temel sorunlarına göre mali politikamızı belirledik. İsrafa son verdik. Tasarruf tedbirlerini artırdık. Hem hizmet üretiyor hem tasarruf yapıyoruz. Genel revizyon imar planını hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm en birincil gündemimiz. Soğuksu Mahallesi ve Gaziosmanpaşa Mahallesi Şeker Ahmet Sokakta vatandaşlarımızın rızasını alarak kentsel dönüşümü tamamlayacağız. İlçemizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demirin destekleriyle, her yönüyle güvenli ve huzurlu bir ilçe haline getireceğiz. Daha güzel bir Canik için gece gündüz demeden çalışacağız diye konuştu.