Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


80 KİLOMETRE YOL MÜJDESİ!

08.10.2019 10:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, göreve geldiği günden bu yana Kavakta 40 kilometrelik yol yaptıklarını belirterek, Gelecek yılda da 80 kilometrelik yol yapacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gerçekleştirdiği toplantıların ardından ilçelerde başlattığı hizmet ve yatırım çalışmalarını yerinde incelemeyi sürdürüyor. Başkan Demir, bu amaçla gittiği Kavakta, Kavak ilçemizde özellikle son yıllarda olumlu yönde yaşanan gelişim ve değişimi hız kaybetmeden devam ettiriyoruz dedi.

YAŞAR DOĞUNUN MAHALLESİNDE

Başkan Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte Kavak İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlunu ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonu Yaşar Doğunun doğup büyüdüğü yer olan Emirlide mahalle sakinleri ile buluştu. 

AYRIM YAPMADAN HİZMET...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, efsane güreşçinin hayatının anlatıldığı ve anılarının yaşatıldığı Yaşar Doğu Anı Evi Müzesini gezdikten sonra yine aynı mahallede yapımı 3 yıl önce tamamlanan Yaşar Doğu Güreş Alanında incelemelerde bulundu. 

Vatandaşlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Mustafa Demir, Sizlere hizmet için bu yola çıktık. Ne yapıyorsak sizler için yapıyoruz. İlçe, semt, mahalle, hatta sokak ayrımı yapmadan her yere, herkese hizmet götürme yarışındayız dedi.

GRUP YOLLARINDA İNCELEME

Başkan Mustafa Demir daha sonra yapımı tamamlanan 7 kilometrelik Kozansıkı – Bayındır Grup Yolu ve 9 kilometre uzunluğundaki Çukurbük Grup Yolunu yerinde incelemelerde bulundu. Bu bölgede de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Demir, Göreve geldiğim günden bu yana Kavak’ta 40 kilometre yol yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. 2020 yılında da en az 80 kilometre yol yapacağız diye konuştu. 

Samsun un her yerinde olduğu gibi Kavakta da çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini de söyleyen Mustafa Demir, incelemelerin ardından bürokratlarla değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
SAMULAŞ TA FUTBOL ŞÖLENİ!

08.10.2019 10:17

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞın Sosyal Etkinlikler kapsamında personel arasında düzenlediği futbol turnuvası, nefes kesen maçlara sahip oluyor

Samsun'da son dönemde başlattığı eğitim çalışmaları ve kurduğu SAMULAŞ AKADEMİ ile dikkatleri çeken Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), bu kez de sportif faaliyetlere yöneldi. Personele yönelik düzenlenen futbol turnuvası ilk günden büyük ilgi görürken zorlu müsabakalara da sahne oluyor.

BAŞLAMA VURUŞU TAMGACI DAN

SAMULAŞ tarafından birimler arasında personele yönelik düzenlenen futbol turnuvası, Atakum İlçesindeki Anakent Belediyespor Tesislerinde başladı. Genel Müdür Enver Sedat Tamgacının başlama vuruşunu yaptığı ilk müsabakada Karakartalspor, Bandırmasporu 2-1 mağlup etti. SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacının da formasını giydiği Hastanebaşıspor ise 2inci gün müsabakasında rakibi Façasporu 5-1 gibi farklı skorla mağlup etti.

İLK GÜNDEN ZORLU MÜCADELELER

Yaklaşık 30 gün sürecek futbol şölenine toplam 11 takım katılıyor. 8er kişilik takımlar halinde oynanan müsabakalar ilk günden nefes kesen mücadelelere sahne oluyor. 15 Ekimde Atakum İlçesi Mustafa Dağıstanlı Spor Kompleksinde oynanacak final maçıyla turnuva sona erecek. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak takımın ödülü ise kupa olacak.

KURUMSAL AİDİYET VE DAYANIŞMA

SAMULAŞ olarak sosyal aktivitelere büyük önem verdiklerini söyleyen Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, Sporun dostluk, kardeşlik, barış olduğu, ayrıca sağlıklı yaşamın da en temel şartlarından birisi olduğu ilkelerinden hareketle futbol turnuvası düzenlemiş bulunuyoruz. Kurumsal aidiyet ve dayanışma açısından bu tür organizasyonları son derece önemsiyoruz. SAMULAŞ yönetimi olarak personelimiz arasındaki birlik ve beraberliği, dayanışmayı pekiştirecek, daha da güçlü kılacak organizasyonlara imza atmaya devam edeceğiz.  Personelimizin turnuvamıza gösterdiği yakın ilgi bizleri memnun etti. Katılan tüm takımlarımıza keyifli müsabakalar ve başarı diliyorum dedi.SPOR A VE SPORCU YA DESTEK

08.10.2019 10:13

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, birçok branşta antrenman yapan sporcuları ve spor eğitimi alan çocukları ziyaret etti. Demir, Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için spora yönlendirmeliyiz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda antrenman yapan sporcular ile burada eğitim gören geleceğin sporcu adaylarını ziyaret etti. Başkan Demir, Spora daha çok önem vermeliyiz. Özellikle çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için spora yönlendirmeliyiz dedi.

Başkan Mustafa Demir, İlkadım İlçesindeki Mustafa Dağıstanlı Spor Salonuna giderek burada tekvando, masa tenisi, halter, eskrim, güreş ve basketbol branşlarında antrenman yapan sporcu ve antrenörler ile spor eğitimi alan çocuklarla bir araya geldi. Başkan Mustafa Demir'e eşlik eden İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan, ilçede gerçekleştirilen spor faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

7 GÜN 24 SAAT SPORCUYA HİZMET

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunun haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmette olduğunu söyleyen  İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan, Salonumuzda 16 branşta günlük bin sporcuya hizmet veriliyor. Bu rakam hafta sonları 2 katına çıkıyor. Özellikle atıcılık, basketbol, voleybol, karate, tekvando, judo, mua thai, kick box, boks, eskrim, halter, güreş, dart, fitnes, satranç ve badminton dallarına ilgi her geçen gün artıyor bilgisini verdi.

SPOR ALT YAPISI ÇOK ÖNEMLİ

Samsunda özellikle çocukların ve gençlerin sportif faaliyetlere yönelmesinin son derece önemli ve sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Demir, Samsunumuzu, ülkemizi geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız ve gençlerimiz için her türlü alt yapıyı hazırlamak zorundayız. Bunlardan bir tanesi de spor alt yapısıdır. Samsun, son yıllarda çok önemli spor tesislerine kavuştu. Bu durum amatör sporlar ve okullardaki sportif faaliyetlere olan ilgiyi de artırdı dedi.

SAĞLIKLI NESİL VE TAKIM RUHU

Spora önem veren toplumlarda sağlık sorunlarının da azaldığına dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirdiğimizde toplumumuzu sağlık yönünden de korumuş olacağız. Spor yapmak ayrıca takım ruhu ve birlikte hareket etmek adına da önemli. Bu nedenle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor salonlarında ve sahalarında daha çok görmek istiyoruz. Böylece onları kötü alışkanlıklardan da uzak tutarak geleceğe çok daha sağlıklı bir şekilde hazırlanmalarını sağlayacağız. Bu yönde Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırız diye konuştu.

SAMSUNSPOR BASKETBOLU ZİYARET

Çocuklarla kısa bir süre masa tenisi oynayan Başkan Mustafa Demir, yeni sezonda Türkiye Basketbol 1inci Liginde mücadele edecek olan Samsunspor Basketbol Takımı ile Kuzey Yıldızı Basketbol Engelli Takımı sporcularıyla da bir araya gelerek başarı dileklerini iletti.LADİK AKDAĞ A NEŞTER!

23.09.2019 07:32

Karadeniz in en büyük metropol kenti Samsun da Büyükşehir Belediyesi, turizm alanında önemli potansiyel barındıran Ladik İlçesi nde sektöre yönelik ilave yatırımlar yapma kararı aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ladik İlçesi ndeki turizm potansiyelini artırmak ve geliştirmek amacıyla ilave yatırımlar yapmayı  hedefliyor. Bunun için başlatılan sektörel araştırma çalışması kapsamında belediye bürokratlarıyla birlikte ilçelerde incelemeler yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Ladik te mevcut eksiklikler ve özellikle turizm alanında yapılması gereken yatırımları belirliyoruz dedi.

Hafta sonu mesaisini Ladik'te geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram a Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal eşlik etti. İlhan Bayram, Akdağ Kayak Tesisi, Ambarköy, Akpınar  Eğitim Müzesi ve Ladik Gölü nde incelemelerde bulundu. 

AKDAĞ'DAKİ TESİSLER YENİLENECEK

Genel Sekreter İlhan Bayram, beraberindekilerle birlikte ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Alanı olarak ilan edilen Ladik te Samsun Valiliği İl Özel İdaresi tarafından Avrupa Birliği(AB) fonuyla inşa edildikten sonra 29 yıllığına kiralanan ancak işletme noktasında istenilen verim sağlanamayan Akdağ  Kayak Tesisleri nde incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen ancak henüz hizmete açılmayan 45 oda ve 100 yataklı oteli de gezen Genel Sekreter Bayram, 16 direkli, 84 sandalyeli telesiyej ile bin 360 metre uzunluğundaki pist hakkında teknik bilgi aldı. 

YOL, OTOPARK VE KAFETERYA...

Kış sezonu öncesinde tesise ulaşımı sağlayan 7 kilometre uzunluğundaki yolun onarılması, otopark alanlarının düzenlenmesi talimatını veren Genel Sekreter İlhan Bayram, Turizm için son derece önemli bu tesislerimizin daha aktif hale gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Akdağ Kayak Tesisleri nin bir bütün olarak sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kullanılmasını sağlamayı hedefliyoruz dedi.

HAYIRLI GÜNLERDE KULLANIN

Daha sonra ilçe turuna çıkan İlhan Bayram, Ladik Belediyesi nin Güvenli Mahallesi ndeki parke yol çalışmasını inceledi. Vatandaşlara sohbet ederek sorunlarını dinleyen Bayram, İlçe belediyelerimiz ile birlikte daha verimli bir çalışma ortaya koyduk. Yol ve kaldırım çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp sizlerin hizmetinizde olacak diye konuştu. Genel Sekreter Bayram, yapımı yarım bırakılan düğün salonun kısa sürede tamamlanıp hizmete açılacağının müjdesini de verdi  

Genel Sekreter İlhan Bayram ile Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, Ladik teki programlarının ardından Havza İlçesi ne hareket etti.SAMULAŞ TA İLK YARDIM!

23.09.2019 07:30

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, İlk yardım hayat kurtarır ilkesinden yola çıkarak personeline yönelik Sertifikalı İlk Yardım Eğitimleri düzenliyor. İlk etapta 40 personel ilk yardım eğitimi aldı

Samsunda son dönemde hız kazandırdığı personele yönelik eğitim programlarıyla dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), şimdi de Sertifikalı İlk Yardım Eğitimleri düzenliyor. İlk yardım hayat kurtarır ilkesinden yola çıkan SAMULAŞ yönetimi tarafından başlatılan uygulama ile ilk etapta 40 personel ilk yardım eğitimi aldı.

OLAY YERİ VE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ

SAMULAŞ, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında iş yeri doktoru tarafından tehlike sınıflarına göre tüm birimlerden belirlenen personele, 4 ayrı programda Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi gerçekleştirdi. Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetkleri İstasyonu Eğitim Salonunda gerçekleştirilen eğitim programları, Genel İlk Yardım Bilgileri, Hasta/Yaralının Ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği ve Kanamalarda İlk Yardım başlıkları altında gerçekleştirildi. 

UYGULAMALARI SOLUNUM VE KALP MASAJI

Düzenlenen eğitimlere katılan SAMULAŞ personeline, acil tedavi metotları, ilk yardımın temel uygulamaları, vücutta nabız alınabilen bölgeler, solunum ve kalp masajı, kanamalara müdahale, şokta ilk yardım gibi uygulamalar teorik ve pratik olarak öğretildi. Hasta ya da yaralının yaşamsal fonksiyonlarının sürdürülmesini, böylece durumunun kötüleşmesinin önüne geçilmesini hedefleyen igenel lk yardım eğitimlerine büyük ilgi gösteren SAMULAŞ personeli ayrıca vücudu oluşturan sistemlerle ilgili de detaylı bir şekilde bilgilendirildi.  

SAMULAŞ: İLK YARDIM HAYATİ ÖNEMDE

SAMULAŞ tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, acil sağlık sorunlarında ilk dakikaların önemine vurgu yapılarak, Acil bir durum karşısında profesyonel ekiplerin olay yerine gelmesi, dünyanın en gelişmiş ülkelerinde dahi 5 dakika ve üzeri zamanı bulabilmektedir. Bir çok durumda ne yazık ki bu süre hayat kurtarmak için yeterli olamamaktadır. Bu nedenle, acil yardım ambulansı gelene kadar doğru ve zamanında yapılacak ilk yardım uygulamaları hayati önem taşımaktadır. SAMULAŞ olarak personelimize acil durumlarda hasta ya da yaralıya bilinçli, etkin ve en uygun müdahaleyi yapabilecekleri eğitimin verilmesini sağlıyoruz denildi. 

YAŞAMIN HER YERİNDE, HER ANINDA...

Yaşamın her alanında ve anında kaza ve hastalanma riski bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada ayrıca, Bu nedenle ve İlk yardım hayat kurtarır ilkesinden yola çıkarak başlattığımız ve ilk aşamada 40 personelimize verilen ilk yardım eğitimlerimiz devam edecektir ifadelerine yer verildi.