Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Şehidimizin Adı Ebediyen Yaşayacak

16.05.2018 05:34

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu toprakları şehadetleriyle vatan yapan tüm kahramanlarımızdan Allah Razı Olsun dedi.

Batman da teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) askeri konvoyun geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen askerlerden Bafralı Uzman Onbaşı Şahan Sezer in adı Bafra Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans Salonu nda yaşatılacak.Başkan Şahin, Şehit Şahan Sezer in adının verildiği, Bafra Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans salonunun açılışına katıldı.

Şehit Sezer in adının verildiği konferans salonu açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Şehitler ancak unutulduğunda ölürler. Bu memleket kolay kazanılmadı. Her karış toprağımız şehitlerimizin kanlarıyla sulandı. Çünkü Dünya nın merkezi olan Anadolu coğrafyasını işgal etmek, buradaki Müslüman Türk varlığına son vermek adına çok büyük oyunlar oynandı, ağır bedeller ödedik. Tarihimize baktığımız zaman her dönemde şehitler vermişiz. Allah hayırlı ölüm versin derler. Şehitlerimiz hiçbir zaman ölmüyor. Onların isimleri sonsuza kadar yaşıyor. Bugün burada, şehidimizin isminin bu okulun konferans salonunda yaşayacağı gibi. Şehitlerimizi her zaman anıyoruz ve içimizde yaşıyorlar. Şahan kardeşimizin ismi burada ebediyen yaşayacak inşallah. Ben buradan Şahan yavrumuz nezdinde tüm şehitlerimize Allah tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum diye konuştu.

Program sonunda şehitler için dua edilerek konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başkan Şahin in yanı sıra Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ali Katipoğlu, Şehit Şahan Sezer in ailesi ile Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Mümine Ersin katıldı.Başkan Şahin ve Eşi Engelli Aileleri İle Buluştu

16.05.2018 05:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin, Samsun da AK Parti İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen piknikte engelli anneler ve çocukları ile bir araya geldiler.
Bakan Demircan ve Başkan Şahin daha sonra piknikteki anneler ile fotoğraf çektirdi. Piknik, yemek sonrası düzenlenen eğlenceli aktivitelerle sürdü. Çakırlar Korusu nda düzenlenen pikniğe Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Başkan Şahin in yanı sıra, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Başkan Şahin'in eşi Şükriye Şahin ve birçok davetli katıldı.Annelerin toplumun ilk hücresini oluşturan ailenin mimarı olduğunu belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, anneliğin yaşamın en büyük olaylarından biri olduğunu belirtti. Engelli anneler ve engelli çocukları bulunan anneler ile sohbet eden Bakan Demircan, Peygamberimiz, Cennet, anaların ayakları altındadır  diyor. Sizler hem annesiniz, hem de engellilik imtihanı ile sınanıyorsunuz ve buna asi gelmeden şükür ederek yapıyorsunuz. Kiminiz ise engelli çocuğuna hiç bıkmadan usanmadan gece gündüz bakıyor. Bu fedakarlıklarınız karşılığını dilerim Allah tan ahiret günü alacaksınız. Sizler elleri öpülesi, sevgilerin en büyüğünü hak edenlersiniz dedi.Samsun da Dragon Bot Yarışları Heyecanı

16.05.2018 05:26

Samsun da, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Samsun Dragon Bot Yarışları başladı.
Organizasyon öncesinde tüm takım kaptanları sahneye çıkarak birbirlerine başarılar diledi. Yarışlarda, 23 takım yer aldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark ta düzenlenen yarışlarda renkli görüntüler yaşandı.

Sıcak havayı fırsat bilen çok sayıda vatandaş aileleriyle yarışları ilgiyle izledi.

Yarışlar final müsabakaları ile sona erecek.Başkan Şahin: Samsun a Hizmette Beraber Çalışacağız

14.05.2018 05:55

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

SAMSUN A HİZMETTE BERABER ÇALIŞACAĞIZ

Bafra Belediyesi nde gerçekleştirilen devir teslim törenin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde buluşan Milletvekili Orhan Kırcalı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra ve Samsun da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bir süre sohbet etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladığı günden bu yana hem ziyaretleri kabul eden hem de ilçelerde çeşitli programlara katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, nazik ziyaretinden dolayı AK Pati Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ya teşekkür ederek, Bu zamana kadar Bafra için yapılacak her çalışmada Samsun Milletvekili olarak desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da tüm Samsun a hizmette beraber çalışacağız. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Samsun umuzun kalkınması için ortak çalışmalara imza atacağız. Verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Partimizin hedeflerine hep birlikte ulaşacağız açıklamalarında bulundu.Başkan Şahin: Bol Bereketli Günler Bizi Bekliyor

14.05.2018 05:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Bafra ilçesinde gerçekleştirilen şenlikte yakılan ateşin üzerine atladıktan sonra Terme ilçesinde düzenlenen Rahvan At Yarışlarını izledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin davetleri geri çevirmeyerek tüm programlara katılmaya çalışıyor. Bafra ve Terme ilçesinde düzenlenen Hıdırellez etkinliklerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun daki Hıdırellez coşkusu her geçen yıl daha da artıyor. Baharın gelişiyle birlikte bol bereketli günler bizi bekliyor dedi.Baharın gelişiyle birlikte Samsun un birçok ilçesinde gerçekleştirilen Hıdırellez şenlikleri eğlenceli görüntüleri sahne oldu.

Bafra Hıdırellez Mahallesi Muhtarlığı tarafından organize edilen Hıdırellez Şenliklerine katıldıktan sonra Terme ye giderek Sakarlı da 22.si düzenlenen Rahvan At Yarışlarını izleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun kültürel zenginlikleri bol olan etkileyici bir şehir. Hangi ilçemize gitsek kültürel bir etkinliğe, festivale, şenliğe denk geliyoruz. Bu Samsun umuzu diğer şehirlerden ayırt eden güzel bir özelliktir. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar bu tür organizasyonların icrasında her zaman elini taşın altına koymuştur. Bu organizasyonların yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.