Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN ANAKENT SERİYE BAĞLADI

18.11.2019 12:57

Voleybol Kadınlar 1. Ligi takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, misafir ettiği Kahramanmaraş Elbistanı 3-1 yendi. Üst üste üçüncü galibiyetini alan bayan voleybol takımı, puanını 9 a çıkardı.

Samsun Anakent Seriye Bağladı

2019-2020 Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun istikrarlı kulüplerinden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımını ağırladı.

6 puanla 5. sırada yer alan Anakent Spor Kulübü ile 3 puana sahip 10. sıradaki Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynandı. Müsabakayı ev sahibi ekip, 25-13, 25-23, 25-27 ve 25-18 lik skorlarla konuk ekibi 3-1 mağlup etti.  Üst sıralara yükselme bakımından önemli bir galibiyet elde eden ev sahibi kulüp, arda arda aldığı 3. galibiyetle taraftarının yüzünü güldürdü.SAMSUN ANAKENT VOLEYBOL TAKIMI, ELBİSTAN MAÇINA HAZIRLANIYOR

18.11.2019 12:55

Voleybol Kadınlar 1. Liginde mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, ligin 4. haftasında Kahramanmaraş Elbistanı ağırlayacak.

Samsun Anakent Voleybol Takımı, Elbistan Maçına Hazırlanıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun en iddialı takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, lige mağlubiyetle başlasa da son iki haftada aldığı galibiyetlerle taraftarının yüzünü güldürüyor. Ligin 5. sırasında yer alan Anakent, performansıyla göz dolduruyor.

B Grubu takımlarından 9. sıradaki Kahramanmaraş Elbistan kendi evinde karşılaşacak olan Anakent Spor Kulübü Voleybol Takımı, maç hazırlıklarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda sürdürüyor. Karşılaşmadan galip ayrılarak üst sıralara yükselmeyi hedefleyen Anakentspor Kulübü, baş antrenör Taşkın Taşkıran öncülüğünde kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarına devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü-Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, 3 Kasım Pazar Günü Saat 13.00de Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynanacak.  Müsabakaya Anakent Spor Kulübü'nün kaptan Bahar Ekinci, Zehra Tönge, Dilara Yılmaz, Zehra Coşkunsu, Berrak Deniz Kakaşçı, Gülcan Akyıldız, Gülbahar Karagöz, Bahar Ekinci (Kaptan), Maedeh Borhani Esfahani (İran Kadın Milli Takım Kaptanı), Duygunur Doğan, Aslı Türker, Azra Çilez ve Hilal Duyardan oluşan 12 kişilik kadroyla çıkacak. Sporcular, galibiyet serisini üçe çıkarmak için büyük mücadele sergileyecek.BAŞKAN DEMİR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU YATIRIMCIYA TAM DESTEK!

18.11.2019 12:47

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanayicilerimize, iş insanlarımıza yatırım yapmaları, istihdam oluşturmaları anlamında her türlü desteği vermeye hazırız dedi

Başkan Demir, iş insanlarıyla buluştu

YATIRIMCIYA TAM DESTEK!

İş insanları ve sanayicilerle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunu geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz. İstihdam oluşturacak projeleri önemsiyoruz. Bu yönde iş insanlarımıza, sanayicimize her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

İSTİHDAM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

Başkan Mustafa Demir, Kaanlar Gıda Karadeniz Bölge Müdürü Abdullah Kaanın ev sahipliğinde iş insanları ve sanayicilerle bir araya geldi. Proje ve yatırımlarını anlattığı iş insanlarıyla fikir alışverişinde bulunan Demir, Samsun ile ilgili herkesin öneri ve tavsiyelerine açığız. Bizimle birlikte yol yürüyecek olan sizlersiniz. Sizlerin yapacağı yeni yatırımlar, yeni iş sahaları demek. İstihdam alanları oluşturmada hep birlikte çalışmalıyız. Sizlerin bize, bizlerin size desteği çok önemli diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MESAFE KATETTİK

Şehrin geleceği ile ilgili çalışmalarda çok önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Mustafa Demir, Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız toplam yol 410 kilometreyi geçti. Bir taraftan da ilçe merkezleri ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Samsunun geleceği ile ilgili en zor olan 2 konuda çok önemli bir mesafe katettik. Canikte Gaziosmanpaşa ve Soğuksu, İlkadım bölgesinde de Hastanebaşı, Zeytinlik o bölgelerde ciddi bir kentsel dönüşüme başlıyoruz. Diğer bir konu da Gülsan Sanayi Sitesinin Toybelene taşınması. Yine belediye kasasından para çıkmadan TOKİ ile mutabakata vardık. Genel Başkan Yardımcımız, milletvekillerimiz ve il başkanımız ile birlikte Bakanımızla görüştük. Yarın da Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, yeni sanayi alanıyla ilgili görüşmelerde bulunmak için Samsuna geliyor dedi.

OTOPARK SORUNU TAMAMEN BİTECEK

Şehir merkezindeki otopark probleminin çözümü için çalışmalara başladıklarını da söyleyen Mustafa Demir, Adım adım gidiyoruz. Önümüzdeki 5 yılda bu sorunun neredeyse tamamını çözmüş olacağız. Bu çalışmalar ile Samsunu geleceğe hazırlayacak adımlar atacağız. Arkasından Termede bin 500 dönüm sanayi alanı, Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesini ise 10 bin dönüme çıkaracak olan çalışmasını yürüteceğiz diye konuştu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR, YAŞAM TECRÜBESİNİ PAYLAŞTI DAİMA ÇOK ÇALIŞTIM!..

18.11.2019 12:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, YEPAŞ çalışanlarıyla, çocukluğundan bugüne kadar yaşadığı tecrübeleri paylaştı. Demir, Çocukluğumdan bugüne hep çok çalıştım dedi

Başkan Mustafa Demir, Yaşam Tecrübesini paylaştı

DAİMA ÇOK ÇALIŞTIM!..

Genel merkezi Samsunda bulunan Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış  A.Ş. (YEPAŞ) tarafından ilki gerçekleştirilen  Yönetici Akademi Pozitif Enerji Tecrübe Paylaşımı Programının ilk konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir oldu. Başkan Demir çocukluğundan bugüne dek yaşadığı tecrübe ve deneyimleri katılımcılarla paylaştı.

KİMSE BENDEN AZ ÇALIŞMASIN…

Çocukluğundan bugüne kadar  hep çok çalıştığını belirten Başkan Demir, Babamla fabrikayı kurduğumuzda daha çok gençtim. Henüz 17 yaşındaydım. Sabah 7den gece saat 10a, 11e kadar ayaktayım. Fabrikanın başındayım ama işçilerden çok ben çalışıyorum. Mesai bitiyor, işçiler gidiyor ben  yine fabrikaya geliyorum. Bakanlık yaptığım dönemde de ve şimdi Başkanlık dönemimde de  böyledir. diye konuştu.

SEVDİKLERİNİZE ZAMAN AYIRIN

Yoğun çalışma temposuna rağmen ailesine vakit ayırmaya çalıştığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye  Başkan Mustafa Demir, 5 tane evladım, 6 tane torunum var. Torunumun bir tanesi yanımdaydı, gittiğimde hangi saat olursa olsun ilgilenir, oynarım onunla. Ne kadar yoğun olursam olayım size de tavsiyemdir, Yaradanın size emanet ettiği kullarla olabildiğince ilgilenin dedi.

POTANSİYEL, İMKAN VE KABİLİYET

Samsunun her alanda yeniden yorumlanmaya ve önüne hedef konulmaya ihtiyacı olan bir kent olduğuna dikkati çeken Başkan  Mustafa Demir, Potansiyeli, imkan ve kabiliyeti en iyi olan il Samsun. Samsunun turizm potansiyeli çok geniştir. Ladike gidin, çok kıymetlidir. Vezirköprüdeki kanyonun dünyada eşi benzeri yoktur.  Kanyonda aldığınız enerjiyi, dinginliği başka yerde alamazsınız dedi.

Program sonunda YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, Başkan Mustafa Demire bir plaket sunarak teşekkür etti.PAZAR GÜNLERİNİ HALKA AYIRAN BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: EN İYİSİNİ VATANDAŞ BİLİR!..

18.11.2019 12:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, pazar günleri makamında ağırladığı vatandaşların dertlerine, sorunlarına ilgili birimler aracılığıyla çözümler buluyor. Demir, Bu şehrin sıkıntısını, derdini en iyi halkımız bilir dedi

Pazar günlerini halka ayıran Başkan Mustafa Demir:

EN İYİSİNİ VATANDAŞ BİLİR!..

Şehrin gelişimi için projeler, yatırımlar üretirken her fırsatta Samsunlularla iç içe olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, haftanın 1 gününü de vatandaşlara ayırıyor. Pazar günleri öğleden sonra vatandaşları makamında ağırlayan Başkan Demir, Samsunluların istek, şikayet ve önerilerini dinliyor. Başkan Mustafa Demir ile birebir görüşme imkanı bulan vatandaşların şikayetleri ilgili birimler tarafından kısa sürede çözüme kavuşuyor.

BİREBİR İLETİŞİM İMKANI

Sokakta, çeşitli programlarda, düğün ve cenazelerde her fırsatta Samsunlularla bir araya geldiğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, Bizim ana gayemiz yaşadığımız şehrin insanlarına hizmet etmek, onlara daha iyi yaşam imkanları oluşturmak. Bu anlayışla halkımızla gittiğimiz her yerde görüşüyoruz, sohbet edip, onları dinliyoruz. Bunun yanı sıra pazar günlerini de halkımıza ayırıyoruz. Bu sayede daha önce görüşemediğimiz hemşerilerimize bir fırsat doğuyor ve birebir iletişim imkanı buluyoruz dedi.

EN İYİ HALKIMIZ BİLİR

Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gördüklerini de ifade eden Demir, Halkımızın istekleri, görüşleri, şikayet ve önerileri bizim için çok değerlidir. Çünkü şehrimizin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını en iyi halkımız bilir. Bu nedenle bizim kapımız da, gönlümüz de halkımıza her zaman açık. Pazar günleri öğleden sonra isteyen herkes bizimle görüşebilir. Biz de halkımızın istek ve taleplerini ilgili birimlerimize iletiyoruz ve belediyemizi ilgilendiren problemlerin kısa sürede çözümünü sağlıyoruz diye konuştu.

ANLAMLI HAFTADA ANLAMLI ZİYARET

Öte yandan, Başkan Mustafa Demirin, pazar günü gerçekleştirdiği Halk Gününde çok özel konukları da vardı. Lösemili Çocuklar Haftasında LÖSEV temsilcileri ile birlikte Başkan Mustafa Demiri ziyaret eden minikler, ilgi odağı oldu. Yakın ilgi gösterdiği çocuklarla sohbet eden ve onları dinleyen Başkan Demir, misafirlerine oyuncaklar hediye ederek onları sevindirdi.