Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN TERSANE ALANI SANAYİ BÖLGESİ OLACAK

29.11.2019 08:31

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tersane alanının sanayi bölgesi olmasına karar verildiğini belirterek, Samsunda 30 bin kişiye iş kapısı sağlayacaklarını söyledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirlinin Samsun ziyaretinde şehrin tüm dinamikleriyle yapılan toplantıda tersane alanın sanayi bölgesi olması konusunda karar alındığını kaydetti. Demir, yeni sanayi bölgesi ile Samsunda 30 bin kişiye iş kapısı sağlayacaklarını, ilçelerdeki OSBlerin de faaliyete geçmesiyle Samsunun ekonomik alanda kalkınacağını açıkladı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Yeni sanayi bölgesi için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Demir, Bizim projemizde 3 bin 500 dönümlük yeni bir sanayi bölgesi kuracağımızı ifade etmiştik. Bu tersane alanımızın hemen önünde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) orada 2 bin 300 dönümlük ilave bir arazisinde çalışmamızı o yönde yapmıştık. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda milletvekillerimizle de beraber değerlendirme yapıyoruz. Son 7 ayda Samsuna 10a yakın bakanımız geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli şehrimize ziyaret düzenlediler. O alanı helikopterle de gördük. DSİ’de yapılan toplantıda oranın sanayi bölgesi olabileceğini, olması gerektiğine karar verildi. Şu anda da çalışmaları başlattık dedi.

DOĞRUDAN 5 MİLYAR YATIRIM

Yeni sanayi bölgesine doğrudan 5 milyar yatırım yapılacağını belirten Başkan Demir, Samsunda bize ulaşan kesin talep 5 milyar TLnin üzerinde yatırım. Bu, karar verildikten sonra talep toplamaya çıkıldığında bunun 5 milyar TLden çok fazla olduğunu gördük. 5 milyar TL sadece doğrudan yatırım yapılacak o alanda. Çalışacak olan işçi sayısı da planlamamıza göre 30 bin civarında. Bu konuda çok büyük bir mesafe kat ettik ve çalışmalara başladık. Samsuna ekonomik alanda Cumhuriyet tarihinden bu tarafa oluşan kapasite kadar kapasite oluşturacağız diye konuştu.

TÜRKİYENİN ÖNDE ŞEHRİ OLACAK

Samsunun istihdam ve sanayi yatırımları noktasında en önde gelen şehirlerden olacağını ifade eden Başkan Demir, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Kavak Organize Sanayi Bölgesi şu anda dolma aşamasında. 2. etabını devreye alacağız. Vezirköprüde bir çalışmamız var. O tamamlandığında fevkalade bir katkı sağlayacak. Bu arada Çarşamba OSBnin alt yapı yatırımlarıyla ilgili bakanlarımızla mutabakata vardık. Onun da hızlı bir şekilde alt yapısı yapılacak. Şu anda yapılı olsa tamamı dolu olurdu Çarşamba OSBnin. Yine Çarşamba’da tekstil alanında bir alan oluşturuluyor. 4 bin civarında istihdam sağlayacak bir proje de 2020 yılında hayata geçirilecek. Önümüzdeki yıllarda Samsun, Türkiye’de istihdam artışı ve sanayi yatırımları noktasında en önde gelen şehirlerden birisi olacak. Bu geçmişten gelen birikmiş ve ihmal edilmiş konuydu. Bunu da İnşallah hayata geçiriyor olacağız.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR, ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

29.11.2019 08:26

Samsunu Vizyonuna Kavuşturacağız .Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, göreve gelir gelmez belediyenin kapılarını sonuna kadar açtıklarının altını çizerek, Samsunun vizyonunu ortaya çıkartmalıyız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Buluşmaları adı altında düzenlenen programda eğitimci sendika temsilcileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Samsunu marka şehir yapmak için var gücümüzle çalışacağız dedi. Büyükşehir Belediyesi 2inci Şehir Buluşmaları toplantısı, Bayraktepe Tabiat Parkı tesisinde yapıldı. Toplantıya Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Eğitim Birsen Samsun Şube Başkanı Hamdi Yıldız ve çok sayıda öğretmen katıldı. Öğretmenlerin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demir, kenti yeni vizyonuna kavuşturma noktasında her alanda yapacakları çalışmalarla ilgili hazırlık içerisinde olduklarını söyledi.

GELECEK SİZİN ESERİNİZ

Konuşmasına tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ederek başlayan Demir, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunun altını çizdi. Başkan Demir, Öğretmenlik, çok önemli bir meslek. Hayatımda da öğretmenlerimin çok büyük izi var.  Pozitif anlamda çok faydasını gördüğüm. Resim ve matematik konusundaki yeteneklerimi ortaya çıkaranlar öğretmenlerim oldu. Örnek aldığım öğretmenlerim var. Dolayısıyla tüm öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetlidir. Gelecek nesillerimizi daha hayırlı, kişilikli, özgüvenli ailesine, şehrine, ülkesine ve milletine faydalı yetiştirmeniz için Allah size enerji versin. Rabbim ömrünüzü ve emeklerinizin bereketinizi artırsın.  temennisinde bulundu.BAŞKAN DEMİR E HİZMET TEŞEKKÜRÜ!

29.11.2019 08:22

Canikli muhtarlar gelecekten umutlu. Samsunun Canik İlçesinde muhtarlar, Yerel Seçimler sonrası özellikle yol ve alt yapıya yönelik yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür etti

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası ilçelerde başlattığı Asfalt ve Beton Yol çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor. Canik İlçesinde muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sayesinde hizmete kavuştuklarını ifade ederek, Başta sayın Başkanımız olmak üzere Büyükşehir yönetimine ve tüm ekiplere teşekkür ediyoruz dediler.

FEN İŞLERİNDEN ACİLİYET KRİTERİ

2023 yılına kadar ilçelerin yol, su ve kanalizasyon sorunlarını çözmeyi hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, alt yapı yatırımlarını sürdürüyor. Yol çalışmalarını Aciliyet Kriterine göre belirleyen Fen İşleri Daire Başkanlığı, 4 ayda 17 ilçede toplam 450 kilometre asfalt yolu hizmete açarak rekor kırdı. 2020 yılı yatırım ve faaliyet programı kapsamında ilçelerde yapılacak toplam yol uzunluğu ise 1000 kilometre olarak belirlendi.

Samsunun Canik İlçesinde uzun yıllardır biriken sorunlar da, Büyükşehir Belediyesi ve Canik Belediyesi işbirliği ile çözüme kavuşuyor. Birçok mahallede kısa sürede yapımı tamamlanan yollar, ilçenin ulaşım konforunu artırıyor. 4 ayda yaklaşık 40 kilometrelik yol yapımı tamamlanırken ilçede diğer çalışmalar ise sürüyor. 

KAŞYAYLADA BETON YOL SEVİNCİ

Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarından ve çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen mahalle muhtarları, diğer sorunların en kısa zamanda çözüleceğine inandıklarını belirtti. 5 kilometre uzunluğunda yapılan beton yolun hizmete girdiğini ifade eden Kaşyayla Mahalle Muhtarı Şakir Altuntaş, Yol sorunumuz uzun yıllardır var. Bizi zora sokan en büyük sorun, Büyükşehir ile ilçe belediyesi ayrımıydı. Sayın başkanımız Mustafa Demir bunu ortadan kaldırdı. Birlik ve beraberli içerisinde ilçemizde hizmet anlamında kıpırdanma oldu. 5 kilometrelik beton yolumuz yeni yapıldı. Kaşyayla-Sarıbıyık ve Düvecik yolumuz ise 2020 yatırım programına alındı. Gelecek yıl çalışmalar inşallah başlayacak. Saha ekiplerinin çalışmalarından da çok memnunuz. Herkes görevini layıkıyla yaparak işini zamanında bitiriyor. Bşkanımızın verdiği sözlerin hepsini yerine getireceğine inanıyorum. Kendisine teşekkür ederiz dedi.

BAŞKAN DEMİR İLE İŞLER DEĞİŞTİ...

Hasret kaldıkları Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine kavuştukları için mutlu olduklarını dile getiren Hasköy Mahalle Muhtarı İbrahim Çakır ise şunları söyledi:

Geçmiş döneme göre çok büyük fark var. Büyükşehirden hiç bir hizmet ve yardım alamıyorduk. Daire başkanlarının yanına gidiyorduk. Olur diyorlardı ama icraat yoktu. Başkandan randevu bile alamıyorduk. Mustafa Demir başkanımız geldi işler değişti. Kısa zamanda çok güzel işler başardı. Yaptığı çalışmalardan de memnununuz. Sorunlarımıza büyük ilgi gösteriyor ve çözümü için çaba harcıyor. Canik Belediyesi ile birlikte çalışarak üniversite yolumuzu yaptılar. Bazı cadde ve sokaklarımız asfaltlandı. Ara yollarımıza geçici olarak yamalar yapıldı. Önemli mesafe kat edildi. Her şey çok güzel gidiyor. Allah Başkanımız Mustafa Demirden razı olsun.

MUHTAR YÜKSEL: CANİK ŞAHLANACAK

Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel da, Büyükşehir Belediyesinin yatırım ve hizmetleriyle Canikte büyük bir şahlanış yaşanacağına inandığını kaydetti. Yüksel, Sayın Başkan Mustafa Demirin kişiliğini ve karakter yapısını çok iyi bildiğim için Samsun ve ilçemiz için büyük şans olduğuna inanıyorum. Su, kanalizasyon ve asfalt yol çalışmalarında önemli hizmetler yapıldı. Mustafa Demir başkanımızdan 7 ayda umduğumuzdan daha fazla hizmet aldık. Saha ekiplerinden memnunuz. İşi bilen insanlar çalışıyor. Arızayı çabuk bulup anında müdahale ediyorlar. Önümüzdeki 5 yılda Canikte çok büyük değişimler yaşanıp ilçemiz şahlanacak. Ama şimdi birlikte iyi bir işler yapacağımızı düşünüyorum diye konuştu.SAMSUN ANAKENT SERİYE BAĞLADI

18.11.2019 12:57

Voleybol Kadınlar 1. Ligi takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, misafir ettiği Kahramanmaraş Elbistanı 3-1 yendi. Üst üste üçüncü galibiyetini alan bayan voleybol takımı, puanını 9 a çıkardı.

Samsun Anakent Seriye Bağladı

2019-2020 Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun istikrarlı kulüplerinden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımını ağırladı.

6 puanla 5. sırada yer alan Anakent Spor Kulübü ile 3 puana sahip 10. sıradaki Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynandı. Müsabakayı ev sahibi ekip, 25-13, 25-23, 25-27 ve 25-18 lik skorlarla konuk ekibi 3-1 mağlup etti.  Üst sıralara yükselme bakımından önemli bir galibiyet elde eden ev sahibi kulüp, arda arda aldığı 3. galibiyetle taraftarının yüzünü güldürdü.SAMSUN ANAKENT VOLEYBOL TAKIMI, ELBİSTAN MAÇINA HAZIRLANIYOR

18.11.2019 12:55

Voleybol Kadınlar 1. Liginde mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, ligin 4. haftasında Kahramanmaraş Elbistanı ağırlayacak.

Samsun Anakent Voleybol Takımı, Elbistan Maçına Hazırlanıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun en iddialı takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, lige mağlubiyetle başlasa da son iki haftada aldığı galibiyetlerle taraftarının yüzünü güldürüyor. Ligin 5. sırasında yer alan Anakent, performansıyla göz dolduruyor.

B Grubu takımlarından 9. sıradaki Kahramanmaraş Elbistan kendi evinde karşılaşacak olan Anakent Spor Kulübü Voleybol Takımı, maç hazırlıklarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda sürdürüyor. Karşılaşmadan galip ayrılarak üst sıralara yükselmeyi hedefleyen Anakentspor Kulübü, baş antrenör Taşkın Taşkıran öncülüğünde kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarına devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü-Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, 3 Kasım Pazar Günü Saat 13.00de Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynanacak.  Müsabakaya Anakent Spor Kulübü'nün kaptan Bahar Ekinci, Zehra Tönge, Dilara Yılmaz, Zehra Coşkunsu, Berrak Deniz Kakaşçı, Gülcan Akyıldız, Gülbahar Karagöz, Bahar Ekinci (Kaptan), Maedeh Borhani Esfahani (İran Kadın Milli Takım Kaptanı), Duygunur Doğan, Aslı Türker, Azra Çilez ve Hilal Duyardan oluşan 12 kişilik kadroyla çıkacak. Sporcular, galibiyet serisini üçe çıkarmak için büyük mücadele sergileyecek.