Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


TRAMVAY TEMMUZ AYINDA ÜNİVERSİTEYE ÇIKIYOR

20.06.2019 12:28

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, SAMULAŞta herhangi bir zam konusunun söz konusu olmadığını bildirdi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, SAMULAŞta herhangi bir zam konusunun söz konusu olmadığını bildirdi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 12. birleşiminin 1. oturumuna ait komisyon toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirilen komisyon toplantısında gündem maddeleri arasında yer alan Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (SAMULAŞ) maliyetlerdeki artış, üniversite kampüs içi hattının devreye alınması, sistemin modernizasyonu ile altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle 15 milyon liraya ihtiyaç duyulduğu ancak sermayenin yüzde 99,96sı Büyükşehir Belediyesine ait olan SAMULAŞın mali verilerinin incelenmesi neticesinde 5 milyon 400 bin lira borçlanmasının uygun görülmesi tartışıldı.  

  ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL

  Maddeye açıklık getiren Soğuk, böyle bir kredinin önümüzdeki süreç içerisinde ihtiyaç duyulması halinde kullanabilmesi için düşünüldüğünü belirtti. Soğuka cevap veren İYİ Partili Meclis Üyesi ise bu teklifin SAMULAŞta zammın habercisi olduğunu öne sürdü. Bu iddiaya cevap veren Soğuk, Zam söz konusu değil. Bu maddeden o çıkmaz. Böyle bir şey yok. İhtiyaç varsa zam yapılır zaten. Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek doğru değil. Niyet okumaya gerek yok dedi.  

   TRAMVAY TEMMUZ AYINDA ÜNİVERSİTEYE ÇIKIYOR

  Komisyonda söz alan SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise,  raylı sistemin Temmuz ayı içerisinde üniversite hattına yolcu taşımaya başlayacağını açıkladı. 31 gündem maddesinin görüşüldüğü komisyonda 27 madde oy birliği, 2 madde oy çokluğu ile karara bağlanması için meclise havale edildi. 2 madde ise oy birliğe ile ilgili daireye iade edildi.CANKURTARANLARDAN NEFES KESEN KURTARMA TATBİKATI

20.06.2019 12:27

Karadenizde sık sık yaşanan boğulma vakalarının önüne geçmek için tatbikat yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı cankurtaran ekipleri, nefes kesen kurtarma operasyonuna imza attı.

  Karadeniz’de sık sık yaşanan boğulma vakalarının önüne geçmek için tatbikat yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı cankurtaran ekipleri, nefes kesen kurtarma operasyonuna imza attı.

   Atakum ilçesi sahilinde gerçekleştirilen tatbikatta sözde boğulan bir vatandaşı kurtarmak için ekipler harekete geçti. Telsizden gelen anonsla adeta saniyeler ile yarışan cankurtaran ekipleri boğulma vakasına müdahale etti. Yaklaşık 15 kişilik ekip 3 kola ayrılarak denizden, karadan ve sahilden hareket ederek kısa sürede boğulan kişiye ulaştı. Senaryo gereği boğulma tehlikesi geçiren vatandaşa denizde feribot ile müdahale eden ekipler, ardından da yanlarında getirdikleri sosislerin yardımıyla kişiyi denizden çıkardı. Denizden çıkarılan vatandaşa yine ilk müdahale de kumsalda yapıldı. Boğulma tehlikesi geçiren şahıs suni teneffüs ile hayata döndürüldü. Bu sırada tatbikata Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri de eşlik etti.  

  29 KİLOMETRELİK BİR ALANDA HİZMET VERECEĞİZ

  Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun İtfaiye Daire Başkanlığının 2010 yılından beri sahillerde cankurtaran hizmeti verdiğini söyledi. Yaz sezonlarında yaklaşık 4 ay boyunca bu hizmeti sürdürdüklerini ifade eden Zengin, Bu hizmeti başladığımız günden bugüne her yıl ilave alanları da dâhil ederek sürdürmekteyiz. Bu yıl yaklaşık 29 kilometrelik bir alanda hizmet vereceğiz. Amacımız olası boğulma vakalarına karşı hizmet etmek. Hiç kimsenin burnu kanamadan bu sezonu atlatmak. Cankurtaran hizmetlerimiz de bu yıl hizmet alım şeklinde oldu. 85 kişilik bir hizmetimiz var. Tüm ekipmanlarıyla alanda görev almakta dedi.   

  VATANDAŞLARIMIZ DALGALI VE FIRTINALI HAVADA DENİZLERDEN UZAK DURMALI

  Vatandaşlara uyarılarda da bulunan Zengin, Vatandaşlarımız dalgalı ve fırtınalı havada denizlerden uzak durmalı. Cankurtaran personelimizin uyarılarına mutlaka dikkat etmeleri lazım. En sıkıntılı anlar dalgalı ve fırtınalı anlar. Cankurtaran hizmeti verilmeyen yerlerde de uyarı levhalarımız var. Bunların olmadığı yerlerde vatandaşlarımız denize girmesin diye konuştu. SAMSUNUN REFÜJLERİ KADINLARIN ELİNDE GÜZELLEŞİYOR

20.06.2019 12:25

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsun’un farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsunun farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsunun farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor. Güneş altında saatlerce çalışan kadınlar günlük 70 liraya çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor. 42 yaşında ev hanımı olan Nuran Sevindik, Aileme yardımcı olmak için bu işte çalışıyorum. Ev işi ile bu çiçek dikme işini aynı anda yürütmek çok zor oluyor.4 tane çocuğum var bir tanesi otizm hastası, çocuklarım ve bir ekmek parası almak için çalışmak zorundayım dedi.  

   EMEĞİMİZİ ÇALMASINLAR 

  Diktikleri çiçekleri insanların çaldıklarını söyleyen 49 yaşındaki Bayramiye Kılınç, Biz o kadar emek veriyoruz, insanlar bu çiçekleri çalıyorlar. Bir dalın kopmaması için emek sarf ediyoruz. İnsanlar bu çiçekleri koparmasın ve çalmasınlar. Bizleri arada küçümseyen kişilerde çıkıyor. Yaptığımız iş küçümsenecek iş değil, emekçi kadınlar olarak çalışmaya devam edeceğiz diye konuştu.KARŞILIKSIZ SEVGİNİN SİMGESİ...

20.06.2019 12:21

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Babalık kavramı, karşılıksız sevginin simgesidir. Babalar, evlatları için gerçek bir yol göstericidir dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Babalar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, babalık kavramının sorumluluk ve fedakarlık ile eş değer olduğunu belirterek, Babalar evlatları için daima gerçek bir yol göstericidir dedi.


SAYGININ, HÜRMETİN EN İYİSİNE LAYIKLAR

Babalık kavramının aynı zamanda karşılıksız sevgi'nin simgesi olduğunu da belirten Başkan Demir, Ailesi için yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan babalar, aynı zamanda sağlıklı bir toplumun oluşmasının en önemli etkenidir. Bir babanın en mutlu olduğu an evlatlarının ve ailesinin mutlu ve huzurlu olduğu anlardır. Bu nedenledir ki ailesi için kol kanat olan, büyük çaba sarf eden babalar, saygının, hürmetin en iyisine layıklardır dedi.


EN ZOR GÜNLERİMİZDE HEP YANIMIZDA

Evlatları için hayatı boyunca mücadele eden, desteğini, sevgisini esirgemeyen babalarımızın kıymetini her gün bilmeliyiz diyen Başkan Demir, "Babalar, çocukları için her daim bir kahraman, bir sığınılacak liman ve gerçek yol göstericidir.

Bu duygular ve düşünceler ışığında, en zor günlerimizde hep yanımızda olan, arkamızdaki dağ, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm tababaların Babalar Günü'nü kutluyorum ifadelerini kullandı.İYİLİK MELEĞİ GURUR VERDİ

20.06.2019 12:16

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Voleybol Takımının 18 yaşındaki genç yıldızı, engellilere yönelik başlattığı projele ile Sporun Devleri Buluşuyor Gecesinde Jüri Özel Ödülüne layık görüldü

Sporun Devleri Buluşuyor ödül yarışmasında engellilere yönelik hazırladığı proje ile Jüri Özel Ödülüne layık görülen Anakentsporlu voleybolcu Adlin Kaymaz Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuku ziyaret etti.

Ülke TV ve Spor&Spor Programı tarafından geleneksel olarak bu yıl 5incisi organize edilen Sporun Devleri Buluşuyor  yarışmasında, engellilere yönelik hazırladığı proje ile Jüri Özel Ödülüne layık görülen Anakentsporlu voleybolcu Adlin Kaymaz,  Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuku ziyaret etti. 

SOĞUK: ÖZEL ÖDÜL, ÖRNEK DAVRANIŞ

Profesyonel kariyerinde kazandığı ilk maaşı ile engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye hediye eden genç sporcu Adlin’i makamında ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Gençlerimizin bu tür sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alması bizleri gururlandırıyor. Adlin, ortaya koyduğu projesi ile herkese örnek oldu. Adlini bu özel ödül ve örnek davranışları nedeniyle tebrik ediyorum. Kendisine bundan sonraki kariyer hayatında başarılar diliyorum dedi.

ADLİN: UMARIM DEVAMI GELİR

Başkanvekili Nihat Soğuka hediyeleri ve tebrikleri için teşekkür eden Adlin Kaymaz ise, Profesyonel voleybol hayatıma başladığımda ilk aldığım transfer ücretimle engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye aldım ve bunu voleybol camiasında bir proje olarak başlatmak istedim. İnşallah bu projenin devamı gelir diye konuştu.