Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kırkpınar İkincisi Şaban YILMAZ dan Başkan Şahin e Ziyaret

20.07.2018 07:25

Edirne de düzenlenen 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde 2. olan Şaban Yılmaz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
Başkan Şahin in kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini söyleyen Şaban Yılmaz ise, Gerek Bafra Belediye Başkanlığınız, gerekse Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınız döneminde spora ve sporcuya verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederiz ifadelerini kullandı.Ata sporumuz olan güreş dalında Samsun u temsil eden Şaban Yılmaz her müsabakada başarı göstererek Samsun umuzun adını yüceltiyor diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yılmaz a başarılarının devamını diledi. Sporun desteklenmesinde her zaman aktif rol aldıklarını da sözlerine ekleyen Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetimizin politikaları kapsamında sporun her türlüsüne destek oluyoruz. Ata sporumuz olan güreşlerin Samsun daki önemi tartışılmaz. Efsane isimlerin yetiştiği Samsun umuzun adı her güreş müsabakasında tecrübeli sporcularımız sayesinde tüm Türkiye’de duyuluyor. Kendilerine bu başarılarından ve fedakârlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Başpehlivanlık unvanı da alan Şaban kardeşimizi bu başarıları için tebrik ediyorum dedi.

Başkan Şahin ziyaretin sonunda 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde elde ettiği başarıdan dolayı Yılmaz a altın ve üzerinde  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin  yazan bir Samsunspor atkısı hediye etti.Kuş Cenneti Araç Trafiğine Kapatıldı

20.07.2018 07:23

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası Yörükler jandarma kontrol noktası ile doğanca ziyaretçi merkezi arasındaki alanın taşıt trafiğine kapatıldığını bildirdi.

Samsun Valiliğimizin 16.07.2018 tarihinde internet sitesinden de duyurduğu gibi Kızılırmak Deltası Yörükler Jandarma Kontrol Noktası ile Doğanca Ziyaretçi Merkezi arasındaki alan taşıt trafiğine kapatılmıştır.Konuyla ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin açıklaması şu şekide :

Bilindiği üzere Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti 13 Nisan 2016 tarihinde UNESCO Dünya Doğal Mirası Geçici listesine alınmıştı. Bu tarihten sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMKUŞ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ortak çalışmaları ile Kızılırmak Deltasının ÜLKEMİZİN İLK ve TEK UNESCO doğal miras alanı olabilmesi için gerekli hazırlıklar tamamlanmış ve 01 Şubat 2018 tarihi itibariyle başvuru dosyası UNESCO Dünya Mirası Merkezine teslim edilmiştir. UNESCO sürecine hazırlık amacıyla Deltada yürütülen birçok çalışma olmakla birlikte bunların başında Deltanın doğal yaşam döngüsünün yeniden sağlanabilmesine yönelik çalışmalar gelmektedir. Bu amaçla alandaki kaçak ikincil konutlar yıkılmış, karavanlar kaldırılmıştır.

Bu süreçte Mahalli Sulak Alan Komisyonunun 04 Ekim 2017 tarihli kararı ile Yörükler Jandarma Kontrol Noktası ile Doğanca Ziyaretçi Merkezi arasındaki alanın taşıt trafiğine kapatılması kararı alınmıştır. İlgili kararda özellikle manda sahipleri olmak üzere diğer hayvan sahiplerinin ihtiyaç doğrultusunda alana girişlerinin sağlanması, ziyaretçilerin ise SAMKUŞ ve Samsun Büyükşehir Belediyesince sağlanacak bisiklet, akülü araç ve otobüslerle alana girişinin sağlanması karar altına alınmıştır.

Karar gereği belirtilen bölgenin tüm gün araç trafiğine kapatılması, alan içerisine görevliler ve ihtiyaç duyulması halinde hayvan sahiplerinin dışında girişin engellenmesi, alan içerisinde ziyaretçilerin sadece yaya, bisiklet, elektrikli bisiklet ve Samsun Büyükşehir Belediyesince tahsis edilecek otobüsler ile hareketliliğin sağlanması uygun görülmüştür. Yapılan hazırlıklar sonrasında Belediyemizce alanda hizmet vermek üzere iki adet üstü açık otobüs tahsis edilmiştir. Otobüslerde alan tanıtımları ve bilgilendirmeler yapılacak olup otobüslerimiz aşağıda verilmiş olan program çerçevesinde tüm halkımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir.

Belirtilen bu uygulamalar 16 Temmuz 2018 Pazartesi itibariyle başlamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Otobüs Hareket Yerleri ve Saatleri

Otobüsler Yörükler Ziyaretçi Merkezi ve Doğanca Ziyaretçi Merkezinden aşağıda belirtilen saatlerde hareket edecektir.

Hafta içi her gün saat 10:00 ve 15:00

Hafta sonu saat 9:00, 11:00, 14:00 ve 16:0015 Temmuz da Şehitler Anıldı

20.07.2018 07:20

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Samsun da şehitliklerde anma töreni düzenlendi.
Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, askeri erkan, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ve şehit yakınları katıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Samsun da anma etkinlikleri başladı. Samsun protokolü şehitlikleri ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Önce Kıranköy deki Askeri ve Polis Şehitlikleri ziyaret edildi. Daha sonra da Kur anı Kerim okunarak Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı şehitler için dua etti. Duanın ardından şehit mezarlıklarına karanfiller bırakılarak dualar edildi. Protokol üyeleri şehit yakınlarıyla sohbet ederek teselli etti. Kıranköy Şehitliklerinin ardından protokol üyeleri Asri Mezarlık taki şehitlikleri ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ayrıca Samsun Büyük Camii de mevlit okutuldu.Başkan Şahin: Samsunspor Sevdamızdır

20.07.2018 07:19

Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Zihni Şahin Samsunsporlu aileler platformunun onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:  Samsunsporumuz bizim sevdamızdır. Şehrimizin en önemli markasıdır. İsmail Uyanık başkanımız ve yönetim kurulumuz çok önemli ve yoğun çalışmalar yapıyor. 17 ilçemiz ile beraber tüm şehir olarak kenetlenerek Samsunsporumuzun muhteşem günlerine kavuşacağına inancım tamdır. Yakın bir süre içerisinde Samsunsporumuz için kalıcı olacak önemli müjdelerimiz olacak. Başkanımız İsmail Uyanık ve yönetim kurulumuz ile sürekli istişare halindeyiz.  Güzel şeyler olacak.  dedi.Başkan Zihni Şahin konuşmasında  Samsunspor şehrimizin en önemli markasıdır. Tüm şehir olarak kenetleneceğiz,  uyanış sezonumuzda Samsunspor başkanımız, yönetim kurulumuz ve taraftarlarımızla birlikte eski muhteşem günlerimize döneceğiz. Dedi.Başkan Şahin: Spora ve Sporcuya Her Zaman Destekçiyiz

13.07.2018 13:23

Buz Pateni Milli Takımını makamında ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Şanlı Türk bayrağımızı dünyanın çeşitli ülkelerinde dalgalandıran milli sporcularımıza teşekkür ederim dedi.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Davut Numanoğlu, Short Track yani Sürat Pateni dalında büyük başarılara imza atacak milli sporcular ve Milli Takım Kamp Müdürü Adnan Özdemir Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i makamında ziyaret etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’dan milli sporcuların yetişmesinin şehir adına büyük önem taşıyacağını ve bunun için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

MİLLİ SPORCULARIMIZ ŞANLI BAYRAĞIMIZI DÜNYADA DALGALANDIRIYOR

Son yıllarda Türkiye de sporun her dalında önemli başarılara imza atıldığını ve Samsun’da da sportif faaliyetler anlamında büyük tesislerin yapıldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını söyleyerek, Ülkemizin temsilinde büyük rol oynayan ve gittikleri her ülkede şanlı bayrağımızı dalgalandıran milli sporcularımızın yetişmesi için büyük emekler gerekiyor. Bunun farkında olan bir belediye başkanı olduğumu ve her konuda sporcularımızı destekleyeceğimizi bilmenizi isterim. Türkiye tarihinde sayılı spor dalında dünyada tanınmaya çalışırken son yıllarda birçok kategoride adından bahsettirmeye başladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen olimpiyatlarda, turnuvalarda ve maçlarda Türk takımlarının sesi her geçen gün daha da yükseliyor. Bu da bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak dünyanın her ülkesinde bayrağımızın dalgalanması için kıyasıya mücadele eden sporcularımıza her zaman destekçi olacağımızı bir kez daha belirtmek isterim dedi.