Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

05.02.2020 07:04

Başkan Demir: Samsun kan bağışında en verimli kentlerden... Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı Samsun Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyasına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediye personeli de destek verdi.

Sabah saatlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi önüne gelen Kan Bağışı Tırında gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından kan bağışlarını alan Türk Kızılayı Samsun Şubesi çalışanları bağışlanan her kanın 3 cana can kattığını hatırlattı. 

SAMSUN KAN VERME NOKTASINDA EN VERİMLİ KENTLERDEN

Türk Kızılayının belediye önündeki çalışmalarını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kış aylarında kan ihtiyacının daha fazla olduğuna dikkat çekerek, Kan bağışlayarak hem hayatta kalıyorsunuz, hem de başkalarının hayata tutunmasına destek oluyorsunuz. Ülkemizde kan bağışında tek yetkili kuruluş olan Kızılay ile her zaman işbirliği içinde bu tür organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Samsun, kan verme noktasında en verimli olan kentlerden bir tanesi. Samsunda 7 den 70 e herkes bu konuda duyarlı. Kızılay ile birlikte böyle bir kampanyanın başlatılmasının doğru olacağını düşündük. Halkımızın ve Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımızın da bu konuda katkılarını bekliyoruz açıklamalarında bulundu. 

KAMPANYA 2 GÜN SÜRECEK

Daha sonra kan bağışında bulunan Başkan Mustafa Demire Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanvekili Ahmet Ali Bulut tarafından bir hediye takdim edildi. Belediye önünde gerçekleştirilecek olan Kan Bağışı Kampanyasının 2 gün boyunca süreceği ve vatandaşların da kampanyaya destek olabileceği vurgulandı.  

Kan Bağışı Kampanyasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram ve belediye çalışanları da kan vererek ihtiyaç sahiplerine destek oldu.ANAKENT VOLEYBOL TAKIMI ASTOR’U 3-1 YENDİ

05.02.2020 07:02

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kadın Voleybol Takımı evinde misafir ettiği Astor Voleybol takımını 3-1 yendi.

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig Kadınlar B Grubu 16. hafta maçlarında evinde Astor Voleybol Takımını ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kadın Voleybol Takımı 3-1 skor ile galibiyeti yaşayan taraf oldu. 
Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda gerçekleşen müsabakanın ilk setinde 25-20 alan Astor Voleybol Takımının sevinci uzun sürmedi. 2. sette 25-18 skor ile beraberliği yakalayan Samsun BŞB Anakentspor Voleybol Takımı etkili ve organize bir oyunla 3. seti 25-22, 4. seti de 25-23 alarak Astor Voleybol Takımını 3-1lik skor ile mağlup etti. 

PAROLA ŞAMPİYONLUK

Şampiyon olmak için verdikleri mücadeleden asla vaz geçmeyeceklerini söyleyen Samsun BŞB Anakentspor Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Taşkın Taşkıran, Kendisine güvenen, başarılı bir takımımız var. Ligde parolamız şampiyonluk. Takımımızın kondüsyonunu ve motivasyonunu en üst düzeyde tutarak başarıya odaklanıyoruz. Şampiyon olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün bize galibiyet sevincini yaşatan takımımızı kutluyorum dedi.BÜYÜKŞEHİR DEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

05.02.2020 06:59

Samsun Büyükşehir Belediyesi özellikle öğrencileri sevindirecek bir karara imza attı. Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mustafa Demir in talimatıyla tramvay, belediye otobüsü, halk otobüsü ve teleferik işletmelerinde geçerli abonmanlık tarifesinde indirim yaptı. Öğrenciler artık ulaşımdan yüzde 33 indirimli yararlanacak.

Zaman zaman gençlerle biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ulaşımda öğrencileri sevindirecek bir indirim talimatı verdi. SAMULAŞ, öğrencilerin taleplerine sessiz kalmayan Başkan Mustafa Demir in talimatını anında uygulamaya koydu. Öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi ne bağlı tramvay ve belediye otobüsleri gibi ulaşım sistemlerini indirimli kullanacağı yeni tarifelerden belli oranlarda sivil yolcular da yararlanacak.

YÜZDE 33 İNDİRİM

Yeni güncellemeye göre öğrenci abonmanlığında yüzde 33, sivil abonmanlık ücretlerinde ise yüzde 12 ile yüzde 24 arasında indirim yapıldı. Öğrenci biniş ücreti, 100 binişlik abonman kartında 1.95 TL den 1.30 TL ye, 150 binişlik abonman kartında ise 1.26 TL ye düştü. Sivil abonman kartı sahipleri ise yeni indirimli tarifeye göre tramvay, belediye otobüsü, teleferik işletmelerini 2,33 TL ile 2,60 TL arasındaki indirimli fiyatlarla kullanabilecek.

GENÇLER GELECEĞİMİZ

Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Başkan Mustafa Demir, Öğrencilerimiz bizim umudumuz. Gençlerimizi çok seviyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, daha iyi sosyal ve ekonomik şartlar sunmak bizim görevimiz. Zaman zaman öğrencilerle biraraya geliyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin en çok talep ettiği konu ulaşım ücretlerinin düşürülmesiydi. Biz de onların bu talebine istinaden onları sevindirecek bir indirim kararı kaldık. Öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olsun dedi.BAŞKAN DEMİR DEN DEPREM BÖLGESİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM

05.02.2020 06:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, afet bölgesinde ailesi bulunan öğrencilere ulaşım imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda öğrenim gören öğrencilere Elazığ ve Malatyadaki ailelerinin yanına gitmeleri için ulaşım noktasında yardımcı olacaklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 0555 865 55 nolu numara ile iletişime geçmeleri halinde her türlü desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Demir, Yaraları hep birlikte saracağız dedi.


HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ


Başkan Demir sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Samsunda öğrenim görüpte deprem bölgesindeki ailelerinin yanına gitmek isteyen öğrenci kardeşlerimiz 0555 865 55 10 nolu numaradan bizlere ulaşabilirler. Yavrularımıza her türlü desteği vermeye hazırız dedi.BAŞKAN DEMİR, GÜN BİRLİK GÜNÜ

05.02.2020 06:54

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatyayı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı.

Elazığ ve Malatyada yaşanan depremin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediyenin sosyal medya hesaplarından vatandaşlara yardım çağrısında bulunuldu. Kuru gıda ve ihtiyaç malzemeleri noktasında vatandaşları belediyenin çözüm merkezine davet eden Başkan Demir, Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü dedi.

BİZİ DERİNDEN YARALADI

AFAD, Kızılay, Belediyeler Birliği, bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarıyla dün geceden beri irtibat halinde olduğunu ifade eden Başkan Demir, Dün gece Elazığda meydana gelen, başta Malatya olmak üzere şehrimizde de hissedilen ve birçok ili etkileyen deprem tüm Türkiyeyi derinden üzdü. AFAD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde afet bölgesindeki kardeşlerimizin özellikle su ve kuru gıda ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. Afet bölgesinde yaşanan mağduriyetleri giderebilmek için tüm Samsunlu hemşehrilerimizi yardım kampanyasına davet ediyorum. Bu kapsamda yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın paketi açılmamış su, pirinç, bulgur vb. bakliyat ürünlerini belediyemizin Çözüm Merkezine ulaştırmaları yeterli olacaktır. Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü. Samsun olarak afet bölgesindeki kardeşlerimize el uzatma günü. Haydi Samsunlu hemşehrilerim hep birlikte Elazığ ve Malatyaya yardım edelim dedi.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Başkan Demir Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, Haydi Samsun!
Elazığ ve Malatyaya destek için kenetleniyoruz... AFAD ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Kuru Gıda ve ihtiyaç maddeleri (su, pirinç, bakliyat vb) desteği sağlayacağız. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ambalajları açılmamış ürünleri belediyemizin Çözüm Merkezine ulaştırmalarını bekliyoruz