Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUNDA KENTSEL DÖNÜŞÜM

12.07.2019 13:01

Ayvacık İlçesinde muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin bütün imkanlarını birleştirerek hizmet yoluna koyulduk dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçelerde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 8incisini Ayvacık İlçesinde gerçekleştirdi. Büyükşehir ile Ayvacık Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların talep ve önerileri dinlendi. 

MUSTAFA DEMİR'E EN ÇOK OY AYVACIKTAN

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi Başkanımız sayın Mustafa Demire verilen oy oranının en yüksek olduğu ilçe Ayvacık. Bu noktada ilçemizi 1inci yaptığınız için siz muhtarlarımız nezdinde bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başkanım, sizi en fazla destekleyen ilçe olarak bugün karşınızdayız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi. 

KAYMAKAMDAN DEMİRE TEŞEKKÜR

Sorunların çözümü noktasında toplantının çok önemli olduğunu belirten Ayvacık Kaymakamı Orhan Ayaz ise, İlçemizdeki sorunları muhtarlarımız bizlere iletiyordu. Bu sorunları Büyükşehir Belediye Başkanımızın yerinde görüp muhtarlarımızı dinlemesi hepimiz için çok iyi olacak. Bu anlamlı ziyaret için sayın Başkan Mustafa Demire teşekkür ederim diye konuştu. 

KAMU KURUMLARI DA DAHİL

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da konuşmasında, Ayvacıkın Saklı Cennet olduğunu belirterek, Gerçekten bu ilçenin kıymetini bilin. Hem Büyükşehir hem ilçe belediyemiz olarak Ayvacıka hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Belediye hizmetleri bir hizmet zinciriyle gerçekleşiyor. Muhtarlarımız sahadaki sorunları ilçe belediyelerimize ve Büyükşehire aksettirecekler. Biz de sadece belediye hizmetleri noktasında değil DSİ, Karayolları ve YEDAŞ gibi kurumları ilgilendiren tüm sorunların çözümüne elden geldiğince katkı vermeye çalışacağız dedi. 

HAYATA POZİTİF KATKI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de konuşmasına, Ayvacıkın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde AK Parti'ye verilen oy oranı noktasında Türkiye genelinde önde gelen ilçeler arasında yer aldığını hatırlatarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde partimize verilen en yüksek oy oranını Ayvacık ilçemiz aldı. Ayvacıklılar bizlere destek verdiler, güven verdiler. Tüm Ayvacıklı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Seçim döneminde ifade ettiğimiz gibi Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin bütün imkanlarıyla Ayvacıkta da 7den 70e herkesin hayatına pozitif katkı sağlayabilecek her türlü çalışmayı gerçekleştireceğiz dedi. 

HEDEF 5 YILDA TAMAMLAMAK

İlçe ve Büyükşehir ayrımını kaldırdıklarını ifade eden Başkan Demir, Hedefimiz imkanları ve gücü birleştirmek. Önümüzdeki 5 yılda hedefimiz yol, su ve kanalizasyon noktasında hizmetleri tamamlamak. Bu konuyla ilgili ilçe imkanlarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Yetmediği yerde Büyükşehir olarak biz destek olacağız diye konuştu. 

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Büyükşehir Belediyesi ve Ayvacık Belediyesi bürokratlarıyla birlikte ilçede gerçekleştirilecek proje, hizmet ve yatırımların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.BAŞKAN DEMİR: DÜNYAYA ÖRNEK OLACAĞIZ!

12.07.2019 12:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini Samsun’da hayata geçireceğiz açıklamasında bulundu

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumu ziyaret ederek Samsunda gerçekleştirilmesi planlanan Kentsel Dönüşüm ile ilgili istişarelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projelerin hayata geçmesi için kolları sıvadı. Başkan Demir, konuyla ilgili olarak Bakanlık'tan gelen yetkililerle yaptığı toplantıda, Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini Samsunda hayata geçireceğiz dedi.

Başkan Mustafa Demir, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından gelen yetkililer ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Demir, Bakanlık yetkilileriyle Canik ve İlkadım ilçelerinde Riskli Bölge olarak tespit edilen Kadıköy, Zeytinlik, Anadolu, Hastane, Kıran, Gaziosmanpaşa, Soğuksu ve Kuzey Yıldızı mahalleri için projelendirilen kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdı.

TÜRKİYEDE YAPILAMAYANI YAPACAĞIZ

Samsunun çarpık yapılaşmadan kurtulması, estetik bir şehir olması için Bakanlık ile organize bir şekilde çalışacaklarını belirten Mustafa Demir, Bakanlığımızın müthiş enerjisini ve deneyimini yanımıza alarak Türkiyede yapılmayanı yapacağız. Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Öncelikli olarak riskli bölgelerden başlayacağımız çalışmalar ile yatay mimariyi artırarak mahalle kültürünü tekrar canlandıracağız dedi.

SAMSUNLULAR KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIR

Dönüşüm yapılacak mahallelerde vatandaşların projeleri dört gözle beklediğini ifade eden Başkan Demir, Söz konusu mahallelerimizde yıllardır süre gelen problemlerden dolayı vatandaşlarımız kentsel dönüşüme hazır. Biz de onların haklarını, hukuklarını koruyarak,  mağduriyete meyil vermeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Şehrimizin silüetini değiştirecek bir çalışmaya imza atacağız. Projelerimiz hayata geçmeye başladığında Bakanımız Murat Kurum beyi de davet ederek bu önemli çalışmayı tüm Türkiyeye duyuracağımız bir tanıtım gerçekleştireceğiz diye konuştu.

Toplantıya ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak da katıldı.ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN DEMİRE BAĞIŞ ÇAĞRISI TEŞEKKÜRÜ

04.07.2019 13:45

Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit Ailelerinden Başkan Demire Bağış Çağrısı Teşekkürü

  Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında göreve başlamasıyla birlikte tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için bağış yapılması çağrısı, birçok kesimden takdir gördü. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Başkan Mustafa Demir'i makamında ziyaret ederek anlamlı çağrı için teşekkür etti.

  HERKESE ÖRNEK OLDU

  Şehit yakınları, gaziler, emniyet veya TSKya destek için kurulan dernek ve vakıfların son derece önemli işlevleri yerine getirdiğini söyleyen Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sadık Aydın, Polislik mesleğini tamamlama onuruna erişmiş meslektaşlarımız arasında dayanışmayı ve birlikteliği sağlamayı, onların sorunlarını çözmeyi hedefleyen derneğimiz, sosyal ve kültürel alanda da birçok önemli çalışmaya imza atmaktadır. Tüm bunları yaparken kuşkusuz içi vatan ve millet sevgisiyle dolu halkımızın bağışları derneğimize güç vermektedir. Sayın Başkanımız Mustafa Demir'in de göreve başlar başlamaz böyle bir çağrıda bulunması herkes için örnek teşkil etmiştir dedi.

  DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR

  EMŞAV Başkanı Bilal Erim de, Sayın Başkanımızın Samsun siyaset sahnesinde yer aldığı gündenden bu yana şehit aileleri ve gazilerimiz için gösterdiği duyarlılığa şahit olmuşuzdur. Kendileri bunu bir kez daha ispatladı. Bu nedenle derneklerimiz ve vakıflarımız adına kendisine teşekkür ediyoruz diye konuştu.

  DEMİR: ASLA UNUTMAYACAĞIZ

  Başkan Mustafa Demir de Sadık Aydın ile Bilal Erime ziyaretleri için teşekkür ederek, Şehitlerimizin bizlere bu vatanı ve yakınlarını emanet ettiklerini hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Her zaman, her yerde söylediğimiz gibi, şehit yakınları ve gazilerimiz için ne yapsak azdır dedi.

   ÇİÇEKLER ONLARLA GÜZEL

  Başkan Demir, devir teslim töreniyle Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna oturur oturmaz  Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının girişine Çiçekler Onlarla Daha Güzel başlıklı afiş astırmış, Değerli hemşehrilerim, adıma gönderilecek tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gazilerimiz için bağış yapmanızı rica ederim çağrısında bulunmuştu.SAMULAŞ TA AKADEMİ ZAMANI!

04.07.2019 13:40

Samsunda toplu taşıma hizmetlerini yürüten SAMULAŞ, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla SAMULAŞ AKADEMİyi faaliyete soktu

Samsunda Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak ulaşım hizmetlerini sunan Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla Türkiye genelinde örnek olacak bir uygulamaya imza attı. SAMULAŞ  AKADEMİ, Eğitim ve istihdam arasındaki nitelikli insan gücünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine kısa bir süre önce başladı.

HİZMET KALİTESİ, VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Konuyla ilgili SAMULAŞtan yapılan açıklamada, (Önce Kalite) sloganıyla yola çıkan SAMULAŞ, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyeti artırma konusundaki çalışmalarını da ara vermeden sürdürme taahhüdü vermiştir. Bu amaç doğrultusunda SAMULAŞ AKADEMİ faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, toplu taşıma şoforü, raylı sistemler sürücüsü mesleklerinde hizmet gerçekleştiren sürücüleri ilgilendiren her konuda yetişkinlere yönelik, yaparak öğrenme modeli ile  özel eğitimler verilecektir denildi.

İLK OLARAK SÜRÜCÜ EĞİTİMLERİ

Şirketin, AKADEMİ ile birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) akreditasyonu ile Yetkilendirilmiş Belgelendirme kuruluşu olarak hizmet vereceği ve ulaşım sektöründe Sınav ve Belgelendirme yapacağı da duyurulan açıklamada ayrıca şu bilgiler verildi: 

SAMULAŞ AKADEMİ, ilk olarak sürücü eğitimleri ile nitelikli insan gücünü artırmayı hedeflemektedir. Eğitim salonu ve idari yapılanmamız tamamlanmıştır. Çok yakın tarihte SAMULAŞ bünyesinde çalışanlardan oluşturulan konularında uzman bir ekip, Eğitici Eğitimi alacaktır. Katılımcılara yönelik, Eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerinin geliştirilmesi için 5 gün sürecek eğitim, interaktif eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecektir. 

DÜZENLİ PERİYOTLARDA EĞİTİMLER

Bu eğitimde, hizmette kalitenin artması ve kurumsal gelişimin desteklenmesi amacı ile yaparak öğrenme modeli ile eğitim verilecektir. Katılımcılar eğitim programı oluşturma ve müfredat  geliştirme konularında bilgi ve beceri sahibi olacak, hazırlanan ders içerikleri ile tüm sürücüler yıllık olarak, düzenli periyotlarda eğitime tabi olacaklardır. Eğitim etkinliği, ölçme ve değerlendirme sistemi de hazırlanmış olup, yenileme ihtiyaçları ve yeni eğitimler ile, sistem sürekli gelişim içinde geliştirilecektir.

ULUSAL ALANDA SİNERJİ YARATACAK

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı da yaptığı açıklamada, şirket olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TÜRKAK  başvuruları için çalışmaların tüm hızıyla ilerlediği hatırlatarak şunları söyledi:

Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak sözüyle çıktığımız ve ilerlediğimiz yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Hizmette kalitenin kaliteli personel ile mümkün olacağını her zaman ilke edinmiş şirketimiz, eğitim faaliyetlerini sürdürecek. SAMULAŞ Akademinin bu anlamda çok önemli bir misyonu yerine getireceğine inanıyorum. SAMULAŞ Akademi örneğinde, başta Samsun ili olmak üzere önce bölgede, sonra ulusalda ulaşım alanında bu çalışmaların etkisi olacak ve bir sinerji yaratılacaktır.ÖMRÜM MİLLETİME FEDA OLSUN

04.07.2019 13:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bu ülkenin, Allahın izniyle sonsuza kadar özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun dedi

Samsun İlyasköy Mübadele Derneğinin geleneksel Etli Pilav Günü Şenliğine katıla Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza değin var olacağını belirterek, Bunun için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, devletimize feda olsun dedi.

MÜBADİL DEMEK, GÜZELLİK, HOŞGÖRÜ DEMEK

İlyasköy Mahallesindeki etkinlikte mübadillerin her yıl geleneksel hale getirdikleri büyük buluşmalarına ve coşkularına ortak olan Başkan Mustafa Demir, yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. Başkan Demir, Mübadil demek, tam Türkmen kültürüdür. Türkiyede mübadil nüfusunun en fazla olduğu 2nci veya 3üncü ili Samsundur. Hemen hemen bütün mübadil kardeşlerimizi ve büyüklerimizi yakından tanıyorum. Nerede bir mübadil varsa orada bir güzellik, hoşgörü, disiplin var demektir. Nesiller arasında da çok güzel saygı, sevgi ve karşılıklı birlik ve beraberlik duygusu hakim. Vatana, millete bayrağa saygı ve hürmet var. Sizleri seviyoruz diye konuştu.

ÜLKEMİZ BİR, DEVLETİMİZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR!..

Türkiye nin kültürel zenginliğinin Samsunda da hayat bulduğuna dikkat çeken Başkan Demir, Şehrimizde hemen hemen her bölgeden, her yöreden, insanımız var. Benim siyaset yaptığım zaman boyunca hiç bir ayrım ve tasnif beynimden ve duygu dünyamdan geçmedi.  Şunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki, kardeşiz, biriz, beraberiz. Geleceğimiz bir, şehrimiz bir, ülkemiz bir, devletimiz bir, bayrağımız bir. Allahın izniyle sonsuza kadar bu ülkenin özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrümüz ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun ifadelerini kullandı. 

Dernek Başkanı Faruk Aydına da teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, ardından yöresel dansları izleyerek çocuklar ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.