Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: ABD nin DE Batının Da Oyunları Bitmez

25.06.2018 07:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu ülkede ABD nin ve Batının oynadığı oyunlar bitmez. Bunların insanlık için yaptığı hiçbir şey yok. Dedi.

Başkan Şahin yaptığı konuşmada 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı referandumu ile Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmeye karar verdiklerini hatırlatarak;  Bu seferde o sisteme göre Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, meclisimizi belirleyeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Bakınız bir eski Türkiye var, bir de yeni Türkiye var. Eski günleri bir hatırlasak. O günlerde güçsüz hükümetler olduğu için hizmette üretilemiyordu. Türkiye de ne zaman güçlü hükümetler kurulduysa ülkeye birçok hizmetler yapılmış. Ama ne zaman bir güçlü hükümet kurulmuşsa 10 yılda bir yapılan darbelerle yerle bir edilmiş, indirilmiş, engellenmiş. Bunların hepsinin sebebi Türkiye nin gelişmesini ve kalkınmasını engellemek. Son yıllarda emperyalist ve güçlü devletlerin sömürüleri ve işgalleri artık askerle olmuyor. Senin içinden birisini bularak ve seni meşgul ederek, seni onlarla vurarak işgal etmiş oluyorlar. Diye konuştu.Başkan Şahin seçim çalışmaları kapsamında AK Parti İL Başkanlığı tarafından düzenlenen 19 Mayıs İlçesindeki mitingde vatandaşlara seslendi.

15 Temmuz olayları sonuç alsaydı biz bugün bu toplantıları yapmayı aklımızdan bile geçiremezdik. Diye konuşan Başkan Şahin sözlerine şu şekilde devam etti;  Ya Suriye gibi olup birbirimizi yerdik ya da Arabistan daki gibi başımızda ABD nin kontrolünde, emir eri olan bir Başbakan, bir Cumhurbaşkanı koyarlardı. Onlarda ABD ne derse onu yapmak zorunda kalırdı. Yani kısacası farklı bir manda sistemi buraya yerleşmiş olurdu. Eğer güçsüz bir hükümet döneminde bu darbe girişimi gerçekleşmiş olsaydı kesinlikle başarılı olabilirdi. Bizim Türk Milleti eğer liderine inanırsa yolunda ölmeyi de bilir. Bu kolay bir şey değil. Can bu. Tankların önüne çıkıyorsun, silahların üzerine gidiyorsun. Bu ülkede ABD nin ve Batının oynadığı oyunlar bitmez. Bunların insanlık için yaptığı hiçbir şey yok. Silah, kan, gözyaşı. Bunları insanlıktan nasibini almamış, sözde medeni geçinen aşağılık mahlûklar olarak görüyorum. Tüm bu oyunların önüne geçmek adına 24 Haziran akşamı hepinizin desteği ile yeni bir bayram daha yaşarız inşallah. Güçlü iktidar ve güçlü bir meclis için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Mitinge Başkan Şahin in yanı sıra 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti İlçe Başkanı  Fatih Seven, parti yöneticileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Şahin miting sonrasında Yükseliş Mahallesi Köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Şahin burada vatandaşlara imar affı ile ilgili bilgi verdi ve düşüncelerini aktardı.Başkan Şahin: Yangının Sebebi Araştırılıyor

25.06.2018 07:16

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Amisos Tepesi nde çıkan yangının sebebinin araştırıldığını söyledi.
Yaklaşık 4 dönüm alanı etkileyen yangında herhangi bir can kaybının olmadığını ve ağaçların zarar görmediğini öğrenince rahat bir nefes alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Nefes kaynağımız olan ağaçların büyüyene kadar geçen süre yılları alıyor. Bugün yaşanan bu üzücü olayda sadece can kaybının olmaması değil, ağaçlarında zarar görmemiş olması bizleri sevindirdi. Yangına ilk müdahale Amisos Restorantta görevli personellerimiz tarafından yapılmış, itfaiye ekiplerimiz de hızlı bir şekilde gelerek söndürme ve soğutma çalışmalarını gerçekleştirmiş. Yangının sebebi araştırılıyor dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Amisos Tepesi nde meydana gelen yangın sonrası olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kavak ilçesinde sürdürdüğü programlar sırasında Amisos Tepesi nde meydana gelen yangını haber alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin programlarını tamamladıktan olay yerine gelerek İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin den bilgi aldı.Başkan Şahin: Büyük Türkiye İçin Destek Olun

25.06.2018 07:13

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; Dün PKK vardı, Bugün FETÖ var, yarın ne olacağı belli değil. Büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti ye destek olmamız lazım. dedi.
Başkan Şahin buradaki sohbet sırasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ne kadar güçlü olursa Türkiye nin daha da gelişip büyüyeceğini ifade ederek; Dün PKK vardı, Bugün FETÖ var, yarın ne olacağı belli değil. Büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti ye destek olmamız lazım. Türkiye nin önünü kapamak için hep birileri çıkıyor. Bu kirli ellere dur demek için güçlü hükümet için güçlü bir devlet için gereken desteği vermeli ve 24 Haziran da üzerimize düşeni yerine getirmeliyiz. Diye konuştu.Başkan Şahin, Kavak ilçesindeki programları kapsamında Kayaköy Mahallesi nde devam eden beton yol çalışmalarını inceledikten sonra AK Parti İlçe SKM ye geçerek AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı yı ziyaret etti ve ardından otogarda bulunan bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.Başkan Şahin Kavak İlçesini Ziyaret Etti

25.06.2018 07:11

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu nu ziyaret etti.
Öğlen namazını ilçede kılan Başkan Şahin, vatandaşlar ve esnafla da bir araya geldikten sonra ilçeden ayrıldı.Başkan Şahin ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Kavak ilçesinde temaslarda bulunan Başkan Şahin, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu nu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Sarıcaoğlu tarafından Başkan Şahin e ilçede devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verilirken, Başkan Şahin de Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve devam eden yatırım ve projeleri masaya yatırarak ilgili müdürlerden brifing aldı ve çalışmaların hızlandırılması için talimat verdi.Başkan Şahin : Kulübümüzün Arkasında Olacağız

25.06.2018 07:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık ı ziyaret etti.

Kulüp tesislerinde samimi bir havada gerçekleşen ziyaret sırasında Kulüp Başkanı Uyanık, Başkan Şahin e yönetim olarak yaptıkları çalışmalar ve hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Başkan Şahin ise Samsunspor un Samsun’un öne çıkan markası ve en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirterek;  Hepimiz Samsunspor un çok daha iyi yerlere layık olduğunu ve bunu başarabilecek kapasiteye de sahip olduğunu çok iyi biliyoruz. Yeni yönetimin tecrübesi ve azmiyle bunu başaracağına da gönülden inanıyoruz. Biz tüm Samsun olarak spor kulübümüzün arkasında olacağız. Beklentimizde ümitlerimiz de yüksek. Bu hedeflerin gerçekleşmesi adına Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak elimizdeki imkânlarla yanlarında olmaya devam edeceğimizi söylemek isterim. El ele vererek Samsunspor umuzu güzel günlerine yeniden kavuşturmak için çaba göstereceğiz. Sayın Uyanık ve ekibini de bir kez daha tebrik ediyor ve başarılar diliyorum diye konuştu.Başkan Şahin bir se önce kendisini ziyarete gelen Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında Kulüp Başkanı Uyanık tarafından Başkan Şahin e isminin yazılı olduğu Samsunspor forması, Samsunspor logolu futbol topu ve Samsunspor tarihinin yer aldığı bir kitap hediye edildi.