Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: MİRASIMIZ, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE

29.04.2019 08:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan coşkusunu yaşadığımız bu günlerde çocuklarımıza bırakacağımız tek mirasımız güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Bunun için çok çalışmalıyız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan coşkusunu yaşadığımız bu günlerde çocuklarımıza bırakacağımız tek mirasımız güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Bunun için çok çalışmalıyız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Demir mesajında, çocukların Türkiye nin aydınlık geleceği olduğuna vurgu yaparak, Bu nedenle çocuklarımıza bırakacağımız mirasımız büyük ve güçlü Türkiye olmalıdır dedi.

TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ VE TBMM

Başkan Mustafa Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin açılışının 99'uncu yıl dönümünü coşku, heyecan ve gururla kutladıklarını belirterek, Millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi nin açılış yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. TBMM nin kurulduğu 23 Nisan 1920, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin işgal kuvvetlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelenin sonucunda kurulan TBMM, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin temelinin de atıldığı gündür ifadelerine yer verdi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

23 Nisan ın tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olduğuna da dikkati çeken Mustafa Demir, mesajında ayrıca şunları dile getirdi:

Bu nedenle, yarınlarımızın teminatı, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli, hatta tek miras güçlü ve büyük Türkiye olacaktır. Güçlü ve büyük Türkiye nin gelecekte de dünyanın lider ülkeleri arasında yer alacağına olan inancımız sonsuzdur. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Bu düşünce ve temennilerin ışığında tüm çocuklarımızın bu güzel bayramını kutlarken, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.BÜYÜKŞEHİR E ÇOCUK BAŞKAN!

29.04.2019 08:02

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Milli Mücadele nin başşehri Samsun'da yine coşkuyla kutlandı. Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Orta Okulu 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  Milli Mücadele nin başşehri Samsun da yine coşkuyla  kutlandı. Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Orta Okulu 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy oturdu.

Samsun da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük coşkuyla kutlandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi ndeki kutlamalarda ise Başkanvekili Nihat Soğuk, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip  Orta Okulu öğrencilerini ağırladı.

BAŞKAN OLMAK GÜZEL DUYGU...

Bir 23 Nisan geleneği olarak makam koltuğuna oturan 6 ıncı sınıf öğrencisi Aydın Fatih Atasoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nın çok güzel bir armağan olduğunu söyledi. Atasoy, Başkan olmak çok güzel bir duygu. Arkadaşlarımla birlikte burada olduğum, bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Gelecek Türkiye’sine hizmet edebilmek için derslerimize çok çalışmalı, anne, baba ve öğretmenlerimize saygılı olmalıyız dedi.

NİHAT SOĞUK TAN KUTLAMA

Başkan Vekili Nihat Soğuk ise Bugün tüm yetkiler çocuklarımızda. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bizleri ziyaret eden öğrencilerimiz başkanlık koltuğuna oturarak bizlere talimat verdiler. Bugün çocuklarımızın günü. Her zaman olduğu gibi bugün de karşılıksız taleplerini yerine getireceğiz. Tüm yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum ifadelerini kullandı.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İNSANLIK SORUNU

29.04.2019 07:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucuyla mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu belirterek, Kimse bu sorun ile mücadeleden kaçamaz, kimsenin böyle bir lüksü yok dedi.

Hedef Olma Hedefsiz Kalma projesi kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele için hazırlanan Narkotik Eğitim TIRı, dün Samsuna geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Valisi Osman Kaymak ile birlikte Eğitim TIRını ziyaret etti ve Uyuşturucu ile Mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

TERÖRLE MÜCADELE GİBİ...

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TIR da görevli narkotik uzmanı polisler, Uyuşturucuyla Mücadele ve Korunma Yolları gibi konularda detaylı bilgiler veriyor. Eğitim TIR ını Vali Osman Kaymak ile birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucu ile mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu söyledi. Başkan Demir, Kimsenin bu sorun karşısında kaçma lüksü yok. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli dedi.

BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERİN YANINDA...

Koruyucu ve önleyici sosyal politikalarla bireylerin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilebileceğini söyleyen Demir, Çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmak, topluma ve kendilerine faydalı birer yetişkin olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Uyuşturucu bağımlılarını topluma yeniden kazandırmaya kararlıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu kullanımından gençlerimizi kurtarmak arzusundayız diye konuştu.

27 NİSAN A KADAR SAMSUN'DA

Narkotim Eğitim TIR ı, Cumhuriyet Meydanı nda 23-27 Nisan tarihleri arasında hafta içi saat 09.00-17.30, hafta sonları ise 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Narkotik Eğitim TIR ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı şekilde anlatılıyor.MİNİK GÖRKEM İN BAŞKAN DEMİR SEVGİSİ

29.04.2019 07:48

Samsun da bedensel engelli 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti.

Samsun da bedensel engelli 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Yoğun mesaisine rağmen vatandaşları tek tek makamında ağırlayan ve tebrikleri kabul eden Başkan Demir in ziyaretçileri arasında 6 yaşındaki bedensel engelli Görkem Kemal Bulut da yer aldı.

BAYRAK VE CUMHURBAŞKANI PORTRESİ İSTEDİ

Erken doğumdan kaynaklı sıkıntılar nedeniyle belden aşağısı tutmayan ve tekerlekli sandalyede hayatına devam eden 6 yaşındaki Görkem Kemal Bulut, babaannesi Halime Bulut ile birlikte Başkan Mustafa Demir i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Görkem Kemal Bulut, Başkan Mustafa Demir den, Türk bayrağı, Cumhurbaşkanının portresi ve Başkan Mustafa Demir ile çekindiği çerçeveletilmiş bir fotoğraf istedi.

Görkem ile yakından ilgilenen Başkan Mustafa Demir, taleplerinin yerine getirilmesi talimatını verdi. Başkan Demir ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Samsun da katılacağı bir iftar yemeğine Görkemin de davet edileceğini açıkladı.BAŞKAN DEMİR: YANLIŞ YÖNE YELKEN AÇMAYIN

19.04.2019 07:48

Bafralı muhtarlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yanlış olana yelken açmayın, doğru olandan şaşmayın Dedi.

Bafralı muhtarlarla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yanlış olana yelken açmayın, doğru olandan şaşmayın Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra İlçesi nden hayırlı olsun ziyaretine gelen muhtarları makamında kabul etti. Başkan Demir, Muhtarlarımızla sürekli irtibat halinde olacağız. Bunun için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir birim oluşturuyoruz dedi.

DOĞRU OLANDAN ŞAŞMAYIN...

Samsun da yepyeni bir dönemin başladığına dikkati çeken Mustafa Demir, Size tavsiyem, hiç bir zaman doğru olandan şaşmayın. Bizler bugün varız yarın başkası olacak. Muhtarlığınız için gerekli olduğunu düşünseniz bile yanlış olan şeylere doğru yelken açmayın. Samsun gibi şehirlerin buna ihtiyacı var. Çünkü Samsun bölgenin merkezi diye konuştu.

MEZARDAN BAŞKA GİDECEK YERİMİZ YOK!..

Samsun kalkınmazsa bölge kalkınamaz diyen Başkan Demir, Ev, ocak namus ve can ehemmiyeti tehlikeye düştüğü için buraya gelmiş insanlar var. Tehlikeye düştüğümüzde bizim mezardan başka gidecek yerimiz yok. 3 dönem siyaset yaptım. Bu kadar asil bu kadar saygılı, devletine ve milletine bağlı başka bir şehir görmedim ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR İÇİN İNTERAKTİF BİRİM

Seçim öncesi sunulan projeleri hayata geçirmek için büyük gayret göstereceğini belirten Başkan Demir, Güzel bir seçim geçirdik. Sunduğumuz projeleri gerçekleştirirsek, bu şehir gerçekten şahlanmış olacak ve bu projeleri de hayata geçirmek için büyük bir mücadele vereceğiz. Belediyede muhtarlarımızla irtibatlı bir birim oluşturacağız. Belediye ile interaktif her an irtibata geçebileceksiniz bir birim. Her ilettiğiniz ciddiye alınacak, kayda geçecek ve size bilgi verilecek. Elektronik ortamda yazılı bir metne dönüştürmeye gayret edeceğiz. Ne talep edildi, ne dendi ben görmek istiyorum. Sadece sizin için değil vatandaşlarımız için de açık olacak bu sistem dedi.

YOL VE SU PROBLEMİ KALMAYACAK

5 yıllık görev süresi boyunca il genelinde gezilmedik mahalle bırakmayacağını da belirten Mustafa Demir, Sorunları bizzat yerinde göreceğim. Tüm mahalle ve grup yollarını 5 yıl içinde tamamlayacağız. İçme suyu problemi olan mahallelerimizin sorunlarını en kısa sürede çözmek için gayret edeceğiz. Samsun daki bütün vatandaşlarımıza sizlerle birlikte el ele vererek hizmet edeceğiz. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum  diye konuştu.