Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


CANIMIZ BU ÜLKEYE FEDA!

31.07.2019 11:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağı ve kabrini ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bitlis te 19 Temmuz da, korucu aracıyla üs bölgesine intikal ederken PKK terör örgütü tarafından önceden yerleştirilmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Merkez İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağını ve kabrini ziyaret etti.

BAYRAK VE KUR'AN HEDİYE ETTİ

Başkan Mustafa Demir, ilk olarak şehit binbaşının Asarcık İlçesi Armutlu Mahallesi ndeki baba ocağını ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir, bir kez daha acılarını paylaştığı ve başsağlığı dilediği şehidin babası Emekli Başçavuş Rüştü Akkuş, annesi Saniye Akkuş ve eşi Yasemin Akkuş'a bayrak ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

BİZZAT BENİ ARAYIN!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın selamlarını getirdiğini belirten Başkan Mustafa Demir, Hepimizin bu memlekete canı feda. Hem başkan olarak hem de Mustafa Demir olarak her zaman yanınızdayız. Maddi ve manevi neye ihtiyacınız olursa bizzat beni her zaman arayabilirsiniz. Şehitlerimizin arkalarında bıraktıkları her yüz, bize emanettir. Şehitlik herkese nasip olmaz. Vatan uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve sevenlerine metanet ve sonsuz sabırlar diliyorum dedi.

Başkan Mustafa Demir daha sonra Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş'un kabrini ziyaret etti ve dua okudu.SAMULAŞ TAN TELEFERİKLERE AĞIR BAKIM

31.07.2019 11:34

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, işletmecisi olduğu Batı Park taki teleferikleri, halatlar, taşıyıcı makaralar, gondollar ve tüm elektro mekanik sistemine kadar Ağır Bakıma aldı. Faaliyetleri tamamen durdurulmayan teleferik, saat 13.00 ile 23.00 arasında hizmet vermeye devam ediyor

Samsun un İlkadım İlçesi Baruthane Mahallesi nde Kral Mezarları ve Amisos Tepesi ile Batı Park ı birbirine bağlayan teleferik tesisleri, işletmecisi olan Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ekipleri tarafından bakımdan geçiriliyor. Sabah 06.00 da başlatılan başlatılan bakım onarım çalışmaları saat 13.00 e kadar devam ediyor. Teleferik, bu saatten 23.00 a kadar ise Samsunlulara yeniden hizmet vermeye devam ediyor. 

SAMULAŞ IN ÖNCELİĞİ: İNSAN GÜVENLİĞİ

SAMULAŞ tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Önceliğini insan ve sistem güvenliğine veren şirketimiz tarafından işletilen Baruthane mevkisinde yer alan teleferik işletmemiz, baştan aşağıya bakıma alınmışytır. Son günlerde teleferiğe artan ilgi de göz önüne alınarak işletmenin faaliyetlerini tamamen durdurmadan başlattığımız ağır bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu sayede güvenli ve konforlu yolculuğun kalitesini daha da artırıyoruz denildi.

ŞİKAYETLER DİKKATE ALINDI, SİSTEM YENİLENDİ

Bakım çalışmaları kapsamında halatları taşıyıcı makaraların, gondolların, taşıyıcı sistemin ve tüm elektro mekanik sistem ile ekipmanlarının tek tek kontrol edildiği, yağlandığı ve aşınma ölçümlerinin yapıldığı belirtilen açıklamada, Bakım kapsamında taşıyıcı halatlar ile tüm kabinler temizlendi. Ayrıc a 6 adet gondol tamamen temizlenirken camları da yenileniyor. Kısacası teleferik sistemindeki olası tüm riskler ortadan kaldırıldı, güvenlik tamamen sağlandı. Yaptığımız bu çalışmalar ile zaman zaman vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerin son bulacağına inanıyoruz. SAMULAŞ tüm hizmetlerinde Samsunluların güvenliğini en önemli önceliği olarak görmeye devam edecek ifadelerine yer verildi.

SAMSUNLULARA TARİHİ VE TURİSTİK DAVET

SAMULAŞ ın açıklamasının son bölümünde ise şöyle denildi:

Teleferik işletmemiz, 500 metrelik hat boyunca 6 gondol ile haftanın her gününde, 10.00 ile 23.00 saatleri arasında Samsunlulara hizmet vermektedir. Aynı anda 18 kişinin inip çıkabildiği teleferiklerimiz Batı Park ve Amazon Adasını, Amisos Tepesi ve Restoranı, Kral Mezarları ve Baruthane Tümülüslerine bağlamaktadır. Bu yönüyle teleferiklerimiz, Samsun turizmine ve tarihine büyük katkı sağlamaktadır. Samsunluları, Baruthane bölgesindeki tarihi ve turistik güzellikleri keşfetmeleri için teleferiklerimizi kullanmaya davet  ediyoruz.HEM DAHA GÜVENLİ HEM DAHA TASARRUFLU!

31.07.2019 11:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ın başlattığı Akademi Eğitimlerinin sonuncusunda Otobüs İşletmesine yönelik Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaları işleniyor. Genel Müdür Tamgacı, toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi (Karakutu) sistemine geçileceğini açıkladı

Ulaşımın her alanında hizmette kalite ilkesini uygulayan  Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı SAMULAŞ AKADEMİ eğitimlerine  ara vermiyor. Otobüs İşletmesi'ne yönelik gerçekleştirilen son eğitimde özellikle Araçlarda Tasarruf ve Güvenlike dikkat çekildi. SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Otobüslerimizde, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin tekerlekli araçlar için tasarlanmış hali sayılabilecek Telemetri Sistemi'ne geçiyoruz dedi.

TASARRUFLU, GÜVENLİ, KONFORLU YOLCULUK

SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonunda Otobüs İşletmesi'ne yönelik verilen ve 2 bölüm halinde gerçekleştirilen eğitimde Araç Bazlı ve Sürücü Bazlı raporlar değerlendirildi. Otobüs İşletme Müdürü ve yardımcıları, otobüs bakım formen ve teknisyenleri, otobüs işletme amiri, garaj işletme amiri, otobüs vardiya amirleri, Trafik Kontrol Merkezinde görevli kontrolörler ve Çağrı Merkezi operatörlerinin katıldığı eğitimlerde Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaların işlendi ve önemine vurgu yapıldı.

HIZ VE HAT İHLALLERİ, GEREKSİZ GAZ KULLANIMI

Eğitimlerin 2 nci bölümünü yardımcıları ile birlikte izleyen SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Yolcu kalite ve konforunu artırabilmeye yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Kontrol Merkezi tarafından sürekli takibi yapılan Hız İhlali, Hat İhlali, Gereksiz Gaz Basımı gibi konularda sürücülerimiz eğitilmekte ve böylece yolcularımıza daha kaliteli hizmet verilmesi sağlanmaktadır" dedi.

AKARYAKITTA, BAKIM ONARIMDA TASARRUF

Son yapılan eğitimde Otobüs İşletmesi ni daha çok tasarrufa yönlendimeyi hedeflediklerini söyleyen Enver Sedat Tamgacı, Bu eğitimlerimiz sayesinde personelimize çok daha fazla tasarruf bilinci aşılanacak. Araçlarda akaryakıt, bakım onarım, yedek parça tasarrufunun yanısıra zamandan da tasarruf sağlanacak diye konuştu.

ARAÇLARA KARA KUTU VE ANINDA MÜDAHALE!..

SAMULAŞ olarak toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi denilen sisteme geçtiklerini açıklayan Genel Müdür Tamgacı, Bu sisteme, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin otobüsler için tasarlanmaş hali diyebiliriz. Bu karakutular, seyir halindeyken sürücülerin ve araçların bulunduğu tüm koşulları kaydedecet. Elektronik haberleşme ağı sayesinde araçlarımızdaki, araç hızı, yakıt ve yağ basıncı, tüm arıza durumları, rota, hat, mesafe gibi bilgilere uzaktan erişebileceğiz. Anlık bilgiler tek bir merkezden takip edilecek, herhangi bir olumsuz durumda gerektiğinde müdahale edilebilecek dedi.

SÜRÜCÜLERE SÜRÜŞ ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK

Eğitimlerin, sürücülerin sürüş alışkanlıklarını olumlu yönde etkileyeceğini de söyleyen Genel Müdür Tamgacı, Sürücülerimiz artık araçlarını daha emniyetli, güvenli ve ekonomik kullanacak. Sürücülerin kural dışı araç kullanımları, ani hızlanma ve yavaşlama, hız limitini aşma gibi durumlarda ikaz edilecekleri bir sistem oluşturuyoruz. Bu da doğal olarak olası kazaların önlemede büyük rol oynayacak diye konuştu.

HER KURUŞ TASARRUF, ÜLKEYE KATKI DEMEK

SAMULAŞ olarak bundan sonraki süreçte Tasarruf a ayrı bir önem vereceklerini belirten Tamgacı, Tasarruf yöntemiyle sağlayacağımız her kuruş katkının öncelikle şirketimize, sonra şehrimize, en sonunda da ülke ekonomisine katkı sağlayacağına olan inançla hareket etmeye devam edeceğiz dedi.BASIN, VAZGEÇİLMEZ UNSUR...

31.07.2019 11:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunan basın, demokrasimizin de vazgeçilmez unsurudur dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111'inci Yıl Dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Demir mesajında, basının, Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğuna dikkati çekti.

KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGI

Açıklamasının başında, şahısların özel hayatlarına saygı duyan, kişi hak ve özgürlükleri temelinde tarafsızlık ilkesinden vazgeçmeyen basın organlarının, bir ülkede demokratik toplumun en önemli güvencesi olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Tüm yerel ve ulusal basın kuruluşları ve çok değerli çalışanları, yerine getirdikleri hizmetle halkın özgür haber alabilme  ve bilgilendirilmesine katkı sağlarken farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesi, tartışılmasına da öncülük etmektediler. Bu nedenle basın, demokrasi kültürümüzün vazgeçilmez saygın bir unsurudur. Kişi hak ve özgürlüklerine saygı gösteren, toplumun her kesiminin sesi olan, ülke ve toplum hassasiyetlerini ön planda tutan basın organları ve basın mensupları, dün olduğu gibi bugün de, yarın da saygınlıklarını koruyacaklardır.

SAMSUNLU GAZETECİLERE KUTLAMA

Bir kez daha basının, halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunduğuna dikkati çekiyor, bu vesileyle Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111 inci Yıldönümünde, şehrimizde bu önemli görevi başarıyla ve layıkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.SAMSUNSPOR MARKAMIZDIR, SEVDAMIZDIR!..

23.07.2019 08:16

Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor sevdamızdır, en değerli markamızdır. Desteğimiz sürecek dedi

Geçtiğimiz ay sonu gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrası oluşan Samsunsporun yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti. Başkan Demir, Yeni yönetim, Samsunsporumuza hayırlı olsun. Sevdamız, en değerli markamız olan Samsunsporumuza desteğimiz sürecek dedi.

İSMAİL UYANIKTAN MORAL TEŞEKKÜRÜ

29 Haziranda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Kongresi sonrası bir kez daha Samsunspor Kulübü Başkanlığına seçilen İsmail Uyanık, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti. Uyanık, Son kongremizde güven tazeleyen yeni yönetimimizle birlikte sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret etmiş bulunuyoruz. Sayın Başkan, Genel Kurula katılarak yaptığı konuşmayla bizlere büyük moral vermiştir. Kendisine teşekkür ediyorum diye konuştu.

MUSTAFA DEMİRDEN KENETLENELİM ÇAĞRISI

Başkan Mustafa Demir de yaptığı açıklamada, Türk futbol tarihine her zaman yetiştirdiği büyük futbolcular ile geçmiş olan bir kulübümüz var. Bu büyük kulüp yeni ve umut dolu bir futbol sezonuna girmek üzere. Tabi ki hedefimiz önce 1inci Lig, ardından Süper Lige çıkmak olacaktır. Bunun için tüm Samsunlular olarak kenetlenmek zorundayız. Tek yürek olursaz, azim gösterirsek eski günlerimize döneceğimizden kimsenin şüphesi olması. Samsunspor sevdamızdır, Samsunspor en büyük marka değerimizdir. Sayın İsmail Uyanık ve yeni yönetim kurulu üyelerine çıktıkları bu zorlu yolculukta sonsuz başarı diliyorum. Sizlerin yanınızda olduğumuz bilmenizi istiyorum. Samsunspora her türlü desteği vermeye hazırız diye konuştu.