Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


UYULAN HER KURAL BİZİ HAYATA BAĞLAR

07.05.2019 08:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, trafikte yeni uygulamaya konulan Yaya Önceliği Projesini övdü ve, Trafikte uyulan her kural bizi hayata bağlar dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği temasıyla kutlanan Karayolları Trafik Haftası dolayısıyla trafikte yaşanan sorunları anlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programa katıldı. Demir,  trafikte yeni uygulamaya konulan Yaya Önceliği Projesini övdü ve, Trafikte uyulan her kural bizi hayata bağlar dedi.

TRAFİK GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ve Vali Osman Kaymak, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz,  İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağoğlu, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, kurum müdürleri, kaymakamlar, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin de yer aldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Trafik Güvenliğine dikkat çekti.  

BELİRLEYİCİ FAKTÖR SÜRÜCÜDÜR
Her yıl düzenlenen Trafik Haftasının, her yaşta vatandaşın dikkatini trafik ve trafik güvenliği konusu üzerine çekerek bu konuda daha duyarlı toplum oluşturmayı hedeflediğini söyleyen Mustafa Demir, ayrıca şu açıklamayı yaptı:

Trafik kurallarına uymak insanın kendine ve çevresine duyduğu saygının bir tezahürüdür ve medeni bir insan olmanın gereğidir. Şunu asla unutmamalıyız ki uyulan her kural bizi hayata bağlar. Trafikte en önemli unsurun insan olduğu, yolun durumuna, araca ve yol güvenliğine, azami dikkati gösterecek sürücülerin, trafiğin belirleyici faktörü olduğu yadsınamaz bir gerçektir. 2019 yılının yaya öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2019 yılı trafik haftasının teması da, Trafikte yaya önceliği oldu. Başlatılan  bu proje oldukça önemli. Çünkü yayalar trafikte korunmasız faktörler. Projenin önemini toplumun her kesimine, sürücülere, yolculara, çocuklara gençlere herkese anlatmamız lazım. Bu bilinci tüm vatandaşlarımızda oluşturmamız lazım. İnşallah Trafik haftası da buna vesile olacak.

Etkinlikte ayrıca açılan stantlar gezildi, trafik konulu resim, şiir kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.HAKKIMI HELAL ETMEM!..

07.05.2019 08:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum İlçesindeki AK Partili mahalle başkanlarına seslendi: Eksiğim varsa şahsen herkes bana iletsin. Bende eksik görüp iletmeyene hakkımı helal etmiyorum

Samsunda, Atakum İlçesindeki AK Partili mahalle başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Mahalle başkanlarını makamında kabul eden Başkan Demir, Eksiğim varsa bana şahsen iletmenizi istiyorum. Eksiklerimi görüp bana iletmeyene hakkımı helal etmiyorum dedi.

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Mahalle başkanları ve meclis üyeleriyle sürekli irtibat halinde olacaklarını ifade eden Mustafa Demir, İlçe belediyesinin hizmet alanları belli. Yapıp yapamayacakları belli. Belediye hizmetleri noktasında elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Tüm mahalle başkanlarımıza ve meclis üyelerimize kapımız her zaman açık. Vatandaşın hizmet talepleri doğrultusunda imkan nispetinde aktif olacağız ve sürekli birlikte olacağız diye konuştu.

OLUMSUZLUKLARI BANA BİLDİRİN
Önümüzdeki seçim dönemine şimdiden hazırlanalım çağrısında bulunan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Sizler mahallelerde bizim adımıza sorumlusunuz. Biz de burada sizin adınıza görev yapıyoruz. Hizmetlerin hepsinin bir anda yapılması söz konusu değil. Onlar kayda alınır. Ne zaman yapılacağı tespit edilir. Bu diyaloğu kurmamızda da fayda var. Sizden bir ricam daha var. Önümüzdeki seçim dönemi için şimdiden gayret edelim. Gücümüzü birleştirelim. Özellikle büyükşehirin çalışmaları ile ilgili bulunduğunuz yerde olumsuz bir ifadeye rastladığınızda not alın, bize iletin. Eksiğim varsa şahsen herkes bana iletsin. Bende eksik görüp iletmeyene hakkımı helal etmiyorum.SAMSUN İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!..

07.05.2019 08:39

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda 10-17 Mayıs tarihlerinde OMÜnün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek KOÇ SPOR FESTin tanıtım toplantısında konuştu

19 Mayıs 1919un 100üncı yılı etkinlikleri kapsamında 10-17 Mayıs tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) gerçekleştirilecek olan 16ncı Koç Spor Fest Üniversite Oyunları(KOÇ SPOR FEST) basın toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, KOÇ SPOR FESTin Samsunda yapılıyor olması şehrimiz için büyük bir şans dedi.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK GENÇLİK FESTİVALİ
Koç Holdingin üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan ve Türkiyenin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali olan KOÇ SPOR FEST için OMÜ Atatürk Kongre Merkezinde, Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. 
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, organizasyonun önemine değinerek, Türkiyenin en büyük gençlik festivali olan ve 26 bini aşkın sporcunun mücadele ettiği KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunları, ortaya koyduğu rekabet, bir araya getirdiği dostluk gibi kavramlarla da çok önemli olmayı başarmıştır. İşte böylesine önemli bir gençlik şölenine ülkemizin müstesna kenti Samsun, 10-17 Mayıs tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna çıkışının 100 üncü yılında, geleceğimizin yegane emanetçisi olan gençlerimizi Samsunda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz diye konuştu.

SPORCULARA BAŞARI, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Sporun şehir ve ülkeler için en güçlü tanıtım unsuru olduğunu ifade eden Başkan Demir, Bundan dolayıdır ki, ülkeler spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmak için aday olurlar ve büyük gayret sarf ederler. Bu açıdan bakıldığında da KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının Samsun da yapılıyor olması şehrimiz için büyük şanstır. Bu vesile ile bu büyük spor organizasyonunun Samsun’da yapılmasına karar veren Üniversite Sporları Federasyonu'na, sponsor olmak sureti ile organizasyonun büyüme ve markalaşmasına büyük katkı sunan Koç Holding yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerin ışığında, 120 üniversiteden 4 bin 500 sporcumuzu Samsun’da ağırlayacak olmanın heyecanını şimdiden sizlerle paylaşıyor, 8 gün boyunca tatlı bir rekabet yaşatacak olan tüm gençlerimize şahsım ve Samsun halkı adına başarılar diliyor, bu önemli organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olanlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

OMÜde gerçekleştirilecek olan KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının toplantısına ayrıca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel ve sporcular katıldı.

TANITIM GÜNLERİNDE ÇÖMLEK MERAKI
Basın toplantısı sonrası Vali Osman Kaymak, Başkan Mustafa Demir ve beraberindekiler, 14üncü OMÜ  Tanıtım Günü Etkinliğine katılarak buradaki stadları gezdi. Gezi sırasında öğrencilerin yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan Başkan Demir, selfi isteklerini de geri çevirmedi. Ardından çömlek yapılan masadaki makinenin başına geçen Başkan Demir, çamura şekil vererek, çömlek yapmayı denedi.SAMULAŞ TAN ÇOK ÖNEMLİ DUYURU!

07.05.2019 08:38

Samsun da raylı sistemin işleticisi Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, Varış ve Kalkış noktalarını yeniden belirleyen plan değişikliğine gitti. Yeni planlamaya göre hafta içi OMÜden hareket eden tramvayın dönüş yapacağı nokta Belediyeevleri istasyonu oldu

Samsunda, Hafif Raylı Sistem’in işleticisi Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ),  Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ile Tekkeköy İlçesi arasındaki hat üzerinde varış ve kalkış noktalarında değişikliğe gitti. Yeni planda, hafta içi OMÜ den hareket eden tramvayın dönüş yapacağı yeni nokta Belediyeevleri istasyonu olarak belirlendi.

TEKKEKÖY ÜST YAZILI TRAMVAYLARA DİKKAT!
SAMULAŞ tan plan değişikliği ile ilgili olarak yapılan açıklama, şu şekilde:

Sayın yolcularımız... 06. 05. 2019 tarihi itibariyle üniversite tramvay istasyonundan hareket eden tramvaylarımız hafta içi Belediyeevleri tramvay istasyonundan dönüş yapacaktır. Mavi Işıklar, Balıkçı Barınağı, Asarağaç, Kirazlık, Örnek Sanayi, İlkadım Sanayi,19 Mayıs Sanayi, Organize Sanayi, Kerimbey, Cumhuriyet, Tekkeköy istasyonlarına gitmek isteyen yolcularımızın Tekkeköy üst yazılı tramvaylara binmelerini rica ederiz.

HAFTA SONU, BALIKÇI BARINAĞI İSTASYONU
Üniversite tramvay istasyonundan hareket eden tramvaylarımız hafta sonu Balıkçı Barınağı tramvay istasyonundan dönüş yapacaktır. Asarağaç, Kirazlık, Örnek Sanayi, İlkadım Sanayi,19 Mayıs Sanayi, Organize Sanayi, Kerimbey, Cumhuriyet, Tekkeköy istasyonlarına gitmek isteyen yolcularımızın da Tekkeköy üst yazılı tramvaylara binmelerini rica ederiz.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR: SAMSUNSPOR UN YANINDAYIZ

29.04.2019 08:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yılport Samsunspor un zaferle ayrıldığı Utaş Uşakspor un coşkusuna ortak oldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yılport Samsunspor un zaferle ayrıldığı Utaş Uşaksporun coşkusuna ortak oldu.

İYİ OYUN VE GOLLER

TFF 2. Lig Beyaz Grup ta mücadele eden Yılport Samsunspor, ligin 32. haftasında sahasında konuk ettiği Utaş Uşakspor u 4-0 yendi.

Yeni 19 Mayıs Stadyumu nda oynanan karşılaşmayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de izledi. Samsunspor un sahasında oynadığı maçları kaçırmayan Demir, bu hafta da büyük coşkuya ortak oldu, kırmızı-beyazlı ekibe destek verdi. Heyecanı büyük maçta Samsunspor, maçın 21. dakikasında golü buldu. İyi  oyununu sürdüren Samsunspor,  34. dakikada skoru 2-0 yaptı. Güzel oyununu 2. yarıda da sürdüren Samsunspor, sahadan 4-0 lık galibiyetle ayrıldı. Demir, galibiyet sevincini taraftarlar ve maçı izleyen diğer protokol üyeleriyle birlikte yaşadı.

GALİBİYET KUTLAMASI

Samsunspor un her zaman yanında olduklarını belirten Mustafa Demir, Samsunpor u artık 1. Lig de görmek istiyoruz. Güzel ve heyecanlı bir maç izledik. Takımımızın her zaman yanındayız. Oyuncularımızı ve yönetimi galibiyetten dolayı tebrik ediyorum açıklanmasında bulundu.