Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Memleket Şehitlerimiz Sayesinde Ayakta Duruyor

18.06.2018 08:54

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin 1997 yılında Kuzey Irak ta şehit düşen Jandarma Komando Er Erdal Artut un ailesini ziyaret etti.
Şehidimizin babası Şerif Artut ve annesi Cemile Artut u Kadıköy mahallesindeki evlerinde ziyaret eden Başkan Şahin, Şehit anası ve babası olmak zor olduğu kadar da büyük bir şeref ve onur. Şehitlik ise herkese nasip olan bir şey değil. Hele de bugünlerde onların değerini daha çok anlıyor ve hatıraları önünde en içten saygılarımızla ve minnetimizle eğiliyoruz. Memleket bugün şehitlerimiz sayesinde ayakta duruyor. Bugün hala özgürce yaşadığımız bir vatanımız varsa bu onların sayesinde mümkün oluyor. Allahım tüm şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Şehitlerimizin anaları, babaları da onların bize emanetidir. Allahım sizlere bir daha büyük bir acı yaşatmasın. Her zaman yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz diye konuştu.


Başkan Şahin: 25 Haziran da Daha Güçlü Bir Türkiye ye Uyanalım

18.06.2018 08:52

İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; 25 Haziran sabahı daha güçlü, yarınlara daha umutlu bakan bir Türkiye ye uyanalım dedi.
İşyerlerini tek tek gezen, sokaklarda vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Şahin, Ramazan ın bereketi işlerinize de yansır inşallah. Yaklaşan bayramın bereketi çarşıya, pazara, tüm hemşerilerime hayırlı olur inşallah. Biliyorsunuz bayramdan sonra da ülkemizin geleceğini çok yakından ilgilendiren seçimlerimiz yapılacak. Türkiye nin ilk Başkanını ve Meclisimizin değerli üyelerini belirleyeceğiz. Her yönden büyük bir saldırı ve çeşitli ayak oyunlarıyla karşı karşıya olan ülkemizin her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu oyunları bozmak adına 25 Haziran sabahı daha güçlü, daha iddialı, yarınlara korkmadan ve umutla bakan bir Türkiye ye uyanalım. Diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret etti, hemşerileri ile kucaklaştı.Başkan Şahin: Bu Ülke Kolay Kazanılmadı

18.06.2018 08:48

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Dedi.

Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada, özellikle şehit ve gazi aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Bu nedenle bizim için müstesna bir iftar programı oldu. Özellikle sayın Bakanımızın da aramızda olması bizi gururlandırdı. Bir söz vardır Uzayan Kol Sizden Olsun derler. Samsun dan bir bakanımızın olması gerçekten samsunumuza büyük değerler katıyor. Dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ın da iştirak ettiği, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi nde şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

BU ÜLKE KOLAY KAZANILMADI

Malazgirt e adım atıldıktan bugüne kadar bu vatan için milyonlarla ifade edilen şehitler verildiğini dile getiren Başkan Şahin; Bu ülke kolay kazanılmadı. Selçuklu da, Osmanlı da kaç defa haçlılarla ne mücadeleler olmuş. Son dönemlerde Çanakkale de, Dumlupınar da Sakarya da, Büyük Taarruzda Anadolu nun savunmasında çok şehit vermiş bir toplumuz. Millet olarak onun için de bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Son dönemlerde içimizdeki ve dışımızdaki merkezlerin organizesi ile 34 yıldır üretmiş oldukları terörle mücadeleye de çok şehitler verdik. Ama şunu da iyi anlamak lazım; sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır diyor şair. İşte eğer uğrunda şehit olacak nesilleri yoksa bir toplumun, o toplumun yaşama hakkı yoktur. İşte bu ülkenin mukaddesleri olan ve canlarını bu ülke için feda eden bütün şehitlerimizi minnetle, şükranla anıyorum. Onların manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyorum. Diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Bütün şehit aileleri ile her zaman bir arada olduklarını kaydeden Başkan Şahin sözlerini şu şekilde bitirdi; Her zaman da yanlarında olacağız. Gazilerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum. Hastanelerde de birçok yarlı gazimiz var. Onlara da acil şifalar diliyorum. Kısacası bu memleket çok kolay kazanılmadı. Biz yaşlısı genci vatan söz konusu olduğunda hep beraber ölümü göze alırız. Nihayetinde 15 Temmuz’da görüldü işte. Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkma açıklamasından sonra. Yüce Türk Milleti nin en büyük özelliği, liderine güvendiğinde onun uğrunda ölmesini de biliyor ve 250 şehit vererek topa, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek, tankların altına yatarak direnmiştir bu toplum. O bakımdan böyle bir millete böyle bir topluma mensup olmaktan da ben sonsuz gurur duyuyorum.

Programa, Bakan Demircan ve Başkan Şahin in yanı sıra şehit ve gazi aileleri, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner,  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile vatandaşlar katıldı.

İftar sonrası Sağlık Bakanı Demircan ve Başkan Şahin teravih namazını kıldılar ve ardından vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip sohbet ettiler.Liseli Öğrencilerden Anlamlı Proje

11.06.2018 08:16

İstanbul Kabataş erkek lisesi CIP kulübü öğrencileri hayal elçileri adı altında düzenledikleri şehir dışı sosyal sorumluluk projesiyle Samsun da anlamlı etkinliklere imza attılar.

ALBAYRAK: BU ÖĞRENCİLER ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ

Liseli gençler Samsunda köy okulu, rehabilitasyon merkezi gibi birçok kurumu ziyaret ederek yardımda bulundular. Okullarda ve rehabilitasyon merkezinde engelli bireyler ve çocuklarla yakından ilgilenen öğrenciler hem destek verdiler hem de moral aşıladılar. Samsun da müze ziyaretleri de gerçekleştiren öğrenciler sahil yolunda da temizlik çalışması yaparak büyüklerine örnek oldular.

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri programlarına destek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi ni de ziyaret ederek Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak ile görüştüler. Albayrak genç öğrencilerin Hayal Elçisi projesi kapsamında gerçekleştirdikleri programı takdirle karşıladıklarını ifade ederek, Pırıl pırıl genç çocuklarımız İstanbul dan çıkıp şehrimize geldiler. Yaşlı, çocuk demeden okulları yaşlıları, engelli bireyleri ziyaret edip hem moral verdiler hem de destek oldular. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızla ne kadar övünsek az. Onlar bizim övünç kaynağımız. Ben bu anlamlı etkinlikleri için belediyemiz ve şehrimiz adına hepsine teşekkür ediyorum dedi.Başkan Şahin den Samsun Basınına İftar

11.06.2018 08:13

Başkan Şahin: Samsun un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, basın mensuplarına yönelik iftar programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına, Samsun da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri, köşe yazarları ve muhabirler katıldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

İftar sonrası açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ramazan ayı nedeniyle siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı burada ağırlamak ve birlikte olmak istedik. Sizlerin de bildiği gibi göreve başlayalı çok olmadı. Ben bunu samimi olarak ifade etmek istiyorum ki, basın mensupları bir toplumun vizyonudur. Sizlerin önerileri bizler için çok değerlidir. Basın demek, sorumsuzca yazı yazmak demek değildir. Biz bunu biliyoruz. Önemli olan bir şehirde birlik ve beraberlik yaşanacaksa tüm kesimin sorumluluk alması gerekir diye düşünüyorum. Bundan sonraki dönemlerde de Samsun a ne yapabilirizi birlikte tartışacağız. Samsun un problemlerini biliyoruz tabii ki. Ancak bugün burada bu detaylara girmek istemiyorum. İlerleyen dönemlerde zaman zaman bir araya gelerek çalışmalar yapacağız ve bunları paylaşacağız. Biz belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa bunu hakkıyla yapma kararındayız. Tabii ki istihdam ve üretimle ilgili birçok adımlar bugüne kadar atıldı. Samsun’un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız dedi.

SAMSUNSPOR, SAMSUNUMUZUN EN ÖNEMLİ MARKASIDIR

Konuşmasında Samsunspor konusuna değinen Şahin, Son olarak gündeme gelen en önemli konulardan biri de Samsunsporun sahiplenilmiş olmasıdır. Ben bütün Samsunlular adına Samsunspor Kulübü yönetimine başarılar diliyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Samsunspor, Samsunumuzun en önemli markasıdır. Tabii ki ne olacak diye çalışmalar yapıyorduk. Fakat üst düzeyde bu kulübün sahiplenilmiş olması bizi mutlu etti. İnşallah Samsunsporumuz da geçmişte yaşadığı başarılı dönemlerine en kısa sürede geri döner. Bir de amatör kulüplere ve alt yapılara önem verilmelidir. Çünkü spor ile uğraşan gençlerimiz, uyuşturucu batağına bulaşmış olmuyor. Ama bunun dışında şer odakları akla gelmeyen usullerle gençlerimizi zehirlemek istiyorlar. Bu nedenle sporun yaygınlaşması için elimizden gelen desteği vereceğiz ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel'in de katıldığı program iftar ve konuşmanın ardından son buldu.