Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


JAPON TURİSTTEN BAŞKAN DEMİR E KARDEŞ ŞEHİR TEKLİFİ

20.02.2020 07:27

Japonya nın Ise şehrinden Samsun a turist olarak gelen Shinji Nakamura, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir i ziyaret etti. Ziyarette Nakamura, yaşadığı şehir ile Samsun u kardeş yapmak istediğini belirterek yardım ve destek istedi.

Japonya nın 123 bin nüfuslu tarihi kıyı şehri Ise de mimarlık yapan Shinji Nakamura, ismini duyup araştırdığı Samsuna gelebilmek için 10 bin kilometre yol kat etti. 

SAMSUN A HAYRAN OLDU

Haftalar önce kendi imkanlarıyla çıktığı karayolu yolculuğu sonucu ilk kez Türkiye'ye adım atan Japon turist Shinji Nakamura, Trabzonun ardından Samsuna geldi. Şehri gezen mimar turist, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri makamında ziyaret etti. Denizini, doğal güzellikleri ve Türk mutfağını çok beğendiğini ifade eden Nakamura, Başkan Mustafa Demire  yaşadığı Ise şehrindeki Türklerden bahsederek, onları çok sevdiklerini söyledi. Şehrinin tarih ve kültür açısından önemini fotoğraflarla anlatan Shinji Nakamura, ülkesinin en kutsal  Şinto tapınağı olan Ise Büyük Tapınağına ev sahipliği yaptıklarını, yerel mutfağı ile de ünlü olduklarını ve her yıl 20 milyona yakın turisti ağırladıklarını kaydetti. 

KARDEŞ ŞEHİR OLMAK İSTERİZ

Samsun ile Ise şehrini kardeş şehir yapabilmek için temaslarda bulunmak üzere geldiğini dile getiren mimar Nakamura,  Ise Belediye Başkanı Kenichi Suzukinin de selamını getirerek  kardeş şehir konusunda Başkan Demirden yardım ve destek istedi. Genç turisti dinleyerek yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir ülkedir. Çabanız takdir etmek gerekir. Japonyanın bir şehri ile kardeş olmayı biz de isteriz. Bunun için gerekli müracaatlarımızı yaparız ifadelerini kullandı.SAMULAŞ KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

20.02.2020 07:23

Samsunlulara kaliteli ulaşım hedefleyen SAMULAŞ A.Ş., aldığı belgelerle kalitesini tescilledi. ‘Entegre Yönetim Sistemi Belgelerini alan Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, Hedefimiz kaliteli ulaşım dedi.

Kurumsal değerler ve yasal mevzuatları çerçevesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyeti Yönetim Sistemi ile ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini kapsayan entegre yönetim sistemini tamamlayan SAMULAŞ AŞ, kalitesini aldığı belgelerle taçlandırdı. SAMULAŞ AŞnin Entegre Yönetim Sistemi Belgeleri düzenlenen törenle Alberk QA Technic tarafından SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıya verildi.

İŞİMİZ YENİ BAŞLIYOR

Hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyeti artırma konusunda sürekli gelişim içinde olduklarını belirten Tamgacı, Bu belgeler birer araçtır. Biz vatandaşlarımızın beklentilerini, ihtiyaçlarını ve mevzuat şartlarını karşılama noktasında tüm dünya tarafından kabul görmüş standartları oluşturma anlayışındayız. İşimiz yeni başlıyor. Mayıs 2019 tarihinden itibaren başlattığımız kurumsallaşma çalışmalarımızı sürekli iyileştirme ve risk yönetimi ile ele alarak süreç yönetimi şeklinde revize ettik. Bu çalışmalar doğrultusunda, yönetim sisteminin ilgili standart gerekliliklerini karşılayarak, denetim süreçlerini başarıyla tamamladık ve yönetim sistemi belgelerini almaya hak kazandık dedi.

RAHAT, KONFORLU ULAŞIM

Çalışanlara yönelik iç denetim mekanizması oluşturduklarına işaret eden Tamgacı, Tüm bu çalışmalarda sürekli iyileştirmeleri performans yönetim sistemi ile yapıyoruz. 27 personelimiz toplam 920 saat eğitim, mentorlük ve danışmanlık hizmeti aldı. Bu çalışmalara ek olarak çevreye karşı duyarlılığımızı biraz daha ileri taşıyarak ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile etkin enerji yönetimi çalışmalarına başladık. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve EN 13816 Yolcu Taşımacılığında Hizmet Kalitesi Yönetimi standartlarına yönelik çalışmalarımız da devam etmektedir. Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak sözüyle çıktığımız yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Bu belgeler kurumumuza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum diye konuştu.BAŞKAN DEMİR, YILPORT SAMSUNSPOR A DESTEK İÇİN MANİSA YA GİDİYOR

20.02.2020 07:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şampiyonluk mücadelesi veren lider Yılport Samsunsporu Manisa FK deplasmasınında yalnız bırakmayacak. Manisaya gidecek olan ve maç öncesinde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcularla da bir araya gelecek olan Demir, tribündeki yerini de alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Ligde 55 puanla şampiyonluğa koşan Yılport Samsunsporu zorlu Manisa FK deplasmanında taraftarların yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de yalnız bırakmayacak. Manisa FK maçını kazanması halinde puan farkını 5e çıkararak büyük avantaj elde edecek olan Yılport Samsunspora her fırsatta destek veren Demir, Manisaya giderek teknik heyet ve futbolculara destek verecek. 

DEPLASMANDA YALNIZ BIRAKMAYACAK

Cumartesi günü saat 13.30da oynanacak maç öncesi Samsunlular şampiyonluk için kenetlenirken, kritik karşılaşma için sabah uçağıyla Manisaya gidecek olan Demir, maç öncesinde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcularla biraraya gelerek onlara moral verecek. Ayrıca taraftarların deplasman ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan Başkan Demirin deplasmanda Yılport Samsunsporu yalnız bırakmayacak olması Samsunluları da mutlu etti. Öte yandan çok sayıda belediye başkanı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu yöneticisi, akademisyen ve işadamının Manisa FK maçı için yola çıktığı öğrenildi.BAŞKAN DEMİR: BÜYÜK CAMİ NİN ÇEVRESİ ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

20.02.2020 07:12

Büyük Camii nin çehresi değişecek. Büyük Camii nin çehresi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir in girişimleriyle değişecek. Başkan Demir, Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi tarafından yaptırılacak rekreasyon çalışması sonunda Büyük Camii çevresinin estetik görünüme kavuşacağını söyledi.

Samsun un özellikle tarihi simge ve değerlerini yeniden gün yüzüne çıkarmak için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, Büyük Camii çevresinde de rekreasyon çalışması yapacak. Başkan Demirin girişimleri sonucunda Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Hayırsever İş İnsanı Cemal Yeşilyurt’un katkılarıyla yapılacak çalışma, Büyük Camii çevresine estetik bir görünüm kazandıracak.

İNCELEMEDE BULUNDULAR

Projeye önem veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi tarafından Büyük Camii etrafında yapılacak olan çevre düzenlemeleri öncesinde Hayırsever İş İnsanı Cemal Yeşilyurt ile incelemelerde bulundu. Demir ve Yeşilyurt, Büyük Camii çevresinde yapılacak rekreasyon çalışması kapsamında tuvalet, şadırvan ve musalla taşının yenileneceğini söyledi.

ESTETİK GÖRÜNÜM SAĞLANACAK

Çalışmalar tamamlandığında Büyük Camii çevresinin estetik bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Demir, Büyük Cami nin tarihi dokusu ve estetiğine yakışacak rekreasyon çalışmaları yapıyoruz. Projeyi üstlenen ve elini taşın altına koyan hayırsever iş adamı Cemal Yeşilyurt abimiz ile yerinde incelemelerde bulunduk. Çalışmaları devam ettiriyoruz. İş adamlarımızın bu tür projelere destekleri çok önemli. Bu nedenle başta şehrimize verdiği katkılar olmak üzere, Büyük Camii projesine vereceği desteklerden dolayı Cemal Yeşilyurt ağabeyimize teşekkür ediyorum dedi.

SAMSUNLULAR SAHİP ÇIKSIN

Samsun da spordan eğitime birçok alana destek veren ve şehrin tarihi simgelerinden birinin çevre düzenlemesine de katkı sağlayan hayırsever iş insanı Cemal Yeşilyurt da, Şehrimiz için yapılacak her çalışmada bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli katkıyı vereceğiz.  Şehrimiz için çalışan ve katkı sağlayan başkanımızın her zaman yanındayız. Büyük Cami şehrimizin simgelerinden biri. Bu projeye katkı vermek bizim için büyük onurdur. Ben de Sayın Demir e bize böyle bir imkan sağladığı için çok teşekkür ederim şeklinde konuştu.BAŞKAN DEMİR, MİMARLARLA BULUŞTU

20.02.2020 07:06

EL ELE BAŞARACAĞIZ Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehir Buluşmalarında bu kez mimarlarla bir araya geldi. Ortak akla ve birlikteliğe dikkat çeken Başkan Demir, Bir şehrin gelişiminde ortak akıl çok önemli. El ele vererek şehrimizi birlikte daha ileriye taşıyacağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir Buluşmaları toplantıları devam ediyor. Farklı meslek gruplarıyla bir araya gelen Başkan Mustafa Demirin bu sefer ki misafirleri mimarlar oldu. Büyükşehir Belediyesi 4üncü Şehir Buluşmaları toplantısı, Bayraktepe Tabiat Parkı tesisinde yapıldı. Toplantıya OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Derya Oktay, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu ve sayıda mimar katıldı.

BÜYÜKŞEHİR İN YANINDAYIZ

Başkan Demirin, şehrin dinamikleriyle bir araya gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Mimarlar Odası Şube Başkanı İshak Memişoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımızın meslekten biri olması, şehrimize meslek adına daha çok şeyler katabileceği noktasındaki umutlarımızı çok daha fazla yeşertti. Mimarlar Odası olarak şehrimiz adın yapılan doğru işlerde her zaman Büyükşehir Belediyemizin yanındayız. Anayasanın bize vermiş olduğu görev ve sorumluluklar ile birlikte her zaman yerel yönetimlerin yanında yer alma kararlılığındayız dedi.

 GÜZEL SONUÇLAR VERECEK

Şehrin geleceği adına bu buluşmanın güzel sonuçlar getireceğini belirten OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Derya Oktay da, Bu buluşma için mimarlar adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şehrin tek mimarlık fakültesini 6 buçuk yıl önce hayata geçiren yöneticisi olarak, bir araya gelmemizi çok önemsiyorum. Mimarları önemseyen yaklaşımla bu toplantıların şehrimiz adına güzel sonuçlar vereceğini düşünüyorum diye konuştu.

ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ

Samsunun hızlı ve emin adımlarla ilerlemesi adına ortak akla ve her kesimden fikre önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehrimizi birlikte yönetme, şehrimizin dinamiklerinin fikirlerini ve önerilerini alma noktasında Şehir Buluşmaları düzenliyoruz. Bugün 4.sünü gerçekleştirdiğimiz toplantımızda bir mimar olarak meslektaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Bu toplantılarımızda farklı mesleklerden insanlarımızı dinleme imkanı buluyoruz. Bunu şehrimizi planlı, hızlı ve etkin gelişimi açısından çok önemli buluyoruz. Bu noktada mimarlarımızın da fikirleri bizim için çok önemli dedi.

FİKİRLERİ ÖNEMSİYORUZ

Şehrin geleceğiyle ilgili çok önemli kararların alınma arifesinde olunduğuna da işaret eden Başkan Demir, Mimarlar Odası Başkanıma, hocalarımıza ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Her bir meslektaşımızın kentimiz adına, geleceğimiz adına önerilerinin dikkate alınacağından ve hayata geçeceğinden hiçbir arkadaşımız şüphe etmesin. Bu toplantılar sadece bir araya gelinen ve sohbet edilen bir ortam değil. Bu toplantılarımızı şehrimizin geleceğini ortak akılla belirlemek, şehrimizi el ele, birlikte yönetmek adına düzenliyoruz. Çok da faydalı oluyor. Bu noktada katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.