Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SEVDİKLERİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKIN!

27.02.2020 06:18

SAMULAŞ Genel Müdürü Tamgacıdan personele çağrı: SEVDİKLERİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKIN! Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ve SASKİ personeline yönelik düzenlenen Kanser ve Sigara başlıklı eğitimlerde SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacıdan Sigarayı bırakın çağrısı geldi

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ ve SASKİ personeline, Kanser Farkındalığı ve Sigara Bırakma Polikliniklerinde Verilen Hizmetler konulu eğitimler verildi.
 
İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Hekimi Dr. Elif Özkaya tarafından Dünya Kanser Günü ve Sigarayı Bırakma Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitim programına SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Semih İlker Sanaç ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hatice Öz ile her 2 kurumun personeli katıldı.

KANSERDE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

Sigaranın zararları ve kanser farkındalığı oluşturmak ile ilgili detaylı bilgilerin verildiği programda, sigaranın dünyada ve ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna işaret edildi. Sigara içme veya dumanının solunmasının zamanla kişilerde psikolojik ve fiziksel bağımlılık oluşturduğuna dikkat çekilen eğitimlerde ayrıca, kanser hastalığına dikkat çekmenin ve hastalığın erken teşhisi konusunda halkı bilinçlendirmenin önemine değindi.

SASKİ VE SAMULAŞ PERSONELİNE ÇAĞRI

Eğitimin sonunda programa katılan personele teşekkür eden SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, sigaranın ölümcül hastalıklara neden olduğuna vurgu yaptı. Tamgacı, personele, Kendiniz için ve sevdikleriniz için sigarayı bırakın çağrısında bulundu.

Programın sonunda İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bugüne kadar yaptıkları çalışmalara verdikleri destekler nedeniyle SAMULAŞ ve SASKİ yöneticilerine teşekkür etti.SAMSUN İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

27.02.2020 06:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Demir, Samsunumuza bir değer katacaksak, bu çok çalışmayla ve birlikte hareket etmeyle olur dedi

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği kahvaltıya katılan Mustafa Demir, İl başkanlığım, uzun yıllar süren milletvekilliğim ve bakanlık yaptığım süre boyunca daima siz değerli basın mensuplarıyla yakın ilişki içerisinde oldum. Basının önemine, gücüne daima inandım. Doğru, tarafsız, özgür bir basın ortamının bulunduğu ilin, bölgenin, ülkenin gelişimine katkı sağladığını bizzat tecrübe edinerek gördüm. Günümüzde basın, hız kesmeyen teknolojik yeniliklere de ayak uydurarak, halen halkın sesi, gözü, kulağı olmaya devam ediyor. Basın yayın organlarının bu önemli ve ağır misyona bugün de sahip olduğuna inanıyorum dedi.

HEDEF, SAMSUNLULARA HİZMET

Samsuna en ufak bir katkı sağlayacak herkese, her kesime, her bileşime açık olduğunu vurgulayan Demir, 5 yılın sonunda halkımıza hizmet edebilmiş olmanın mutluluğu içerisinde olmayı arzu ediyoruz. Basınımızın siz değerli temsilcileri ve diğer tüm çalışanlarıyla karşılıklı iş birliği içerisinde olmaya devam edeceğiz. Samsunumuza bir değer katacaksak, bu çok çalışmayla ve birlikte hareket etmeyle olur diye konuştu.BAŞKAN DEMİR, BADMİNTON AVRUPA 3 ÜNCÜSÜNÜ AĞIRLADI

27.02.2020 06:12

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI Avrupa 15 Yaş Altı Badminton Şampiyonasında Karışık Çiftler kategorisinde Avrupa 3sü Buğra Aktaşı makamında kabul eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayrağımızın Fransada dalgalanması göğsümüzü kabarttı dedi.

Fransanın Lievin kentinde 14-16 Şubat tarihleri arasında yapılan Avrupa 15 Yaş Altı Badminton Şampiyonasında Karışık Çiftler kategorisinde Avrupa 3sü olan Buğra Aktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti. Anakentspor Kulübü Badminton Takımından Milli Takıma giren ve Badminton kategorisinde Türkiyeye ilk madalya kazandıran Buğra Aktaşı altınla ödüllendiren Başkan Demir, Sizler gibi gençler bizim gurur kaynağımız. Hepinizi tebrik ediyorum dedi.

AVRUPA 3 SÜNE ve ANTRENÖRLERİNE TEŞEKKÜR

Spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye uzun yıllardır sporun her alanında başarılar elde eden, dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil eden başarılı sporcularla dolu. Önceden Samsun denilince belki sadece futbol ve güreş akla gelirdi. Şehrimizde başarılı antrenörlerimiz sayesinde her alanda kaliteli sporcular yetiştiriliyor. Sizlerde onlardan birisiniz. Avrupa 3 sü olarak şanlı bayrağımızı Fransa’da dalgalandırarak bizleri onurlandırdığınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır diye konuştu.

Başkan Demir Avrupa 3 sü olan Buğra Aktaş ile şampiyonaya katılan badminton sporcuları Arda Atan ve Kerem Acu yu altınla ödüllendirdi. Ziyarette genç sporcuya Badminton Milli Takım Antrenörleri Şaban Kırcalı, Yaşar Kaya ve Ömer Aydoğmuş eşlik etti.TRAMVAYLAR VİRÜSLERE KARŞI HER GÜN DEZENFEKTE EDİLİYOR

27.02.2020 06:04

Samsunda binlerce kişinin kullandığı tramvaylar virüslere karşı her gün dezenfekte ediliyor.

Her gün 100 bini aşkın kişinin kullandığı Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş.ye bağlı tramvay ve otobüsler tepeden tırnağa temizlenerek virüs ve mikroplardan arındırılıyor. İnsana bir zararı olmayan malzemeler kullanılarak yapılan temizlikte her gece ekipler tarafından tramvayların içi, dışı, tutamakları ve koltukları, zemini, tavanı, camları görünen ve görünmeyen her nokta teker teker dezenfekte ediliyor.

TÜM ARAÇLARIMIZI DEZENFEKTE EDİYORUZ

Tramvayda yapılan hummalı çalışmaları anlatan SAMULAŞ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Beler, Günlük olarak seferi biten araçlarımızı ana depo sahamıza alıyoruz. Dış yıkamadan geçirildikten sonra sağlık konusunda bilinçlendirilmiş profesyonel ekibimizle günlük, haftalık ve aylık olarak detaylı temizliklerini yapıyoruz. Günlük temizliğimizin haricinde her gün düzenli olarak korona virüsüne karşı tüm araçlarımızı dezenfekte ediyoruz. Yaptığımız dezenfekte sadece görünen yüzeylerden ibaret değil. Klima ve havalandırma sistemlerinde bulunan bakteriler, görünmeyen mantarlara karşı da bir mücadele yürütüyoruz. Tüm dünyada kabul edilmiş, sağlık konusunda herhangi bir yan etkisi bulunmayan malzemeler kullanıyoruz dedi.

VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANABİLİR

Günde toplu taşımada yaklaşık 100-150 bin yolcuya hitap ettiklerini anlatan Beler, Toplu taşıma araçlarımız her gün bir kirlenmeye maruz kalıyor. Bu kirlenmeyi de en iyi şekilde temizleyebilmek için profesyonel ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Samsunlu vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla tramvay ve otobüslerimizi kullanabilirler diye konuştu.BAŞKAN DEMİR, MEKTUP ARKADAŞLARI İLE BULUŞTU

20.02.2020 07:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Uğur Okulları Canik Kampüsünün hayata geçirdiği Uğurlu Mektuplar Projesi kapsamında kendisine mektup yazan öğrencileri ziyaret etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü tarafından unutulmaya yüz tutmuş mektuplaşma kültürünü yaşatmak, gençleri dijital dünyadan kısa bir süre de olsa uzaklaştırmak için başlatılan Uğurlu Mektuplar Projesi kapsamında kendisine mektup yazan öğrencilere mektupla cevap verdikten sonra okullarında da ziyaret etti.

Samsun Uğur Okulları Kurucuları Necati Tanrıkulu, Ender Gür, Saadettin Turgut ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Kampüsünü ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. 

ESKİDEN İLETİŞİMİN ANA KANALI MEKTUPTU

Dünyada yaşanan dijital dönüşümün ardından mektuplaşmanın yerini sosyal medya uygulamalarının aldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, eskiden mektup yazmak için özel zaman ayırıldığını şimdi ise anında mesaj gönderilebildiğini ifade ederek, Gençlerimizin çoğu mektup döneminden sonra doğanlar. Önceden iletişimin ana kanalı mektuptu. Hatta toplumun en sevilen devlet memurları postacılardı. Mektup yazmak için özel bir zaman ayrılırdı. Birisinden mektup geldiğinde onu yırtıp atmazdık, saklardık. Böyle bir kültürdü. Zamanla kaybolan bu kültürün yaşatılması için gerçekleştirdiğiniz proje için sizleri tebrik ediyorum dedi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Demir daha sonra mektup arkadaşları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.