Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


İLK MAÇA ÖZEL DESTEK!

17.09.2019 12:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ligin ilk maçının oynanayacağı pazar günü Samsunspor taraftarlarının Pendikspor maçı için tramvayları ücretsiz kullanabileceklerini açıkladı

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla giren Yılport Samsunsporda sezonun iç sahadaki ilk maçın heyecanı taraftarları sararken Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den müjdeli bir haber geldi. Başkan Demir, pazar akşamı oynanacak maçta taraftarların stadyuma ulaşabilmek için tramvayları ücretsiz kullanabileceklerini açıkladı.

PASSOLİG KART YA DA KAĞIT BİLET

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Samsunsporumuzun pazar günü saat 19.00da başlayacak ve kendi sahasında oynayacağı ilk maç olan Pendikspor karşılaşması için tramvaylarımız, 17.00 - 22.45 saatleri  arasında Passolig Kart, Kağıt Bilet, Passolig Mobil Biniş kartını gösteren taraftarlarımıza ÜCRETSİZ olarak hizmet verecektir. Ayrıca bileti olmayan ve stadyumdan alacak olan Samsunspor formalı taraftarlarımız tramvaydan ücretsiz faydalanabilecek.

BU YOLCULUK, SÜPER LİG YOLCULUĞUDUR!

Yeni sezonda Samsunspora başarı dileklerini tekrarlayan Başkan Mustafa Demir, Takımımızın bu sezon ipi göğüsleyerek önce 1inci Lige, ardından da Süper Lige yükseleceğine olan inancımız tamdır. Bu yolculuk, Süper Lig yolculuğudur. Yepyeni bir heyecan ve yepyeni bir umutla çıkılan bu yolda takımımıza sonsuz başarı diliyor, tüm sezon boyunca elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum dedi.ÖFKE KONTROLÜ SEMİNERİ

17.09.2019 12:55

Samsunda Büyükşehir Zabıta ve İtfaiye personeline seslenen Psikiyatrist Gülay Oğuz, Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenirsek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik Öfke ve Öfke Kontrolü' semineri düzenlendi. Psikiyatrist Gülay Oğuz, personele,  Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenirsek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz diye seslendi.

STRESE BAĞLI YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR

Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara Daha kaliteli hizmet vermek amacıyla personeline yönelik başlattığı eğitim seminerlerine devam ediyor. Zabıta Daire Başkanlığı ve İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik düzenlenen seminerde Psikiyatrist Gülay Oğuz, Öfke kontrolü, yönetimi, stres oluşumunun sebepleri başlıkları altında bir sunum gerçekleştirdi. Psikiyatrist Gülay Oğuz, stres ve buna bağlı meydana gelen olumsuzlukları da anlattı. 

BAKIŞ AÇIMIZ VE TAVRIMIZ ÇOK ÖNEMLİ

Seminerde ayrıca, günlük hayatta karşılaşılan stresli durumların yok edilemeyeceğini de vurgulayan Psikiyatrist Gülay Oğuz, Buna karşın bakış açımız belirleyebilir, tavrımızı yönlendirebiliriz. Çünkü aşırı stres durumunda bakış açısı ve tavır çok önemlidir. Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenerek meydana gelebilecek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz dedi.

Seminer sonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü, Psikiyatrist Gülay Oğuza plaket takdim ederek seminer için teşekkür etti.KEDİ KASABASI, ÖRNEK OLUYOR!

17.09.2019 12:51

Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi bünyesinde 2015 yılında oluşturulan Kedi Kasabası, tüm ülkeye örnek oldu.

Samsunda Büyükşehir Belediyesi tarafından Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezinin içerisinde 20 dönümlük alan üzerine kurulu Kedi Kasabasının Türkiye genelinde Kedi Köyleri projesiyle yaygınlaştırılacağı öğrenildi. Japonya, Kanada ve Almanyada kurulu bulunan kedi yerleşim birimlerinin Türkiyedeki ilk ve tek örneği olan Samsun Kedi Kasabası, sahipsiz, bakıma muhtaç kediler  için barınma ve yaşam alanı olmayı sürdürüyor. 

SAHİPSİZ, BAKIMA MUHTAÇ KEDİLER

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadamut Mahallesinde 2015 yılında faaliyet sokulan Kedi Kasabası, içerisine kedilerin tekli ya da çoklu halde kalabilecekleri ahşap barınakların yanısıra, ahşap köprü gibi oyun alanları da bulunuyor. Yaklaşık 200e yakın kedinin bulunduğu barınakla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Veteriner Hekimi Nurhan İşler, Kedi Kasabası  2015 yılında 20 hektar alanda kuruldu. Hemen her ilçeden belediyeler sahipsiz kedileri buraya getiriyor. Teslim aldığımız kedilerin muayene, tedavi ve kısırlaştırma operasyonlarını yaptıktan sonra kedileri yeniden ilçe belediyelerine teslim ediyoruz. Bunun dışında hasta ve bakıma muhtaç kedileri de kasabamızda ağırlıyoruz. Hasta kedilerin muayenelerini kafes kafes bölümlendirdiğimiz yerlerde yapıyoruz. Engelli kediler için de ayrı bir bölüm oluşturduk dedi.

SAMSUNDA İKAMET EDEN VE KAYITLI...

İlçelerin yanısıra merkezden getirilen kedileri de kasabada değerlendirdiklerini, bunun için bir düzenleme yaptıklarını söyleyen Nurhan İşler, Öncelikle kedi sahiplerinin Samsunda ikamet etmesi, kedinin de Evcil Hayvan Kayıt Defterinde kaydı olması gerekiyor. Bunun dışında diğer şehirlerden bırakılmak istenilen kedileri kabul etmiyoruz. Böylece hem iş yükümüzün artmasını önlüyor hem de kasabamızdaki kedilerin çok daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlıyoruz diye konuştu.  

SAHİPLENMEK İSTEYENLERE İMKAN

Kedi Kasabasının ziyaretçilere açık olduğunu ifade eden Veteriner Hekim Nurhan İşler, Kedi Kasabası kurulduğu günden bu yana ilgi görmeye devam ediyor. Vatandaşlarımız saha içerisinde gezebiliyor, oturabiliyor, dinlenebiliyor, kedilere yem verebiliyor, onlarla iletişim kurabiliyor. Hatta talep etmeleri halinde sahiplenmek istedikleri kedileri kendilerine veriyoruz. Bunun için Sahiplendirme Formunu doldurup imzalamaları yeterli dedi.

TÜRK MARŞI ÇALINCA, KAHVALTIYA!..

Hayvanseverlerin sık sık barınağı ziyaret ettiğini belirten Veteriner Hekim İşler,  Barınağımızda 200e yakın kedimiz var. Mozartın ünlü Türk Marşı bestesiyle yemeklerini yiyorlar. Kedilerimiz o müziği duyduklarında, şartlı refleksle hareket ederek yemek yenileceğini hissediyor ve yemek alanına doluyorlar. Sabah saat 08.05te yemek dağıtımı başlıyor. Temizlikler yapılıyor. Öğlen saat 11.00 ile 12.000 arasında tekrar yemek veriliyor diye konuştu.

 HERKES KEDİ KASABASINI GÖRMELİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Veteriner Hekimi Nurhan İşler, açıklamalarının son bölümünde ise Japonyada Kedi Köyü, Kanadada Kedi Parkı, Almanyada Kedi Kafe ile gündem olan uygulamanın Türkiyede bir ilk olduğunu hatırlatarak, Bu vesileyle vatandaşlarımızı Türkiyede örnek teşkil eden ve ülkemizde ilk ve tek olan Kedi Kasabamızı görmeye davet ediyoruz. diye konuştu.KEYİF BAĞIŞLAMADIK, HAKKINIZI VERDİK

17.09.2019 12:48

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vatandaşa hizmete odaklanmış durumdayız. Kimseye keyif bağışlamıyor, vatandaşımıza hakkını veriyoruz dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çatalarmut Mahallesi nde alt yapı ve yol çalışmaları tamamlanan Adalı Hilmi Caddesi sakinlerinin misafiri oldu. Başkan Demir vatandaşlara, Sadece hizmet etmeye odaklandık. Keyif bağışlamıyor, sizlere hakkınızı veriyoruz dedi.

KANALİZASYON SORUNUNA NEŞTER

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun genelinde alt yapı ve yol çalışmalarının hız kazandığını, önümüzdeki 5 yıl içinde tüm mahallelerin sorunlarının çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi. Demir, Mahalle bazında yaptığımız ilk bir araya geliş Çatalarmut ta gerçekleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seçimden önce geldiğimizde, Çatalarmut un kanalizasyonun yıllardan beri yola doğru aktığını söylemiştiniz. Ekiplerimiz kısa süre içinde özveriyle çalışıp bu alt yapı sorununu giderdiler. Hayırlı olsun. Günlük hayatınızı olumsuz etkileyen bir durumdan sizi kurtardık. Tabi tüm bu çalışmaları hizmet aşkıyla yapıyoruz. Sizlere Keyif bağışlamıyoruz. Sizlerin hakkınız olan hizmetleri size veriyoruz diye konuştu.

HİZMETE ODAKLANMIŞ DURUMDAYIZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak alınacak kararlarda vatandaşın mağduriyetini değil memnuniyetinin ön planda olacağını da vurgulayan Başkan Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Adım adım tüm çalışmalar, programlandığı gibi yapılıyor. Sizin ilave şunu şöyle yapalım demenize gerek kalmadan, işlerine hakim kadrolarımız gerekeni yapıyorlar, yapacaklar. Ciddiyet ve ehemmiyetle vatandaşa hizmete odaklanmış durumdayız. 5 ayda bunu başardık. Bu bölgenin imar ve diğer konuları Samsun un diğer meseleleriyle yakından alakalı. Bizim yaptığımız uygulamalarda hiçbir  vatandaşımız haksız bir duruma tabi tutulmayacak. Belediye hizmet merciidir. Alınan bir karar vatandaşı maddi ve manevi mutsuz etmemelidir.

ÇÜNKÜ HALKIMIZI SEVİYORUZ

Vatandaşlara bir kez daha, Kapımız sizlere her zaman açık diye seslenen Başkan Mustafa Demir, Bizim mesaimiz 7/24. Yoğun programlarımız var. Buradan çıkıp başka yerlere, başka ilçelere geçeceğiz. Yapılması gereken bir sürü çalışmamız var. Akşama da yine o çalışmaları yapmış olmanın huzuru içinde vicdan rahatlığıyla başımızı yastığa koyma peşindeyiz. Onu da gece 1den 2den önce yapmıyoruz. Böyle bir gayret içinde devam ediyoruz, çünkü sizleri seviyoruz ifadelerini kullandı.

MAHALLE MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Mahallelerine yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini ileten Çatalarmut Mahallesi Muhtarı İdris Berat Güdeloğlu ise, Bu mahalle uzun süredir hizmet anlamıyordu. Mustafa Demir Başkanımız seçim öncesinde bizi ziyaret ederek söz vermişti ve sözünü tuttu. Kendisine hepiniz adına teşekkür ediyorum. İmar olmadığı halde alt yapı gerçekleştirildi. Asfalt döküldü. Bunların hepsinin baş mimari Mustafa Demir başkanımızdır dedi.SAMULAŞ TAN MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMLERİ!

17.09.2019 12:45

Samsun da, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde toplu taşıma hizmetlerini sürdüren SAMULAŞ, bünyesinde oluşturduğu AKADEMİ kapsamında Toplu Taşıma Şoförü Mesleki Gelişimi Programı nı uygulamaya soktu

Samsunda, Ulaşımın her alanında hizmette kalite ilkesi doğrultusunda başlattığı AKADEMİ eğitimlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), şimdi de Toplu Taşıma Şoförü Mesleki Gelişimi Programını hayata geçirdi.

Eğitim ve İstihdam arasındaki nitelikli insan gücünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine başlayan SAMULAŞ  Akademi,  şoförlük  mesleklerinde hizmet gerçekleştiren sürücüleri ilgilendiren her konuda Yaparak Öğrenme Modeli ile  özel eğitimler vermeye başladı. SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonunda verilen eğitimlerde, şirket bünyesinde görev yapan tüm şoförler 16 kişilik gruplar şeklinde eğitim programına alınıyor. 

İLK OLARAK 16 PERSONELE EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan SAMULAŞ Genel Müdürü  Enver Sedat Tamgacı, tüm şoförlerin değişik  başlık ve içeriklerde hazırlanan programa katılacaklarını söyledi. Program kapsamında ilk olarak, kendi bünyelerinde çalışan üniversite mezunu 16 kişinin, yetkinlik ve becerileri de dikkate alınarak 2 ay süren eğitim programından geçirildiklerini belirten Enver Sedat Tamgacı, Bu program kapsamında eğitimciler; Eğitici Eğitimi, İletişim, Program Geliştirme, Vaka başlıkları altında eğitime tabi tutuldu. Eğitimciler, örnek sunum programlarına alınmış ve kendi iç akreditasyonlarını almışlardır dedi.

DÜZENLİ PERİYOTLARDA SÜREKLİ GELİŞİM

interaktif olarak yapılan eğitimlerde, Yaparak Öğrenme Modeli nin uygulandığını vurgulayan Genel Müdür Tamgacı, Bu modelin amacı, 
hizmette kalitenin artması ve kurumsal gelişimin desteklenmesidir. Katılımcılar eğitim programı oluşturma ve müfredat  geliştirme konularında bilgi ve beceri sahibi olmuşlardır. Hazırlanan ders içerikleri ile tüm sürücüler yıllık olarak, düzenli peryotlarda eğitime tabi olacaklar. Eğitim etkinliği, ölçme ve değerlendirme sistemi de hazırlanmış olup, yenileme ihtiyaçları ve yeni eğitimler ile sistem sürekli gelişim içinde geliştirilecekt diye konuştu.

HİZMET KALİTESİ VE VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak, sözüyle çıktığımız yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz diyen SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ayrıca, Bu eğitim programında, yetişkinlere yönelik, interaktif ve yaparak öğrenme modelini benimseyen SAMULAŞ, eğitim tasarımı yapmış ve kendi eğitimcilerini yetiştirmiştir. Önce Kalite sloganıyla yola çıkan SAMULAŞ,  hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyeti artırma konusundaki çalışmalarını ara vermeden sürdürme taahhüdünü yerine getirecek ve bu amaca yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir açıklamasında bulundu.