Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN DEMİRDEN MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA DESTEK

31.03.2020 08:27

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 6 maaşını bağışlayarak destek verdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında "Biz Bize Yeteriz Türkiye'm" sloganıyla koronavirüsle mücadele kapsamında kampanya başlatıldığını duyurdu. Erdoğanın yaptığı açıklamanın ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Milli Dayanışma Kampanyasına 6 aylık maaş ile katkıda bulundu. 

6 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Başkan Demir sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Biz bize yeteriz Türkiye’m… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına ben de 6 aylık maaşımı bağışlıyorum dedi.YAŞLILARDAN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR!

31.03.2020 08:22

Evde Bakım Hizmetleri tam gaz sürüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti hız kesmeden devam ederken yaşlı vatandaşlar kendilerine gösterilen yakın ilgi ve verilen hizmetten dolayı oldukça memnun

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bir dizi önlemi hayata geçiren ve özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığa sahip vatandaşlara yönelik Evde Kalın, Biz Getirelim uygulamasını genişleten Samsun Büyükşehir Belediyesi, Evde Sağlık ve Bakım Hizmetini de kesintiye uğratmadan devam ettiriyor.

EKİP SAYISI DA ZİYARETLER DE ARTTI

Samsun Büyükşehir Belediyezi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, il genelinde tüm hızıyla sürüyor. Doktor, hemşire ve temizlik görevlilerinden oluşan ekiplerin sayısını artıran Daire Başkanlığı, günlük yaşlı ve hasta ziyaretini ise 2 katına çıkardı. 'Evde Sağlık ve Bakım hizmeti kapsamında harekete geçen ekipler, evlerinde ziyaret ettikleri yaşlı ve kronik hastalıkları bulanan vatandaşların ilk olarak sağlık kontrollerini gerçekleştiriyor.

ENJEKSİYON, PANSUMAN, ŞEKER ÖLÇÜMÜ

Görevli doktor ve hemşireler, genel sağlık kontrolünü gerçekleştirdikleri yaşlılara ayrıca enjeksiyon, pansuman, şeker ölçümü gibi işlemleri yapıyor, serum ve sonda takıyor, gerekmesi halinde ise hastaları çeşitli hastanelerin ilgili servislerine yönlendiriyor. Korona salgını nedeniyle alınacak tedbirleri  anlatan sağlık ekipleri, yaşlı vatandaşlara evde kalmaları konusundaki uyarıları tekrarlıyor ve son olarak da en çok kullanılan banyo, tuvalet, kapı kolları, elektrik düğmeleri, elektronik eşyalar ve mobilyaları dezenfektanlarla virüslerden arındırıyor.

YAKIN İLGİ, KUSURSUZ SAĞLIK HİZMETİ

İlkadım İlçesi Saitbey Mahallesindeki konutlarında sağlık ekiplerini misafir eden 73 yaşındaki Fatma Aydemir ile 86 yaşındaki Nezahat Sağlamer, kendilerine gösterilen yakın ilgiye ve verilen hizmetlere teşekkür etti. Aydemir ve Sağlamer, Gerek sağlık ekipleri gerekse temizlik ekipleri bizlere büyük yakınlık gösterip hizmette de kusur etmiyorlar. Uygulamadan son derece memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demire ve değerli yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz dediler.

HİZMETLER KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin günün her saatinde işinin başında olduğunu ve vatandaşlara hizmet ettiğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, Ekiplerimiz sadece olağanüstü günlerde değil sürekli hizmete hazır haldedirler. Çok değer verdiğimiz kıymetli büyüklerimize yönelik hizmetlerimizi de bu düşünce ve anlayış içerisinde kesintisiz sürdürüyoruz. Yaşlılarımızı korumak, onların sosyal, psikolojik, maddi ve manevi ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak en önemli görevlerimiz arasında bulunuyor dedi.

YETER Kİ EVLERİNİZDE KALIN...

Koronavirisü salgınının yaşandığı bu günlerde yaşlılara çok daha fazla ilgi ve yakınlık gösterdiklerine dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, Yaşlılarımız yeter ki, salgın süresince evlerinde kalsınlar. Biz işimizin başındayız, onlar evlerinde rahat olsunlar diye konuştu.SAMSUN BÜYÜKŞEHİR DEN ÖNEMLİ DUYURU!..

31.03.2020 08:20

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 - 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan KPSS ile 134 memur alımı, koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.

KPSS İLE ELEMAN ALIMI ERTELENDİ

Çinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Samsun Büyükşehir Belediyesi aldığı sıkı tedbirleri uygulamaya devam ediyor. Tedbirler kapsamında, 30 Mart ve 10 Nisan tarihleri arasında başvuru süreci başlayan, 20 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 134 Memur Alımı Sınavı',  ileri bir tarihe ertelendiÇinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Samsun Büyükşehir Belediyesi aldığı sıkı tedbirleri uygulamaya devam ediyor. Tedbirler kapsamında, Başvuru süreçleri dahil olmak olmak üzere 30 Mart ve 10 Nisan tarihleri arasında başvuru süreci başlayan, 20 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 134 Memur Alımı Sınavı,  ileri bir tarihe ertelendiZABITADAN HALDE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

31.03.2020 08:19

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Koronavirüs önlemleri kapsamında sebze ve meyve hâlinde fahiş fiyat denetimi yaptı. Denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, komisyoncuların irsaliyeleri üzerinden sebze ve meyvelerin yüksek fiyatla satılıp satılmadığını inceledi.

Koronavirüs (covit-19) salgınını fırsat bilerek fiyat artışı yapanlara göz açtırmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kasap, market ve pazar yerlerinin ardından sebze-meyve hâlinde de fiyat denetimlerine aralıksız devam ediyor. 

Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi Sebze-Meyve Hâline gelen zabıta ekipleri, komisyoncuları tek tek dolaşarak fiyatları kontrol etti, irsaliye faturalarını gözden geçirdi.  Zabıtalar ayrıca iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup, virüse karşı gerekli tedbirleri alıp almadıklarını da denetledi. Denetimlerde hijyen açısından her hangi bir soruna ve fahiş fiyat artışına rastlanmadı.YAŞLI VE KRONİK HASTALARA BÜYÜKŞEHİR İHTİYAÇLARINI GETİRİYOR

31.03.2020 08:17

Siz isteyin biz getirelim Samsun Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı nedeniyle dışarıya çıkamayan yalnız yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyor. Başkan Demir, Büyüklerimizin evde kalması sağlıkları için çok önemli. Biz belediye olarak ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyoruz dedi.

Koronavirüs salgınının yayılmaması için büyük mücadele örneği sergileyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgınının birinci öncelikli risk grubundaki 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların yardımına koşuyor. Belediye ekipleri, sokağa çıkma yasağı sebebiyle dışarıya çıkamayanlar ve yalnız yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyor.

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covit-19) salgınıyla mücadele kapsamında bütün tedbirlerini alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan ve yalnız yaşayan vatandaşları ihtiyaçlarını getiriyor. Çözüm Merkezini arayarak erzak siparişi veren vatandaşların siparişlerini alan ekipler, alışverişi yaptıktan sonra kapıya kadar götürüp teslim ediyor. Ekipler, teslimat sırasında da vatandaşlara 14 kurala uymaları gerektiğini de hatırlatıyorlar.

SİZ İSTEYİN BİZ GETİRELİM

Bu zorlu süreci birlikte aşacaklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Küresel bir salgın haline gelen koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirildi. İhtiyaçlarının alacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımıza belediye olarak yardım ediyoruz. İhtiyaçlarını alıp evlerine teslim ediyoruz. Evde kalmak, sosyal mesafeyi korumak ve hijyen kurallarına uymak koronavirüse karşı en etkili önlemdir. Bu zor süreci birlikte aşacağız dedi.  

SOSYAL MEDYA İLE YARDIM İSTEDİ

Epilepsi hastası çocuğu sebebiyle evden çıkamadığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire sosyal medya üzerinden yazarak yardım isteyen Yasemin Ekdinin Yaşar Doğu mahallesindeki evlerine ulaşan ekipler, erzakları genç baba Erkan Ekdiye teslim etti.  Eşinin 12 yaşındaki kızının sağlık durumu sebebiyle çalışamadığını ifade eden 2 çocuk annesi Ekdi,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ekibine teşekkür etti.

ZABITALARI DUALARLA UĞURLADILAR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesinde oturan 66 yaşındaki Fatma Sezen ile kanser hastası annesi 80 yaşındaki Emine Tecerin un siparişini temin ederek, evlerine götürdü.  İhtiyaçlarının karşılandığını gören yaşlı vatandaşlar, zabıta ekiplerini dualarla uğurladı.