Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Çocuklar Gülerse Şehir Güler

04.09.2018 09:59

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çocuklar gülerse şehir güler anlayışıyla çocuklarımıza yapılan her yatırımda varız dedi.
Öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahin Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması için sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem veriyor. Bu konuda yatırımlarımızda her zaman çocuklarımızı ön planda tutuyoruz dedi.Samsun Valiliği himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi öğrencileri ve yüzme antrenörleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ PROJESİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, Samsun da hizmet etmeye başladığımızda ilk söylediğimiz şuydu, Çocuk gülerse şehir güler sloganıyla mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, Gençlik varsa gelecek var' dedik, gençliğe hizmet yaptık. Kadınlar mutlu ise şehir mutludur dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz diye konuştu.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini de çok önemsediklerini belirten Başkan Şahin, İstiyoruz ki bilgisayar ve tablet başında saatlerini geçiren gençlerimiz, çocuklarımız spora ve sosyal hayata dahil edebilmek. Çünkü spor çocuklarımız ve gençlerimiz için hem eğlenceli, hem de yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan. O bakımdan Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini çok önemsiyoruz ve bu yıl da devam etmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken ne ise yapacağız ifadelerini kullandı. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra erdi.Başkan Şahin: Mevzuatlar Kapsamında Üzerimize Düşeni Yaparız

04.09.2018 09:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Her zaman çiftçinin, emekçinin yanındayız dedi.Alaçam Belediyesi ziyaretleri sırasında Kırmızı Solucan Gübre Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Karadeniz Bölge Sorumluları Leyla Kurt ve Osman Badur ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye de hayvancılığın sadece küçük ve büyükbaş hayvancılıktan ibaret olmadığını belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı ndan onaylı organik kompost solucan gübresi üretimi için kooperatif tarafından Samsun da atılan adımların sonuca ulaşması adına her türlü desteği vereceklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin de büyük önem verdiği bu projenin Samsun a kazandırılması için olarak elimizden geleni yaparız. Artık Türkiye de sadece küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmıyor. Bunun güzel bir örneği de topraklarımız için en verimli gübrelerden birisi olan solucan gübresi yetiştiriciliğidir. Üretimin artması noktasında da biz yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor. Her zaman çiftçinin, emekçinin yanında olan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bundan sonra da mevzuatlar kapsamında üzerimize düşeni yapmaktan kaçmayız dedi.


Büyükşehir den Aldığı Destekte Çilek Üreticisi Oldu

04.09.2018 09:55

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çiftçi desteklerin yararlanan Aziz Sekban, çilek üreticisi oldu. Sekban, yetiştirdiği çilekleri Büyükşehir Belediyesi ne getirerek, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır a ikram etti.
Canik ilçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yaşayan Aziz Sekban isimli vatandaş, aldığı fidan ve tohum destekleriyle 3 dönümlük arazisinde çilek yetiştiriyor. Arazisinin 1 dönümlük kısmı için Büyükşehir Belediyesi nden yardım alan çiftçi, üretimini büyütüyor. Yetiştirdiği ürünleri toptan 8 TL, pazarlarda ise kilosu 10 TL den satışa sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı nın 2015 yılından bu yana verdiği çiftçi destekleri devam ediyor. Desteklerden bu güne kadar yaklaşık 120 kişi istifade ederken, yılbaşından itibaren de 85 kişiye fidan ve tohum desteği verildi.

Organik olarak yetiştirdiği çilekleri ikram etmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne getiren çiftçi Aziz Sekban, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ın misafiri oldu. Verdikleri desteklerden olayı Çakır a teşekkür eden Sekban, üretmeye devam edeceğini kaydetti. Başkan Vekili Turan Çakır ise bol kazanlar temennisinde bulundu.Büyükşehir Belediyesi nden Samsunlulara Türk Bayrağı Hediyesi

04.09.2018 09:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biridir dedi.
VATAN BAYRAK BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

30 Ağustos Şanlı Zaferin 96. yılının coşkusu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in talimatı ile vatandaşlarla paylaşıldı. Kurtuluş Yolu üzerinde açılan stantla Samsun halkına Türk Bayrağı hediye eden Samsun Büyükşehir Beleyesi ekipleri 30 Ağustos Şanlı Zaferin önemini bir kez daha hafızalara kazıdı.

Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulamasından oldukça memnun olduklarını belirterek, Bizim için en büyük armağan bu. Çünkü Türk Bayrağından daha değerli bir şey olamaz. Milli Bayramlarda birlik-beraberlik, vatan ve bayrak bilincinin hatırlatılması açısından anlamlı bir karar.Bu duyarlılığından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin e teşekkür ediyoruz dediler.

Şanlı Zaferin 96. yılını topyekün büyük bir coşku içinde kutlayacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,30 Ağustos ta evlerimize ve işyerlerimize Türk Bayrağı asarak başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı ve yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağımızı göstermeliyiz.30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biridir. Milletimizin esaret altında kalmamak için kazandığı zaferle sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin de temelleri atılmıştır. Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. 30 Ağustos zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Milletimiz, devletimizin kuruluş ruhundan aldığı güçle muhasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden cephelerde vatan için şehit düşen evlatlarını daima minnet ve şükranla anmaktadır. Bu büyük zaferin ardından geçen 96 yıllık süreç içinde, milletçe el birliği ve gönül birliği ile kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, bugünkü demokratik ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir konuma sahiptir. Bu büyük zaferi kazandıran, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum diye konuştu.


Başkan Zihni Şahin: Denize Girmek Acımız Yasımız Olmasın

27.08.2018 07:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin son günlerde meydana gelen boğulma olaylarından dolayı büyük üzüntü yaşadıkları ifade ederek  denize girmek, acımız ve yasımız olmasın dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamalarda şunları söyledi  Son günlerde boğulma olayları artmıştır. Her gün boğulma tehlikesi geçiren hemşerilerimiz bulunmaktadır. İnsanlarımızın hayatlarını kaybetmesinden büyük üzüntü duymaktayım. Tüm Samsun ve ülke olarak üzüntü duymaktayız. Biz yaz mevsiminin gelmesiyle sosyal proje kapsamında LED TV lerde, Bilbortlarda ilgili kurumlarımızla işbirliği yaparak uyarılar yaptık.Vatandaşlarımızı dikkatli olmaya davet ettik. Sahil boyunca uyarı levhaları koyduk. Diğer resmi kuruluşlarımızda önemli uyarılarda bulundu. Cankurtaran ve botlarımız görev yapıyor.Fakat denize girilen alan çok fazla büyüktür. 24 saat denize girmek mümkündür. Bu nedenle hemşerilerimiz çok dikkatli olmaları gerekmektedir.  dedi.HAYATINI KAYBEDEN HER İNSAN BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ACI VE YASTIRSamsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin önemli uyarılar yaparak açıklamalarını şöyle tamamladı:  Denize girilmesi yasak ve tehlikeli olan bölgeler bulunmaktadır. Bu nedenle hemşerilerimize çok büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Uyarı levhalarına dikkat etmeleri, tehlikeli ve yasak bölgelerde denize girmemelerini, denizde açılmamalarını,bilmedikleri yerlerde denize girmemelerini, birbirlerini uyarmalarını, birbirlerini kontrol etmelerini hassasiyetle rica ediyorum. Suda tehlikeli hareketler yapmaktan ve uzaklara açılmaktan kaçınılmalıdır. Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzülmemelidir.Havuz ve su kaydırakları küçük çocuklar için çok tehlikelidir. Bu nedenle aileler çocuklarını bu alanlarda yalnız bırakmamalıdır. Derinliği bilinmeyen, dibi görünmeyen suya balıklama atlamak çok tehlikelidir. Hayatını kaybeden her insanımız benim için büyük bir acı ve yastır.Bu acıları ailelerimizin, anne baba ve kardeşlerin yaşamamalarını istiyorum. Dedi.