Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin: Hedefimiz 100.yılda 100 Yatırımcı

10.09.2018 11:30

BAŞKAN ŞAHİN DUR DURAK BİLMİYOR

BAŞKAN ŞAHİN SÖZLERİNİN ARKASINDA DURUYOR
DUR DURAK BİLMİYOR

Başkan Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren ortaya koyduğu vizyoner belediyecilik, halkla iç içe olmak, ortak akıl ve Biz, Samsun olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile çalışmalarını yürütüyor.  Başkan Zihni Şahin önce Samsun un problemlerini ortaya koydu sonrada çözümleri için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin göreve geldiği ilk günden itibaren ifade ettiği  Ortak Akıl Biz Hazırız Hedef Samsun 2023 Birlikte başaracağız Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz gibi sözlerinin boş olmadığını gösterdi. Başkan Zihni Şahin in Samsun ve ilçeleri için pek çok önemli projenin hazırlıklarını başlattığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Milli Savunma sanayine önem vererek Türkiye nin yerli ve milli firması Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’dan firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Şahin ilçe ziyaretlerine Alaçam ilçesinde de devam ederek İlçedeki köprü çalışmalarını Alaçam Belediye Başkan Hadi Uyar ile birlikte yerinde inceledi ve ziyaretler yaptı.30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Samsun merkez ve ilçelerinde 30 binden fazla Türk Bayrağı dağıttırdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Başkan Şahin her türlü desteği verdiği  Geleceğe Kucak atıyoruz projesi kapsamında genç yüzücüleri ve öğretmenlerini kabul ederek onlarla sohbet etti. 28-29 Eylül tarihlerinde ilimizde yapılacak Okçuluk Dünya Kupası Finalleri kapsamında Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve beraberindeki heyeti misafir etti. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler ile hızlı tren projesi fizibilite çalışmalarını konuştu. Son İki günde başta Samsunlu şehidimiz J.Uzm. Onbaşı Adem Güven’in Samsun a gelişinden itibaren on binlerin duaları ile ebediyete uğurlanana kadar ailenin yanından bir an olsun ayrılmadı. Tekkeköy ilçemizde yeni nesil teknolojilerinin üretileceği Türkiye nin mobil teknoloji markası Reeder Fabrikası nı ziyaret etti. Tekkeköy ilçemizde açılan Zübeyde Hanım Konağı nın açılışına katıldı. Programlarda Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile birlikte oldu. Fatih Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm probleminin çözümü için ilk adımı attı. Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası nın açılışını yaptı. Samsunspor taraftarları için tramvay ile ulaşım imkânı sağladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Huawei Genel Müdürü Li Shen ile Büyükşehir Belediyesi arasında Samsun Akıllı Şehir Protokolünü imzaladı. Programlara AK Parti Grup Başkan vekili Nihat Soğuk, Meclis Başkan vekili Turan Çakır, Genel Sekreter yardımcıları Fikret Vatansever ve Sefer Arlı iştirak etti.

BİZ HAZIRIZ HEDEF SAMSUN 2023

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.  Hedefimiz siyasi irademiz ve tüm Samsunumuzla beraber ilimizi ve ilçelerimizi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın hedef gösterdiği 2023 yılına hazırlamaktır. Samsun olarak bir ve beraberiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. 5 Mega projemiz hazırlanıyor. Bunlar Samsunumuzu baştan aşağıya yenileyecek, istihdamı artıracaktır. Ayrıca İlçelerimizle beraber 100 den fazla projemizin hazırlıkları devam ediyor. Tarım ve Turizm konusunda ise Samsunumuz büyük bir gelişim yaşayacaktır. Tarımda üreticilerimizin kazançları ikiye katlanacaktır. Samsunumuzu zenginleştirmek istiyoruz. Tüm potansiyellerimizle beraber 2023 hedefine kitleneceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çeşitlenecek ve ulaşamadığımız insanımız olmayacak. Kentsel dönüşüm ve Akıllı ulaşım sistemlerini açıklamıştık. İlk ve önemli adımları attık. Cumartesi günü imza törenini yaptığımız Akıllı Şehir sistemleri, katlı otoparklar ve diğer planladığımız çalışmalarımızla Samsunumuzun trafik problemini çözeceğiz. Samsunumuzu kentsel dönüşüm ile yenileyeceğiz. İlçelerimizde millet bahçeleri oluşturacağız. İlçelerimizde yol problemi kalmayacak ve ilçelerimizde Engelli çocuk oyun parkları, akıllı parklar, örnek caddeler kuracağız. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla 2023 hedefimize birlikte bir ve beraber yürüyeceğiz. Dedi.

100.YILDA SAMSUNUMUZA 100 YATIRIMCI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.Samsunumuzun en önemli problemlerinden biri işsizliktir. Biz üretime önem veriyoruz. Milli ve yerli üretimi yüzde yüz destekliyoruz. Daha çok üretim daha çok yatırım daha çok istihdam hedefimiz olduğunu açıkladık. Bunun için yurt içi ve yurt dışından ilimize yatırımcı gelmesi seferberliği başlattık. İlimizde ki yatırımcılarımızı destekliyoruz. Hep birlikte hedefimiz 100.yılda 100 yatırımcıyı ilimize kazandırmaktır. Bu şekilde binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlayacağız. Samsunumuz Milli ve yerli üreten bir ekonomik güç olacaktır. DediZihni Şahin: Birlik ve Beraberliğimiz ile Örnek Bir Şehiriz

10.09.2018 11:26

AK Parti Samsun milletvekili ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında ki AK Parti Samsun heyeti AK Parti Genel Merkezini ziyaret etti.

AK parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında ki heyette Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İl Başkanı Hakan Karaduman, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye Başkanları ve parti ilçe başkanları yer aldı.Heyet ilk olarak AK Parti Tanıtım ve Medya dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal a ziyarette bulundu.  Daha sonra Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ, Ekonomi İşler Başkanı Lütfü ELVAN, Çevre Şehir Kültür Başkanı Çiğdem KARAASLAN,  İnsan Hakları Başkanı Leyla ŞAHİN USTA, Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı JÜLİDE SARIEROĞLU ve Teşkilat Başkanı ERKAN KANDEMİR i AK Parti Genel Merkezinde ki makamlarında ziyaret ettiler.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi: Samsun milletvekilimiz ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında İl Başkanımız Hakan Karaduman, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe teşkilatlarımız,  kadın ve gençlik kollarımız, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte genel merkezimizi ziyaret ettik.  Genel Başkan yardımcımız Çiğdem Karaaslan, il başkanımız Hakan Karaduman ve tüm heyetimize teşekkür ediyorum. AK parti Samsun ailesi birlik ve beraberliği ile örnek bir ilimizdir. Bu birliktelik ile insanlarımıza en iyi hizmeti yapmaya çalışıyoruz. AK Parti Samsun ailesi olarak Biz Hazırız Hedef Samsun 2023 anlayışı ile birlik ve beraberlik içerisinde, ortak akıl ile Samsunumuzu 2023 hedeflerimize taşıyacağız. Samsunumuzun bugünü güzeldir. Gelecek daha güzel olacak ve Samsunumuzu daha ileriye taşıyacağız. Samsunumuzu bugün ki güzel noktaya getiren eski belediye başkanlarımız ve emeği olan herkese, siyasi irademize ve Samsunumuzu bugün ki güzel günlere taşıyan büyükşehir eski belediye başkanımız ve milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz a çok teşekkür ediyorum.Kangren Olmuş Yaraya Neşteri Vuracağız

04.09.2018 10:09

Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmaların nihayete erdirilmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerimiz var. Adeta kangren haline gelmiş bir sorun bu. İnşallah neşteri vuracağız dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HER ÇALIŞMAYI YAPACAĞIZ
Mahalle halkının taleplerini her zaman ön planda tuttuklarını da belirten Şahin, Ben yaptım oldu mantığı ile değil istişare ile yapacağız. Ortak akıl çok önemli.Yoksa ben yaptım oldu mantığı ile sonuç alamayız. Develetimizin desteği bizim de çalışmalarımız sonucu bu işi nihayete erdireceğiz. Siz vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilgili bakanlıklarımızla görüşerek kangren hale gelmiş bu yaraya inşallah neşter vuracağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesine bağlı Fatih Mahallesi sakinleri ile Fatih parkı nda bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir sevgi gösterisi ile karşılanan Başkan Şahin, vatandaşların tek tek sorularını cevapladı. Mahalledeki imar sorununun çözümü için her çalışmanın yapıldığını ve ortak akılla birlikte kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerin sorunlarının çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Başkan Şahin, Fatih Mahallesinin sıkıntılarını yakından biliyoruz. Sorunları yerinde istişare yaparak çözüme kavuşturmak için bu akşam burada sizlerle bir araya geldik.

Fatih Mahallesi dışında Anadolu, Zeytinlik ve Kadıköy Mahallelerimizin hepsinin kentsel dönüşüm istediklerini biliyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Samsun ziyaretinde bu sorunları tekl tek kendisine ilettik. inşallah bu işi sonuçlandıracağız ifadelerini kullandı.

KANGREN YARAYA NEŞTERİ VURACAĞIZBaşkan Şahin: Yüksek Hızlı Tren Ankara ile Bağlarımızı Güçlendirecek

04.09.2018 10:04

Samsun – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren ile 2 saat olacakGeçtiğimiz aylarda ihalesi gerçekleştirilen Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi şekillenmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Samsun da verdiği hızlı tren müjdesi hayata geçtiğinde uzaklar yakın olacak.
Samsun Büyükşehir Belediyesi nde gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında çeşitli sunumlar yapıldı.

Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi detayları hakkında istişarelerde bulunmak üzere Samsun a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekileri ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın müjdesini verdiği yüksek hızlı tren projesine kavuşmamıza çok az kaldı. Samsun a kazandırılacak olan hızlı tren Ankara ile bağlarımızı güçlendirecek. Otobüs ile 6 saat civarı bir zamanda ulaşılan Ankara ya hızlı tren ile artık 2 saat 15 dakikada gidilebilecek. Proje sadece ulaşım anlamında değil, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda da iki şehir arasındaki ilişkileri arttıracak. Samsun un ulaşım ağını daha da güçlendirecek olan bu yatırım da büyük aşamalar kaydedildi. Yüksek Hızlı Tren Projesi nin Samsun a kazandırılacak olmasında emeği geçen ve geçecek herkese teşekkür ediyorum dedi. Başkan Şahin: Çocuklar Gülerse Şehir Güler

04.09.2018 09:59

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çocuklar gülerse şehir güler anlayışıyla çocuklarımıza yapılan her yatırımda varız dedi.
Öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahin Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması için sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem veriyor. Bu konuda yatırımlarımızda her zaman çocuklarımızı ön planda tutuyoruz dedi.Samsun Valiliği himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi öğrencileri ve yüzme antrenörleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ PROJESİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, Samsun da hizmet etmeye başladığımızda ilk söylediğimiz şuydu, Çocuk gülerse şehir güler sloganıyla mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, Gençlik varsa gelecek var' dedik, gençliğe hizmet yaptık. Kadınlar mutlu ise şehir mutludur dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz diye konuştu.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini de çok önemsediklerini belirten Başkan Şahin, İstiyoruz ki bilgisayar ve tablet başında saatlerini geçiren gençlerimiz, çocuklarımız spora ve sosyal hayata dahil edebilmek. Çünkü spor çocuklarımız ve gençlerimiz için hem eğlenceli, hem de yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan. O bakımdan Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini çok önemsiyoruz ve bu yıl da devam etmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken ne ise yapacağız ifadelerini kullandı. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra erdi.