Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HİÇBİR TALEP GERİ ÇEVRİLMEDİ!

12.05.2020 09:05

Başkan Mustafa Demir: Salgınla mücadeleye devam. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, koronavirüs salgını ile mücadeleyi tüm hızıyla sürdürdüklerini belirterek, Bu süre içerisinde her kesimden vatandaşa el uzattık. Hiçbir talebi geri çevirmedik dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Koronavirüs Salgını (Covid-19) ile toplam 17 ilçede büyük mücadele verdiklerini belirterek, Halkımızla el ele vererek bu mücadeleyi sürdürdük. Kimseyi mağdur etmemeye çalıştık. Hiçbir talebi geri çevirmedik dedi.

TÜM İLÇELERDE GIDA VE MASKE DAĞITIMI

Başkan Mustafa Demir, salgına karşı mücadelenin başladığı 2 aylık süre ilgili yaptığı değerlendirmede, Her kesimden vatandaşın yanında olduk. Virüse karşı el ele verdik ifadesini kullandı. 

İl Pandemi Kurulu Başkanlığında tüm ilçe belediye başkanlarıyla birlikte başlatılan çalışmaların koordineli bir şekilde, aynı titizlik ve özveri ile sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Demir, Tüm ilçelerimizde özellikle dezenfekte çalışmasına büyük önem verildi. Zabıta ekiplerimiz market, fırın, pastanelerin yanısıra temizlik maddeleri satan iş yerlerini de sıkı bir şekilde denetledi. 17 İlçe belediyemize gıda, eldiven, maske ve dezenfektan dağıtımları aksaklık yaşanmadan gerçekleştirildi. Yine 17 ilçemizde, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek yol açma, asfalt, park, yeşil alan yenileme çalışmaları hızlandırdık diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE KOLLUK KUVVETLERİ

Salgın boyunca işsiz kalan veya günlük olarak ekmeğini kazanmaya çalışanlara da yardım eli uzattıklarını açıklayan Başkan Mustafa Demir, 12 binin üzerinde insanımıza yardım ulaştırdık. Pandemi sürecinde fedakarca çalışarak binlerce hayat kurtaran sağlık çalışanlarımıza ve kolluk kuvvetlerimize de çeşitli destekler sağladık. Otel ve kamu misafirhanelerinde kalan sağlık çalışanlarımız ile görevlerini büyük başarıyla sürdüren kolluk kuvvetlerimiz için Anakent şirketimiz vasıtasıyla iftar yemeği veriyor, sahurluk yiyecek desteğinde bulunuyoruz dedi.

OLUMSUZ ALGI OLUŞTURMAK İSTEYENLER...

Pandemi sürecini, ilk andan itibaren alınan tedbirler ve gerçekleştirilen uygulamalar ile Çok İyi yönettiklerini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Buna karşın, yardım taleplerine olumsuz yanıt verdiğimiz şeklinde açıklama yaparak algı oluşturmak isteyenlerin acizliklerine de şahit oluyoruz. Salgının ilk gününden itibaren ortaya koyduğumuz mücadele ve sonuçları bu denli ortada iken olumsuz algı oluşturarak halkımızın kafasını karıştırmayı görev edinenlere yasal hakkımızı kullanacağımızı da kamuoyuna açıklamak istiyorum diye konuştuBAŞKAN DEMİRDEN CANİKE MÜJDE

12.05.2020 08:43

Canikte Kentsel Dönüşüm Projesi Mayıs ayında başlıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik ilçesi Yeni Mahallede uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesinde ilk kazmanın Mayıs ayında vurulacağını müjdeledi.

Canikte yapımı uzun süredir beklenen Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in girişimleri ile başlama aşamasına geldi. Başkan Mustafa Demirin Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Hakan Gedikli ile gerçekleştirdiği video konferansta proje ile ilgili son karar verildi. Demir ve Gediklinin görüşmesinden çıkan karara göre Mayıs ayının ilk haftası başlayacak olan ruhsatlandırma çalışmalarının ardından, ikinci hafta ihale süreci gerçekleştirilecek, üçüncü hafta ise ilk kazma vurularak projenin temeli atılacak. 

CANİKE YAKIŞIR BİR PROJE HAYATA GEÇİYOR

Samsunda kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırarak kente estetik bir doku kazandıracak projelere imza atmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Mustafa Demir, Canikte kentsel dönüşüm projeleri için rezerv alan olarak belirlediğimiz Yeni Mahallede uygulanacak proje ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığımız istişareler sonucunda güzel bir proje ortaya çıktı. Toplam 77 bin metrekare alanda, maksimum 7 katlı, giriş katları dükkan olan ve 700 bağımsız bölümü olan proje ilçemize büyük bir renk katacak. Hayırlısıyla projeyi Mayıs ayının ilk haftası ruhsatlandıracağız, ikinci haftası ihale süreci gerçekleştirilecek. Yine aynı ayın üçüncü haftası da faaliyete geçeceğiz. Samsuna yakışır, şehrin havasını değiştirecek, bloklar arasında en az 25 metre mesafe olan geniş, ferah bir projeyi Canik ilçemize kazandıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun dedi.

PANDEMİ SONRASI ÇALIŞMALAR HIZLANACAK

Koronavirüs salgının ardından toparlanma sürecinin çok kısa süreceğini ve inşaat sezonunun başlamasıyla çalışmaların daha da artacağını ifade eden Başkan Demir, Samsunu ilmek ilmek yeniden işliyoruz. Sokağa çıkma yasaklarını fırsat bilerek birçok cadde ve bulvarda yol yapım çalışmaları gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Havaların ısınmasıyla birlikte başlayan inşaat sezonunu çok iyi değerlendireceğiz açıklamalarında bulundu.BÜYÜKŞEHİRDEN SAMSUNSPOR TEMALI PARK!

12.05.2020 08:40

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde yenilediği bazı çocuk parklarını Samsunspor temalı oyun gruplarıyla süslüyor. Başkan Mustafa Demir, Amacımız minik kalplere Samsunspor sevgisini aşılamak dedi.

Samsunda özellikle merkez ilçelerdeki çocuk parklarını yeniden inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Samsunspor temalı oyun gruplarıyla miniklere Samsunspor Sevgisini aşılamayı hedefliyor. İlki Atakum İlçesinde yenilenen Samsunspor temalı park oyun parkı, vatandaşların büyük beğenisi ve takdiriyle karşılandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde yenilediği bazı çocuk parklarına Samsunspor temalı oyun grupları ekliyor. Atakum İlçesi Güzelyalı Mahallesindeki parka, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin talimatları doğrultusunda Samsunspor temalı oyun grubu konuldu. Görenlerin beğenisini kazanan ve bir anda ilgi odağı haline gelen Samsunspor temalı park, taraftarları da harekete geçirdi. Sosyal medya hesaplarından beğenilerini dile getiren taraftarlar, Başkan Mustafa Demir'e Samsunspor hassasiyeti için teşekkür ederek uygulamanın sürdürülmesini istedi.

BAŞKAN DEMİR: SEVDAMIZ SAMSUNSPOR

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sevdamız Samsunspor… Çocuklar, sizlere güzel anılar biriktirebileceğiniz yeni oyun parkları yapıyoruz. Adnan Menderes Bulvarında inşa ettiğimiz, içerisinde Samsun ve Samsunspor detaylarının olduğu bu yeni parkımızda eğlenceli vakitler geçirmenizi diliyorum dedi.

YENİDEN ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENECEK

Samsunspor temalı oyun gruplarıyla süslü parkların sayısını artıracaklarını da söyleyen Başkan Demir, Covid-19 salgınını fırsata çevirip kentimizin birçok noktasındaki park, piknik alanı gibi yeşil sahaları adeta yeniden inşa ediyoruz. Çocuk parklarımızı da bu kapsamda ele alarak salgın sonrası yeniden miniklerin sesleriyle çınlatmak, onların gülüşleri ve mutluluklarıyla şenlendirmek istiyoruz. Ortaya koyduğumuz tüm bu güzellikler halkımız için. Hepimize şimdiden hayırlı olsun diye konuştu.SAMSUN BÜYÜKŞEHİR DEN ORGANİK KÖY E ORGANİK DESTEK

12.05.2020 08:26

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Organik Ürünler Pazarı olarak büyük ün kazanan Sürmeli Mahallesindeki üreticilere Organik İlaç ve gübre desteğinde bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra İlçesinde organik tarım yapan ve ürettikleri sebze ve meyveleri her hafta sonu kurdukları Organik Ürünler Pazarında satışa sunan Sürmeli Mahallesi sakinlerine tarımsal destekte bulundu. Belediye, Sürmeli Mahallesinde organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdi.

İL GENELİNDE TARIMSAL KALKINMA

Büyükşehir Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanlığının tüm ilçelerde, yetiştirilen ürünlere göre yaptığı destekler sayesinde il genelinde tarımsal kalkınma çalışmaları her geçen gün artıyor. Tarımsal çeşitliliğin çoğaltılması amacıyla Mahalle Bazlı projeleri hayata geçirerek çiftçileri üretime teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, son olarak, ürettiği organik ürünler ile dikkati çeken Bafra İlçesi Sürmeli Mahallesinde üreticiye destek oldu.

DESTEKLERİMİZ ARTARAK SÜRECEK

Proje kapsamında Sürmeli Mahallesinde 18 çiftçiye organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Özellikle organik tarım faaliyetlerinde bulunan mahallelere bu tarz desteklerimiz artarak sürecek açıklamasında bulundu.

BAŞKAN DEMİRİ DAVET EDECEKLER

Organik ilaç ve gübre desteğinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire  teşekkür eden çiftçiler ise, Hepimizi tehdit eden salgının sona ermesinin ardından organik tarım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Başkan Mustafa Demiri de mahallemizde ağırlayarak organik ürünlerimizden ikram etmekten onur duyacağız dediler.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Demiri ziyaret eden ve tarımsal üretimleri hakkında bilgi veren Sürmeli Mahallesi Derneği Başkanı Aşire Yılmaz ve beraberindeki bir grup çiftçi, organik üretim için ilaç ve gübre desteği istemişti.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NDEN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

12.05.2020 08:24

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden dışarı çıkamayan anneleri unutmadı. Evlerinde ziyaret ettikleri annelere çiçek ve hediyeler takdim edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kadın personellerden oluşturulan ekip, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan annelere güzel bir sürpriz hazırladı. Tespit edilen en yaşlı anneler çat kapı ziyaret edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin talimatıyla harekete geçen ekipler, güzel bir sürpriz yaparak annelere çiçek ve hediyeler takdim etti.
Samsun’un en yaşlı annelerine unutulmaz bir gün yaşatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ziyaretler sonrası dualarla uğurlandı. Liman Mahallesi Öğretmenler Caddesinde ikamet eden 90 yaşındaki Hava Ersayın, sürpriz karşısında çok duygulandığını belirterek, belediye yönetimi ve tüm personellerine teşekkür etti.
Cedit Mahallesinde oturan 94 yaşındaki Dursune Kotan ise Allah hepinizden razı olsun. Allah sizlere hayırlı ve uzun ömürler nasip etsin. Bizleri unutmayarak ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim ifadelerini kullandı.