Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


MUSTAFA DEMİR, SAMSUN İÇİN ŞANS!

31.07.2019 11:46

Samsun da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Mustafa Demir in çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Bu nedenle Samsun şanslı bir şehir dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi nde(TBMM) 22, 23 ve 24 üncü dönem Trabzon Milletvekilliği, 59 ve 60 ıncı AK Parti hükümetlerinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini yürüten Faruk Nafız Özak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir e Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Eski Bakan Özak, Değerli dostum Mustafa Demir in Samsun için büyük bir şans olduğuna inanıyorum dedi.

ESKİ BAKAN ÖZAK'I KAVAK TA  AĞIRLADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için gittiği Kavak İlçesi nde, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ı da ağırladı. Başkan Demir in ziyareti için teşekkür ederek hediye takdim ettiği Özak, katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısında Kavaklı muhtarlara hitap etti.

MUHTARLARA SESLENDİ: İBADET OLARAK GÖRÜN!

Eski Bakan Faruk Nafiz Özak, Mustafa beye hayırlı olsun demek için geldim. Buradan sonra Ordu ve Giresuna uğrayacağız. Her zaman söylediğim gibi muhtarlar Cumhurbaşkanımızın bulundukları yerlerdeki temsilcisi demektir. O kadar saygıdeğer insanlardır muhtarlar. Kendinizle gurur duyabilirsiniz. Demokrasi demek muhtar demektir. Adalet, hukuk muhtarların özüdür. Muhtarlara çok saygı duyuyorum. Burada harcadığınız her dakika, bir salih ameldir, ibadettir, bunu bilin. Çünkü Allah rızası için çalışıyorsunuz. Vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyorsunuz. Yol, su, çevre gibi güzel hizmetler için çalışıyorsunuz. Bu bakımdan bunu ibadet olarak görmeniz gerekir. Allah ibadetinizi kabul etsin. Sizlere başarılar diliyorum dedi. 

DEMİR İN 15 YIL ÖNCEKİ HEYECANI DEVAM EDİYOR

Samsun un son yıllarda büyük ve önemli değişim ve gelişil katettiğini de söyleyen Faruk Nafiz Özak, Bir önceki büyükşehir belediye başkanımız gerçekten teknik adamdı. Çok güzel hizmetler verdi. Mustafa bey de biliyorsunuz mimar, teknik adam. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış, Komisyon Başkanlığı yapmış. O bakımdan Samsun u çok şanslı görüyorum. Sizler için de çok iyi çalışmalar yapacağına inanıyorum. Değerli dostum Mustafa Demir'deki heyecanın, tıpkı 15 yıl evvelki gibi devam ettiğini gördüm. Bu bakımdan kendisini tebrik ediyorum diye konuştu.


MUSTAFA DEMİR: HEYECANIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK


Faruk Nafiz Özaka kendisi ve Samsun için söyledikleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir ise, Bayındırlık ve İskan Bakanlığını kendisinden devir aldığım, uzun yıllar siyaset arenasında memleketimiz, ülkemiz için aynı saflarda, omuz omuza mücadele ettiğimiz kıymetli dostumu ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Sayın Özak'ın da vurguladığı gibi, halkımıza hizmet heyecanımızı hiç kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Tek bir hedefimiz, tek bir amacımız vardır, o da görev başında olduğumuz süre boyunca Samsun'umuza, Samsunlulara hizmet etmek, kentimizi ilçeleriyle birlikte topyekün biraz daha ileriye taşımaktır dedi.CANIMIZ BU ÜLKEYE FEDA!

31.07.2019 11:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağı ve kabrini ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bitlis te 19 Temmuz da, korucu aracıyla üs bölgesine intikal ederken PKK terör örgütü tarafından önceden yerleştirilmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Merkez İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş un Asarcık İlçesi ndeki baba ocağını ve kabrini ziyaret etti.

BAYRAK VE KUR'AN HEDİYE ETTİ

Başkan Mustafa Demir, ilk olarak şehit binbaşının Asarcık İlçesi Armutlu Mahallesi ndeki baba ocağını ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir, bir kez daha acılarını paylaştığı ve başsağlığı dilediği şehidin babası Emekli Başçavuş Rüştü Akkuş, annesi Saniye Akkuş ve eşi Yasemin Akkuş'a bayrak ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

BİZZAT BENİ ARAYIN!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın selamlarını getirdiğini belirten Başkan Mustafa Demir, Hepimizin bu memlekete canı feda. Hem başkan olarak hem de Mustafa Demir olarak her zaman yanınızdayız. Maddi ve manevi neye ihtiyacınız olursa bizzat beni her zaman arayabilirsiniz. Şehitlerimizin arkalarında bıraktıkları her yüz, bize emanettir. Şehitlik herkese nasip olmaz. Vatan uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve sevenlerine metanet ve sonsuz sabırlar diliyorum dedi.

Başkan Mustafa Demir daha sonra Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş'un kabrini ziyaret etti ve dua okudu.SAMULAŞ TAN TELEFERİKLERE AĞIR BAKIM

31.07.2019 11:34

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, işletmecisi olduğu Batı Park taki teleferikleri, halatlar, taşıyıcı makaralar, gondollar ve tüm elektro mekanik sistemine kadar Ağır Bakıma aldı. Faaliyetleri tamamen durdurulmayan teleferik, saat 13.00 ile 23.00 arasında hizmet vermeye devam ediyor

Samsun un İlkadım İlçesi Baruthane Mahallesi nde Kral Mezarları ve Amisos Tepesi ile Batı Park ı birbirine bağlayan teleferik tesisleri, işletmecisi olan Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ekipleri tarafından bakımdan geçiriliyor. Sabah 06.00 da başlatılan başlatılan bakım onarım çalışmaları saat 13.00 e kadar devam ediyor. Teleferik, bu saatten 23.00 a kadar ise Samsunlulara yeniden hizmet vermeye devam ediyor. 

SAMULAŞ IN ÖNCELİĞİ: İNSAN GÜVENLİĞİ

SAMULAŞ tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Önceliğini insan ve sistem güvenliğine veren şirketimiz tarafından işletilen Baruthane mevkisinde yer alan teleferik işletmemiz, baştan aşağıya bakıma alınmışytır. Son günlerde teleferiğe artan ilgi de göz önüne alınarak işletmenin faaliyetlerini tamamen durdurmadan başlattığımız ağır bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu sayede güvenli ve konforlu yolculuğun kalitesini daha da artırıyoruz denildi.

ŞİKAYETLER DİKKATE ALINDI, SİSTEM YENİLENDİ

Bakım çalışmaları kapsamında halatları taşıyıcı makaraların, gondolların, taşıyıcı sistemin ve tüm elektro mekanik sistem ile ekipmanlarının tek tek kontrol edildiği, yağlandığı ve aşınma ölçümlerinin yapıldığı belirtilen açıklamada, Bakım kapsamında taşıyıcı halatlar ile tüm kabinler temizlendi. Ayrıc a 6 adet gondol tamamen temizlenirken camları da yenileniyor. Kısacası teleferik sistemindeki olası tüm riskler ortadan kaldırıldı, güvenlik tamamen sağlandı. Yaptığımız bu çalışmalar ile zaman zaman vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerin son bulacağına inanıyoruz. SAMULAŞ tüm hizmetlerinde Samsunluların güvenliğini en önemli önceliği olarak görmeye devam edecek ifadelerine yer verildi.

SAMSUNLULARA TARİHİ VE TURİSTİK DAVET

SAMULAŞ ın açıklamasının son bölümünde ise şöyle denildi:

Teleferik işletmemiz, 500 metrelik hat boyunca 6 gondol ile haftanın her gününde, 10.00 ile 23.00 saatleri arasında Samsunlulara hizmet vermektedir. Aynı anda 18 kişinin inip çıkabildiği teleferiklerimiz Batı Park ve Amazon Adasını, Amisos Tepesi ve Restoranı, Kral Mezarları ve Baruthane Tümülüslerine bağlamaktadır. Bu yönüyle teleferiklerimiz, Samsun turizmine ve tarihine büyük katkı sağlamaktadır. Samsunluları, Baruthane bölgesindeki tarihi ve turistik güzellikleri keşfetmeleri için teleferiklerimizi kullanmaya davet  ediyoruz.HEM DAHA GÜVENLİ HEM DAHA TASARRUFLU!

31.07.2019 11:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ın başlattığı Akademi Eğitimlerinin sonuncusunda Otobüs İşletmesine yönelik Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaları işleniyor. Genel Müdür Tamgacı, toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi (Karakutu) sistemine geçileceğini açıkladı

Ulaşımın her alanında hizmette kalite ilkesini uygulayan  Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı SAMULAŞ AKADEMİ eğitimlerine  ara vermiyor. Otobüs İşletmesi'ne yönelik gerçekleştirilen son eğitimde özellikle Araçlarda Tasarruf ve Güvenlike dikkat çekildi. SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Otobüslerimizde, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin tekerlekli araçlar için tasarlanmış hali sayılabilecek Telemetri Sistemi'ne geçiyoruz dedi.

TASARRUFLU, GÜVENLİ, KONFORLU YOLCULUK

SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonunda Otobüs İşletmesi'ne yönelik verilen ve 2 bölüm halinde gerçekleştirilen eğitimde Araç Bazlı ve Sürücü Bazlı raporlar değerlendirildi. Otobüs İşletme Müdürü ve yardımcıları, otobüs bakım formen ve teknisyenleri, otobüs işletme amiri, garaj işletme amiri, otobüs vardiya amirleri, Trafik Kontrol Merkezinde görevli kontrolörler ve Çağrı Merkezi operatörlerinin katıldığı eğitimlerde Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaların işlendi ve önemine vurgu yapıldı.

HIZ VE HAT İHLALLERİ, GEREKSİZ GAZ KULLANIMI

Eğitimlerin 2 nci bölümünü yardımcıları ile birlikte izleyen SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Yolcu kalite ve konforunu artırabilmeye yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Kontrol Merkezi tarafından sürekli takibi yapılan Hız İhlali, Hat İhlali, Gereksiz Gaz Basımı gibi konularda sürücülerimiz eğitilmekte ve böylece yolcularımıza daha kaliteli hizmet verilmesi sağlanmaktadır" dedi.

AKARYAKITTA, BAKIM ONARIMDA TASARRUF

Son yapılan eğitimde Otobüs İşletmesi ni daha çok tasarrufa yönlendimeyi hedeflediklerini söyleyen Enver Sedat Tamgacı, Bu eğitimlerimiz sayesinde personelimize çok daha fazla tasarruf bilinci aşılanacak. Araçlarda akaryakıt, bakım onarım, yedek parça tasarrufunun yanısıra zamandan da tasarruf sağlanacak diye konuştu.

ARAÇLARA KARA KUTU VE ANINDA MÜDAHALE!..

SAMULAŞ olarak toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi denilen sisteme geçtiklerini açıklayan Genel Müdür Tamgacı, Bu sisteme, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin otobüsler için tasarlanmaş hali diyebiliriz. Bu karakutular, seyir halindeyken sürücülerin ve araçların bulunduğu tüm koşulları kaydedecet. Elektronik haberleşme ağı sayesinde araçlarımızdaki, araç hızı, yakıt ve yağ basıncı, tüm arıza durumları, rota, hat, mesafe gibi bilgilere uzaktan erişebileceğiz. Anlık bilgiler tek bir merkezden takip edilecek, herhangi bir olumsuz durumda gerektiğinde müdahale edilebilecek dedi.

SÜRÜCÜLERE SÜRÜŞ ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK

Eğitimlerin, sürücülerin sürüş alışkanlıklarını olumlu yönde etkileyeceğini de söyleyen Genel Müdür Tamgacı, Sürücülerimiz artık araçlarını daha emniyetli, güvenli ve ekonomik kullanacak. Sürücülerin kural dışı araç kullanımları, ani hızlanma ve yavaşlama, hız limitini aşma gibi durumlarda ikaz edilecekleri bir sistem oluşturuyoruz. Bu da doğal olarak olası kazaların önlemede büyük rol oynayacak diye konuştu.

HER KURUŞ TASARRUF, ÜLKEYE KATKI DEMEK

SAMULAŞ olarak bundan sonraki süreçte Tasarruf a ayrı bir önem vereceklerini belirten Tamgacı, Tasarruf yöntemiyle sağlayacağımız her kuruş katkının öncelikle şirketimize, sonra şehrimize, en sonunda da ülke ekonomisine katkı sağlayacağına olan inançla hareket etmeye devam edeceğiz dedi.BASIN, VAZGEÇİLMEZ UNSUR...

31.07.2019 11:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunan basın, demokrasimizin de vazgeçilmez unsurudur dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111'inci Yıl Dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Demir mesajında, basının, Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğuna dikkati çekti.

KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGI

Açıklamasının başında, şahısların özel hayatlarına saygı duyan, kişi hak ve özgürlükleri temelinde tarafsızlık ilkesinden vazgeçmeyen basın organlarının, bir ülkede demokratik toplumun en önemli güvencesi olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Tüm yerel ve ulusal basın kuruluşları ve çok değerli çalışanları, yerine getirdikleri hizmetle halkın özgür haber alabilme  ve bilgilendirilmesine katkı sağlarken farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesi, tartışılmasına da öncülük etmektediler. Bu nedenle basın, demokrasi kültürümüzün vazgeçilmez saygın bir unsurudur. Kişi hak ve özgürlüklerine saygı gösteren, toplumun her kesiminin sesi olan, ülke ve toplum hassasiyetlerini ön planda tutan basın organları ve basın mensupları, dün olduğu gibi bugün de, yarın da saygınlıklarını koruyacaklardır.

SAMSUNLU GAZETECİLERE KUTLAMA

Bir kez daha basının, halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunduğuna dikkati çekiyor, bu vesileyle Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111 inci Yıldönümünde, şehrimizde bu önemli görevi başarıyla ve layıkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.