Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN DEMİR E HİZMET TEŞEKKÜRÜ!

29.11.2019 08:22

Canikli muhtarlar gelecekten umutlu. Samsunun Canik İlçesinde muhtarlar, Yerel Seçimler sonrası özellikle yol ve alt yapıya yönelik yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür etti

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası ilçelerde başlattığı Asfalt ve Beton Yol çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor. Canik İlçesinde muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sayesinde hizmete kavuştuklarını ifade ederek, Başta sayın Başkanımız olmak üzere Büyükşehir yönetimine ve tüm ekiplere teşekkür ediyoruz dediler.

FEN İŞLERİNDEN ACİLİYET KRİTERİ

2023 yılına kadar ilçelerin yol, su ve kanalizasyon sorunlarını çözmeyi hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, alt yapı yatırımlarını sürdürüyor. Yol çalışmalarını Aciliyet Kriterine göre belirleyen Fen İşleri Daire Başkanlığı, 4 ayda 17 ilçede toplam 450 kilometre asfalt yolu hizmete açarak rekor kırdı. 2020 yılı yatırım ve faaliyet programı kapsamında ilçelerde yapılacak toplam yol uzunluğu ise 1000 kilometre olarak belirlendi.

Samsunun Canik İlçesinde uzun yıllardır biriken sorunlar da, Büyükşehir Belediyesi ve Canik Belediyesi işbirliği ile çözüme kavuşuyor. Birçok mahallede kısa sürede yapımı tamamlanan yollar, ilçenin ulaşım konforunu artırıyor. 4 ayda yaklaşık 40 kilometrelik yol yapımı tamamlanırken ilçede diğer çalışmalar ise sürüyor. 

KAŞYAYLADA BETON YOL SEVİNCİ

Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarından ve çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen mahalle muhtarları, diğer sorunların en kısa zamanda çözüleceğine inandıklarını belirtti. 5 kilometre uzunluğunda yapılan beton yolun hizmete girdiğini ifade eden Kaşyayla Mahalle Muhtarı Şakir Altuntaş, Yol sorunumuz uzun yıllardır var. Bizi zora sokan en büyük sorun, Büyükşehir ile ilçe belediyesi ayrımıydı. Sayın başkanımız Mustafa Demir bunu ortadan kaldırdı. Birlik ve beraberli içerisinde ilçemizde hizmet anlamında kıpırdanma oldu. 5 kilometrelik beton yolumuz yeni yapıldı. Kaşyayla-Sarıbıyık ve Düvecik yolumuz ise 2020 yatırım programına alındı. Gelecek yıl çalışmalar inşallah başlayacak. Saha ekiplerinin çalışmalarından da çok memnunuz. Herkes görevini layıkıyla yaparak işini zamanında bitiriyor. Bşkanımızın verdiği sözlerin hepsini yerine getireceğine inanıyorum. Kendisine teşekkür ederiz dedi.

BAŞKAN DEMİR İLE İŞLER DEĞİŞTİ...

Hasret kaldıkları Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine kavuştukları için mutlu olduklarını dile getiren Hasköy Mahalle Muhtarı İbrahim Çakır ise şunları söyledi:

Geçmiş döneme göre çok büyük fark var. Büyükşehirden hiç bir hizmet ve yardım alamıyorduk. Daire başkanlarının yanına gidiyorduk. Olur diyorlardı ama icraat yoktu. Başkandan randevu bile alamıyorduk. Mustafa Demir başkanımız geldi işler değişti. Kısa zamanda çok güzel işler başardı. Yaptığı çalışmalardan de memnununuz. Sorunlarımıza büyük ilgi gösteriyor ve çözümü için çaba harcıyor. Canik Belediyesi ile birlikte çalışarak üniversite yolumuzu yaptılar. Bazı cadde ve sokaklarımız asfaltlandı. Ara yollarımıza geçici olarak yamalar yapıldı. Önemli mesafe kat edildi. Her şey çok güzel gidiyor. Allah Başkanımız Mustafa Demirden razı olsun.

MUHTAR YÜKSEL: CANİK ŞAHLANACAK

Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel da, Büyükşehir Belediyesinin yatırım ve hizmetleriyle Canikte büyük bir şahlanış yaşanacağına inandığını kaydetti. Yüksel, Sayın Başkan Mustafa Demirin kişiliğini ve karakter yapısını çok iyi bildiğim için Samsun ve ilçemiz için büyük şans olduğuna inanıyorum. Su, kanalizasyon ve asfalt yol çalışmalarında önemli hizmetler yapıldı. Mustafa Demir başkanımızdan 7 ayda umduğumuzdan daha fazla hizmet aldık. Saha ekiplerinden memnunuz. İşi bilen insanlar çalışıyor. Arızayı çabuk bulup anında müdahale ediyorlar. Önümüzdeki 5 yılda Canikte çok büyük değişimler yaşanıp ilçemiz şahlanacak. Ama şimdi birlikte iyi bir işler yapacağımızı düşünüyorum diye konuştu.SAMSUN ANAKENT SERİYE BAĞLADI

18.11.2019 12:57

Voleybol Kadınlar 1. Ligi takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, misafir ettiği Kahramanmaraş Elbistanı 3-1 yendi. Üst üste üçüncü galibiyetini alan bayan voleybol takımı, puanını 9 a çıkardı.

Samsun Anakent Seriye Bağladı

2019-2020 Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun istikrarlı kulüplerinden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımını ağırladı.

6 puanla 5. sırada yer alan Anakent Spor Kulübü ile 3 puana sahip 10. sıradaki Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynandı. Müsabakayı ev sahibi ekip, 25-13, 25-23, 25-27 ve 25-18 lik skorlarla konuk ekibi 3-1 mağlup etti.  Üst sıralara yükselme bakımından önemli bir galibiyet elde eden ev sahibi kulüp, arda arda aldığı 3. galibiyetle taraftarının yüzünü güldürdü.SAMSUN ANAKENT VOLEYBOL TAKIMI, ELBİSTAN MAÇINA HAZIRLANIYOR

18.11.2019 12:55

Voleybol Kadınlar 1. Liginde mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, ligin 4. haftasında Kahramanmaraş Elbistanı ağırlayacak.

Samsun Anakent Voleybol Takımı, Elbistan Maçına Hazırlanıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kadınlar 1. Ligi B Grubunun en iddialı takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, lige mağlubiyetle başlasa da son iki haftada aldığı galibiyetlerle taraftarının yüzünü güldürüyor. Ligin 5. sırasında yer alan Anakent, performansıyla göz dolduruyor.

B Grubu takımlarından 9. sıradaki Kahramanmaraş Elbistan kendi evinde karşılaşacak olan Anakent Spor Kulübü Voleybol Takımı, maç hazırlıklarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda sürdürüyor. Karşılaşmadan galip ayrılarak üst sıralara yükselmeyi hedefleyen Anakentspor Kulübü, baş antrenör Taşkın Taşkıran öncülüğünde kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarına devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü-Kahramanmaraş Elbistanspor Bayan Voleybol Takımı arasındaki 4. hafta müsabakası, 3 Kasım Pazar Günü Saat 13.00de Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda oynanacak.  Müsabakaya Anakent Spor Kulübü'nün kaptan Bahar Ekinci, Zehra Tönge, Dilara Yılmaz, Zehra Coşkunsu, Berrak Deniz Kakaşçı, Gülcan Akyıldız, Gülbahar Karagöz, Bahar Ekinci (Kaptan), Maedeh Borhani Esfahani (İran Kadın Milli Takım Kaptanı), Duygunur Doğan, Aslı Türker, Azra Çilez ve Hilal Duyardan oluşan 12 kişilik kadroyla çıkacak. Sporcular, galibiyet serisini üçe çıkarmak için büyük mücadele sergileyecek.BAŞKAN DEMİR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU YATIRIMCIYA TAM DESTEK!

18.11.2019 12:47

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanayicilerimize, iş insanlarımıza yatırım yapmaları, istihdam oluşturmaları anlamında her türlü desteği vermeye hazırız dedi

Başkan Demir, iş insanlarıyla buluştu

YATIRIMCIYA TAM DESTEK!

İş insanları ve sanayicilerle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunu geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz. İstihdam oluşturacak projeleri önemsiyoruz. Bu yönde iş insanlarımıza, sanayicimize her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

İSTİHDAM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

Başkan Mustafa Demir, Kaanlar Gıda Karadeniz Bölge Müdürü Abdullah Kaanın ev sahipliğinde iş insanları ve sanayicilerle bir araya geldi. Proje ve yatırımlarını anlattığı iş insanlarıyla fikir alışverişinde bulunan Demir, Samsun ile ilgili herkesin öneri ve tavsiyelerine açığız. Bizimle birlikte yol yürüyecek olan sizlersiniz. Sizlerin yapacağı yeni yatırımlar, yeni iş sahaları demek. İstihdam alanları oluşturmada hep birlikte çalışmalıyız. Sizlerin bize, bizlerin size desteği çok önemli diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MESAFE KATETTİK

Şehrin geleceği ile ilgili çalışmalarda çok önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Mustafa Demir, Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız toplam yol 410 kilometreyi geçti. Bir taraftan da ilçe merkezleri ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Samsunun geleceği ile ilgili en zor olan 2 konuda çok önemli bir mesafe katettik. Canikte Gaziosmanpaşa ve Soğuksu, İlkadım bölgesinde de Hastanebaşı, Zeytinlik o bölgelerde ciddi bir kentsel dönüşüme başlıyoruz. Diğer bir konu da Gülsan Sanayi Sitesinin Toybelene taşınması. Yine belediye kasasından para çıkmadan TOKİ ile mutabakata vardık. Genel Başkan Yardımcımız, milletvekillerimiz ve il başkanımız ile birlikte Bakanımızla görüştük. Yarın da Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, yeni sanayi alanıyla ilgili görüşmelerde bulunmak için Samsuna geliyor dedi.

OTOPARK SORUNU TAMAMEN BİTECEK

Şehir merkezindeki otopark probleminin çözümü için çalışmalara başladıklarını da söyleyen Mustafa Demir, Adım adım gidiyoruz. Önümüzdeki 5 yılda bu sorunun neredeyse tamamını çözmüş olacağız. Bu çalışmalar ile Samsunu geleceğe hazırlayacak adımlar atacağız. Arkasından Termede bin 500 dönüm sanayi alanı, Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesini ise 10 bin dönüme çıkaracak olan çalışmasını yürüteceğiz diye konuştu.BAŞKAN MUSTAFA DEMİR, YAŞAM TECRÜBESİNİ PAYLAŞTI DAİMA ÇOK ÇALIŞTIM!..

18.11.2019 12:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, YEPAŞ çalışanlarıyla, çocukluğundan bugüne kadar yaşadığı tecrübeleri paylaştı. Demir, Çocukluğumdan bugüne hep çok çalıştım dedi

Başkan Mustafa Demir, Yaşam Tecrübesini paylaştı

DAİMA ÇOK ÇALIŞTIM!..

Genel merkezi Samsunda bulunan Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış  A.Ş. (YEPAŞ) tarafından ilki gerçekleştirilen  Yönetici Akademi Pozitif Enerji Tecrübe Paylaşımı Programının ilk konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir oldu. Başkan Demir çocukluğundan bugüne dek yaşadığı tecrübe ve deneyimleri katılımcılarla paylaştı.

KİMSE BENDEN AZ ÇALIŞMASIN…

Çocukluğundan bugüne kadar  hep çok çalıştığını belirten Başkan Demir, Babamla fabrikayı kurduğumuzda daha çok gençtim. Henüz 17 yaşındaydım. Sabah 7den gece saat 10a, 11e kadar ayaktayım. Fabrikanın başındayım ama işçilerden çok ben çalışıyorum. Mesai bitiyor, işçiler gidiyor ben  yine fabrikaya geliyorum. Bakanlık yaptığım dönemde de ve şimdi Başkanlık dönemimde de  böyledir. diye konuştu.

SEVDİKLERİNİZE ZAMAN AYIRIN

Yoğun çalışma temposuna rağmen ailesine vakit ayırmaya çalıştığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye  Başkan Mustafa Demir, 5 tane evladım, 6 tane torunum var. Torunumun bir tanesi yanımdaydı, gittiğimde hangi saat olursa olsun ilgilenir, oynarım onunla. Ne kadar yoğun olursam olayım size de tavsiyemdir, Yaradanın size emanet ettiği kullarla olabildiğince ilgilenin dedi.

POTANSİYEL, İMKAN VE KABİLİYET

Samsunun her alanda yeniden yorumlanmaya ve önüne hedef konulmaya ihtiyacı olan bir kent olduğuna dikkati çeken Başkan  Mustafa Demir, Potansiyeli, imkan ve kabiliyeti en iyi olan il Samsun. Samsunun turizm potansiyeli çok geniştir. Ladike gidin, çok kıymetlidir. Vezirköprüdeki kanyonun dünyada eşi benzeri yoktur.  Kanyonda aldığınız enerjiyi, dinginliği başka yerde alamazsınız dedi.

Program sonunda YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, Başkan Mustafa Demire bir plaket sunarak teşekkür etti.