Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BÜYÜKŞEHİRDEN SAMSUNSPOR TEMALI PARK!

12.05.2020 08:40

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde yenilediği bazı çocuk parklarını Samsunspor temalı oyun gruplarıyla süslüyor. Başkan Mustafa Demir, Amacımız minik kalplere Samsunspor sevgisini aşılamak dedi.

Samsunda özellikle merkez ilçelerdeki çocuk parklarını yeniden inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Samsunspor temalı oyun gruplarıyla miniklere Samsunspor Sevgisini aşılamayı hedefliyor. İlki Atakum İlçesinde yenilenen Samsunspor temalı park oyun parkı, vatandaşların büyük beğenisi ve takdiriyle karşılandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde yenilediği bazı çocuk parklarına Samsunspor temalı oyun grupları ekliyor. Atakum İlçesi Güzelyalı Mahallesindeki parka, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin talimatları doğrultusunda Samsunspor temalı oyun grubu konuldu. Görenlerin beğenisini kazanan ve bir anda ilgi odağı haline gelen Samsunspor temalı park, taraftarları da harekete geçirdi. Sosyal medya hesaplarından beğenilerini dile getiren taraftarlar, Başkan Mustafa Demir'e Samsunspor hassasiyeti için teşekkür ederek uygulamanın sürdürülmesini istedi.

BAŞKAN DEMİR: SEVDAMIZ SAMSUNSPOR

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sevdamız Samsunspor… Çocuklar, sizlere güzel anılar biriktirebileceğiniz yeni oyun parkları yapıyoruz. Adnan Menderes Bulvarında inşa ettiğimiz, içerisinde Samsun ve Samsunspor detaylarının olduğu bu yeni parkımızda eğlenceli vakitler geçirmenizi diliyorum dedi.

YENİDEN ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENECEK

Samsunspor temalı oyun gruplarıyla süslü parkların sayısını artıracaklarını da söyleyen Başkan Demir, Covid-19 salgınını fırsata çevirip kentimizin birçok noktasındaki park, piknik alanı gibi yeşil sahaları adeta yeniden inşa ediyoruz. Çocuk parklarımızı da bu kapsamda ele alarak salgın sonrası yeniden miniklerin sesleriyle çınlatmak, onların gülüşleri ve mutluluklarıyla şenlendirmek istiyoruz. Ortaya koyduğumuz tüm bu güzellikler halkımız için. Hepimize şimdiden hayırlı olsun diye konuştu.SAMSUN BÜYÜKŞEHİR DEN ORGANİK KÖY E ORGANİK DESTEK

12.05.2020 08:26

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Organik Ürünler Pazarı olarak büyük ün kazanan Sürmeli Mahallesindeki üreticilere Organik İlaç ve gübre desteğinde bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra İlçesinde organik tarım yapan ve ürettikleri sebze ve meyveleri her hafta sonu kurdukları Organik Ürünler Pazarında satışa sunan Sürmeli Mahallesi sakinlerine tarımsal destekte bulundu. Belediye, Sürmeli Mahallesinde organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdi.

İL GENELİNDE TARIMSAL KALKINMA

Büyükşehir Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanlığının tüm ilçelerde, yetiştirilen ürünlere göre yaptığı destekler sayesinde il genelinde tarımsal kalkınma çalışmaları her geçen gün artıyor. Tarımsal çeşitliliğin çoğaltılması amacıyla Mahalle Bazlı projeleri hayata geçirerek çiftçileri üretime teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, son olarak, ürettiği organik ürünler ile dikkati çeken Bafra İlçesi Sürmeli Mahallesinde üreticiye destek oldu.

DESTEKLERİMİZ ARTARAK SÜRECEK

Proje kapsamında Sürmeli Mahallesinde 18 çiftçiye organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Özellikle organik tarım faaliyetlerinde bulunan mahallelere bu tarz desteklerimiz artarak sürecek açıklamasında bulundu.

BAŞKAN DEMİRİ DAVET EDECEKLER

Organik ilaç ve gübre desteğinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire  teşekkür eden çiftçiler ise, Hepimizi tehdit eden salgının sona ermesinin ardından organik tarım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Başkan Mustafa Demiri de mahallemizde ağırlayarak organik ürünlerimizden ikram etmekten onur duyacağız dediler.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Demiri ziyaret eden ve tarımsal üretimleri hakkında bilgi veren Sürmeli Mahallesi Derneği Başkanı Aşire Yılmaz ve beraberindeki bir grup çiftçi, organik üretim için ilaç ve gübre desteği istemişti.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NDEN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

12.05.2020 08:24

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden dışarı çıkamayan anneleri unutmadı. Evlerinde ziyaret ettikleri annelere çiçek ve hediyeler takdim edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kadın personellerden oluşturulan ekip, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan annelere güzel bir sürpriz hazırladı. Tespit edilen en yaşlı anneler çat kapı ziyaret edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin talimatıyla harekete geçen ekipler, güzel bir sürpriz yaparak annelere çiçek ve hediyeler takdim etti.
Samsun’un en yaşlı annelerine unutulmaz bir gün yaşatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ziyaretler sonrası dualarla uğurlandı. Liman Mahallesi Öğretmenler Caddesinde ikamet eden 90 yaşındaki Hava Ersayın, sürpriz karşısında çok duygulandığını belirterek, belediye yönetimi ve tüm personellerine teşekkür etti.
Cedit Mahallesinde oturan 94 yaşındaki Dursune Kotan ise Allah hepinizden razı olsun. Allah sizlere hayırlı ve uzun ömürler nasip etsin. Bizleri unutmayarak ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim ifadelerini kullandı.BAŞKANIMIZ MUSTAFA DEMİRİN ANNELER GÜNÜ MESAJI

12.05.2020 08:22

Bir toplumun temeli aile, ailenin temeli ise annedir. Dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygu olan annelik, sınırsız sevginin, şefkatin, merhametin, fedakarlığın ve hoşgörünün sembolüdür.

Aile hayatının birleştirici unsuru olan annelerimiz, ilk öğretmenimiz ve hayat boyu yol göstericimiz olmuştur. Bizleri daima koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen ve varlığıyla hayatımıza anlam kazandıran annelerimizin haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.
Bu vesile ile başta sevgili annem olmak üzere, yemeyen yediren, giymeyen giydiren, binbir emekle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü nü canı gönülden kutluyorum. Hayata gözlerini kapamış tüm anneleri rahmetle, minnetle yad ediyorum. Bu anlamlı günde evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı bütün şehit annelerine de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.VİRÜSÜN AYIRDIĞI ÇİFTİ, BÜYÜKŞEHİR ZABITA KAVUŞTURDU

12.05.2020 08:19

Yeni tip Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ayrı kalan Nurdan (68) ve eşi Hasan Demirel (68) çifti, yaklaşık 3 ay sonra zabıta ekiplerinin yardımıyla kavuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üzeri, 20 yaş altı gençler ve çocuklar ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. Gıda, ilaç, temizlik ve dezenfekte ürünleri gibi talepleri karşılayarak vatandaşlara hizmet veren belediye ekipleri, yasak öncesi biri Atakum diğeri Kavak ilçesinde olan Demirel çiftini birbirleriyle kavuşturdu.

5 gün önce çağrı merkezini arayan Nurdan Demirel, yaklaşık 3 ay önce bağ bahçe işleri ve küçükbaş hayvanları için köylerine giden eşinin sokağa çıkma yasağı ilanıyla birlikte geri dönemediğini anlattı. Eşinin köy evinde mahsur kaldığını ifade eden Demirel, yanına gitmek için belediye ekiplerinden yardım istedi. Çağrı merkezi tarafından iletilen başvuruyu değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, hemen harekete geçti.

Atakum ilçesinde yaşayan Nurdan Demirel ile iletişime geçen zabıta ekipleri, ne zaman isterse eşinin yanına götüreceklerini söyledi. Hazırlıklarını tamamlayan Nurdan Demirel’i evinden alan Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Kavak ilçesi Belalan Mahallesindeki eşinin yanına götürdü.

BAŞKAN VE ZABITAYA DUALAR ETTİ

Tarladan eve dönen Hasan Demireli zabıta ekipleriyle birlikte bahçede karşılayan Nurdan Demirel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile zabıta ekiplerine dua etti. Demirel, Biz köyde de iş yapıyoruz. Küçükbaş hayvanlarımız var. Eşim daha önceden gitmişti. Ben de buradaydım. Sokağa çıkma yasağı başlayınca zorunlu olarak dönemeyip köyde kaldı. Ben de belediye ekiplerinden yardım istedim diye konuştu.

EŞİ İÇİN ENDİŞELENDİ

Eşini uzun zamandır göremediği için endişelendiğini anlatan Demirel, Onun için çok endişelendim. Oruç tutuyor ama yemek yapamıyor. Onun için yemekler yapıp getirdim. Gelebildiğim için de mutluyum. Allah ne muradınız varsa versin. Çok teşekkür ederim. Bu unutulmaz bir olay. Çok memnun oldum. Başkanımızdan ve sizlerden Allah razı olsun ifadelerini kullandı.

EŞİNİZİN KIYMETİNİ İYİ BİLİN

Hasan Demirel ise Köyde evimiz var. Bahçemiz, küçükbaş hayvanlarımız bulunuyor. Onlar için buraya gelmiştim. Sonra böyle bir yasak gelince ben eve gidemedim, eşim de yanıma gelemedi. Bizi tekrar bir araya getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Eşlerimizin kıymetini iyi bilmemiz, anlamamız lazım dedi.