Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HEM DAHA GÜVENLİ HEM DAHA TASARRUFLU!

31.07.2019 11:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ın başlattığı Akademi Eğitimlerinin sonuncusunda Otobüs İşletmesine yönelik Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaları işleniyor. Genel Müdür Tamgacı, toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi (Karakutu) sistemine geçileceğini açıkladı

Ulaşımın her alanında hizmette kalite ilkesini uygulayan  Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı SAMULAŞ AKADEMİ eğitimlerine  ara vermiyor. Otobüs İşletmesi'ne yönelik gerçekleştirilen son eğitimde özellikle Araçlarda Tasarruf ve Güvenlike dikkat çekildi. SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Otobüslerimizde, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin tekerlekli araçlar için tasarlanmış hali sayılabilecek Telemetri Sistemi'ne geçiyoruz dedi.

TASARRUFLU, GÜVENLİ, KONFORLU YOLCULUK

SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonunda Otobüs İşletmesi'ne yönelik verilen ve 2 bölüm halinde gerçekleştirilen eğitimde Araç Bazlı ve Sürücü Bazlı raporlar değerlendirildi. Otobüs İşletme Müdürü ve yardımcıları, otobüs bakım formen ve teknisyenleri, otobüs işletme amiri, garaj işletme amiri, otobüs vardiya amirleri, Trafik Kontrol Merkezinde görevli kontrolörler ve Çağrı Merkezi operatörlerinin katıldığı eğitimlerde Tasarruflu, Güvenli, Konforlu Yolculuk temaların işlendi ve önemine vurgu yapıldı.

HIZ VE HAT İHLALLERİ, GEREKSİZ GAZ KULLANIMI

Eğitimlerin 2 nci bölümünü yardımcıları ile birlikte izleyen SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Yolcu kalite ve konforunu artırabilmeye yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Kontrol Merkezi tarafından sürekli takibi yapılan Hız İhlali, Hat İhlali, Gereksiz Gaz Basımı gibi konularda sürücülerimiz eğitilmekte ve böylece yolcularımıza daha kaliteli hizmet verilmesi sağlanmaktadır" dedi.

AKARYAKITTA, BAKIM ONARIMDA TASARRUF

Son yapılan eğitimde Otobüs İşletmesi ni daha çok tasarrufa yönlendimeyi hedeflediklerini söyleyen Enver Sedat Tamgacı, Bu eğitimlerimiz sayesinde personelimize çok daha fazla tasarruf bilinci aşılanacak. Araçlarda akaryakıt, bakım onarım, yedek parça tasarrufunun yanısıra zamandan da tasarruf sağlanacak diye konuştu.

ARAÇLARA KARA KUTU VE ANINDA MÜDAHALE!..

SAMULAŞ olarak toplam 110 otobüste Araç Telemetrisi denilen sisteme geçtiklerini açıklayan Genel Müdür Tamgacı, Bu sisteme, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin otobüsler için tasarlanmaş hali diyebiliriz. Bu karakutular, seyir halindeyken sürücülerin ve araçların bulunduğu tüm koşulları kaydedecet. Elektronik haberleşme ağı sayesinde araçlarımızdaki, araç hızı, yakıt ve yağ basıncı, tüm arıza durumları, rota, hat, mesafe gibi bilgilere uzaktan erişebileceğiz. Anlık bilgiler tek bir merkezden takip edilecek, herhangi bir olumsuz durumda gerektiğinde müdahale edilebilecek dedi.

SÜRÜCÜLERE SÜRÜŞ ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK

Eğitimlerin, sürücülerin sürüş alışkanlıklarını olumlu yönde etkileyeceğini de söyleyen Genel Müdür Tamgacı, Sürücülerimiz artık araçlarını daha emniyetli, güvenli ve ekonomik kullanacak. Sürücülerin kural dışı araç kullanımları, ani hızlanma ve yavaşlama, hız limitini aşma gibi durumlarda ikaz edilecekleri bir sistem oluşturuyoruz. Bu da doğal olarak olası kazaların önlemede büyük rol oynayacak diye konuştu.

HER KURUŞ TASARRUF, ÜLKEYE KATKI DEMEK

SAMULAŞ olarak bundan sonraki süreçte Tasarruf a ayrı bir önem vereceklerini belirten Tamgacı, Tasarruf yöntemiyle sağlayacağımız her kuruş katkının öncelikle şirketimize, sonra şehrimize, en sonunda da ülke ekonomisine katkı sağlayacağına olan inançla hareket etmeye devam edeceğiz dedi.BASIN, VAZGEÇİLMEZ UNSUR...

31.07.2019 11:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunan basın, demokrasimizin de vazgeçilmez unsurudur dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111'inci Yıl Dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Demir mesajında, basının, Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğuna dikkati çekti.

KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGI

Açıklamasının başında, şahısların özel hayatlarına saygı duyan, kişi hak ve özgürlükleri temelinde tarafsızlık ilkesinden vazgeçmeyen basın organlarının, bir ülkede demokratik toplumun en önemli güvencesi olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Tüm yerel ve ulusal basın kuruluşları ve çok değerli çalışanları, yerine getirdikleri hizmetle halkın özgür haber alabilme  ve bilgilendirilmesine katkı sağlarken farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesi, tartışılmasına da öncülük etmektediler. Bu nedenle basın, demokrasi kültürümüzün vazgeçilmez saygın bir unsurudur. Kişi hak ve özgürlüklerine saygı gösteren, toplumun her kesiminin sesi olan, ülke ve toplum hassasiyetlerini ön planda tutan basın organları ve basın mensupları, dün olduğu gibi bugün de, yarın da saygınlıklarını koruyacaklardır.

SAMSUNLU GAZETECİLERE KUTLAMA

Bir kez daha basının, halkın doğruları öğrenme, gerçek bilgiye ulaşma gibi çok önemli görevi bulunduğuna dikkati çekiyor, bu vesileyle Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111 inci Yıldönümünde, şehrimizde bu önemli görevi başarıyla ve layıkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.SAMSUNSPOR MARKAMIZDIR, SEVDAMIZDIR!..

23.07.2019 08:16

Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor sevdamızdır, en değerli markamızdır. Desteğimiz sürecek dedi

Geçtiğimiz ay sonu gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrası oluşan Samsunsporun yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti. Başkan Demir, Yeni yönetim, Samsunsporumuza hayırlı olsun. Sevdamız, en değerli markamız olan Samsunsporumuza desteğimiz sürecek dedi.

İSMAİL UYANIKTAN MORAL TEŞEKKÜRÜ

29 Haziranda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Kongresi sonrası bir kez daha Samsunspor Kulübü Başkanlığına seçilen İsmail Uyanık, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demiri ziyaret etti. Uyanık, Son kongremizde güven tazeleyen yeni yönetimimizle birlikte sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret etmiş bulunuyoruz. Sayın Başkan, Genel Kurula katılarak yaptığı konuşmayla bizlere büyük moral vermiştir. Kendisine teşekkür ediyorum diye konuştu.

MUSTAFA DEMİRDEN KENETLENELİM ÇAĞRISI

Başkan Mustafa Demir de yaptığı açıklamada, Türk futbol tarihine her zaman yetiştirdiği büyük futbolcular ile geçmiş olan bir kulübümüz var. Bu büyük kulüp yeni ve umut dolu bir futbol sezonuna girmek üzere. Tabi ki hedefimiz önce 1inci Lig, ardından Süper Lige çıkmak olacaktır. Bunun için tüm Samsunlular olarak kenetlenmek zorundayız. Tek yürek olursaz, azim gösterirsek eski günlerimize döneceğimizden kimsenin şüphesi olması. Samsunspor sevdamızdır, Samsunspor en büyük marka değerimizdir. Sayın İsmail Uyanık ve yeni yönetim kurulu üyelerine çıktıkları bu zorlu yolculukta sonsuz başarı diliyorum. Sizlerin yanınızda olduğumuz bilmenizi istiyorum. Samsunspora her türlü desteği vermeye hazırız diye konuştu.TERME DEN VEZİRKÖPRÜ YE YATAY KALKINMA!

23.07.2019 08:10

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Termeden Vezirköprüye tüm ilçelerde uygulayacakları Yatay Kalkınma modeliyle Türkiyede örnek olacaklarını söyledi ve, 5 yılın sonunda su ve yol gibi problemler artık konuşulmayacak dedi

Çarşambalı muhtarlarla bir araya gelen Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunun yatay kalkınmayı en iyi başaran kent olmasını planlıyoruz. Termeden Vezirköprüye, Yakakentten Asarcıka kadar tüm ilçelerimize, kent merkezindeki standartları kazandıracak şekilde çalışmalarımızı yürüteyeceğiz dedi. 

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıların hız kesmeden sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, son olarak Çarşamba İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Demir, muhtarların talep ve önerilerini tek tek dinleyerek notlar aldı ve sorunların çözümüyle ilgili olarak gerekli talimatları verdi. 

YATAY KALKINMA VE YENİ STANDARTLAR

Şehirler, içerisindeki insanlarla kalkınır, ülke topyekün halkıyla beraber kalkınır diyerek sözlerine başlayan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Samsunun Yatay Kalkınmayı en iyi başaran kent olmasını planlıyoruz. Terme'den Vezirköprüye, Yakakentten Asarcıka kadar tüm ilçelerimizi, Samsun kent merkezindeki standartlara kavuşturacak şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnternetinden tutun da alt yapısına, eğitiminden, kentle ilgili planlamalarına kadar bunu başarmak istiyoruz. Gelecekte Ayvacık'a da, Asarcıka da, Salıpazarına da doğal gazın gittiğini, oradaki insanlara ulaştığını göreceğiz.

KANALİZASYON VE ARITMA MÜJDESİ

Çarşambaya inşa edilecek Atık Su Tesisinin önemine vurgu yapan Başkan Demir, Geçtiğimiz günlerde meclisimiz, Çarşamba Atıksu Projesi için olağanüstü toplandı. Maliyeti 16 milyon 670 bin 590 lira avro olan proje, 14 milyon 375 bin 960 avroluk hibe desteği ile gerçekleştirilecek. Biz de Büyükşehir olarak hemen bu arıtmanın arka planındaki kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili şebekeyi projelendirmeye başladık. Eş zamanlı başlayacak bu yatırımlarla önümüzdeki dönem bitmeden Çarşambanın kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtması tamamlanmış olacak. Bu çalışma Çarşambaya 4-5 merdivenlik basamak atlatacak diye konuştu. 


5 YIL SONRA YOL VE SU KONUŞULMAYACAK

Tüm alt yapı hizmetlerini 5 yılda birlikte tamamlamayı planladıklarını ifade eden Başkan Demir, 5 yıl sonunda benim yolumda şu problem vardı, suyumda sıkıntı vardı gibi sorunları gündemimizden çıkarmak istiyoruz. Seçim bitti artık sorumluluğu aldık. Eksiğimiz olursa lütfen iletin. Siz de seçildiniz, insanlara vaatler verdiniz. Biz sizin yanınızdayız. Unutmayın bu şehir, Türkiyenin en kilit noktasındaki en önemli şehirlerinden biri dedi.

BAŞKAN DEMİR'E VE SASKİYE TEŞEKKÜR

2019-2024 yılları arasında yürütecekleri hizmet yarışında yol haritasını bu toplantıyla belirleyeceklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, İnşallah ağız tadıyla güzel bir 5 yılı birlikte geçiririz. Çarşambanın arıtma tesisini Avrupa Birliği hibe kredisi ve yine Büyükşehirin yapacağı katkıyla gerçekleştirmiş olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, SASKİ Genel Müdürümüze, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet seferberliği artarak devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Bakanlığı döneminde Çarşambaya ve Samsun'a kazandırdıkları ortada. Bu 5 yıllık süreçte inşallah Samsunu, özelinde de Çarşambayı Türkiye'nin parlayan yıldız şehirleri olarak göstermiş oluruz diye konuştu.SAMULAŞ - KYK İŞ BİRLİĞİ!

23.07.2019 08:08

Samsunda SAMULAŞ, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Genel Müdürlüğü tarafından 100üncü Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 40 ilden 375 personelin katıldığı İl Eğitim Koordinatörleri ve Sorumluları Eğitimine ulaşım desteği sağlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Genel Müdürlüğü'nün il eğitim koordinatörleri ve yurt eğitim sorumlularına yönelik düzenlediği 5 günlük eğitim programı, 19 Mayısın 100üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Samsunda gerçekleştiriliyor. Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin de katkı verdiği eğitimlere SAMULAŞ da ulaşım desteği sağlıyor.

OMÜ YERLEŞKESİNDE SAMULAŞ STANDI

KYK Genel Müdürlüğünün düzenlediği ve 40 ilden 375 kişinin katıldığı İl Eğitim Koordinatörleri ve Yurt Eğitimi Sorumluları Eğitimi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde bulunan Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdunda başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Eğitim Daire Başkanı Oktay Mahşer ile KYK Genel Müdürü Recep Ali Erin de katıldıkları 5 günlük eğitimlere SAMULAŞ da ulaşım desteği veriyor. Eğitimlerin verildiği yurtta kurulan SAMULAŞ standına gelenler 2 binişlik kart ya da tam Samkart satın alarak OMÜ kampüsü içerisinde ya da Samsun kent merkezine seyahat etme imkanı buluyor.

KASAPOĞLUNDAN SAMULAŞA TEŞEKKÜR

SAMULAŞ görevlileri ayrıca, eğitim programı için Samsunda bulunan konuklara otobüs ya da tramvay seyahat saatleri hakkında detaylı bilgi verirken kent ile ilgili tanıtımlar yapıp gezilip görülecek yerlerle ilgili tavsiyelerde de bulunuyor. KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Kurumumuz için çok önem büyük önem taşıyan eğitim programlarımızı bu yıl Samsunda gerçekleştiriyoruz. Herşeyin mükemmel şekilde planlandığı eğitim programlarımıza katılan konuklarımıza ulaşım imkanı sağlayan SAMULAŞa teşekkür ediyoruz dedi.