Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


HUZURLU TATİLİN ADRESİ SAMSUN KARAVAN PARKI

16.07.2020 09:59

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait mavi ve yeşilin buluştuğu noktada, eşsiz bir deniz manzarasına sahip Karavan Parkı koronavirüs tedbirleri de dikkate alınarak hizmete açıldı.

Doğupark alanındaki Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı, misafirlerini ağırlamaya başlıyor. 25 karavan kapasiteli kamp alanı içerisinde ailelere uygun çadır kurmak ve mangal yapma alanları da mevcut. 40 çadır kurulabilen alanda, televizyon, mini dolabı ile spor sahasına sahip olan tesis, misafirlere huzurlu bir ortamda tatil imkanı sağlıyor.

2019 YILINDA 6 BİN KAMPÇI AĞIRLANDI

Geçtiğimiz yıl 6 binin üzerinde karavancıyı misafir ettiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı Tesis Müdürü Erdal Yavuz, Tesisimizde karavanıyla ya da çadırıyla gelen misafirlerimize konaklama hizmeti veriyoruz. Geçen yıl 40 farklı ülkeden kampçı geldi. Çadır ve karavan olmak üzere 6 binin üzerinde kişiyi misafir ettik. Konaklamayla birlikte su, elektrik ve internet hizmeti de veriyoruz. Misafirlerimiz ayrıca tesislerimizdeki banyo, tuvalet ve restoran gibi yerlerden de faydalanıyor. Karavan parkın hemen yanında aqua park ve su kayağı alanlarımız var. Onlardan da ek bir ücretle faydalanabiliyorlar. Hatta ailenin içinde engelli birey varsa bitişiğimizdeki engelli ve rehabilitasyon merkezini kullanma imkanları da mevcut dedi.

 KAMP YAPIP ŞEHRİ GEZME İMKANI

Tesisin 12 ay boyunca hizmet verdiğini de söyleyen Yavuz, Genelde yazın bir yoğunluk olsa da kışın da kamp alanımız açık. Yalnız bu yıl yaşadığımız koronavirüs salgını sebebiyle hizmet veremedik. Normalleşme süreci ile birlikte tüm tedbirlerimizi alarak kampçılarımızı ağırlamaya başlıyoruz.  Aynı zamanda tesisimiz şehir merkezine yakın olduğu için gelen misafirlerimiz şehri gezme imkanı da buluyor. Tramvay durağına 100 metre şehir merkezine ise 3 kilometre uzaklıktayız diye konuştu.SAMSUN KÜLTÜR TURİZM TİCARET A.Ş. DEN OTOPARK ABONELİK HİZMETİ

07.07.2020 13:33

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi N:75 İlkadım adresinde bulunan otoparkımız abonelik sistemi ile 29.07.2020  tarihinde hizmete girecektir.Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın 22.07.2020 – 28.07.2020 tarihlerine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş.’ye  başvurmaları gerekmektedir. Körfez Mahallesi Belediye Caddesi N:18/2 Atakum  adresinden veya 0362 457 66 33 telefon numarasından başvurularınızı yapabilirsiniz.SAMSUN KÜLTÜR TURİZM TİCARET A.Ş. DEN OTOPARK ABONELİK HİZMETİ

07.07.2020 13:31

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi N:75 İlkadım adresinde bulunan otoparkımız abonelik sistemi ile 29.07.2020  tarihinde hizmete girecektir.Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın 22.07.2020 – 28.07.2020 tarihlerine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş.’ye  başvurmaları gerekmektedir. Körfez Mahallesi Belediye Caddesi N:18/2 Atakum  adresinden veya 0362 457 66 33 telefon numarasından başvurularınızı yapabilirsiniz.GEMİ SEFERLERİ BAŞLADI

03.07.2020 14:55

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsunum-1, Samsunum-2 ve Samsunum-3 gemilerinde gezi turları başlatıldı.

Sahil Yolunda yer alan Samsunum-1, Ayvacıkta hizmet veren Samsunum-2 ve Vezirköprü ilçesindeki Samsunum-3 gemisi pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske kuralı dikkate alınarak gezi seferlerine başladı.

TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE

Gemilerde salgın nedeniyle tüm tedbirlerin alındığını ve düzenli dezenfekte işlemlerinin yapıldığını hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ltd.Şti. Genel Müdürü Fatih Karaçor, Önlemlerin başında maske kullanımı, hijyen kuralları ve sosyal mesafe ön plana çıkıyor. Yolcuların oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları doğrultusunda ayarlandı. Seferler sırasında maskesiz gezilere kesinlikle izin verilmeyecek. Tüm vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Her işletmemizde olduğu gibi gemi seferlerinde de vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutuyoruz. Gemi ile denizin keyfini çıkarmak isteyen tüm Samsunluları turlara davet ediyorum dedi.

Doğupark, Batıpark ve Atakum sahillerinde haftanın 7 günü Samsunum-1 Gemisi ile 15.00 ve 18.00 saatleri arası iki sefer, Samsunum-2 Gemisi 14.00 ve 16.00 saatleri arası iki sefer ve Samsunum-3 Gemisi ile de 13.00, 15.00 ve 17.00 saatleri arasında üç sefer düzenleniyor. Ayrıca 3 gemide de sıcak ve soğuk içecek servisi bulunuyor.BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIK SAHNE KONSERİ

03.07.2020 14:53

Koronavirüs önlemleri kapsamında kademeli olarak başlayan normalleşme süreciyle birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, yaz etkinliklerine Açık Sahne konseriyle başladı. Konserde sahne alan yerel sanatçılar, seslendirdikleri şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen Açık Sahne yaz etkinliği, halk dansları topluluğunun gösterisiyle start aldı. Büyük ilgi gören gösterinin ardından şehir orkestrası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği yerel sanatçıları sahne aldı. Seslendirdikleri şarkılarla sosyal mesafe kuralına uyarak konseri izleyen Samsunluları müzikle buluşturan sanatçılar, unutulmaz bir gece yaşattı.

Açık Sahne konserlerinin her Çarşamba ve Cumartesi günleri devam edeceği ifade eden Kültür ve Turizm Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Pandemi sürecinden önce ilkbahara sosyal ve kültürel etkinliklerle girebilmek için 27 program hazırlamıştık. Koronavirüs baş gösterince planladığımız birçok etkinliğimizi hayata geçirme imkanı bulamadık. Pandemi sürecinin sosyal mesafe kuralına uyularak normalleşme sürecine girilmesiyle yaz programlarına başlıyoruz. Açık sahne konseptiyle konserlerimiz, fasıllarımız, tiyatro etkinliklerimiz, çocuk şenliklerimiz ve butik festivallerimiz olacak. Vatandaşlarımızı her Çarşamba ve Cumartesi akşamları Sanat Merkezi bahçesinde düzenleyeceğimiz etkinliklere bekliyoruz ifadelerini kullandı.