Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ ŞANLIURFA’DA

26.11.2014 14:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şanlıurfa'da düzenlene AK Parti 99. Genişletilmiş İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısına katıldı... 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi (GAP) Tarımsal Eğitim Merkezi'nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlık ettiği AK Parti 99. Genişletilmiş İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'na il belediye başkanları ve partinin il başkanları katıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe de toplantı da yer aldı.BAŞKAN YILMAZ: “ONLARIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZ”

26.11.2014 09:06

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak amacıyla Şanlıurfa'ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hiçbir zaman bu Güneydoğu’daki belediyelerimizin işi, bizim işimiz değil gözüyle bakmayacağız. Güneydoğu’daki belediyelerin sorunu bizim sorunumuzdur” dedi...

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilecek AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı için Şanlıurfa'ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Karaköprü Belediyesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şanlıurfa'ya gelmekten mutlu olduklarını ifade ederek, “Bugün Urfa’mızda genişletilmiş il başkanları toplantısı için buradayız. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında burada genişletilmiş il başkanları toplantısı icra edilecek. Bu amaçla buradayız. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulmahit Gül'ün organize ettiği ve belirlediği ölçekte Büyükşehir Belediyelerimiz buradaki İlçe belediyelerimizle özellikle, bu Suriye, gerekirse Kuzey Irak’tan ülkemize göç etmiş, misafir etmekte olduğumuz komşu iki ülke insanlarının burada oluşturdukları, onları misafir etme süreçleri içinde oluşturdukları ihtiyaçlar ve sorunlara yönelik buradaki ilçe belediyelerimizin verdiği mücadeleye hangi oranda katkı verebiliriz onları istişare edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Yılmaz, “Bu katkılarda hiçbir zaman için bu Güneydoğu’daki belediyelerimizin işi, bizim işimiz değil gözüyle bakmayacağız. Bizim şehirlerimizde bizim belediyelerimizde problem olsa nasıl bizim Güneydoğudaki belediye başkanları kardeşlerimiz koşup gelip de bizim yapabileceğimiz ne var diyecekse bizde buraya o amaçla adeta koşup bir gün toplantımızdan önce geldik” ifadelerinde bulundu.
Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ise Belediye Başkanlarını ağırlamaktan ve ilçede misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, belediye çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş ve öneride bulunacaklarını dile getirdi.
Başkan Çiftçi, günün anısına misafir belediye başkanlarına, ilçenin sembolü olan Nar figürlü gümüş işlemeli hediye takdim etti.BAŞKAN YILMAZ’DAN AMASYA VALİSİ ÇOMAKTEKİN’E ZİYARET

25.11.2014 13:14

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i ziyaret etti...

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çomaktekin, iki komşu il olan Samsun ve Amasya arasında birçok alanda işbirliği yapıldığını, söz konusu ilişkilerin daha da gelişmesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile diğer kurum ve kuruluşların çalıştığını belirtti. 
Samsun Valisi İbrahim Şahin’in aynı zamanda Amasyalı olduğunu ve daha önce TRT Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Amasya’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığını vurgulayan İbrahim Halil Çomaktekin, misafirlerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.
Çomaktekin, Amasya’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını anlatan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz’a Amasya hatırası çini tablolar hediye etti.


OTOPARK ABONELİK İLANI

25.11.2014 10:26

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİ YANINDA BULUNAN VE YEŞİLYURT A.V.M YANINDA BULUNAN OTOPARKLARIMIZ 08.12.2014 TARİHİNDE HİZMETE GİRECEKTİR. ABONE OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN 08.12.2014 TARİHİNE KADAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAMSUN KÜLTÜR TURİZM ANONİM ŞİRKETİ'NE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

ADRES: KÖRFEZ MAH.BELEDİYE CAD.NO:18\2 ATAKUM SAMSUN

İRTİBAT TELEFONLARI: (0362) 457 66 33 - (0362) 457 66 44BAŞKAN YILMAZ TERME’DE İNCELEME YAPTI

25.11.2014 09:02

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, etkili sağanak yağıştan olumsuz etkilenen ve Terme çayının taşması ile sel baskınları yaşanan bölgeye giderek Terme ilçesinde incelemelerde bulundu...

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile taşkında hasar alan bölgeleri gezen Yılmaz, selde zarar gören vatandaşlar ile görüştü.

Yapılan incelemenin ardından açıklamada bulunan Yılmaz, selin gündüz olmasının mal ve can kaybına yönelik riski ve tehlikeleri ortadan kaldırdığını vurgulayarak, "Eğer geç vakitte insanlar evlerinde yatarken meydana gelseydi, o su basan evlerde istenmeyen olaylar meydana gelebilirdi. Nehir kenarlarında ahırlar falan var, hayvanlar dışarıda olduğu için böyle bir zarar da meydana gelmemiş. İlk defa meydana gelen bir olay değil. Geçtiğimiz yıllarda da karşılaştığımız bir durum bu" dedi.

Olayın temel nedeninin Salıpazarı’nın üst kotlarından itibaren biriken yağışın bölgeye etkisi olduğuna değinen Başkan Yılmaz, şunları kaydetti:

BAKAN EROĞLU’NDAN BARAJ MÜJDESİ

"Eğer bu noktalarda suyu toplayan yapılar olsa böyle bir durum meydana gelmeyecekti. Dünkü yağış yarım saat daha fazla yağmış olsaydı ve su 40 santimetre daha yükselseydi, bugün durum çok daha farklı olabilir, istenmeyen sonuçlara neden olurdu. Sabah Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu Bey ile görüştüm. Yapılması gereken bir şey olup olmadığını sordu. Biz daha söylemeden, Salıpazarı Barajı'nın 2015’te ihalesinin yapılacağını dile getirdi. Bu barajın yapımı bölgedeki su taşkınlarının önüne geçecektir."