Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ’DAN AMASYA VALİSİ ÇOMAKTEKİN’E ZİYARET

25.11.2014 13:14

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i ziyaret etti...

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çomaktekin, iki komşu il olan Samsun ve Amasya arasında birçok alanda işbirliği yapıldığını, söz konusu ilişkilerin daha da gelişmesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile diğer kurum ve kuruluşların çalıştığını belirtti. 
Samsun Valisi İbrahim Şahin’in aynı zamanda Amasyalı olduğunu ve daha önce TRT Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Amasya’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığını vurgulayan İbrahim Halil Çomaktekin, misafirlerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.
Çomaktekin, Amasya’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını anlatan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz’a Amasya hatırası çini tablolar hediye etti.


OTOPARK ABONELİK İLANI

25.11.2014 10:26

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİ YANINDA BULUNAN VE YEŞİLYURT A.V.M YANINDA BULUNAN OTOPARKLARIMIZ 08.12.2014 TARİHİNDE HİZMETE GİRECEKTİR. ABONE OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN 08.12.2014 TARİHİNE KADAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAMSUN KÜLTÜR TURİZM ANONİM ŞİRKETİ'NE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

ADRES: KÖRFEZ MAH.BELEDİYE CAD.NO:18\2 ATAKUM SAMSUN

İRTİBAT TELEFONLARI: (0362) 457 66 33 - (0362) 457 66 44BAŞKAN YILMAZ TERME’DE İNCELEME YAPTI

25.11.2014 09:02

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, etkili sağanak yağıştan olumsuz etkilenen ve Terme çayının taşması ile sel baskınları yaşanan bölgeye giderek Terme ilçesinde incelemelerde bulundu...

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile taşkında hasar alan bölgeleri gezen Yılmaz, selde zarar gören vatandaşlar ile görüştü.

Yapılan incelemenin ardından açıklamada bulunan Yılmaz, selin gündüz olmasının mal ve can kaybına yönelik riski ve tehlikeleri ortadan kaldırdığını vurgulayarak, "Eğer geç vakitte insanlar evlerinde yatarken meydana gelseydi, o su basan evlerde istenmeyen olaylar meydana gelebilirdi. Nehir kenarlarında ahırlar falan var, hayvanlar dışarıda olduğu için böyle bir zarar da meydana gelmemiş. İlk defa meydana gelen bir olay değil. Geçtiğimiz yıllarda da karşılaştığımız bir durum bu" dedi.

Olayın temel nedeninin Salıpazarı’nın üst kotlarından itibaren biriken yağışın bölgeye etkisi olduğuna değinen Başkan Yılmaz, şunları kaydetti:

BAKAN EROĞLU’NDAN BARAJ MÜJDESİ

"Eğer bu noktalarda suyu toplayan yapılar olsa böyle bir durum meydana gelmeyecekti. Dünkü yağış yarım saat daha fazla yağmış olsaydı ve su 40 santimetre daha yükselseydi, bugün durum çok daha farklı olabilir, istenmeyen sonuçlara neden olurdu. Sabah Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu Bey ile görüştüm. Yapılması gereken bir şey olup olmadığını sordu. Biz daha söylemeden, Salıpazarı Barajı'nın 2015’te ihalesinin yapılacağını dile getirdi. Bu barajın yapımı bölgedeki su taşkınlarının önüne geçecektir."BAŞKAN YILMAZ: “ÜRETMEYİ SEVEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”

25.11.2014 06:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği kutlama programına katıldı...

Samsun Devlet Opera Balesi Müdürlüğü salonunda gerçekleşen programda şiir ve kompozisyon dalında dereye giren öğrencilere hediye takdim eden Başkan Yılmaz, yaptığı kısa konuşmada ülkenin geleceği için üretmeyi seven, inşa etme heveslisi nesiller yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Öğretmen ve öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yaptıkları hazırlıklar ve ortaya koydukları etkinlikler sebebiyle tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, çocuklara iyi insan olmanın öğretilmesinin yanında üretme kabiliyetlerinin geliştirilmesinin önemine değindi. Başkan Yılmaz, "Ben de yıllardır yöneticilik yapan bir ağabeyiniz olarak Türk insanının geleceğimizi inşa etme yolundaki mücadelemizde çocuklarımıza vermemiz gereken en önemli şeyin, iyi insan olmalarını sağlamaktır diye düşünüyorum. Bunu sayın valimiz de çok güzel ifade etmişti. Her şeyin başında iyi insan olmak var. İyi insan olmayı sağlamaya yönelik mücadele, bu mücadelenin öznesini ve özünü teşkil ediyor. Benim hayatta gördüğüm ve gelecekte de ihtiyacımız olacak bir başka unsurdan da söz etmek istiyorum. Üretmeyi seven, inşa etmeyi seven, yapmayı seven, konuşmaktan ve söylem ortaya koymaktan öte söylediğini  ve konuştuğunu en azından kendi hayatında ortaya koyan üretme heveslisi bireyler yetiştirmemiz lazım. Çok güzel okullarda güzel başarılar ve dereceler elde eden, çok güzel konuşan, insan ilişkilerinde de çok başarılı olan birinin günlük hayatta hiç bir şey yapamadığına tanık oluyoruz. Bizim sınıfımızda 9 aldığında ağlayan çocuklardan şuan çok mağdur ve kötü durumda olanlarını hatırlıyorum. Yine sınıfımda sınıfı çok zor geçen ama hayatta çok başarılı olanlara tanığım. Üretmeyi seven, insan ilişkilerinde başarılı olanlar genellikle başarılı oluyorlar. Bunu sağlamamız lazım." ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz daha sonra günün anlam ve önemiyle ilgili Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi Gazetelik Bölümü öğrencilerine röportaj verdi.

Düzenlenen törene AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, bürokratlar, okul yöneticileri, öğretmeler ve öğrenciler katıldılar.BAŞKAN YILMAZ; “ÖĞRETMENLERİMİZ KAHRAMAN KİŞİLER”

24.11.2014 07:58

Anadolu Vakfı'nın toplumsal gelişim için başlattığı "Değerli Öğretmenim" projesinin Samsun eğitimleri tamamlandı. Vakfın Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde düzenlediği "Sosyal Girişimcilik" yarışmasında dereceye giren ilk 3 öğretmen ödüllendirilirken, okullarına da çeşitli hediyeler verildi...

Atakum Grand Amisos Hotel'de düzenlenen ödül törenine Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Her bir çocuğu lider olarak görmek durumunda olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, "Bu proje bir tesadüften doğdu. Herhangi bir çocuğun yüzünü güldürebiliyorsak, ücra köşedeki bir okulumuza ve öğretmenimize ulaşabiliyorsak bizim için başarı budur. Çünkü o çocuklar bu ülkeyi inşa edecekler. Hangi çocuğun bu ülke için hangi stratejik kararı vermek zorunda olduğunu ya da kalacağını biz bilmiyoruz. Dolayısıyla her bir çocuğumuzu bir yıldız, bir lider ve bir değer olarak görmek durumundayız" diye konuştu.

Öğretmenlerin çocukları geleceğe hazırlayan kahraman kişiler olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "1987 yılından beri insan idare ediyorum. 27 yıldır yöneticilik yapıyorum. İnsan idare etmekle oldukça uzun süre uğraş verdiğim için merkezinde insan olan bir yaşamı çok iyi biliyorum. Eğitimin önemini bu yöneticiliğim süreci boyunca bizi yoran, sevindiren ve üzen zaman zamanda coşku ile sevinçten bizi yerimizden fırlamamıza sebep olan hep insanın ortaya koyduğu performanstır. İnsan, Cenab-ı Allah'ın öyle bir yaratığı ki, öylesine kompleks, öylesine çok farklı boyutları olan bir canlı ki, gizem dolu, sır dolu, yani çözülmesi zor bir bulmacadır. Siz bunun içindesiniz ve bunu yaşıyorsunuz. Dünyanın en büyük sermayesinin ilişki sermayesi olduğuna inanıyorum. Bunun kadar büyük ve paraya çevrilen bir değer yok. Küçük bir tebessüm, dokunuş, canlılık, tavır her şeyi değiştiriyor. Buna ben bizzat hayatımın her kesitinde rastlanıyorum" şeklinde konuştu.

Samsun'da okullaşma oranında iyi olduklarını fakat eğitimde kalitenin biraz daha artması gerektiğine vurgu yapan Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, "Yeni eğitim yaklaşımı artık mevcut olan bir bilgiyi bir başkasına aktarmak kavramı değil. Artık öğretenden değil, öğrenene geçen bir süreç söz konusudur. Milli Eğitim yöneticilerinin de eğitimde iklimi oluşturmaları gerekmektedir. Öğretmenlerin de rolü öğrencide öğrenmeye yönelik bir istek oluşturmaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı ile İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin karşılıklı hediye takdiminde bulundular. Daha sonra Sosyal Girişimcilik yarışmasında birinci olan "Dersimiz Yaşam" konulu projesi ile Vezirköprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi, ikinci olan "Meslek Amca" projesi ile Çarşamba Yeşilırmak İlkokulu ve üçüncü olan "Geri Dönüşüm Bahçem" projesi ile Ayvacık Yenice Mustafa Çakır İlkokulu müdürleri ve öğretmenleri ödüllerini aldılar.

Karadeniz Bölgesi'ndeki öğretmen ve idarecilerin davet edildiği proje yarışması ödül töreni Öğretmenler Günü pasta kesimi ile sona erdi