Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


TALİHSİZ ÖĞRENCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

08.01.2015 09:43

Samsun'un Terme ilçesinde okul dönüşünde sulama kanalına düşerek hayatını kaybeden 8 yaşındaki Yeşim Sonaş, son yolculuğuna uğurlandı...

İlçenin merkeze bağlı Kuşçulu mahallesinde Yeni Cami'nde kılınan cenaze namazına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile Sonaş’ın ailesi ve yakınları katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, acılı baba Yakup Sonaş'a başsağlığı dileyerek acısını paylaştı.

Talihsiz olay, dün akşam saatlerinde Terme'nin Kuşçulu mahallesinde yaşandı. Söğütlü İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 3. sınıf öğrencisi Yeşim Sonaş, okul servisi şoförünün  evin önünde indirmesi gerekirken Aşağı Mahalle'de indirmesi üzerine yürümek zorunda kalmıştı. Eve doğru ilerlerken kar yağışı nedeniyle yoldaki köprünün dereyle aynı seviyeye geldiğini fark etmeyen talihsiz öğrenci, su kanalına düşerek hayatını kaybetmişti. Jandarma ekipleri, su kanalından çıkarılan küçük kızın cenazesi Terme Devlet Hastanesi morguna konulmuştu.

Cenaze namazının ardından küçük kız, Kuşçulu mezarlığında son yolculuğunda uğurlandı. Küçük kızın, baba Yakup Sonaş'ın iki çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Olayla ilgili servis şoförü göz altına alınırken, soruşturma ise sürüyor.BAŞKAN YILMAZ: “EN FAZLA ÇEVRE PROJESİ YAPAN BELEDİYEYİZ”

08.01.2015 09:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da genel turizmin parçası olan sağlık turizmini geliştirmek ve kentin bu potansiyelini artırmak için gerekli her çalışmayı ve yatırımı yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sağlık turizminin genel turizmden ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, el ele verilmesi halinde uluslararası arenada bu konuda büyük bir hamle yapabileceğini kaydetti...

Karadeniz'in başkenti Samsun'da genel turizmin yatırımları çalışmasının parçalarından olan sağlık turizmi konusunda Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binasında toplantı yapıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığındaki toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal, Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehmet Mehel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) Müdürü Hayri Şen ile özel hastanelerin genel müdürleri katıldı.

Kentte sağlık turizmini geliştirmek için katılımcıların görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, toplantının ortaya konacak hedefler bakımından verimli olacağını belirtti. Başkan Yılmaz, "Sağlık konusunda özel hastanelerimizde elde edilmiş olan başarı öyküsü, bizi bugün sağlık turizmini nasıl geliştirebiliriz deme noktasına getirdi. Şimdi bu iddiayı ve hedefi özel hastanelerdeki başarı ile ortaya koyuyoruz. Son 10 yılda her konuda Samsun olarak önemli bir mesafe katettik. Yaşadığımız süreç içinde işin zor kısımlarını hallettik, kolay kısımları kaldı. El ele verirsek hedefe ulaşırız. Bundan sonra yapmamız gereken şey, alt yapımızı hızla kurmaktır." dedi.

MAVİ BAYRAKLI 5 YILDIZLI OTELLERİMİZ OLACAK

30 tane büyükşehir belediyesi içinde çevre projeleri konusunda en fazla proje sonuçlandırmış belediyenin Samsun Büyükşehir Belediyesi olduğunu vurgulayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, " Şehirde atık su problemini çözmek ve mavi bayraklı çevre projelerinde rekabetçi olalım diye atık su arıtma tesisine 50 milyon euro para harcadık. Bu olmasaydı sağlık turizminden nasıl bahsederdik. 5 yıldızlı otellerimizin iki tanesi mavi bayrak talebinde bulundu. Mavi bayraklı 5 yıldızlı otellere sahip şehir olmak, çok özel bir durumdur. Mavi bayraklı otel demek, bütün çevresel problemlerini çözmüş, bir damla atık suyu doğaya vermeyen tesis demek. Bunlar da sağlığın önemli çevresel bileşenleri ve sağlık turizminin avantajları olacaktır. Mavi bayraklı otele sahip olursak, bu avantajı sağlık turizmine dönük kullanabiliriz." bilgisini verdi.

DİREK HAVA YOL BAĞLANTISI BÜYÜK İHTİYAÇ OLDU

İstanbul'a bağımlı kalmadan şehre direk uçuş seferleri yapılabilmesi için uğraş verdiklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Bu imkana sahip olabilirsek, turizmde önemli bir avantaja sahip olacağız. Karşı sahillerdeki turist potansiyelini şehrimize getirmek için bu gerekli. Artık uçak mı satın almalıyız deme noktasına geldik. Bu şehir de buna hazır durumda. Bu uçak konusu ekmek su gibi ihtiyaç haline geldi. Karşı sahillerin konjektürü ve durumuna göre sağlık ve genel turizmde önemli avantajlarımız var. Bunları kullanabiliriz. Oralarda acenteler, muayenehaneler, kontak ofisleri kurarak bu hamleyi yapabiliriz. Yabancı dil olayında Rusça bilen insan sayısını artırmamız lazım. Rusça, turizmin önünde engel olmamalı. Bunu çözmek için belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Rusya'dan Rusça dersi verebilecek hocalar getirebilir, dersane düzeni kurup Rusça öğrenip rehberlik ve sağlık turizmine katkı vermek isteyenlere ilişkin bir sistem kurabiliriz." şeklinde konuştu.

KURACAĞIMIZ TATİL KÖYÜ BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Kuracakları tatil köyünün hem sağlık ve hem de genel turizme büyük katkı ve avantaj sağlayacağına da değinen Başkan Yılmaz, "Şehrimizde mutlaka iki tane tatil köyümüzün olması lazım. İnsanlar gelip de hem tatillerini yapabilir hem de sağlık imkanlarından ve kaliteli alt yapımızdan istifade edebilirler. Turistler 5 yıldızlı otellerde kalmak yerine tatil köyünde kalıp sağlık turizminden yararlanmayı tercih ederler. Şehrimizde tatil köyü olmaması, büyük bir eksikliğimizdir. Ayvacık'ta bir tatil köyü yapma yönünde ciddi hazırlıklarımız var. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz ve hazırlıklarımız sürüyor. Bu tatil köyünü gerekirse biz yapacağız. İşletmesini ihale ile devredeceğiz. Belki işletmesini sağlıkçılarımızın kuracağı bir ortaklığa bırakabiliriz. Bunu önemli bir ihtiyacımız olarak görüyorum. Bu eksiğimizi gidermemiz lazım. Tatil köyü ile ilgili yer belirleme, proje hazırlama, bunların bakanlık ile münasebetleri, bu alanın turizm alanı ilan edilmesi konusunda önemli mesafeler katettik. Bu alanın ilanı gerçekleştikten sonra orayı istimlak edeceğiz. 1.5 senede 50 bungolow evli tatil köyünü inşa edeceğiz. Bu proje, sağlık turizmine önemli katkılar verecektir." açıklamasını yaptı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin de "Bu turizm konusunda epeyce yol alacağız. Turizmin bir boyutu da sağlık turizmidir. Samsun'da sağlık konusunda da bir yol haritası çizmek istiyoruz. Bu konuda sizlerin düşünce ve önerilerinize ihtiyacımız var. Nasıl daha hızlı yol alır ve hareket edebiliriz, yurt dışından Samsun'a sağlık turizmi adına ne kadar çok turist getiririz, bunları konuşup planlamak istiyoruz. Basamak basamak bunları kararlı ve sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirelim arzusundayız. Bu açıdan da sizlerin düşünceleri önemli." ifadelerini kullandı


BAŞKAN YILMAZ: “SALIPAZARI'NDA TURİZM, DOĞAL HAYAT OTANTİZMİ İLE GELİŞECEK”

07.01.2015 09:25

Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği' (SAMTAB)'ın ilçelerde turizmi canlandırmak ve geliştirmek amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlattığı çalışma kapsamında ikinci toplantı, Salıpazarı ilçesinde yapıldı...

Salıpazarı Turizm Eylem Planı'na alınacak yatırımlara ilişkin ilçe halkıyla istişare yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, turizm açısından farkındalık oluşturup ilçeye katkı sağlayacak 13 maddelik yatırım konularını anlattı. Başkan Yılmaz, ilçede turizmin geliştirilmesi için ahşap eski evleri misafirhaneye dönüştürüp, doğal hayatı yaşatacak otantizmi ve yerel kültürel unsurların canlandırılmasını istediklerini kaydetti.

Salıpazarı Turizm Eylem Planı toplantısı, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanlığı Çiftçi Eğitimi ve Konferans Salonu'nda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığındaki toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği üyeleri katıldı.

Toplantının ev sahipliğini yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, turizm konusundaki taleplerini anlatıp önerilerini anlattı. İlçesinin 38 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olduğunu hatırlatan Başkan Akgül, 28 tane tarihi caminin yanında Garpu Kalesi, kaya mezarları, Konakören Yaylası ve doğal Karacaören Şelalesi'nin turizm öğesi olabileceğini kaydetti.  Başkan Akgül, ilçeye butik otel istediklerini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Salıpazarı'nda turizmi kısa sürede canlandırmaya yönelik belediye bünyesinde yaptıkları çalışmayı aktardı. Yatırım yapılabilecek 13 maddelik konu başlığı belirlediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "İlçelerdeki  turizm potansiyellerini tek tek harekete geçireceğiz. Ancak hepsi belli bir plan ve program dahilinde olacak. Büyük iddialar ve uzun vadeli projeler yerine bu güne kadar yapılamayıp geç kalınmış doğru yatırımları hayata geçireceğiz. Salıpazarı'nda da konaklama tesisi problemi var. Ama bu sorunu beton lüks otellerle çözmek, büyük bir hata olacaktır. Çünkü turist, evinden çıkıp bir ilçeye gittiğinde orada beton otellerde kalmak istemez. Burada yapmamız gereken şey şu; Beton butik otel yerine ilçe kültürünü yansıtan ve yaşatan iki tane ata yadigarı eski tip ahşap ev kiralayalım. Gerekirse satın alalım. Burayı doğallığını ve güzelliğini fazla bozmadan misafirhaneye dönüştürelim. Buraya yerel mutfak kültürünü koyalım ve çocuklarımız yine yerel kıyafetlerle burada turistlere hizmet versin. Turizm konusunda bu daha fazla farkındalık oluşturacaktır." dedi.

Turistlerin ilçelerde doğallığı ve farklı yaşam kültürlerini hissetmek ve tatmak istediğinin altını çizen Başkan Yılmaz, "Burada kalacak olan insan, ilçenin köylerindeki bozulmamış doğallığı görmek, hissetmek ve yaşamak ister.  İnanın misafirhaneye dönüşmüş eski tip köy evleri, 5 yıldızlı otelden daha çok ilgi çeker. İşte burada bu otantizmi yaşatmak ve hizmet sektörüne dönüştürmek lazım. Onlara yerel kültürlerimizi tanıtabilir, tarihi mekanlarımızı ve turistik güzelliklerimizi de gezdirebiliriz. Yerel mutfak kültürünü ve yöresel özelliklerimizi de mutlaka geliştirmeliyiz. Ayrıca turistlerin burada yanlarında götürebilecekleri bir hediye ürünü ortaya çıkarmalıyız. Turist yol değil, bata çıka köy yollarında ofrood yapmak, yürümek, gezmek istiyor. Bunlar da bizde var. Bütün bu yöresel potansiyelleri, turist evine döndükten sonra çevresine mutlaka aktaracaktır." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 2023'e ilişkin 50 milyon turist ve 50 milyar dolarlık hedefini mutlaka gerçekleştireceğine de değinen Başkan Yılmaz, bu pastadan Samsun'un gerekli payı alması için bütçeler ayırarak küçük yatırımlarla ilçeleri turizme hazırlayacaklarını vurguladı. İç turizmi canlandırmaya yönelik çalışma yapacaklarını da anlatan Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; "Her hafta sonu bir ilçemize otobüs kaldırarak insanlarımızı ilçelerimize götürüp gezdirip tanıtabiliriz. Bu çok önemli. Nüfusumuzun büyük kısmı ilçelerimizin tamamını gezmiş değil. Bunun alt yapı ve zeminini hazırladığımızda mutlaka hayata geçireceğiz."

Vali İbrahim Şahin ise, Salıpazarı ilçesinin kısa ve uzun vadeli turizm planı için ilçede bulunduklarını belirterek, "Turizm tebessüm gibidir, turist gülümsemeyi ister. Bizlerin turist empatisi ile yol almamız gerekiyor. Siz kendinize nasıl muamele edilmesini istiyorsanız onlar da onu istiyorlar. Salıpazarı’nda turizmin nasıl gelişeceği konusunda somut adımlar atılması gerekiyor. Siz turist olduğunuzda bir yere gittiğinizde ilk aklınıza gelecek olan şey yemektir. Şu gastronomi denilen şeyi halletmemiz gerekiyor. Sadece bu yöreye özgü yemekleri öne çıkarmamız gerekiyor. Binalarımız da çok önemli. Birisi 5 yıldızlı bir otel yapsa buraya ben kabul etmem. Ama bu ahşap olsa bölgenin yapısına uysa daha güzel olur. Bu bölgede birçok eski ahşap cami var. Yüzlerce yıldır ayakta. Bizim bu ahşap binaları bulup yeniden kazanmalıyız. Dil konusu da çok önemli. Neredeyse hepimiz İngilizce biliyoruz. Ama başka diller de önemli. Örneğin Trabzon’da birçok Rus olmasına rağmen Rusça çok az konuşuluyor. Ama biz bu dili konuşursak, zamanla o bölgeyle ticari ilişkilerimiz daha da artacak. Lisan konusunda bizim tembelliği bırakıp, seferberlik gibi asgari düzeyde de olsa komşu ülkelerimizin dilini öğrenmemiz gerekiyor." Diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ: “19 MAYIS RUHUNUN ROTASI, YENİ TÜRKİYE VİZYONU OLACAK”

06.01.2015 07:52

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere çıktığı Samsun'da ilk adımlarını attığı güzergah, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin yeni vizyonu olarak yeniden düzenlenecek...

Türkiye'de konusunun uzmanı, profesyonel şehir plancılarının destekleriyle yürütülen 19 Mayıs Rota Projesi, Anıtkabir gibi ülkenin önemli mekanlarından biri haline gelecek. Projenin mimarı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından olan 19 Mayıs 1919’un ruhunu ve meşalesini, büyük bir hassasiyet ve incelikle Türk halkının hizmetine sunacaklarını açıkladı.

Milli kurtuluş mücadelesinin başkenti Samsun, ilk meşalenin yakıldığı 19 Mayıs 1919 rotasını Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde planlayarak projelendiriyor. Bu vizyon proje için harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına başladı. Büyük Samsun Oteli'nin yıkımıyla start alan proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın üstlendiği Panoroma 1919 Müzesi, İlkadım Anıtı, Kurtuluş Yolu, Atatürk Anıtı, Cumhuriyet Meydanı ve büyük önderin kaldığı Mıntıka Palas Oteli'ni de kapsayan meşale alan, yeni rekreasyon ve peyzaj düzenlemeleri ile Türkiye'ye kazandırılacak.

Hukuki süreç tamamlanarak tahliye edilen Büyük Samsun Oteli'nin yıkıma başlanmasıyla başlayan Türkiye'nin en büyük vizyon projelerinden olan Panorama 1919 Müzesi ve Meşale Alanı Projesi, 2 yılda tamamlanacak. Büyükşehir Belediyesi, projeyi bir yandan sivil toplum örgütlerinin görüşlerine açarken, diğer yandan da profesyonel ünlü şehir plancısı firmalarla ortak çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, şehirde 19 Mayıs ruhunu yaşatacak ve artıracak benzersiz proje üzerinde oldukça hassas ve titiz davranıyor.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyük Samsun Oteli'nin yıkım işleminin tamamlanmasından sonra ortaya çıkacak alanı yeni bir rekreasyon ve peyzaja tabi tutarak burayı Panoroma 1919 Müzesi ve Kurtuluş Yolu ile bütünleştireceklerini söyledi. Anıtkabir gibi Türkiye'nin vizyonu olacak bir projeyi hayata geçirmeye yönelik süreç başlattıklarını anlatan Başkan Yılmaz, "Panoroma 1919 Müzesi'nden  Atatürk Bulvarı'nı çok şık bir köprü ile karşıya geçip Atatürk Anıtı'na ulaşacağız. Dünya'nın en güzel anıtlarından bir tanesi ve Samsun için adeta elmas değerinde olan Atatürk Anıtını da bu rekreasyon düzenlemesinin içine alacağız. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nı da bu şık peyzajın içine dahil edip yeniden dizayn edeceğiz. Hatta oradan da Büyük Önder'in kaldığı Mıntıka Palas Oteli'ne kadar bu meşale alanını, yeni anlayışla şehir mobilyaları ve aydınlatma üniteleri ile süsleyeceğiz. Yani Atatürk'ün iskeleye çıkıp Mıntıka Palas Oteli'ne kadar kat ettiği güzergahı 19 Mayıs ruhunun rotası haline getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

ANITKABİR GİBİ VİZYON BİR PROJE OLACAK

Projeyi ünlü imar ve şehir plancılarının uzmanlığı ile birlikte hayata geçireceklerinin altını çizen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Panoroma 1919 Müzesi'ni Gençlik ve Spor Bakanlığı üstlendi.  Onun dışındaki iskeleden Atatürk Anıtını da içine alan kısımdan Mıntıka Palas Oteli'ne kadar ki bu büyük güzergahı yepyeni bir vizyonla şehrimize 2 yıl içinde kazandırmış olacağız. 2 yıl dememizin sebebi şu. Bu şehir plancısı ofisler, konuyu biraz araştırmak ve Dünya'daki benzer alan ve deneyimlerden de yararlanmak istiyor. Bazı şeyleri netleştiremiyoruz. Netleştirmek için acele de etmiyoruz. Hemen karar verip yapalım diye de düşünmüyoruz. Sivil toplam kuruluşlarının düşünce ve önerilerini de işin içine dahil ederek biraz daha tartışmak istiyoruz. Çünkü bana göre bu şehre mal olması gereken bir Türkiye Projesi'dir. Nasıl ki Anıtkabir ve etrafı ülkemize ait bir proje ise 19 Mayıs'ta Atatürk'ün Samsun'a çıkıp buradan Mıntıka Palas Oteli'ne kadar kat ettiği zaman diliminde ülkeyi nasıl kurtarabileceğine dönük kafasında düşüncelerin hasıl olduğu bu meşale alan da bir Cumhuriyet tarihinin en önemli adımıdır."  şeklinde konuştu.

KAHRAMANLARI DA UNUTMADIK

Projede Samsun özelinde milli mücadeleye büyük katkı vermiş kahramanları da unutmadıklarının altını çizen Başkan Yılmaz, "Bu milli Kurtuluş Mücadelesi, sadece Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının verdiği bir mücadele değil. Türk halkıyla birlikte verdiği mücadele olduğu için bu mücadelenin kahramanları da var. Samsun'da ki kahramanları da var. Bu kahramanlar, Atatürk Havza'da savaş stratejisini çizdiği, padişaha telgraf çekip Anadolu'nun kurtuluşu için halkla birlikte hareket etmek için istifasını yazdığı saatlerde 'İbadet etmeye gidiyoruz' diyerek İngilizlerden saklanarak müzeye dönüştürdüğümüz Şeyh Sadi Tekkesi'nde bir araya gelip mücadeleye nasıl katkı vereceklerine dair toplantı yapmışlar. Dolayısıyla bu müzede de kahramanlarımızı işin içine dahil ediyoruz. Yani işin insani boyutu, inanç boyutu, Türk halkının kurtuluşa yönelik duyduğu imanı da var. Allah'a güvenleri var. Bu projenin bu bütün manevi hassasiyetleri de projenin içinde. İnşallah bu projeyi hayata geçireceğiz. " ifadelerini kullandı.BAŞKAN YILMAZ DENEYİMLERİNİ AKTARDI

06.01.2015 07:51

AK Parti Genel Merkezi 'Yerel Yönetimler Başkanlığı 3. Bölge' toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirleşme yolundaki deneyimlerini aktardı...

Toplantıda sunum yapan ve bilgilerini paylaşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı açıklamada, "Yerel Yönetimler Birliği Başkanlığımızın Genel Başkan Yardımcımız Abdülhamit beyin ve onun ekibinin organize ettiği Kırşehir bölge toplantısında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak deneyimlerimi paylaşmak üzere bana görev verildi. Bu doğrultuda bende Samsunda gerçekleştirdiğimiz bazı dönüşüm projelerinin hangi finansman modelleriyle, hangi anlaşma ve mutabakatlarla hangi muhatapları ile hangi tarihler de bir takım diyalog ve mutabakatlar sağlanarak çözüldüğünü anlattım.  Umarım anlatımım iyi olmuştur ve arkadaşlarımız faydalanmıştır.” dedi.

Toplantı, Kırşehir'in tarihi güzelliklerinin belediye başkanlarına ve parti yöneticilerine aktarılmasıyla sona erdi.