Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BÜYÜKŞEHİR ZABITASI TÜKETİCİNİN YANINDA!

08.10.2019 10:53

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri, il genelinde bakkal , market ve alışveriş merkezlerindeki denetimlerini sürdürüyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri, il genelindeki bakkal, market ve alışveriş merkezlerinde Fiyat Etiketi Kontrolü denetimlerini ara vermeden sürdürüyor.

ETİKETLERDEKİ ÜRETİM YERİ VE YERLİ ÜRETİM LOGO  SU KONTROLÜ

Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri son olarak 6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması konulu kanun kapsamında marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi. Raflarda bulunan ürünleri tek tek kontrol eden ekipler, özellikle üretim yeri Türkiye olan ürünlerin etiketlerinde Yerli Üretim Logo sunun olup olmadığını ayrıca yerli üretim olmayan ürünlerin ise üretim yerlerinin Türkçe karakterle yazılıp yazılmadığını kontrol etti. Zabıta ekipleri, ürünlerin fiyatlarının etiketlere doğru olarak yansıtılıp yansıtılmadığını da denetledi.

TOPLAM 550 İŞLETMEYE UYARI

2019 yılı başından bu yana bin 500 işletmeyi denetime tabi tutan ekipler, 550 işletmeye uyarıda bulundu. Ürünlerin reyondaki fiyatıyla kasa fiyatını karşılaştıran ekipler, gerekli uyarıların yapılmasının ardından kanuni sorumluluğunu yerine getirmeyen işletmeleri ise Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildirdi.

TÜKETİCİ HAKKI VE HALK SAĞLIĞI

Samsun genelinde denetimlerini sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdülkadir Dizman, İlgili kanun gereği, tüketicinin korunması, vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için denetim ve kontrollerimize devam ediyoruz. Denetlemeye gittiğimiz işletmelerde ürün etiketlerinin yönetmeliğe uygun olup olmadığının kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Yönetmeliğe uygun olmayan işletmelere gerekli uyarı ve bilgilendirmeleri yapıyoruz. Vatandaşlarımızın haklarının korunması adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz dedi.HEDEF, YENİ SANAYİ ALANLARI!

08.10.2019 10:47

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Samsun Ticaret ve Sanayi Odasını(STSO) ziyaretinde şehrin ekonomik durumu masaya yatırılırken Yeni Sanayi Alanlarının oluşturulması gerektiği vurgulandı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa  Demir, Samsun TSOyu ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir ziyaretinde, Samsunun ekonomik gelişimi için iş birliğinin önemine dikkati çekerken STSO yönetimi kentte yeni sanayi alanlarına duyulan ihtiyaca vurgu yaptı.

SAMSUN TSODA BÜYÜK BULUŞMA

Başkan Mustafa Demir,  STSO Yönetimi ve Oda Yöneticileri ile bir araya gelerek, karşılıklı istişarede bulundu.  STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Divanı ile Oda yöneticilerinin yer aldığı ziyarette Başkan Mustafa Demir, Samsunun ekonomik yönden kalkınması ve bunun için atılması gereken adımlara dikkati çekti.

MUSTAFA DEMİR: İŞ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ

STSO nun, Samsunun gelişimi, büyümesi ve özellikle ekonomide sıçrama yapması için çok önemli bir misyona sahip olduğunu söyleyen Mustafa Demir, İşte bu nedenledir ki Sanayi ve Ticaret Odamızın bu yönde yapacağı her türlü çalışmaya, atacağı her türlü adıma destek vermek zorundayız. Şehrimiz için, vatandaşlarımız için daha çok üretmek, daha çok istihdam alanı sağlamak görevimiz olmalıdır. Bunun için STSO ile Büyükşehir Belediyesinin iş birliğine ihtiyaç var dedi.

MURZİOĞLU: SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Mustafa Demire iş dünyasına gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, şunları söyledi:

Göreve geldiğiniz günden beri gerek iş dünyasına gerekse kente yaklaşımınız gerçekten bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Bugün yaptığımız istişare toplantısı da bunun en büyük örneği. Bu tür diyaloglara gerçekten ihtiyacımız vardı. Odamız yöneticileri olarak sizlere teşekkür ediyorum. 

1 MİLYAR DOLAR İHRACAT HEDEFİ İÇİN...

STSO olarak sorumluluk hissettiğimiz neredeyse tüm alanlarda farklılık yarattık. Kentimiz ekonomik kalkınması adına en büyük engel sanayi alanlarının yetersiz oluşudur. Eğer ihracatta 1 milyar dolar seviyesini görmek istiyorsak büyük sanayi altyapısını mutlaka oluşturmalıyız. Sizin desteğinizle bu engeli aşacağımıza inanıyorum.EREN BÜLBÜL ANISINA KİTAP

08.10.2019 10:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Bornova Gençlik Kolları nın Eren Bülbül'ün anısını kütüphanelerde yaşatmak için başlattığı kampanyaya kitap bağışlayarak destek oldu

İzmir Bornova da AK Parti Gençlik Kollarının, 11 Ağustos 2017de Trabzonun Maçka İlçesinde teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbülün anısını kütüphanelerde yaşatmak için başlattığı kampanyaya bir destek de Samsun Büyükşehir Belediyesinden geldi. Samsun Büyükşehir, kampanyaya kitap bağışlayarak destek oldu.

BÜYÜK İLGİ GÖREN KAMPANYA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İçişleri Bakanı Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Turizm Bakanı Nuri Ersoyun da destek vermesiyle Türkiye geneline yayılan ve büyük ilgi gören Eren Bülbül Kütüphaneleri kampanyasına kitap göndererek katılma kararı aldıklarını söyledi. Başkan Mustafa Demir, tüm ülkeye örnek olduklarını belirttiği AK Parti Bornova Gençlik Kollarına bir mektup göndererek gösterdikleri hassasiyet ve ortaya koydukları vatan sevgisi nedeniyle teşekkür etti.

SONSUZA DEĞİN, İYİ Kİ VARSIN EREN!..

Başkan Mustafa Demir, gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

Sevgili gençler, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Türkiyemizin, bizlerin geleceği, umudu olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz. Anlamlı, bir o kadar güzel projeniz içerisinde yer almaktan bizler de büyük onur duyduk. 
Eren Bülbül, küçük bedeninde taşıdığı büyük yüreği, bu yürekteki vatan sevgisi ile artık hepimiz için bir semboldür. Gözünü kırpmadan hain teröristlerin yerini gösterirken şehit olan bu yavrumuz için bu millet sonsuza değin İyi ki varsın Eren demeyi sürdürecektir.

NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR

Sizlerin, kahraman evladımızın adını İzmir Bornovada faaliyete geçireceğiniz kütüphaneye vererek göstermiş olduğunuz duyarlılık ve incelik, herkese örnek olacak niteliktedir.  Bizler de bu kütüphanenize kitap göndererek katkı sağlıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, iyi eğitimli çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin en büyük sermayesidir.  Bu vesileyle bir kez daha, hayata geçirdiğiniz projeniz ve yaptığınız anlamlı çağrı ile tüm Türkiyeye örnek olmanızdan dolayı sizleri kutluyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır...80 KİLOMETRE YOL MÜJDESİ!

08.10.2019 10:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, göreve geldiği günden bu yana Kavakta 40 kilometrelik yol yaptıklarını belirterek, Gelecek yılda da 80 kilometrelik yol yapacağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gerçekleştirdiği toplantıların ardından ilçelerde başlattığı hizmet ve yatırım çalışmalarını yerinde incelemeyi sürdürüyor. Başkan Demir, bu amaçla gittiği Kavakta, Kavak ilçemizde özellikle son yıllarda olumlu yönde yaşanan gelişim ve değişimi hız kaybetmeden devam ettiriyoruz dedi.

YAŞAR DOĞUNUN MAHALLESİNDE

Başkan Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte Kavak İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlunu ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonu Yaşar Doğunun doğup büyüdüğü yer olan Emirlide mahalle sakinleri ile buluştu. 

AYRIM YAPMADAN HİZMET...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, efsane güreşçinin hayatının anlatıldığı ve anılarının yaşatıldığı Yaşar Doğu Anı Evi Müzesini gezdikten sonra yine aynı mahallede yapımı 3 yıl önce tamamlanan Yaşar Doğu Güreş Alanında incelemelerde bulundu. 

Vatandaşlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Mustafa Demir, Sizlere hizmet için bu yola çıktık. Ne yapıyorsak sizler için yapıyoruz. İlçe, semt, mahalle, hatta sokak ayrımı yapmadan her yere, herkese hizmet götürme yarışındayız dedi.

GRUP YOLLARINDA İNCELEME

Başkan Mustafa Demir daha sonra yapımı tamamlanan 7 kilometrelik Kozansıkı – Bayındır Grup Yolu ve 9 kilometre uzunluğundaki Çukurbük Grup Yolunu yerinde incelemelerde bulundu. Bu bölgede de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Demir, Göreve geldiğim günden bu yana Kavak’ta 40 kilometre yol yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. 2020 yılında da en az 80 kilometre yol yapacağız diye konuştu. 

Samsun un her yerinde olduğu gibi Kavakta da çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini de söyleyen Mustafa Demir, incelemelerin ardından bürokratlarla değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
SAMULAŞ TA FUTBOL ŞÖLENİ!

08.10.2019 10:17

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞın Sosyal Etkinlikler kapsamında personel arasında düzenlediği futbol turnuvası, nefes kesen maçlara sahip oluyor

Samsun'da son dönemde başlattığı eğitim çalışmaları ve kurduğu SAMULAŞ AKADEMİ ile dikkatleri çeken Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), bu kez de sportif faaliyetlere yöneldi. Personele yönelik düzenlenen futbol turnuvası ilk günden büyük ilgi görürken zorlu müsabakalara da sahne oluyor.

BAŞLAMA VURUŞU TAMGACI DAN

SAMULAŞ tarafından birimler arasında personele yönelik düzenlenen futbol turnuvası, Atakum İlçesindeki Anakent Belediyespor Tesislerinde başladı. Genel Müdür Enver Sedat Tamgacının başlama vuruşunu yaptığı ilk müsabakada Karakartalspor, Bandırmasporu 2-1 mağlup etti. SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacının da formasını giydiği Hastanebaşıspor ise 2inci gün müsabakasında rakibi Façasporu 5-1 gibi farklı skorla mağlup etti.

İLK GÜNDEN ZORLU MÜCADELELER

Yaklaşık 30 gün sürecek futbol şölenine toplam 11 takım katılıyor. 8er kişilik takımlar halinde oynanan müsabakalar ilk günden nefes kesen mücadelelere sahne oluyor. 15 Ekimde Atakum İlçesi Mustafa Dağıstanlı Spor Kompleksinde oynanacak final maçıyla turnuva sona erecek. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak takımın ödülü ise kupa olacak.

KURUMSAL AİDİYET VE DAYANIŞMA

SAMULAŞ olarak sosyal aktivitelere büyük önem verdiklerini söyleyen Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, Sporun dostluk, kardeşlik, barış olduğu, ayrıca sağlıklı yaşamın da en temel şartlarından birisi olduğu ilkelerinden hareketle futbol turnuvası düzenlemiş bulunuyoruz. Kurumsal aidiyet ve dayanışma açısından bu tür organizasyonları son derece önemsiyoruz. SAMULAŞ yönetimi olarak personelimiz arasındaki birlik ve beraberliği, dayanışmayı pekiştirecek, daha da güçlü kılacak organizasyonlara imza atmaya devam edeceğiz.  Personelimizin turnuvamıza gösterdiği yakın ilgi bizleri memnun etti. Katılan tüm takımlarımıza keyifli müsabakalar ve başarı diliyorum dedi.