Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ SEÇİM İŞLERİ BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

29.12.2014 06:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, partisinin Atakum ilçesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde düzenlediği AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı'na katıldı...

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, SKM Başkanı İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, Çorum, Ordu, Sinop ve Amasya illerinin AK Parti il başkanları, il ve ilçe başkan, kadın ve gençlik kolları başkanlarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Şentop'a günün anısına seramik bir tablo hediye etti. Takdimin ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.BAŞKAN YILMAZ 3 YENİ İŞYERİNİN AÇILIŞINI YAPTI

29.12.2014 06:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 3 yeni iş yerinin açılışını gerçekleştirdi...

İlkadım ilçesi Duruşehir semti Kazım Karabekir mahallesinde Sembol Börek, Çiftlik Caddesi'inde Öz Atlas Restaurant ve Kale mahallesinde de Diesre kadın giyim mağazasının açılışına katılan Başkan Yılmaz, işyeri sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulunarak bol kazançlar temennisinde bulundu. Başkan Yılmaz, Diesre mağaza açılışını Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte yaptı.BAŞKAN YILMAZ: “YÜKSELEN BİR MORALLE GELECEĞE KOŞUYORUZ”

29.12.2014 06:38

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Samsun Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 'Üreten Samsun'un Yıldızları' ödül törenine katıldı...

2013 yılı vergilendirme döneminde en fazla vergi veren rekortmenlerin ödüllendirildiği törende konuşma yapan Başkan Yılmaz, Samsun'un her geçen yükselen bir morale sahip olduğunu belirterek, hep birlikte geleceğe koştuklarını söyledi.

'Üreten Samsun'un Yıldızları' ödül töreni, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde yapıldı. Ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, belediye başkanları ile işadamları katıldı.

Katılımın yoğun olduğu törende konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un iyi geleceğe sahip şehirlerden birisi olduğunu kaydetti. Son 10 yılda kent ekonomisinin gelişmesiyle paralel olarak şehirde büyük bir değişim ve gelişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, ''Her gün yükselen bir moralle geleceğe koşuyoruz. Önümüze çıkan engelleri aşarak çıtamızı sürekli yükseltiyoruz. Samsun artık eski Samsun değil. Samsun gelişiyor ama diğer şehirler de boş durmuyor. Herkes çalışıyor ve yarıştan geri kalmama konusunda büyük adımlar atıyor, çabalıyor. Çok şükür ki Samsun, bu yarışta geri kalacak durumda değil. Geri kalması da mümkün görünmüyor. Ancak bir şehrimizin geri kalması, kalkınamaması, problemlerini çözememesi demek Türkiye'nin hızının kesilmesi, zarar görmesi demektir. Yani ülke hangi hızla gidiyorsa şehirler de o hızla gelişiyor. Onun için bütün şehirler kalkınıp gelişirse Türkiye, daha çok kalkınacak, gelişecektir.'' dedi.

Kent ekonomisinde özellikle hizmet sektöründe son 10 yılda Samsun'da büyük gelişme yaşandığını hatırlatan Başkan Yılmaz, sağlık alanında bir çok özel sektör kuruluşunun yatırım yaptığını belirtti. Şuan kentte 8 hastane ve özel hastanenin hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, ''Bu hastanelerimizin her birinde 400-500 kişi çalışıyor. Lokanta sayımız 3'ten 100 çıkmış,  konaklama tesislerimizin sayısı da hızla artıyor. Buna benzer bir çok başarı öyküsü var. Bu gelişmeler ve yükselen trend, gelece yönelik umutlarımızı artırıyor.'' diye konuştu.

Samsun'un ekonomide daha hızla kalkınabilmesi için iş adamlarının kuzeydeki olan ilişkilerini artırmasının önemine de değinen Başkan Yılmaz, ''Mutlaka karşı sahillerimizdeki şehirlerle ilişkiler kurup artırmalıyız. Ekonomik açıdan güç durumda da olsalar bu bölgelerde müthiş bir pazar var. Bizim de insan ve iş gücü potansiyelimiz var. Onlar da bunu bildiği için iş birliğine aç durumdalar. O yüzden düzenli havayolu bağlantısı kurmaya çalışıyoruz. THY, bu konuda yardımcı olacak. Bu velinimettir ve kıymetini bilmeliyiz. Bu bağlantı, şehrimiz için önemli bir gelişme dinamiği olabilir. Bunun yanında bizler, ürettiğimizi çevre şehirlere değil, başka ülkelere satabilmeli, ihraç edebilmeliyiz. Onun için karşı sahillerle ticareti geliştirmeliyiz. O zaman Samsun, büyük bir kalkınma hamlesine kavuşacak, kar topu gibi ekonomisini hızla geliştirecektir.'' ifadelerini kullandı.

Samsun İlyas Kılıç TOBB Endüstri Meslek Lisesinin protokolünün imzalandığı törende, 2013 yılı vergilendirme döneminde Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası üyesi vergi rekortmenlerine plaketleri verildi. Başkan Yılmaz, törende başarılı iş adamlarına plaketlerini takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

29.12.2014 06:37

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Samsun Ticaret Borsası tarafından düzenlenen “Üreten Samsun’un Yıldızları” törenine katılmak için Samsun’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti...

Beraberinde bazı TOBB Yönetim Kurulu üyeleri ile belediyeye gelen Hisarcıklıoğlu Başkan Yılmaz tarafından kapıda karşılandı. Belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra makamda devam eden kısa süreli ziyaret samimi bir ortamda geçerken Başkan Yılmaz ve Hisarcıklıoğlu bir süre sohbet etti. Daha sonra karşılıklı olarak hediye takdimi yapıldı ve Hisarcıklıoğlu belediye ziyaret defterini imzaladı.

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Genel Sekreter Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, STSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ve STSO’nun bazı yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundular.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2015'İ İKİ ÖZEL KONSERLE KARŞILAYACAK

25.12.2014 08:58

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni yıl sebebiyle sanatseverler için iki özel konser düzenledi...

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılını sanatseverlere özel konserlerle karşılamaya hazırlanıyor. İlk olarak sanatseverlerin karşısına Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde 25 Aralık günü saat 19.00'da Motif Müzik Grubu, Oda Müziği Konseri ile çıkacak. Konserde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Seyhan Bulut flüt, Samsun devlet Opera ve Bale orkestrası Sanatçısı Canan Cihangir keman, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Olga Hasanoğlu piyano ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Özgü Bulut vurmalı çalgılarda resital sunacak. Konserde ayrıca Türk Halk Müziği havaları da yer alacak.

29 Aralık Pazartesi günü saat 19.00'da ise yine Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, şef Kamuran Top yönetiminde 'Yeni Yıla Merhaba' konserini icra edecek.