Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: “BU ŞEHİR İÇİN BAŞARILI OLMAK ZORUNDASINIZ”

12.01.2015 11:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ligin devre arası kampını Antalya'da geçirecek Samsunspor teknik kadro ve futbolcularına moral yemeği verdi...

Yemekte Samsunspor yönetim, teknik heyet ve futbolculara hitap eden Başkan Yılmaz, şehrin bu güne kadar takımın başarısı için elinden geleni yaptığını ve yapmaya hazır olduğunu belirterek, karşılığında elde edilecek başarılarla mutlu olmayı beklediğini söyledi.

Samsunspor şerefine Samsunum-1 gemisinde verilen akşam yemeğine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın ile futbolcular katıldı.

Yemekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür eden Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, ''Yönetim kurulumuz, büyük özveriyle çalışmalarına başladı. İnşallah takımımızın sorunlarını çözme anlamında çabalarımız en kısa zamanda sonuçlanacak ve takımımızın sportif anlamda başarılı olması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Teknik kadro ve futbolcu arkadaşlarımızın tümüne teşekkür ediyorum. Çünkü bu güne kadar ki süreci Samsunspor'a yakışır şekilde geçirdiler. Bize de bu imkanı sunduğunuz için teşekkür ediyorum. '' dedi.

“YENİ YÖNETİME GÜVENİYORUM”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kulübün yeni yönetimini tebrik ederek başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Yemeğe katılan herkese teşekkür eden Başkan Yılmaz, ''Beraber olma isteğimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Geçmişi konuşmak, sezon başından beri geldiğimiz süreci konuşmanın bir manası yok. Hele hele bir önceki sezon sonunda Mersin İdman Yurdu karşısında uğradığımız hezimeti konuşmanın da hiç bir manası yok. Bunları konuşursak bozuk bir moralle işe başlamış oluruz. O süreç içinde veya geçtiğimiz 4 ay içinde yanlışların doğruların muhasebesini gerek hocamız gerekse yeni yönetim bir şekilde ortaya koyacaktır ve bu şekilde yeni bir anlayışla kulübü yöneteceklerdir. Bundan hiç şüphem yok. Kendilerine güveniyoruz.'' diye konuştu.

“OMUZLARINIZDAKİ SORUMLULUK ÇOK BÜYÜK”

Samsun şehrinin tüyü bitmemiş yetimin hakkını dahi Samsunspor'u başarılı kılmak için özveride bulunup takıma verdiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Son 15-16 seneyi çok iyi biliyorum. İnsanlar yemedi, içmedi, kulübe  yardım etti. Yani bütün samimiyetimle söylüyorum, omuzlarınızdaki sorumluluğun boyutu büyük. O bakımdan işi çok ciddiye almalısınız. Samsun'da insanlar Samsunspor yüzünden mutsuz olmayı hak etmiyor. Ne kadar kötü teknik kadro, yönetim olursa olsun, futbolcu eğer isterse şerefini haysiyetini korur. Geçtiğimiz 4 ay içerisinde de şerefinizi haysiyetinizi korudunuz. Artık Samsunspor'u böyle hakikaten onur, gurur duyacağımız ortamlara taşımaya içtiğimiz su gibi ihtiyacımız var.'' değerlendirmesinde bulundu.

Geçen sene şehrin kulübe 19.5 milyon TL para harcadığını söyleyen Başkan Yılmaz, '' Arkadaşlar, bu şehir dolayısıyla bir şeyler bekliyor. Bu paranın karşılığında Mersin İdman Yurdu maçında yemin ediyorum 90 dakika koltuktan kalkamadım. Dizlerimin bağı çözüldü. Bütün kimyam bozuldu. 10 gün kendime gelemedim. Futbolcularımız oynamadı. Resmen rezil etti bizi. Böyle olmadı mı? Böyle bir mantık olamaz. Takımı bu hale düşürmeye hiç kimsenin hakkı yok. Kampınızı iyi yapın, ondan sonra da her maçı kazanmak zorundasınız. Başka bir alternatifiniz yok. Böyle bakmadığınız sürece bu sıkıntılar hep devam edecektir. Bu sıkıntı bizi hep böyle sünnetçi korkusu gibi tehdit eder. Bu şehir Samsunspor'un elde edeceği başarılarla mutlu olmak istiyor. Bu mutluluğu artık bu şehre tattırın. Bu şehir bu mutluluğu hak ediyor. Bu şehirde yaşayan her insan, Samsunspor'un başarısını duymayı hak ediyor.' şeklinde konuştu.

“ ÖLÜMÜNE KAZANMAK ZORUNDASINIZ”

Şehrin Samsunspor için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, ''Ama elinden geleni yapması için de sizin gayret göstermeniz gerekiyor. Ben şuna inanıyorum. Ligde elde edeceğiniz her başarı şehirde olumlu karşılanacaktır ve yapabileceğini maksimum oranda yapacaktır. Büyükleriniz olarak yapmamız gereken herşeyi yapmaya hazırız. Ama başarmak zorundasınız. Sonuçta spordur ama bu sporu, Samsun için ölümüne başarmak zorundasınız. He maçı ölümüne kazanmak zorundasınız. Başarın, gelin bize deyin ki başardık, siz de yapmanız gerekeni yapın deyin. Başardığınız taktirde bu şehir yapması gerekeni yapacaktır. Başarmadığınız taktirde insanlar, hak etmedikleri mutsuzluğu yaşayacaktır. Başarmadığınız taktirde bu şehrin psikolojisinden olumlu şeyler beklemeye Samsunspor yönetiminin de, futbolcusunun da camianın da hakkı yok. Ne olur bu cümlelerimi unutmayın. Bu şehir için ölümüne başarmak zorundasınız.'' ifadelerini kullandı.

“İSTERSENİZ BAŞARIRSINIZ”

Başarının kolay olmadığını bildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; ''Allah hepinizi muvaffak etsin. Kolay bir mücadele değil. Ama herkes en az benim söylediğim kadar bilenmiş bir vaziyette lige asılacak ve başarıya kendi şehrini taşımak yönünde bir mücadele verecek. O bakımdan sizin motivasyonunuzun ve hırsınızın dorukta olmasının gereğine inanıyorum. Takım istesin, bu sorumluluğun altından hakkıyla kalkabilir. Ölümüne maçları almaktan başka çareniz yok. Mağlup olduktan sonra şehir para vermez. Kimse dönüp bakmaz. Bunun başka izahı yok. Takımın tecrübeli, teknik kabiliyeti yüksek oyuncularına çok iş düşüyor. Daha çok çalışacak, koşacak. Olduğu kadar falanı yok. Başarmak zorundayız, zorundasınız. Bu kulüp, başarmak zorundayız diyenlerden oluşmalı. Başarıya kilitlenmeli.''BAŞKAN YILMAZ: ''SAMSUN STANDARTI YÜKSEK BİR ŞEHİR''

12.01.2015 11:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkezi hükümet ve yerel kamu yatırımları sayesinde şehirde kentsel ekonomin el verdiği ölçeğin çok üzerinde bir standart yakalandığını söyledi....

Kişi başına düşen milli geliri şehir alt yapısı, estetik, yaşam standardı ve konforu ile mukayese edildiğinde böyle bir olumlu parametrenin ortaya çıktığını ifade eden Başkan Yılmaz, gelecekte de kenti projelerini tamamlamış kaliteli ve konforu yüksek, kendi kendine yeten, üretimi ve ihracatıyla ülke ekonomisine katkı veren bir şehir yapmak için koşturduklarını kaydetti.

Başkan Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Prof. Dr. Tülay Bakır tarafından organize edilen “Marka Bal Olma Yolunda Samsun” sempozyumuna katıldı. DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda başlayan sempozyuma Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Samsun Milletvekili Prof. Dr. Tülay Bakır, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven ile konunun uzmanı çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı. Sempozyum öncesinde konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, marka bal sempozyumunun Samsun için faydalı olmasını temenni etti. Başkan Yılmaz, ''Sempozyumun temel konusu olan bal, Allah'ın insanlara bahşettiği en faydalı nimetlerden birisi. Balla ilgili burada çok sayıda bilim insanı var. Akademisyenlerimiz, balın insan sağlığı üzerine etkileri, faydaları ve önemi, fiziksel ve kimyasal özellikleri, ülke ekonomisine katkılarıyla ilgili bilgi birikimlerini paylaşacaklar. Bu sempozyum sonuçları itibariyle inşallah bizleri mutlu eder.'' dedi.

''STANDARDI YÜKSEK BİR ŞEHİRİZ''

Konuşmasında bugünün ve yarının Samsun'unu anlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Samsun'u nasıl bir yaşam haline getirmeliyiz? sorusunu kendimize sorduğumda stratejik kentsel büyüme ve gelişme politikamız şunun üzerine oturuyor. Öncelikle şehir ve yaşam alanı olarak çağdaş ve uygar bir insanın 'Ben burada dünyanın en gelişmiş ülkesinde yaşayan bir insandan geri kalmayan donatılara sahip yaşıyorum' diyebileceği donatı eksikliği olmayan bir şehir olmasını istiyoruz. Bir kere çevre projelerini tamamlamış bir şehir olmamız lazım. Bu gün farkında değiliz belki ama çocuklarımız kirli, kanalizasyon sorununa, çöp kokusuna, cadde ve sokakların estetiğini bozan kirliliğe, çeşme suyuna güvenmeyip eve damacana ile suyu getirilen bir eve tahammül edemeyecek. Bu örneklerin sayısını çoğaltabiliriz. Bunun yanında alt yapısını, ulaşım, sağlık, rekreaktif amaçlı yapılmış yaşam ve dinlenme eksikliğini, turizm, kentsel kalkınma projelerini ve geçimini tamamlamış, kültür ve sanata dönük hazırlıklarını bitirmiş çağdaş ve modern bir şehir hedefliyoruz. Böyle bir şehrin inşa edilmesiyle ilgili süreçte şehri yönetenler olarak mücadele veriyoruz. 15 yıldır da belediye başkanı olarak gece gündüz koşturuyorum. Peki bugün neredeyiz. Aslında bugün kentsel ekonomimizin el verdiği ölçeğin çok üzerinde bir standart yakaladık. Yani bizim kentsel donanımlarımız, kent mobilyalarımız, şehir alt yapısı, estetik, yaşam standardımız ve konforumuz, kişi başına düşen milli gelirimizle mukayese ettiğimizde o gelir seviyesinin üzerinde bir standart veriyor.  Bizim şehrimizdeki talepler, başka şehirlerdekinden daha fazla. Bu açıdan Samsun, aslında örnek de bir şehir. Tarih boyunca küçük İstanbul olmuş, 'İstanbul'da ne varsa burada olsun' denmiş. İnsanlar, daha çok zenginleşmek için şehirden ayrılmış, gidenlerin torunları ise bugün aradıkları her şeyi bulabildiklerini ve 40 yıl önce olsaydı göç etmezdik diyor. Çok şükür bu seviyeye geldik.'' değerlendirmesini yaptı.

'İLÇELERİMİZİN DE STANDARDI YÜKSELECEK''

Samsun'u gelecekte Bursa, İstanbul, İzmit yapma, nüfusunu 10 milyona çıkarma gibi bir iddia taşımadıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, ''Çok büyümek önemli değil. Önemli olan bahsettiğim projelerini tamamlamış kaliteli ve konforu yüksek, kendi kendine yeten, üretimi ve ihracatıyla ülke ekonomisine katkı veren bir şehir olma yolunda koşuyoruz. İlçeleri de kapsayan bir sorumluluğumuz olduğu için ilçelerimizin de kent merkezinde olan donanımlara sahip olmasını istiyoruz. Bu hedefle de var gücümüzle çalışıyoruz. Bu dinamiklerin başında da turizm ve kırsal kalkınma geliyor. Ekonomiyi hayatın hiç bir kesitinden ayrı düşünmüyoruz. Kırsal kalkınma ve turizm konusunda alt yapıyı büyük oranda şekillendirdik. Turizmde bazı ilçelerimiz emekleme aşamasına geldi. Bu aşamadaki Ayvacık, Vezirköprü, Ladik ve Havza'da ilçelerimizdeki bu kıpırdanmaların temposunu yükselteceğiz. Bunu kalkınma hamlesine dönüştürmenin çabası içinde olacağız.''  şeklinde konuştu.

''OLİMPİK BUZ PATENİ VE OKÇULUK TESİSİ YAPILACAK''

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı'nın Samsun için önemine de değinen Başkan Yılmaz, ''Samsun için önemli bir ortam oluşturup dinamiğini artıracak. 30 bin kişi gelecek. Bu insanlara Samsun'u sosyal, kültürel ve sportif alt yapısını tamamlamış modern bir kent olarak tanıtmalı ve yaşatmalıyız. Olimpiyatlara hazırlık yapmamız düşüncesiyle tüm projelerimizi 2017'ye kadar tamamlamak üzere başlatıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sportif alt yapısını tamamlamak için başlatılan projeler tamamlanacak. Buna ilaveten Batıpark'taki Yelken Kulüp'ün yanına dünya standartlarında olimpik buz pateni ile okçuluk ve atıcılık tesisleri yapılacak. Zemin etütleri ve projeleri yapıldı. İhale aşamasına geldi. Bunun yanında tüm dünyada popüleritesi artan golf sporuna sahip çıkarak şehrimize kazandıracağız. Bunu çok önemsiyorum. Golfü de 2017'ye yetiştirme çabalarımız var. Golf dünya'da hızla gelişen bir spor ve alt yapısı olan şehirlere çok şey kazandırıyor. Kentsel turizme büyük katkıları oluyor. Yakın gelecekte bu spor, çok geniş kitlelere yayılacak. Olimpiyat için Samsun'a gelecek yerli yabancı sporcu kafilelerine ilçelerimizi gezdirip tanıtacağız.” Dedi.BAŞKAN YILMAZ YENİ VALİ YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ

12.01.2015 11:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni atanan vali yardımcılarını ziyaret etti.

Akşam saatlerinde gerçekleşen ziyarette Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Ali Galip Saral, Metin Borozan ve Mehmet Ali Yıldırım'ı ziyaret eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, vali yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar diledi. Yaklaşık 1 saat süren ziyarette Samsun ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, kentin gelişmesi ve değişmesi sürecinde birlikte çalışılacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali yardımcıları da Samsun'un gelişmesine ellerinden gelen bütün katkıyı vereceklerini ifade ederek, milli mücadelenin ilk adımının atıldığı kente hizmet edecek olmasının gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.


TALİHSİZ ÖĞRENCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

08.01.2015 09:43

Samsun'un Terme ilçesinde okul dönüşünde sulama kanalına düşerek hayatını kaybeden 8 yaşındaki Yeşim Sonaş, son yolculuğuna uğurlandı...

İlçenin merkeze bağlı Kuşçulu mahallesinde Yeni Cami'nde kılınan cenaze namazına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile Sonaş’ın ailesi ve yakınları katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, acılı baba Yakup Sonaş'a başsağlığı dileyerek acısını paylaştı.

Talihsiz olay, dün akşam saatlerinde Terme'nin Kuşçulu mahallesinde yaşandı. Söğütlü İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 3. sınıf öğrencisi Yeşim Sonaş, okul servisi şoförünün  evin önünde indirmesi gerekirken Aşağı Mahalle'de indirmesi üzerine yürümek zorunda kalmıştı. Eve doğru ilerlerken kar yağışı nedeniyle yoldaki köprünün dereyle aynı seviyeye geldiğini fark etmeyen talihsiz öğrenci, su kanalına düşerek hayatını kaybetmişti. Jandarma ekipleri, su kanalından çıkarılan küçük kızın cenazesi Terme Devlet Hastanesi morguna konulmuştu.

Cenaze namazının ardından küçük kız, Kuşçulu mezarlığında son yolculuğunda uğurlandı. Küçük kızın, baba Yakup Sonaş'ın iki çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Olayla ilgili servis şoförü göz altına alınırken, soruşturma ise sürüyor.BAŞKAN YILMAZ: “EN FAZLA ÇEVRE PROJESİ YAPAN BELEDİYEYİZ”

08.01.2015 09:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da genel turizmin parçası olan sağlık turizmini geliştirmek ve kentin bu potansiyelini artırmak için gerekli her çalışmayı ve yatırımı yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sağlık turizminin genel turizmden ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, el ele verilmesi halinde uluslararası arenada bu konuda büyük bir hamle yapabileceğini kaydetti...

Karadeniz'in başkenti Samsun'da genel turizmin yatırımları çalışmasının parçalarından olan sağlık turizmi konusunda Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binasında toplantı yapıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığındaki toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal, Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehmet Mehel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) Müdürü Hayri Şen ile özel hastanelerin genel müdürleri katıldı.

Kentte sağlık turizmini geliştirmek için katılımcıların görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, toplantının ortaya konacak hedefler bakımından verimli olacağını belirtti. Başkan Yılmaz, "Sağlık konusunda özel hastanelerimizde elde edilmiş olan başarı öyküsü, bizi bugün sağlık turizmini nasıl geliştirebiliriz deme noktasına getirdi. Şimdi bu iddiayı ve hedefi özel hastanelerdeki başarı ile ortaya koyuyoruz. Son 10 yılda her konuda Samsun olarak önemli bir mesafe katettik. Yaşadığımız süreç içinde işin zor kısımlarını hallettik, kolay kısımları kaldı. El ele verirsek hedefe ulaşırız. Bundan sonra yapmamız gereken şey, alt yapımızı hızla kurmaktır." dedi.

MAVİ BAYRAKLI 5 YILDIZLI OTELLERİMİZ OLACAK

30 tane büyükşehir belediyesi içinde çevre projeleri konusunda en fazla proje sonuçlandırmış belediyenin Samsun Büyükşehir Belediyesi olduğunu vurgulayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, " Şehirde atık su problemini çözmek ve mavi bayraklı çevre projelerinde rekabetçi olalım diye atık su arıtma tesisine 50 milyon euro para harcadık. Bu olmasaydı sağlık turizminden nasıl bahsederdik. 5 yıldızlı otellerimizin iki tanesi mavi bayrak talebinde bulundu. Mavi bayraklı 5 yıldızlı otellere sahip şehir olmak, çok özel bir durumdur. Mavi bayraklı otel demek, bütün çevresel problemlerini çözmüş, bir damla atık suyu doğaya vermeyen tesis demek. Bunlar da sağlığın önemli çevresel bileşenleri ve sağlık turizminin avantajları olacaktır. Mavi bayraklı otele sahip olursak, bu avantajı sağlık turizmine dönük kullanabiliriz." bilgisini verdi.

DİREK HAVA YOL BAĞLANTISI BÜYÜK İHTİYAÇ OLDU

İstanbul'a bağımlı kalmadan şehre direk uçuş seferleri yapılabilmesi için uğraş verdiklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Bu imkana sahip olabilirsek, turizmde önemli bir avantaja sahip olacağız. Karşı sahillerdeki turist potansiyelini şehrimize getirmek için bu gerekli. Artık uçak mı satın almalıyız deme noktasına geldik. Bu şehir de buna hazır durumda. Bu uçak konusu ekmek su gibi ihtiyaç haline geldi. Karşı sahillerin konjektürü ve durumuna göre sağlık ve genel turizmde önemli avantajlarımız var. Bunları kullanabiliriz. Oralarda acenteler, muayenehaneler, kontak ofisleri kurarak bu hamleyi yapabiliriz. Yabancı dil olayında Rusça bilen insan sayısını artırmamız lazım. Rusça, turizmin önünde engel olmamalı. Bunu çözmek için belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Rusya'dan Rusça dersi verebilecek hocalar getirebilir, dersane düzeni kurup Rusça öğrenip rehberlik ve sağlık turizmine katkı vermek isteyenlere ilişkin bir sistem kurabiliriz." şeklinde konuştu.

KURACAĞIMIZ TATİL KÖYÜ BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Kuracakları tatil köyünün hem sağlık ve hem de genel turizme büyük katkı ve avantaj sağlayacağına da değinen Başkan Yılmaz, "Şehrimizde mutlaka iki tane tatil köyümüzün olması lazım. İnsanlar gelip de hem tatillerini yapabilir hem de sağlık imkanlarından ve kaliteli alt yapımızdan istifade edebilirler. Turistler 5 yıldızlı otellerde kalmak yerine tatil köyünde kalıp sağlık turizminden yararlanmayı tercih ederler. Şehrimizde tatil köyü olmaması, büyük bir eksikliğimizdir. Ayvacık'ta bir tatil köyü yapma yönünde ciddi hazırlıklarımız var. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz ve hazırlıklarımız sürüyor. Bu tatil köyünü gerekirse biz yapacağız. İşletmesini ihale ile devredeceğiz. Belki işletmesini sağlıkçılarımızın kuracağı bir ortaklığa bırakabiliriz. Bunu önemli bir ihtiyacımız olarak görüyorum. Bu eksiğimizi gidermemiz lazım. Tatil köyü ile ilgili yer belirleme, proje hazırlama, bunların bakanlık ile münasebetleri, bu alanın turizm alanı ilan edilmesi konusunda önemli mesafeler katettik. Bu alanın ilanı gerçekleştikten sonra orayı istimlak edeceğiz. 1.5 senede 50 bungolow evli tatil köyünü inşa edeceğiz. Bu proje, sağlık turizmine önemli katkılar verecektir." açıklamasını yaptı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin de "Bu turizm konusunda epeyce yol alacağız. Turizmin bir boyutu da sağlık turizmidir. Samsun'da sağlık konusunda da bir yol haritası çizmek istiyoruz. Bu konuda sizlerin düşünce ve önerilerinize ihtiyacımız var. Nasıl daha hızlı yol alır ve hareket edebiliriz, yurt dışından Samsun'a sağlık turizmi adına ne kadar çok turist getiririz, bunları konuşup planlamak istiyoruz. Basamak basamak bunları kararlı ve sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirelim arzusundayız. Bu açıdan da sizlerin düşünceleri önemli." ifadelerini kullandı