Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BORAJET YÖNETİM KURULU BAŞKANI, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

01.02.2015 14:26

Sivil havacılık sektöründe Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olan BoraJet'in Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti... Ziyarette Samsun'un kent ekonomisinin gelişmesi ve ihracat potansiyelini artırmak için gerekli olan Samsun-Rusya Krasnodar uçuş seferlerinin nasıl sağlanacağı görüşüldü. Bu seferlere talip olan şirket, Başkan Yılmaz'dan bilgi aldı. Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve BoraJet İcra Kurulu Üyesi Ticaret Başkanı Onur Akgül'ün de yer aldığı ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ekonomisi ve kentin Rusya hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Ziyarette başta Rusya olmak üzere Karadeniz'e komşu ülkelerin Samsun için ticarette büyük pazar olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, bu ticari bağlantının önündeki en büyük engelin ise Krosnadar şehrine direk hava yolu ulaşımının bulunmaması olduğunu anlattı. Bir süredir Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte bu direk uçuş seferlerinin kurulması için büyük çaba sarfettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, bu konuda önemli mesafe katettiklerini hatırlattı. BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise BoraJet'in Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olduğunu belirterek, havayolu taşımacılığında üstlendikleri rolü aktardı. Şirket hakkında bilgi veren BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Türkiye’de ilk kez uçuşun olmadığı bölgelere havacılık ve yolcu taşıma hizmeti verdiklerini ifade ederek, her gün daha da güçlendiklerini ve tüm kesimlerden büyük ilgi gördüklerini anlattı. Samsun ekonomisinin gelişmesine katkı vermek istediklerinin altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Samsun-Krosnadar arası uçuş seferlerini gerçekleştirebilecek güçte olduklarının altını çizdi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAKIR, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

01.02.2015 14:25

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti... Yaklaşık 1 saat süren ziyarette kentin sorunları ele alınırken, kent ekonomisine katkı sağlayacak projeler üzerinde görüş alışverişi yapıldı. İlçelerde hayata geçirilecek projeleri de tartışan Başkan Yılmaz ile milletvekili Bakır, hazırlık aşamasında olan projelerin detaylarını görüştü. Toplantıda kent merkezi ve ilçe sorunlarını çözüme kavuşturmak ve kalkındırmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, zaman içinde ilçelerdeki değişim ve gelişimin hissedilir seviyeye geleceğini düşündüklerini kaydetti.

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KÖKTAŞ, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ.

29.01.2015 17:19

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş, Başkan Yılmaz'ı ziyaret etti Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. 1 Şubat Pazar Günü yapılacak AK Parti Samsun İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi davetiyesi için geldiğini ifade eden İl Başkanı Köktaş, Başkan Yılmaz'a davetiye vererek kongreye beklediğini söyledi. Başkan Yılmaz ise partisinin kongresine mutlaka katılacağını belirterek, Samsun için hayırlı olmasını diledi.

SKHB GENEL SEKRETERİ DR.MEHEL BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

29.01.2015 16:48

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Samsun Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Samsun Kamu Hastaneler Birliği'nin İdari Hizmetler Başkanı Dr. Yılmaz Dündar, Mali Hizmetler Başkanı Dr. Ramazan Taşdemir ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Mehmet Çelebi'nin yer aldığı ziyarette Genel Sekreter Uzman Dr. Mehel, çalışmalarla ilgili Başkan Yılmaz'a bilgi verdi.

VALİ ŞAHİN İLE BAŞKAN YILMAZ, SEBZE MEYVE HALİNİ GEZDİ

29.01.2015 13:58

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret etti. Ziyarette Vali Şahin, tarım ovalarının daha rantabıl hale getirilmesi gerektiğini belirterek, uzmanlaşmış seracılığı önemsediğini kaydetti. Sebze ve meyve komisyoncusu Yavuz Yılmaz'ın Sebze ve Meyve Hali Müdürlüğü'nde düzenlediği sabah kahvaltısına AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Camaş, Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali Müdürü Hasan Şen ile komisyoncular katıldı. Kahvaltıda Türkiye'nin verimli iki önemli ovası olan Bafra ve Çarşamba ovalarının tarımsal potansiyelinin artırılması ve ihtisaslaşmasını sağlamak istediklerini ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, yetiştirilen ürünleri daha çok ihraç edebilir hale gelmesi gerektiğinin altını çizdi. Yurt dışına tarım ürünleri ihracatında Antalya'nın büyük potansiyeli bulunduğunu hatırlatan Vali Şahin, Samsun'da ürün gruplarında uzmanlaşılarak seracılık yapılmasını ve bunun için sera organize sanayi bölgesi kurulması fikrini anlattı. Bu konuda çalışma yapılmasını tavsiye eden Vali Şahin, bunun üreticilerin hem para kazanmaları hem de Samsun ihracatının artması bakımından faydalı olacağına inandığını vurguladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise sorumlulukları kapsamında il tarımının verimini artırmak da olduğunu beyan ederek, "Kırsal kalkınma desteklerimiz var. Bununla ilgili bütçemiz de var. Tarımsal anlamda şehrimize faydalı olacak ve verimi artıracak, teşvik edecek her türlü çalışmayı yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.