Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ; "SAMSUN'DAKİ ÇİRKİNLİKLERLE MÜCADELE EDECEĞİZ"

25.02.2015 09:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz partisinin olağanüstü grup toplantısında yaptığı konuşmada bazı kamu binalarının eski havaalanı bölgesine taşınması, eski havaalanı bölgesinde oluşturulması planlanan kamusal alan ve 2017 olimpiyatlarına yönelik hazırlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu...

AK Parti Meclis Grubu olağanüstü toplantısı Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açıcı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ve AK Parti Meclis üyeleri katıldı.

KAMUSAL ALAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILIYOR

Meclis üyelerine hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Türk Silahlı Kuvvetleri yetkilileri ile uzun görüşmeler sonunda bir protokol yaptıklarını belirterek, “Eski havaalanı yanı TOKİ konutlarının hemen altındaki yaklaşık 200 küsür dönümlük alanın bir kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi konusunda sona gelindi. Meclisimiz onaylarsa burası bize devredilerek kentsel dönüşüm alanı ilan edilecek. Biz de bunun karşılığında silahlı kuvvetlerin oradaki tasarrufuna karşılık onların ihtiyaç duyduğu bazı tesisleri de onlara yaparak vereceğiz. Bu alana kamusal bir kimlik giydirip, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi gibi tesisleri hatta belki başka kamu kurum ve kuruluşlarının da ihtiyaç duyabileceği alanları buraya, şehrin güneyinde, çevre yoluna yakın, ikinci bulvar üzerinde olan bu alana taşırız diye düşünüyoruz. Bu düzenlemeyi yaparak, şehrin sahilini işgal etmiş olan kentsel düzen anlayışını biraz şehrin eteğinden tutarak geriye doğru çekip, şehrin güneye doğru da gelişmesini sağlayacak bir gerekçe de yaratmış oluruz diye düşünüyorum.  Bu konu ile ilgili silahlı kuvvetlerimizle olan görüşmeler ve prosedür uzun sürdü ve sonuçlandı. Biz de bu önemli Kentsel dönüşüm kararını daha fazla geciktirmemek için meclisi olağanüstü toplantıya çağırdık.” Diye konuştu.

SAMSUN’UN TURİZM AKSİYON PLANI HAZIR

Önümüzdeki dönemde yapılacak olan turizm faaliyetlerinin neler olacağını tespit etmek için tüm ilçeleri dolaştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “ Buralarda yaptığımız toplantılar ve istişareler sonucunda ortaya bir yol haritası çıktı. Şehrimizin turizm altyapısı ve hizmetleri ile ilgili 2 yıllık bir aksiyon programının bütün ayrıntılarını hazırladık. Bundan sonra yapılacak olan karar verilen projelerin ihalelerini hızla yaparak işe başlamak olacak. Konuştuğumuz ve programa aldığımız işleri de 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’na kadar bitirmeyi hedefledik. Bitiremeyeceğimiz işi artık konuşmak istemiyoruz. Bitirebileceğimiz işleri konuşuyoruz ve bunları bitirmek üzere programımızı yapıyoruz.” Şeklinde konuştu.

SIRADA KIRSAL KALKINMA VAR

Turizme yönelik yapılan çalışmaların ardından hızla kırsal kalkınma ile ilgili de 2 yıllık bir yol haritası çıkaracaklarını kaydeden Başkan Yılmaz, “Bunun için de yine birlikte toplantılar yapacağız. Aynı turizm de olduğu gibi kırsal kalkınma konusunda da 2 yıllık iş programını hazırlayıp çantamıza koyacağız. 2 sene sonra da oturup bu iş programlarını masaya yatıracağız. Bütün bu işleri böyle netleştirmenin daha işlevsel ve sonuç alıcı bir çalışma tarzı olduğunu düşünüyorum.

ŞEHRİMİ ÜZENİ BEN DE ÜZERİM

Konuşmasında 2017 yılında yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatlarına da değinen Başkan Yılmaz, Samsun’a yerli ve yabancı binlerce konukla beraber dünya medyasının da geleceğini ve kentin güzellikleri kadar çirkinliklerinin de dünya ekranlarına taşınabileceğini dile getirerek şöyle devam etti;  “Şehrin gelişmişlikleri ve gelişmemişlikleri bütün ayrıntıları ile dünya ekranlarına yansıyacak. Bu nedenle işin içine ilçelerimizi de katarak söylüyorum, görselliklerimizle, çatı görüntülerimizle, kaçak yapılaşmanın ortaya koyduğu çirkinliklerle, estetik bozucu her türlü görüntülerle mücadele için bu iki sene içerisinde biraz fazla enerji harcamamız ve çalışmamız gerekiyor. Şunu açıklıkla söylüyorum ki benim şehrimi çirkinleştiren ve bu yüzden benim şehrimi üzenleri ben de üzerim. Tüm bu çirkinlikleri yaratanlarla sonuna kadar mücadele edeceğimin bilinmesini istiyorum. O nedenle bu estetik meselesinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. 2017 olimpiyatları Samsun’un dünyaya tanıtımı ile ilgili büyük bir fırsat olacaktır. Belki yorulacağız ama başarılı olursak Samsun 2017 yılında hiç olmadığı kadar bir seviye kazanır, bir ivme kazanır.”BAŞKAN YILMAZ: “HEDEFE DOĞRU KOŞUYORUZ”

21.02.2015 11:31

BAŞKAN YILMAZ: “HEDEFE DOĞRU KOŞUYORUZ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'u marka şehir yapma hedefi doğrultusunda ilçelerin turizm potansiyellerini geliştirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi...

Samsun ve Çevresi Turizm Alt Yapı Birliği (SAMTAB)'ın 19 Mayıs-Bafra-Alaçam- Yakakent ilçeleri ortak turizm eylem planı toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, bütün kaymakamların, belediye başkanlarının, ilçe başkanlarının ve meclis üyelerinin el ele verip birlikte hareket etmelerinin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Samsun ve Çevresi Turizm Alt Yapı Birliği (SAMTAB) 19 Mayıs-Bafra-Alaçam- Yakakent ilçeleri ortak turizm eylem planı toplantısı, Bafra Öğretmenevi ve akşam Sanat Okulu'nda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlık ettiği toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Ondokuzmayıs Kaymakamı Abdullah Şen, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemici, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, belediye meclis üyeleri, birlik üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, ilçelerinin turizm potansiyelleri konusunda katılımcılara bilgi verdi. Başkanlar, turizm potansiyellerinden seçilecek 5'er tanesinin hayata geçmesini atılacak önemli adımlar olarak gördüklerini belirtti. Bu projelerin Samsun turizmine büyük katkı yapacağını vurgulayan ilçe belediye başkanları, iş birliğine ve mücadele etmeye hazır olduklarının altını çizdi.

''MASTER PLANINDA YOL HARİTASI BULAMADIK''

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, daha önce hazırlanan Samsun Turizm Master Planı'ında ildeki tüm turizm potansiyellerinin yer almasına karşın öncelikler konusunda yol haritası çizemediklerini hatırlattı. Bu nedenle ilçeleri dolaşıp 2 yıllık aksiyon planları hazırlama gereği duyduklarını söyleyen Başkan Yılmaz, ''Bu gün 4 ilçemizi ortak eylem planı toplantısı çerçevesinde bir araya getirdik. Çarşamba ve Asarcık'ta da toplantı yapacağız. Turizm Master Planı bize kısa vadede yol haritası çizmediği için yollara düştük. İlçelerimizdeki mevcut turizm potansiyelleri içinden 5'er tane seçip aksiyon planını hazırlayıp hayata geçirmek istiyoruz. Konuşmayı bırakıp icraat yapmayı daha doğru buluyoruz. 2 yılda bitirip başka eylem planları hazırlayacağız.'' dedi.

''BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ''

İlçelerde yaptıkları turizm toplantılarından güzel sonuçlar elde etmeye başladıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, ''Bazı ilçelerimizdeki projeleri tamamlayıp ihale ettik. Bazılarını da hazırlıyoruz. İlçe ilçe ne yapacağımız belli. Bu gün de 4 ilçemizde yapacaklarımızı belirleyip hemen harekete geçeceğiz. Turizm konusunda ilçelerimizde yapılacak çok iş var. Çok ihmal edilmiş şeyler var. Bunları tamamlamak ve başarılı olmak zorundayız. Turizm yanında benzer ilçe toplantılarını kırsal kalkınma konusunda da yapacağız. 19 Mayıs 2019, Samsun'u marka şehir yapmak için tarihi bir hedeftir. Bu hedefe doğru koşuyoruz. Bu hedefe ulaşmak için -elimizden gelen ne varsa süratle yapma gayretini sarf edeceğiz.'' diye konuştu.

''BAŞKANLAR BİRLİK OLMALI''

Turizm konusunda kaymakamların, belediye başkanlarının, ilçe başkanları ve meclis üyelerinin birlik olması, el ele vermesi, iş birliği ve iletişimlerini artırmalarının çok önemli olduğunu anlatan Başkan Yılmaz, ''Bunu sağlarsak daha hızlı yol alır ve başarılı oluruz. Halkımızın ilçeler arası günübirlik gezi kültürü çok zayıf. Bunu aşmamız lazım. Büyükşehir Belediyesi olarak hafta sonları Ladik'e tur otobüsleri kaldırarak insanlarımızı Akdağ'a götürüyoruz. Başarılı olmaya başladık. Bunu bu ilçelerimiz için de yapabiliriz. Ama öncelikle ilçelerimizde turistik mekan ve özellikleri konusunda bir düzen kurmalıyız.'' şeklinde konuştu.

''BÜTÜN ÖĞRENCİLER İLÇELERİ GEZECEK''

İlçeler arası turizm sirkülasyonunu artırmak için tüm okullarda öğrenim gören öğrencileri ilçelere götürüp gezdireceklerini açıklayan Başkan Yılmaz, ''Bunu milli eğitim ile görüşüp proje dahilinde hayata geçireceğiz. Bunun yanında tarihi eser ve varlıklarımızı restore edip turizme katkı verir hale getireceğiz. Tarihi miras olan eski köy evlerimizi kaybetmemek için sahiplerini bilinçlendirin. Bu potansiyellerimizi korumalıyız. En büyük hazinemiz olan kuş cennetini de turizme açacağız.'' ifadelerini kullandı.

'TURİZM İÇİN 'ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTMALIYIZ''

Toplantıda çevre temizliğine dikkat çeken Samsun Valisi İbrahim Şahin ise şunları konuştu, ''İlçelerde turizm konusunda yapılacak çok şey var. Proje üretemezseniz, akıllı, uyanık olmazsanız başarı gelmez. Bu bir cesaret işidir. Başarı da işe yoğunlaşmakla ilgilidir. Bir odak noktasına yoğunlaşırsak sorunları aşarız. Bunun yanında mutlaka birlik olmalıyız. El ele vermezseniz başarı sağlayamayız. Bunun yanında ilçelerimizde çevreyi temiz tutma konusunda insanlarımızın duyarlılığını sağlamalı bu kültürü yerleştirmeliyiz. Çünkü çevre kirliliği ile turizm konusunda sıkı bir ilişki var. Buna hep birlikte çözüm üretmeliyiz. Kirli çevreye turist neden gelsin? ''BAŞKAN YILMAZ: “ARTIK AYVACIK’DA İŞ YAPMA ZAMANI”

19.02.2015 10:17

 Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği (SAMTAB)'nin Ayvacık Turizm Eylem Planı Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi...

'Saklı Cennet Ayvacık', turizm projeleriyle artık gün ışığına çıkmaya hazırlanıyor. Su sporlarından gençlik kamplarına, doğa yürüyüşlerinden yöresel lezzetlerine, doğal güzellerinden tarihi ve turistik mekanlarına bir çok turizm potansiyeli toplantıda masaya yatırıldı.

SAMTAB'ın Ayvacık Turizm Eylem Planı Toplantısı, Ayvacık Belediyesi meclis salonunda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlık ettiği turizm toplantısına Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ile Ayvacık belediyesi meclis üyeleri, birlik üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda ilçenin yerli ve yabancı turistlere tanıtılmasının hedeflendiği 2 yıllık eylem planını hemen hazırlayıp projelendirerek ihale etmek istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, artık konuşma zamanının bittiğini, iş yapma zamanının geldiğini söyledi. Herkesin bu realiteyi anlamasını isteyen Başkan Yılmaz, yıllardır konuşulup olmayacak dualara amin deme döneminin sona erdiğinin altını çizdi.

Ayvacık'da turizmin canlanması ve gelişmesi için Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının yaptıkları çalışmalar sonucunda hazırladıkları 19 maddelik yatırım başlıklarını okuyarak tartışmaya açan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Bunlar içinden 5 tanesini seçeceğiz veya 5 tane yeni madde belirleyeceğiz. Artık turizm için önemli kararlar alalım ve önümüzdeki 2 sene içinde hayata geçirelim. 2 sene sonra da bunları bir daha konuşmayalım. Hayatta uğrunda yorulmadan ve başkalarıyla rekabet etmeden kazanılan hiç bir şey sizin değildir. Aksi halde bununla övünemezsiniz ve sahiplenemezsiniz. Gelin burada bir şeyleri başarın. İnsanların Ayvacık'a gelmeleri için bir takım nedenler ortaya koyalım. Ben üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım." dedi.

Toplantıda ilk etapta hemen hayata geçirilecek projeleri de anlatan Başkan Yılmaz, "Ladik'e yaptığımız gibi her hafta sonu Samsun'dan Ayvacık'a da ücretsiz otobüs kaldıralım. Arabası olmayan vatandaşlarımızın Ayvacık'ı gezip görmelerini sağlayalım. Şehir merkezinde 610 bin nüfus yaşıyor. Bunun 500 bini Ayvacık'ı görmemiştir. Bunu hemen hayata geçirelim. Bir rehber koyup ilçemizi tanıtalım. İlçelerimizde yeteri kadar hareket olmadığı için bu sayede ilçeler arası yerli turist canlılığını sağlamış oluruz.  Bunun yanında Ayvacık'a özel bir menü belirleyip insanlarımıza bu lezzetleri tattıralım. Bunun yanında sportif aktiviteleri, su sporlarını ve gençlik kamplarını şehir merkezinden çıkarıp Ayvacık'ta organize edelim. Ahşap Ayvacık evini mutlaka yapacağız. Orman kıyısında kuş seslerinin de olduğu bir yerde bir tane eski Ayvacık evi bulalım veya yapalım. Bunu restore edip restauranta dönüştürelim ve bu yöresel yemekleri gelenlere ikram edelim. Bunun çok odası olsun. Altında 100 kişiye yemek verebilen bir özelliği olsun. Doğa yürüyüşlerini burada yapalım. Doğal ve katıksız organik ürünler pazarı kuralım. Kent merkezindeki bordlarda Ayvacık'ı ve özelliklerini tanıtalım.  Bu göle 2-3 tane daha küçük gezinti teknesi alıp koyalım. Gölde gezinti sirkülasyonu ilçemizin en önemli turizm potansiyellerinden birisidir." diye konuştu.

Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, 'Saklı Cennet' Ayvacık'ı artık saklamaktan vazgeçip turizme kazandırma vaktinin geldiğine dikkat çekti. İlçenin turizme yönelik avantajlarını anlatan kaymakam Kuruca, herkesin elini taşın altına koyup mücadele etmesinin önemine değindi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ise Ayvacık'ın gelecek vizyonuna artık turizm yönünden farklı pencereden bakacaklarını vurguladı. Başkan Belur, "Alınacak kararlar itibariyle sonuçları itibariyle ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. 'Saklı Cennet' adıyla markalaşmış ilçemizde turizm konusunda çok çabalarımız var.  İlçemizin geleceğini turizmde görüyoruz. Çok sayıda potansiyele sahibiz. Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanıp Ayvacık turizmine katkı sağlamak istiyoruz. Başkanımızın önerdiği projeleri hayata geçirme konusunda emrindeyiz. Öngördüğü şeyleri hemen faaliyete geçirme konusunda elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.BAŞKAN YILMAZ : “SAMSUN GENÇLİK VE SPOR KENTİ”

19.02.2015 10:10

Grubunda oynadıkları tüm maçları kazanarak 3. Lige çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Bayan Voleybol takımı oyuncuları kupaları ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ettiler...

Başkan Yılmaz Anakent Spor’lu voleybolcuları başarılarından dolayı tebrik ederek memnuniyetini iletti ve başarılarının devamını istedi. Başkan Yılmaz ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Samsun’un 19 Mayıs şehri olduğunu ve Atatürk’ün bu günü gençlere ve spora armağan ettiğini dile getirerek, “Yani Samsun bir gençlik ve spor kenti. Bu nedenle sporun gelişmesi ve spor alanında başarılı olması gereken bir yer. Sizler de bu başarınız ile bizi gururlandırdınız. İnşallah seneye de 2. Lige çıkarız.” Dedi.

Sporda galibiyet kadar yenilginin de olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Spor her türlü şartları içinde barındırıyor. Mücadele ve hırsın yanında aynı zamanda centilmenliği ve zerafeti de içeriyor. Onun için başarı kadar bu duyguları da içinizde yaşatın. Biz sizin bu emeğinizin akıttığınız bu terin her zaman arkasında olacağız. Çünkü spor sizin ruhunuzu da güzelleştirir. Sporunuzu yaparken eğitiminizi de ihmal etmeyin. Sporda başarıyı eğitiminizdeki başarı ile bütünleştirirseniz o zaman her şey çok daha değerli ve anlamlı olur.”BAŞKAN YILMAZ: “KAÇAK YAPILAŞMAYA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

18.02.2015 11:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaçak yapılaşmaya asla fırsat vermeyeceklerini söyledi...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve belediye personeliyle Sheraton Hotel’de bir araya geldi. İki belediye arasındaki kaynaşmayı sağlamak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen kahvaltılı toplantıya her iki belediyenin yöneticileri ve bürokratları katıldı.

Kahvaltı sonrası konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz bugünlerde yoğun bir şekilde ilçeleri dolaşıyoruz. İlçelerde turizm potansiyelleri için çalışmalar yapıyoruz. Eski Valimiz Hüseyin Aksoy zamanında yaptırılmış, elimizde bir turizm master planı var. Bu planın içersinden Terme, Asarcık, Tekkeköy ile ilgili bir şeyler var ama biz onunda dışına çıkıp, ilçelerimize yönelik hangi turizm akslarını geliştirebilirizi gidip konuşuyoruz” dedi.

“TEKKEKÖY’E BİR MARKA OLUŞTURALIM”

Tekkeköy ilçesinin bir markası olması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, “Tekkeköy ilçesinde gastronomi, yemek, tatlı, börek gibi bir şeyle ilgili bir marka oluşturalım. Ayvacık’ta ısırgan çorbasını konuştuk. Biz de Tekkeköy ilçemizde bir şeyler bulalım. Bu Samsun’a gelen birinin ‘Tekkeköy’de böyle bir şey var’ diyip, o bahaneyle Tekkeköy’e gelsinler. 2017 yılında Samsun’da olimpiyat olacak ve bu olimpiyat ağırlıklı olarak Tekkeköy ilçesinde olacak. Bununla ilgili toplantılar yapın ve tartışın” diye konuştu.

“SELYERİ MAHALLESİ’Nİ YIKACAĞIZ”

2017 yılına kadar Selyeri Mahallesi’nin yıkılması gerektiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “O mahalle adeta bizim bütün karizmamızı çiziyor. Hatta o mahalleye gidip, oradakilere ‘seçildiğim andan itibaren ilk işim burayı yıkmak haberiniz olsun’ dedim. Orada bir kentsel dönüşüm alanında bir şeyler yaparak, ‘size şurada konut üreteceğiz, alternatif olarak size bu konutları sunacağız’ diyen bir şeyi başlatamadık. Bu benim adeta yüreğimi sıkıyor. 2017 yılında yaklaşık 10 bine yakın insan Tekkeköy’e gelecek. Bizim 2017 yılı olimpiyatlarına kadar Tekkeköy’de cephe meselesini çözelim” şeklinde konuştu.

“ASARAĞAÇ PİKNİK YERİ, ‘TABİAT PARKI’ OLUYOR”

Tekkeköy ilçesindeki Asarağacı Piknik Yeri’nin ‘Tabiat Parkı’ olarak değiştireceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Asarağac Piknik Yerini Tabiat ve Kültür Varlıkları Bölge Müdürlüğü ile görüştük ve burasını Tabiat Parkı olarak yapmak üzere onayı çıktı. Belki hayvanat bahçesini de oraya götürebiliriz ve o parkı çok iyi bir şekilde değerlendirebiliriz” açıklamasında bulundu.

“KAÇAK YAPILAŞMAYA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ”

Binalardaki kaçak yapılaşmalara göz açtırmayacaklarının altını çizen Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu konularda bir taviz verirsek, bu tavizde namuslu, işini kanunlara, yasalara ve imar haklarına uygun olarak yapan insanların hakkı üzerimizde kalır. O insanlar niye kurallara uyuyor da diğeri kural tanımaz, haydut yapıyor ve bizi de güya korkutuyor, biz de yaptığı haydutluğun karşısında siniyoruz. Bu bize yakışır mı? Bu bir insanın kişiliğini en fazla aşağılayan şeylerden bir tanesidir. Bu bizim yakınımız ise daha fazla hücum edip, hak ettiğini de elinden alacak kadar hırslanıyorum. Kaçak yapılaşmaya hiç fırsat vermeyeceğiz. Kaçak yapılaşma ile ilgili Cumhurbaşkanımızın önüne bir kötü unvan gitsin, planlama ve şehircilik ile ilgili yapacağımız her güzel işlerin önünü kapatır ve Cumhurbaşkanımızın gözünde de küçük düşürür.”

Başkan Yılmaz kahvaltı sonrasında kahvaltıya katılanlara Sheraton oteli gezdirerek tanıttı. Yılmaz fitnes salonunda bir spor aletini de deneyerek yetkililerden bilgi aldı.