Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: KAMU KAMPÜSÜ PROJESİNDE MSB'DEN İZİN BEKLENİYOR

29.06.2015 16:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Milli Savunma Bakanlığı’ndan(MSB) yazılı izin geldikten sonra Kamu Kampüsü yapılacak alanın satın alma işlemiyle ilgili sürecin başlayacağını söyledi...

Eski havaalanındaki yaklaşık 200 dönümlük alana Kamu Kampüsü kurulması için bürokratik işlemler devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bu alana Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi gibi kurumların taşınması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Milli Savunma Bakanlığı’ndan yazılı izin gelmesinden sonra sürecin başlayacağını ifade etti. Kamu Kampüsü projesinde gerekli izinleri sözlü olarak aldıklarını fakat yazılı izin beklediklerini belirten Başkan Yılmaz, Kamu Kampüsü projesi ile ilgili konuda Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Eski havaalanı altındaki alana Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumların taşınması süreciyle ilgili çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı’na en son yazdığımız yazıda bu alanı satın almaya yönelik bir teklif götürdük. ‘Kentsel dönüşüm alanı ilanı ve burayı satın alalım’ dedik. Milli Savunma Bakanlığımızın ölçeğinde kabul gördü. Ancak yazılı bir cevap alamadık. Yazılı bir cevap aldıktan sonra da o alanın satın alma işlemini başlatacağız. Burayı kentsel dönüşüm alanı ilan edip Bakanlar Kurulu’ndan onayı alıp ondan sonra da orayı satın alacağız. onun akabinde de hemen Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumların oraya taşınmasıyla ilgili süreci başlatacağız dedi.TEKKEKÖY’DE 3 BİN KİŞİLİK İFTAR MUTLULUĞU

29.06.2015 16:17

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy Belediyesi ev sahipliğinde Tekkeköy Lojmanlar Pazar Yeri’nde 3 bin kişiye iftar yemeği verdi...

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında verdiği iftar yemeği programlarına Tekkeköy ilçesinde devam etti. Lojmanlar Pazar Yeri’nde verilen iftar yemeğine 3 binden fazla vatandaş katıldı. İftar yemeğine AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Her gittikleri ilçede yoğun bir kalabalıkla iftar yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Siz katılımcılar burayı gül bahçesine çevirdiniz. Bizleri yoğun katılımınızla sevindirdiniz. Bu organizasyonları yapmak bunun külfetine katlanmak hiçbir şey. Ama sizin katılmanız daha zor bir iş. Çünkü hepinizin günlük hayatında evinizde, komşunuzda beraber iftar yapma durumunuz var. Kendinize ait zamanı kendinize ayırma ihtimaliniz var. Çocuklarınızla beraber olma ihtiyacınız var. Bunların hepsini bir kenara bıraktınız 'Büyükşehir Belediyemizin Tekkeköy’de iftarı var. Oraya gidelim. Beraber Tekkeköylülüğümüzün keyfini çıkaralım’ dediniz. Burayı evinize tercih ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. İşte Ramazan böyle güzelleşiyor. Düşünün Almanya'nın bir şehrinde belediye başkanı kalksa ‘bu akşam bu meydanda iftar vereceğiz dese, hemşehrilerimizi bekliyoruz dese 50 kişi gelmez. Bu bize özgü bir şey. Bu bize özgü bir haslet. Bize özgü bir güzellik. O bakımdan çok mutlu oldum. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Geçtiğimiz günlerde başka ilçelerde iftardaydık. Her yerde bu güzelliği yaşıyoruz. Beni bu akşam çok mutlu ettiniz. Rabbim Ramazan akşamı ettiniz duaların hepsini kabul etsin. Allah günahlarınızı affetsin" diye konuştu.

Ramazan ayının anlamının paylaşmak olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, "Bu iftarda emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu iftarlar bizim geleneğimizin bir parçası. Ramazan demek paylaşmak demek. Bizimle bu güzelliği paylaştığınız için teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Vatandaşlara ayrılan her yerin dolmasından duyduğu mutluluğu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Bu güzel gecede bizlerle beraber olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu akşam yağmur yağacak diye sayımızın bu kadar olacağını tahmin etmedik. Eğer ağırlayamadığımız misafirlerimiz varsa şimdiden kusurumuza bakmasın" ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bir sonraki iftar programı yarın Terme ilçesinde olacak.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İFTARDA 3 BİN 500 TERMELİ'Yİ AĞIRLADI

29.06.2015 16:00

Samsun Büyükşehir Belediyesi, geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Terme halkıyla buluştu. Cumhuriyet Meydanı’na sığmayan Termeliler, cadde ve sokaklara taştı. İftar programına gösterilen yoğun ilgi Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı mutlu etti. Başkan Yılmaz, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla tokalaşıp ayaküstü sohbet etti.

Terme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Samsun Büyükşehir Belediyesi iftarına AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç, belediye meclis üyeleri, İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve yönetimleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, teşkilat üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda ilçe vatandaş katıldı.

Termeliler tarafından sevgiyle karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  gittikleri her ilçedeki iftar programa yüksek katılım olduğunu belirterek, herkese teşekkür etti. Termelileri meydanı gül bahçesine çevirdiğini ifade eden Başkan Yılmaz, Bizleri yoğun katılımınızla sevindirdiniz. Herkesin evinde oruç açacak bir tas yemeği varken bizimle birlikte olmanız, çok değerli ve çok anlamlı. Burayı evinize tercih ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Ramazan da böyle anlamlaşıyor ve güzelleşiyor. O bakımdan çok mutlu oldum. Gittiğimiz her yerde bu güzellikleri yaşıyoruz. Bu akşam çok mutlu ettiniz. Rabbim Ramazan akşamı ettiniz duaların hepsini kabul etsin. Allah günahlarımızı affetsin. ifadelerini kullandı.

Akşam namazının ardından Terme Kaymakamı İlyas Gün, milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a çay ocağında çay ikram etti. Vatandaşlarla çay sohbeti yapan Başkan Yılmaz, daha sonra da ilçeden uğurlandı.AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

29.06.2015 15:07

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Başkan Yılmaz ile baş başa görüşen milletvekili Köktaş, Samsun’a hizmet için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili seçilmesinden dolayı Fuat Köktaş’ı bir kez daha tebrik ederek başarılar diledi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Fuat Bey, il başkanlıkları sürecinde ve il başkanı değilken partili olarak ülkeye, şehrimize hizmet etmenin heyecanıyla dolu, içerikli münasebetler şeklinde sürmüştür. İkinci il başkanlığından sonraki süreçten milletvekilliğine giden süreçte her zaman destekçisi olmuşumdur. Her zaman kendisinin siyasetin yurt hizmetine dönük olan boyutunda ülkemize, şehrimize faydalı olabileceğine yönelik inancımı her platformda seslendirmişimdir. Hakikaten Samsun siyaseti, önemli bir değeri kazanmıştır. Allah onu muvaffak etsin. Yeni sürecin kendisine, ailesine ve çocuklarına hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Yerelde verdikleri mücadelede milletvekili Fuat Köktaş’ın gerek Ankara bürokrasisinde gerekse de hükümet faaliyetlerinde köprüler kuracağını vurgulayan Başkan Yılmaz, Sayın milletvekilimizle diyalog ve iletişimlerin sağlıklı yürüyebilmesi için yüksek düzeyde dirsek temasımız olacak. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Samsun’a inşallah daha güzel hizmetlerde bulunacağız. Şehrimize büyük katkıları olacağına inanıyorum şeklinde konuştu.

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise milletvekili seçilmesinin ardından resmi ziyaretlerde bulunmak için geldiğini kaydetti. Samsun Valisi İbrahim Şahin’in ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu söyleyen milletvekili Köktaş, İl Başkanı olduğumum ve olmadığım dönemlerde sayın Başkan ile kollektif çalıştık. Birlikte sevinip birlikte üzüldük. Hedeflere birlikte koşmaya gayret gösterdik. Kendilerinden aldığımız tecrübe ve bilgi birikimiyle inşallah Ankara’da şehrimizin gözü kulağı ve sesi olmaya gayret edeceğiz. Şehrimizin önündeki engelleri aşma noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız.  Samsun’da başlamış ve başlayacak olan projelerin tamamlanması için takipçisi olacağız. Bundan da inşallah şehrimiz ve insanları kazanacak. İfadelerini kullandı.SAMSUN'DA BURAK KUT SENFONİ EŞLİĞİNDE İLAHİ OKUDU

16.06.2015 11:12

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen İlahiler Senfonisi gecesine katılan ünlü sanatçı Burak Kut, ilahiler okuyarak hayranlarına sürpriz yaptı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen İlahiler Senfonisi gecesine katılan ünlü sanatçı Burak Kut, ilahiler okuyarak hayranlarına sürpriz yaptı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi İlahiler Senfonisi ile Samsunlulara güzel bir gece sundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Samsun Devlet Opera ve Balesi, sanatçı Burak Kut un da solist olarak katıldığı İlahiler Senfonisi ile Samsunluların karşısına çıktı.

 Batı Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürü Mehmet Ortaç ve vatandaşlar katıldı. Samsun Devlet Opera ve Balesi, koro ve orkestrasıyla da yer aldığı senfonide yaklaşık 11 eser seslendirildi. Orkestra Şefi Emin Güven’in yanında solist olarak Seda Ortaç, Tuncay Kurtoğlu ve Burak Kut yer aldı.